Online alışveriş yaptım fakat ürün gelmedi, paramı nasıl geri alırım?

Hayatımda ilk defa makyaj malzemesi için online alışveriş yaptım. Deneyimsizlikten hangi siteden alacağımı da bilemedim, gittim http://makyajshop.com/ diye bir siteden 120 TL civarı alışveriş yaptım.

Siparişi vereli yaklaşık 1 hafta oldu, ürünler kargolanmadı. Müşteri hizmetlerine asla ulaşılmıyor. İyice kıllanınca sosyal medya hesaplarına baktım, 1-2 yıldır aktif değil.

Yaptık bir kafasızlık. Siz de sakın bu siteyi kullanmayın. Galiba dolandırıldım baya bildiğin. Şimdi ne yapmalıyım sizce? Para çoktan gitti kredi kartından.

Bir ayda başıma gelmedik kalmadı. Help!

Gamze Küçükyavuz
G
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
19
19 CEVAP

bankaya harcama itirazında bulunun. Ürün teslim almadım diye geri iade alırsınız

Devrim Tütüncüler
D

bilgi alabilir miyim bu konuda

Alican Gushlla 11 ay

Alican Gushlla hangi banka kartı

Devrim Tütüncüler 11 ay

Ziraat

Alican Gushlla 11 ay

Benim de Ziraat. Şimdi baktım da bu numaraya faks göndermemiz lazımmış: 0212 286 55 00. Dilekçe örneği de burada: https://www.harcamaitirazi.com/chargeback-harcama-itirazi-dilekce-ornekleri/

Gamze Küçükyavuz 11 ay

Alican Gushlla konuyu google dan Chargeback diye aratabilirsiniz... Şubenize gidip itiraz dilekçesi doldurmanız gerekir. Giderken yanınıza işlem yapılan kartı, tarihi, işlem tutarını, paranın geçtiği hesaba ait şirket adını not alın... Karşı taraftan fatura isteyip alamadıklarında iade ederler

Devrim Tütüncüler 11 ay

Alisveris yapabileceginiz guvenilir ve ucuz bir suru websitesi var. Bloggerlar vloggerlar var. Yeniden almak isterseniz cekinmeden alabilirsiniz baska yerlerden. Gratis, Eve, Watsons vs. Umarim paranizi da iade alirsiniz.

Selime YagizDogu
S

Bankanın çağrı merkezini arayın kartımdan yaptığım bu Harcamanın karşılığını almadım iptal edin deyin. Size form yolluyorlar. Doldurup bankaya veriyorsunuz işlem incelendikten sonra iptal edilir. En fazla 1 ay sürer

Tunç ßostancı
T

bu arada banka kartınızıda iptal etmenizde fayda var kart bilgileniz ellerinde kayıtlı tutulabilir. Dolandırıcılarsa hemen iptal edip yenisini isteyin...

Deniz Bayçin
D

Üzüldüm..

Ersın Küney
E

Ben de üzüldüm gerçekten İşlem yaptığım karti iptal ettirip, yenisini istedim. Yarın da şubeye harcama itirazı için gideceğim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Gamze Küçükyavuz
G

harcama ıtırazı yap paranı ıade alırsın

Sinan Çağilci
S

İnternetten alışveriş yapmadan önce google'dan o siteyi biraz araştırmak insanı kazıklanmaktan kurtarıyor beni kurtardı mesela

Serkan Tuğyan
S

Ya ben normalde hep internetten alışveriş yapıyorum. Her türlü araştırmayı yaparım. Bunca yıldır hiçbir sıkıntı yaşamadan en ucuza en güzel hizmeti aldım hep ama bu kez konu makyaj malzemesi olunca "ya neticede kapalı, kapaklı ürün nerden alsam aynı kalite" gibi yaklaşıp hiç düşünmeden 2 dkda yaptım işlemi. Bir anlık boşluğuma geldi yani.

Gamze Küçükyavuz 11 ay

Ne oluyorsa o bi anlık boşlukta oluyor ilk defa kazıklanmaktan paçayı kurtuldum kendim için mutlu senin için üzgünüm..

Serkan Tuğyan 11 ay

Ben hep şey derdim hani insanlar da ne saf ya, nasıl bu kadar dolandırılıyorlar falan adasfg Ama olabiliyormuş

Gamze Küçükyavuz 11 ay

Bu sana ders olsun bi daha ki ne daha uyanık ol yinede ucuz atlatmışsın ben 5 yıl önce 600 lira dolandırıldım baya akıllandım

Serkan Tuğyan 11 ay

600 TL 5 yıl önce hakikaten üzmüştür, geçmiş olsun.

Gamze Küçükyavuz 11 ay

com-pfb1hv52o7h2vwq72tym.jpg

Sevgican Akabik
S

Buda o sitenin sanirim

com-fa7x8gg66rwnwlna4aai.jpg

Sevgican Akabik
S

Suc duyurusundada bulunun

Sevgican Akabik
S

Onun süreci hakkında bilgi verir misiniz?

Gamze Küçükyavuz 11 ay

Bir dilekce ekinde belgelerinizle birlkte savciliga verin onlar bulurlar hesap numarasinin ait oldugu sahsi yada direkt karakola sikayetci olun

Sevgican Akabik 11 ay

bankanızı arayın, müşteri temsilcisine durumu anlatın. Para henüz provizyonda ise ( ihtimal dahilinde ) direk iptal ederler .

