İmei nolu cihaz klonlu listesinde olduğu için kullanım dışı bırakılacaktır mesajı

arkadaslar merhaba. İlgili mesaj turkcell tarafından bana gonderildi. Bugun arama fırsatım oldu. Cagri merkezindeki gorevli ile gorustum. *#06# yapmami soyledi ve telefonun bana gostermiş oldugu imei numarasini kendisine aktardim. Bu konuyla ilgili telefonu aldıgım yerle görüsmemi söyledi. Yoksa bu ay sonu kapatilacakmıs. Birincisi telefon bana hediye geldi. Ve nerden baksanız besinci yıla gidiyorum belki dört.(samsung s3 mini) elimde bi fatura yok. telefonu hediye alan kisiyle de şu an açıkçası pek bi bagım yok. Nasıl bi yol izlemeliyim. (çalıntı vs makara yapacak arkadaslar- makara yapabilirler fakat bi yandan da işime yarar bilgi verirlerse sevinirim)

com-nxw3k4ev35gfipgusybt.jpg
T
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
16
16 CEVAP

hiç uğraşmayın sıradan bir telefoncuya gidin 15-20 tlye yeni imei atsınlar

H

bi telefoncuya götür imei atsınlar tekrar

S

Fatura yoksa telefoncu 20-25 TL ye atar

H

Fatura olsaydı dava falan filan parasını geri alabilirdin

H

Eski bir 3310 un bile imei si ile az bir araştırmayla sen de imei atabilirsin

B

*#*#889988#*#* yaptığın zaman bişey çıkıyor mu?

Ö

cıkmıyor dostum

Travis Erva 2 yıl

Üzgünüm.. Kolay gelsin..

Özgün Bacan 2 yıl

Yeni imei attirsan bile yine bir gün ayni mesaji alacaksin cunku senin imein uzerine başka telefona cakacaklar. Yaşanmış tecrubeler .

M

geçici bi süre boyle idare ederim. Zaten satsam para etmez. Yıllardir kullaniyorum suya düştü çalıştı. Bazen artık bozulsun diye yere atiyorum ama saglam cıktı.

Travis Erva 2 yıl

O zaman salla gitsin

Mehmet Yerlidag 2 yıl

telefonu son zamanlarda tamire verdiysen onlar çalmıştır. Onun dışında IMEI programları var uğraşırsan yaparsın uğraşmazsan iyi bi telefoncu ya git IMEI çaktırmak istiyorum de yaparlar 3 dakikada

Y

bi başkasının başını belaya sokalım diyorsun.

Serhan Baltaci 2 yıl

Daha iyi bir çözümün var mı ?

Yalçın Aydemiş 2 yıl

elden ele herkes imei çaktırıp sorunu başkasına yıkarsa bu işten telefoncular dışında kimse kazanmaz. İmei çakmak/çaktırmak çok ciddi suçtur.

Serhan Baltaci 2 yıl

bir başkasının başı belaya girmiyor arkadaşlar, elinizde kırık bozuk kullanılmayan çöp bir cihaz varsa onun etiketinden imei'yi alın telefoncu onu atsın bu cihaza.

Fatih Özdal 2 yıl

çözüm üretmeye çalıştığınızın farkındayım arkadaşlar, ancak imei çaktırmak 1) vergi kaçakçılığı, 2) evrakta sahtecilik 3) kimlik gizleme amaçlı teknik değişiklik yapmak suçlarını içerir. uygulanmadığına bakmayın cezası çok ağırdır. Bilgi sahibi olarak yaptırın.

Serhan Baltaci 2 yıl

Banada atılıyor mu mesaj ama hiç kapatılmadı hat

M

Benim kapandi iki gun once kimse ben acmam yasal degil diyor. Imei atmak istemiyorlar yani neler neler yaptim ise yaramadi yazilimi bile cokerttim yeniden yukledim. Bir yere gittim cope at ise yaramaz dedi ben de umudu kestim. telefonsuz yasamaya alismaya calisiyorum.

Y

yine de şansımı deneyecegim. Bakalım neler olacak.

Travis Erva 2 yıl

olursa haberdar eder misiniz yeni telefon alacak imkanım yok ..

Yelda Kaş 2 yıl

İmei atacaksınız başka çaresi yok, 10 telefoncudan 9 u bu işlemi yapar. Ama kimse aleni söylemez. Normalde yasal değil ama telefon çöp olmasından iyidir. Milli servetten gidiyor

Abdullah Kemahlı 2 yıl

yapmadılar

Yelda Kaş 2 yıl

Fatura olsada telefon komple açılmıyor o telefon sadece o hatta kullanılabiliyor. Geçmişte Nokiada yaşamıştık

E

Dedeniz arabistana gidince size fistanmi getiriyor İmei sorununu gorunce hirsiz zannetmeniz bana cokkomik geliyor ya her kacak telefon kullanicisinin basina gelir ki bu

E

kullanılmayan, eski, hurdaya çıkmış bir telefonun imeisini yükleyebilirsin

Y

Benimde 2-3 telefonumda ayni mesaj geldi hiç ciddiye almadim bir problem olmadi

B

20 tl karşılığında her hangi bir telefon servisi yapar, ama siz yine kapanmasını bekleyin, bazen kapanmayabiliyor. Ama %90 kapanır

D

yeni imei atsınlardaki mantık yanında başka eski bir telefon götür ile devam etse daha iyi olurdu yoksa telefoncular o imei numarasını sallıyorlar ve sende başka birisini bu oyuna davet etmiş oluyorsun. Çinden gelen telefonları eskiden bu şekilde açıyorlardı. Eli başkasına vermektense kendi eski kullanmadığın telefonun imei adresini kullanman daha faydalı olacaktır.

C