Düz dünya teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Düz dünya teorisi hakkında ne düşünüyorsunuz?
M
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
38
38 CEVAP

Dünya düz ise sınır nerde Neden aşşagı düşmüyoruz

B

Yer çekimi.

Murat Gökkara 6 yıl

Sınır nerde ?

Bülent Rodi 6 yıl

Neden Salak Nasa yukarı doğru uçupta ekstra enerji harcıyor ?

Bülent Rodi 6 yıl

Sınırdan atlasın olsun bitsin

Bülent Rodi 6 yıl

Teori hakkında ayrıntılı bilgiye sahip değilim. Bence teori de onun hakkında bir şeyler de vardır.

Murat Gökkara 6 yıl

Dış mihraklar

A

Şerefsiz fetoşun işi bu

Bülent Rodi 6 yıl

Düz ve DİSK dünya olursa olur, yoksa cık.

D

Teori de düz ve disk diyor.

Murat Gökkara 6 yıl

O zaman kaplumbağayı görmeye gidebiliriz!

Deniz Umutlu 6 yıl

Hemen yola çıkmalıyız.

Murat Gökkara 6 yıl

Acaba kaç tane kaplumbağa var?

Murat Gökkara 6 yıl

Bir! Tabi sırtında dört de fil var, onları unuttuk bak...

Deniz Umutlu 6 yıl

Uzay isyasyonundan canlı yayınlanıyor dunya bakın görürsünüz düzmü degilmi

G

Teoriye göre ele alırsak balık gözü tekniği ile yayın yapılıyor olabilir.

Murat Gökkara 6 yıl

Ay ve diger gezegenler neden yuvarlak

Günhan Tutum 6 yıl

Bence teoriyi yazan bunu düşünmüştür. Araştırmak lazım.

Murat Gökkara 6 yıl

Bana tam sınırda bahçeli bir ev verin.. Gerisi fani dünya

B

com-vmqz8q0egt9kdhom1w8d.jpg

görsel materyal
A

Suanki durusum cidden bu...

Sibel Babuş 6 yıl

Gezegenlerin bile düz olduğu bir evren olsaydı yuvarlak kare ve üçgen gibi geometrik şekiller olmazdı. Her şey 2 boyutlu olurdu.

İ

Düz dünya teorisi diye bir teori yoktur. 5-10 yıl önce internette gerçekten eğlenmek için bu fikri ortaya atan bir grubun yaptıkları yayınlar, giderek popülerleşti ve şu aralar zeka seviyesi olarak IQ'su 40'ın altında kalan insanlarca ciddiye alınıp kabul görmeye başlandı. Malesef internette ne söylerseniz, bir gün gelip ona inanan ve savunmaya başlayıp içselleştiren insanlar türüyor.

Z

Zafer kandırma çocukları dümdüz işte sen de biliyosun

Metin Ataseven 6 yıl

Birleşmiş milletler logosu benim kafamı karıştırdı. Bi fikriniz var mı bu konuda.

İsmail Sokmen 6 yıl

Alıyorum abi bu yorumu

Görkem Alkoç 6 yıl

Metin, takım elbise sana yakışmamış kanka

Zafer Evler 6 yıl

Bak cevab veremedi nerden laf sokuyo

Metin Ataseven 6 yıl

sonra alkollüydü bilmem ne.

Ş

Millet güzel kafayla 3 boyutun da üstüne zorluyor, bu dayılar neyin kafasıysa boyut eksiltiyolar..

M

Kokaini ekmek arası yemişler.