Denizhan Nedir
D

Tanıdık bildik markalar dışında almayın şu çakma ürünleri. Aynıları semt pazarlarında da var. Geçmiş olsun arkadaşım

Sevgi Sımsek
S

Sorun için arkadaşlar yol göstermişler. Ben farklı bir konudan bahsedeyim:
Ciltte kullanıldığı için çok hassas ürünler topluluğu makyaj malzemeleri.. Bu nedenle paraya kıyıp kaliteli ürün kullanman gerek.
Aman dikkat et derim!..

Meryem Kökbudak
M

Hem suçlu hem güçlü çıktılar!
facebook sayfası ile aramızda geçen yazışmaya bakın:

Merhaba
sitenizden sipariş verdim. Bir hafta oldu hala kargolanmadı. Çağrı merkezine ulaşılmıyor hiçbir şekilde. Dönüş yaparsanız sevinirim.

Merhabalar,
http://Makyajshop.com/ şuan el değiştiriyor, bu işlemler tamamlandığında en kısa sürede mağduriyetiniz giderilecek ve ürünleriniz gönderilecektir.
Sevgiler,
Makyaj Shop

Bu işlemler ne zaman tamamlanacak peki? Ben bir hafta, on günden beri bekliyorum hiç kimseye ulaşamıyorum. Madem böyle bir şey var siteden belirtebilirsiniz, sipariş verme durumunun bir süre önüne geçebilirsiniz? Bir facebook mesajına inanıp haftalarca paramın içeride kalmasına ve ürünlerimin gelmemesine göz yummamı nasıl beklersiniz? Yarın bankadan chargeback talebinde bulunacak ayrıca site hakkında bir dilekçe verip şikayetçi olacaktım. Neticede herkes aynı sıkıntıyı yaşayabilir benim gibi. Madem kullanılmıyor site kapatılmalı diye düşünüyordum. Neticede size gönderdiğimiz para belli bir hesaba ve isme geliyor. Bunu kolayca takip edebilir gerekli makamlar. Demem o ki ya bana ciddi bir taahhütte bulunun en geç Cumartesi-Pazartesi kargoya verilecektir diye ya da yarın bu dediklerimi uygulayacağım. Kimseyi vermediğiniz hizmet için ücretlendirmeye hakkınız yok.
En azından ücret iadesi yapabilirsiniz ivedi bir şekilde, bu hizmeti sağlayamıyorsanız

Gamze Küçükyavuz
G

Şimdi gelen mesaja bakın:

Biz size yapmak istediklerinizi durdurmak için bir şey yazmadık. Bilgi vermek için yazıyoruz. Siz bütün haklarınızı kullanabilirsiniz ve lütfen bu düşüncelerinizi uygulayınız biz sizi durdurmuş olmayalım. Sadece bilginiz olsun istedik. İyi akşamlar dileriz.
Ücretinizi bize ödemediniz önceki firmaya ödediniz onun için ücret iadesi yapamıyoruz, siparişler gönderilecek devir işlemi tamamlanınca. Daha fazla bilgi veremiyoruz maalesef bize iletmemiz istenilen mesaj bu kadardır.

Gamze Küçükyavuz
G

Ben de şu şekilde yazdım: "İletmemiz istenen mesaj." Siz herhalde şirketin dijital medya departmanından bir uzman falansınız. Devir işlemi tamamlanınca gönderilecek diyeceğinize hala, bir tarih taahhüt edebilme ciddiyetinden bile yoksunsunuz. Bana göre apaçık dolandırıcısınız. Hayatımda böyle rezalet görmedim.

Gamze Küçükyavuz
G

Gerçekten hayatımda böyle yüzsüzlük, böyle ciddiyetsizlik görmedim. ASLA MAKYAJSHOP sitesinden alışveriş yapmayın

Gamze Küçükyavuz
G

Merhaba: 23/03/2018 tarihinde Doğuş Akademi Yayıncılık Ltd. Şti ne ait dijital444.com siteden fotoğraf makinesi karşılığında 10,188 TL'ye anlaştık. Ve  13 tl karğo. EFT (havale) yaptım parayı. Bana kargo ile 2 adet 1 kilo civarında siyah plastik kutu yollamışlar. 0530 498 56 56 bu numara: internette farklı isimlerde siteler açıp satış yapıyorlar Önce ürün bedelini (EFT) havale ile alıp sana kargo ile çok ucuz sahte ürün yolluyorlar.  ( İstediğin ürün değil )  Sonra şirketi arıyorsun.  Yetkilisi: Caner demirbaş 0530 498 56 56 depoda karışıklık olmuş gelen ürünü tekrar gönderin sizin ürününüzü gönderelim denilerek ürünü iade gönderiyorsun elinde delil kalmıyor. Parada gitti elinde ki delilde gitti. Sonra telefonlar engelleniyor iletişim kuramıyorsun.Dolandırılmışız.. Havale dekontunda açıklama kısmına ürün ismini yazmadığın zaman savcılık ve mahkeme seni haksız bulabiliyor. Özellikle açıklama kısmına sipariş verdiğiniz ürünü yazdırmıyorlar. Yanıltma ve vatandaşın parasını haksız yere alan bir şirket. Mahkemem devam ediyor. Benden aldıkları 10,188 TL paramı iade ederlerse şikayetimi çekebilirim. Mesajım:  Caner demirbaş   adlı beyefendiye…

yordanabut
Y