Fizik çalışmak için nereden başlamak gerekir?

Merhaba. 9.sınıf öğrencisiyim. Fizik çalışmak istiyorum. Bunun için ilk başta bir matematik altyapısı oluşturmam gerekiyor mu? Yoksa direk Serway ya da Feynman'ın kitaplarından başlayabilir miyim?

Tuna Yeşltaş
T
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
8
8 CEVAP

Matematik alt yapısı oluşturman lazım dostum

Batuhan Alten
B

Nasıl oluşturabilirim?

Tuna Yeşltaş 11 ay

Karekök 1 kitabını al konu anlatımlı. En baştan başla doğal sayılardan yavaş yavaş bitir. Sonra karekok 2 yi al hepsini çöz temeli atmış olursun .

Batuhan Alten 11 ay

Lys 1 ve 2 kitaplarından bahsediyorsunuz demi?

Tuna Yeşltaş 11 ay

Yok lys alma onlar temel değil orada 3. Seviye matematik var . Integral , türev... Sen daha kolaylarından başla zamanla hepsini rahat bir şekilde yaparsın zaten ben öyle yaptım.

Batuhan Alten 11 ay

Rica etsem link atar mısınız?

Tuna Yeşltaş 11 ay

Türev, integral bilmeden fizik olmaz. Fiziğin dili matematiktir. Ama bu o kitaplara bakmana engel değil incelemelerine en kısa zamanda başla anlayamadığın yerler mutlaka olacaktır anlamadığın yerler oldukça onları araştır sonuçta Serway ütopik bir kitap değil herkes anlayabilir.

Burak Kurtman
B

Türev ve integral için ilk başta parabol, logaritma ve trigonometri öğrenmeyi düşünüyorum.

Tuna Yeşltaş 11 ay

Tuna Yeşltaş Tabi ki ama önceden söyleyeyim bu bir süreç meselesi 1-2 ayda profesör olmayı bekleme Evrim Ağacı'na da yazmışsın böyle sayfalarda herkes sana yardım etmeye hazır. Yolun açık olsun kardeşim

Burak Kurtman 11 ay

Teşekkür ederim.

Tuna Yeşltaş 11 ay

Türev, integral 12. Sınıf konuları.

Emir Soyak 11 ay

Emir Soyak Biliyorum.

Tuna Yeşltaş 11 ay

Lise 9. Sınıf isen lisede altyapıya ihtiyacın yok sadece kavramları iyi bil yeter. Nasıl olsa orası bir akademi değil, performans ini ygs lys için harcarsın. Boşa kasma kendini .

Musa Gezeroğlu
M

İşlem kabiliyetin iyi olsun ve işlediğin derslere iyi çalış yeter her şeyin başındasın zaten acele etme bencw

Metehan Eles
M

Serway den başlama zaten matematik altyapısı olmadan serway ağır gelir.Serway kitabı fazla teorik baştan çok zorlamana gerek yok

Ali Tüter
A

Matematikten altyapı yapman lazım önerim; Antremanlarla Matematik'tir (Altınkitaptan oluşuyor, 120₺ ye almıştım ben), fizik temelin eksikse 40 Seansta Fizik iyi olur senin için...

Ali Gursever
A

Bunlarla yaptığın alt yapı ile kuantum fiziğindeki matematik işlemlerini anlamak zor

Ada Üçoklar 11 ay

Ada Üçoklar bunlar temeli oluşturmak için; zira temel olursa her şey insan kendinsünde biter

Ali Gursever 11 ay

Feynman ı anlayabilmek kolay değildir kuantum sonuçta

Ada Üçoklar
A

Lise müfredatı zaten birbirini destekleyecek şekilde hazırlanır. Ancak, bazı senelerde karışıklık olur ve zamanlamayı ayarlayamazlar. O yüzden matematiğe öncelik ver, bir konulara bak ve öğretmenlerinizden uyumlu olmalarını isteyin. Zamanında Kimya ve Fizik, Matematikten daha hızlı ilerlediği için sıkıntı yaşamışdık.

Temel Kalmaz
T