Şükrü Milazım 6 yıl

10 yıl kadar önce, Ekşi Sözlük'ten benim de tanıdığım bir arkadaş, eğlence için "İstanbul Boğazı'nın altında Contorium diye bir element var. Değeri trilyonlarca dolar ama ABD çıkarmamıza için vermiyor. Contorium'un kısaltması Con şeklindedir ve ABD tarafından o kadar gizlenir ki, bilgisayarınızda Con adında klasör bile açamazsınız" diye bir hikaye uydurdu. Bu hikayeyi çeşitli şekillerde internette yaydı. Müthiş bir ilgi gördü insanlar inandılar, her yanda paylaşılmaya başlandı vs vs... Hatta basında bile kendine yer buldu. Sonunda arkadaşımız "yahu yalan söyledim, yok öyle birşey" diye bir gazeteye röportaj vermek zorunda kaldı. Ne oldu? Röportajdan sonra "ABD'ye boyun eğdin, geri adım attın, sen nasıl vatan evladısın" diyerek tehditler almaya başladı. Neyse ki, geçen zaman içinde Contorium hikayesi unutuldu gitti de, arkadaş yakasını kurtarabildi bu tehditlerden.

Z

Peki Antartika'da "düz dünya" haritasında birbirine paralel 2 nokta belirlesek, uçakla bir kordinattan ikincisine yolculuk etsek hiç yönümüzü değişmeden o koordinattan devam etsek ve bir de ne görelim ilk koordinata geri dönmüşüz. Peki dünya düz olunca bu nasıl oluyor? (bunu eskilerdeen bir amca yapmış hatırlarsınız belki )

A

akıntıya kapılmış derler

Şükrü Milazım 6 yıl

Okunmuş su içerek yapmış olabilir.

Mesut İzler 6 yıl

Günümüzde hala bu tarz şeylere nasıl inanıyorlar: Şaşırıyorum! Bu arada teori ne anlama geliyor lütfen öğrenin.

A

Ay'a gittik, diskler dolusu fotoğraf çektik, bütün Güneş Sistemi'ni BBG evine çevirdik, Google Earth diye bir şey var, Mars'a da gidiyoruz, bütün evrenin tarihi, gezegenimizin tarihi, kozmolojik prensipler, kuantum düzeyinde araştırmalar ve sonuçları ortada lise düzeyinde ve Türkiye gibi ülkelerde bile inceleniyor, kütle çekimin en karanlıkta kalmış yerlerine bile hakim olmaya başladık. Sonra birilerinin sözümona "teorisi" böyle zıpırlıklarla dünyevi yakıtlarımızın bir kısmını harcamaya sebep oluyor, şu an telefonumun doğaya biraz daha karbon atığı bırakmasına neden oluyor ya, ben her şeyi bıraktım, sadece bu konuya şaşırıyorum artık. Oturup sosyoloji, sosyal psikiyatri filan öğrenesim geliyor. Bu toplumsal olayı araştırasım geliyor.

B

Antarktika hic bir ulkenin topragi sayilmiyorsa, gitmeyi kim yasakliyor? Hadi askeri amacla kullanimini bm nato falan engeller anladim da, manyagim ben atladim ucaga gittim. BehzatÇ. Mi dur diyecek bana Steven Seagal mi?

Ş

1959'da Antarktik Anlaşma Sistemi ile, Rusya, ABD, Fransa, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda, Norveç, Avustralya, Şili gibi toplam 12 ülkenin imzaladığı anlaşmaya göre, bu topraklar dünya mirası sayılmaktadır. Hiç bir ülke hak iddia edemez. Bunun yanı sıra 1998'de Madrid Protokolü ile madencilik tamamen yasaklanmış ve kıta, "bilime ve barışa adanmış doğal bir rezerv" tayin edilmiştir. Kıtaya gitmek yasak değildir. Lakin toplam 29 ülkenin 100'den fazla araştırma istasyonu var ve ABD, Kanada ve Yeni Zelanda ordusunun kolluk gücü yer alır. Bunlar barışçıl ve bilimsel amaçla orada olsalar da, yerleşim yerleri dışında, kıtaya tükürürken bile yakalansanız sınır dışı edilirsiniz. Kurallara uymak zorundasınız. Kıtada araştırma için kalanlar bile, tuvalet ihtiyaçlarını yalıtılmış bir ortamda giderir ve dönerken, bunları yanında getirirler. Hiçbir şey geride bırakılmaz. Kaldı ki kıtaya gitmek için bin dereden su getirmeniz gerekiyor. Elinizi kolunuzu sallayarak "ben gidiyorum aga" deseniz bile, izniniz yoksa, Weddell denizinden öteye geçemez, enselenirsiniz. Yani Steven Seagal'ler var gerçekten.

