Daha temiz bir dünya için neler yapılabilir?

Daha temiz bir dünya için neler yapmalıyız. Güneş panelleri diyen muhakkak olacaktır fakat güneş panellerinin pilleri malesef zaten yeterince zararlı ve aynı zamanda verimsiz %28 civarında. Benim düşüncem aynalar yoluyla güneş ışınşarını tek bir noktayı ileten ve bunu enerjiye çeviren sistemler var bunlar hem daha verimli hem daha az zararlı çevreye hemde geri dönüşümü kolay ve daha ucuza maal oluyor.
Bir altarnatifde ülkemizde sıkça gündemde olan nükleer santraller eğer koruması yapılır ve patlama ve sızma olaylarına karşı önlem olarak ıssız bir yere yapılırsa gayet mantıklı. Eğer ayna sistemleri ile nükleer santraller bir arada kullanılırsa daha temiz bir dünya bizi bekliyor demektir. Bu konuda fikir ve düşünceleri olanlar yazsın.

com-7kv6ph3izn13qo8cwnt9.jpg
O
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
18
18 CEVAP

Nükleer santralin nesi temiz enerji? Atıklarını hiç bir şey yapamayıp toprağa gömmek, gömdüğünüz yerdeki yaşamı sona erdirmek durumundasınız.

S

Toprağa gömülürken direk gömülmüyor. Kurşun kaplı betonlar ile bekliyor.

Seyit Maksutlar 3 yıl

Çekirdek fiziği okudum biliyorum. Kurşun kapıların işe yaramadığını da tabii

Seyfullah Ilktürk 3 yıl

İşe yaramıyor olsa bugün santral çevresinde yaşayan insan kalmazdı herhalde değil mi?

Seyit Maksutlar 3 yıl

Santral çevresine değil üçüncü dünya ülkesine gömülüyor. Zamanın Türkiye ye de gömdüler bir defa yakalandı kıyamet koptu... Toplumsal hafıza 3 gün ile sınırlı olunca bunlar hatırlanmıyor.

Seyfullah Ilktürk 3 yıl