Çanakkale'de köpeğim için aşılarını ucuza yaptırabileceğim bir yer var mı?

Merhaba ben bu güzel kızı sahiplendim 4 aylık labrador kırması olduğunu düşünüyorum çok tatlı cana yakın bir dost Çanakkalede veteriner hekim tanıdığı olan aşılarını ucuza yaptırabiliceğim biryer var mı çok sevinirim arkadaşlar öğrenciyim durumum kötü sokaktan sahiplendim bu yavrucağı korkmuş ve çaresizdi

com-svy9uk40jcfvkkgqc256.jpg
A
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
10
10 CEVAP

Canakkalede sayili veteriner var zaten ve fiyatlar genelde standart diye biliyorum. Istersen arayip oncelikli yaptirman gereken asilaei ve fiyatlarini sor bi kac yere karsilastir. Ic ve dis parazit ilaclarini kendin evde verirsin daha ucuza gelir.

S

Veterinerlerin her söylediği aşıyı yaptırmanız gerekmiyor. Bazıları, hatta birçoğu lüzumsuz onca şeyi gerekliymiş gibi lanse ederek hayvan sahiplerini maddi külfet altına sokuyor. Yaşından ötürü gerekli ve ihmal edilmemesi mühim olan gençlik aşıları, karma ve viral aşılar şimdilik yeterlidir. Kuduz aşılarını tarım ve hayvancılık bakanlığı ücretsiz yapıyor, veterinerler 50 Lira istiyor, bilginiz olsun.

C

Hocam öğrendiğim çok iyi oldu 50 lira vermemiş olucam

Ayberk Agra 2 yıl

Teşekkür ederim

Ayberk Agra 2 yıl

Buna ek olarak sarı bir sıvı var, köpeklerin ense kısmına parazitler, böcük vb korunması için sürülen. Onları da kendiniz temin edebilirsiniz. Petshoplar ve veterinerler pahalıya mal ediyorlar.

Can Islek 2 yıl

Petshoplardakiler 5 para etmez.

Elçin Jewellery 2 yıl

Bir veteriner olarak söylüyorum ki evet tavsiye de bulunabilir bakanlık ve barınakları önerebilirsiniz bunu bende yapıyorum. Ama bize yalancı diyemezsiniz! 5 yıl bunun için okumuyoruz biz! Lüzumsuz diye bir şey yoktur sende çocukken aşı oldun annen baban ya da sen ilerde yok ben bunu yaptırmayayım çocuğuma mı diyeceksin! Yapılan hiçbir şey lüzumsuz değil kusura bakma ben o aşıların hepsini kendi kedime köpeğime de sokakta ki hayvana dahi yapıyorum. Suç attığınız bir kişi bir kurum değil Veteriner Hekimdir! Rica ediyorum böyle laflara itibar etmeyiniz.

Ayşe Adıbelli 2 yıl

Ayberk Agra gönlünü seveyim senin adam, çok da sevimli ufaklık... Çanakkale belediyesini ara yarın, onların mutlaka hayvan bakım hizmeti vardır, bir sor öğren. Ayrıca gençlik, kuduz ve karma aşısını ilk sene yaptırman yeterli. yukarıda da söylemişler ama yine de söyleyeyim; dış parazit aşısı-solusyonu internetten de bulabilirsin, ense köküne damlatılan, petburada gibi web sitelerinde de vardır. Onlardan al 3-4 ayda bir enseye uygula, yeterli ...

K

Adamm

Ayberk Agra 2 yıl

Yatıyoruz

com-2j6irvys9fguooxxf49e.jpg

A

nereden sahiplendiniz acaba?

F

Sokaktan

Serap Saçıkara 2 yıl

hangi sehirde?

Furkan Şeyhali 2 yıl

Kaçmış olabilir mi? Kedi köpek gruplarına baktiniz mi kayıp ilanı var mı diye?

E

Yüreğinden öpülesi çocuklarım benimmm

S

Ben bazı aşıları tarım müdürlüğünde yaptırmıştım

S

İstanbul da neredeyse her belediyenin sadece sokak hayvanları için hizmet verdiği veterinerlik binaları bulunuyor. Çanakkale de böyle birşey varsa götürebilirsiniz ücretsiz yaparlar. Ancak sokak köpeği olduğunu belirtirseniz.

E

Veterinerlik fakültesi var mı bilmiyorum Çanakkale’de ama aşılar neredeyse yarı fiyatına oluyor fakültelerde

D