Koralp Uludogan 6 yıl

Bence düz ve antartika kısımları uçurum olduğu için gizliyorlar ve eğer dünya gerçekten düzse uzay gemisini yan şekilde uzaya yollayabiliriz

M

Ucakla seyahat edin gorursunuz

G

Bir dunyanın duz oldugu birde aya gidilmedi bu iki konu cok ilginctirki devamlı bieileri tarafından gündeme geliyor ve bu yüzden zamanı boşa kullanıyoruz

G

Ciddimisiniz ?

Çağdaş Erol 6 yıl

Ben ciddiyim daha hala dünyanın düz olduğunu düşünenler var gruplarda bu konu kalabalık yapıyor tartışılması bile saçma

Günhan Tutum 6 yıl

Aya gidilmediği söylentileride var

Muhammed Kesici 6 yıl

Bu Dünyanın düzü varsa terside olmalı bunu tartışmak gerek esasen. Tersine denk geldin mi yandin.

E

Adamın beynine kan sıçrar

Muhammed Kesici 6 yıl

Bazı ilimler çeşitli güçler tarafından insanlardan gizleniyor. Bu ilimleri elde etmenin tek yolu okumak çalışmak. Fizik, kimya, biyoloji ve matematik bilgileri insanlara verilmiyor ve bunları öğrenmek için yeterince yoğunlaşamamış kişilerin zihinleri çeşitli yöntemlerle saptırılıyor. Gerçek bilgilere ulaşmak için konsantre olmak, kendini adamak ve çok çalışmak, çok okumak gerekiyor.

"Ezoterik" yaklaşımla anlatayım dedim onu da tam beceremedim..

Bu tür kötü güçlere hayır dememiz gerekiyor ve bilenlerin bilmeyenleri kolundan tutup ayağa kaldırması gerekiyor.

M

Tek yolu çalışmak değil nasa nın bilgisayarlarını hackleye biliriz

Muhammed Kesici 6 yıl

düz dünyayı ben de duydum ancak bir şeyi çözemedim. Uçakla bir yerden kaltığında bir süre sonra aynı yere varıyorsun yani dünyayı dolaşmış oluyorsun ?

D

Düz duvarla karistirma var..

A

com-pltxal39bosnivcxdef6.jpg

görsel materyal
S

Tamam da Kuzey Kutbunda niye Buzul var? Turkiye icin bahsesicem Guneyden Kuzeye gidildikce soğuyan hava mesala. ?

A

geçen yıl TÜBİTAK tan bir ekip ve bazı ünilerden bilim insanları antartikaya gittiler....
tübitak sayfasında antartika günlüklerini resimleriyle beraber okuyabilirisiniz, antartika yasaklı bölge falan değil..
ayrıa uzaydan çekilmiş dünya gezegenin fotoğrafları da yeterince kanıt değil midir? Ayrıca dünya düz ise buna yuvarlak demenin kime ne faydası var ?

O

Dünya düzdür diyen cahildir

Ç

Alemci Murat bile diyor ki: Dünya Yuvarlaktır Döner

M

Bu arkadaşlar samimi ise, vah ki ne vah.

U

Milletin işi gücü komplo teorisi olmuş beyinsizlik yapıp prim yaptırmayın

U

Seçimlere katılabilmek için mutlaka zeka testi şartı getirilmeli.

B

Bu iddia hakkında tek düşündüğüm, bu iddiayı ortaya atanların bu iddiayı savunanlardan daha fazla beyin yoksunluğu yaşıyor olduğudur.

E

Murat Gökkara , kardeşim keşke " bu iddia veya teori " adlandırdığın, ama teori ve iddia olmaktan yüzyıllardır çıkmış ilkokul çocuklarının bile ispatını rahatca yapabilecekleri bir soru yerine deseydinki. İnsanların IŞIK hızı veya IŞIK hızı üstünde uzayda seyehat etmeleri ilerde sizce mümkün olabilir mi? Seve seve fikir paylaşırdım. Sahi bu soru vesile oldu da, biraz bilim kurgu konuşsak fena olmaz sanırım. Sayfa takipcisi insanlara selam ve sevgiler.

M

Bilim kurgu candır. İnsanın ufkunu açıyor, hayal gücünü genişletiyor.

Murat Gökkara 6 yıl

Murat Gökkara , Okudun mu bilmiyorum. Frederik Phol'un 3 kitaplık "Hici destanı" fena değil. İnsanların hayli malzeme bırakıp terketmiş bir medeniyetin yakın uzaydaki gök cisimlerinden keşfettiği ve kullandığı malzemeleri değerlendirerek birşeyler yaptığı, karadelik olay ufkunun filan güzelce konusu gecen eserdir.

Mehmet Güç 6 yıl

Güzel bir esere benziyor lakin ben sadece bilim kurgu filmler seviyorum. En son Jules Verne'nin Aya yolculuk ve Denizler Altında 20.000 Fersah adlı kitaplarını okumuştum.

Murat Gökkara 6 yıl

Bu tür düşünceler çok tehlikeli arkadaşlar. Resmen insanlığımızı geri sarar. Bunların aslında yasaklanması gerekir. Yeni yeni araştırmalara başlamış insanlar bu tür şeylere denk gelip inanmaya başlarsa vay halimize...

H

Adam Mars'a robot gönderiyor, insanlık tarihi boyunca milyonlarca insanı Öldüren hastalıkları yok ediyor bunlarda çıkmış Avrupalılar'ın Ortaçağ'da tartıştığı dünya düz mü yuvarlak mı sorusunu tartışıyorlar pesss yuhh yani.

H

Dünya düz mü yuvarlak mı tartışması yapmıyoruz. Bu konu hakkında insanların ne diyeceğini öğreniyoruz. Zaten İnsanoğlu Mars'a gitme planları yaparken birinin gelip dünya düz demesi ne kadar mantıklı ki?

Murat Gökkara 6 yıl

Bu açıklamayı bana 100 defa yaptırmanız ne kadar mantıklı acaba?

Murat Gökkara 6 yıl

Kara Murat kardeşim, amacım bu iddia doğru veya yanlış demek değil. Zaten yanlış olduğunu biliyorum. Tek amacım, Kozmik Anafor'un böyle bir iddia karşında ki verecekleri cevapları öğrenmek.

Murat Gökkara 6 yıl

Ben soru sormadım ki. Sadece böyle bir iddia var dedim ve insanların görüşlerini almak istedim.

Murat Gökkara 6 yıl

Saçmalıklardan oluşan bir iddia diye yorum yaparsın olur biter. Bu da bir görüştür.

Murat Gökkara 6 yıl

Düz varsayalìm dünyanın öbür yüzünde ne var? Bu devirde adamı güldürmeyin.
Sadece ABD uzayda yok birçok ülke var hepsidemi yalan söylüyor?

H

Biz bile göktürk ve turksat uyduları ile 20 yıldır varız evet

Zafer Evler 6 yıl

Arkadaşlar.. Bilimin ispatlamadığı her iddiayla dalga geçiyorum. Kusura bakmayın. Ama bu iddiaya da götümle güldüm. Böyle şeyleri ciddiye almak yerine anıra anıra gülmek için kullanın.. Benden tavsiye..

M

Düz yada yuvarlak olması bize bir şey kazandırmak yada kaybettirmez

M

Bu konu yeterince tartisildi konu kilitlenmistir yeter..

K