Lgbt'lilerin aşırı eylemleri hakkında ne düşünüyosunuz?

Işte bunu anlamıyorum. Hayatımın hiçbir döneminde homofobik olmadım kimin kimden hoşlandigi, kiminle birliktelik hayali kurduğu beni ilgilendirmez. Ancak lgbti bireylerin zaten dislandigi bir toplumda anlasilamamaktan ve şiddetten şikayet bu bireyler bu şekilde mi kendilerini ifade etmeli?

com-y2xxexorf62s5sj0h3r0.jpg
A
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
84
84 CEVAP

Aynı görüşlere sahibiz. Haklısınız.

U

Marjinal hastalığına yakalanmak.

V

Herşeyin bokunu çıkarıyorlar

D

Bence bu sözde mizah homofobia yı daha da arttırır

A

Kesinlikle katılıyorum...

A

Maalesef akil tutulmasi ulkenin her bir kosesine yayılmış durumda.

G

Sapkınlık.

H

Bende bir eşcinsel olarak bu pankarta karşıyım bu şekilde olmamalı

F

com-cwj2wz1d2p2mnuz5oc8j.jpg

görsel materyal
M

Komünist adam ibne olmaz

Volkan Eder 2 yıl

En azından böyle olmaz

Manolya Bawer 2 yıl

Kronstaddan potemkine hesap vermesi gereken eli kanli bir diktator icin iddiali sozler. Kimin neyi nasil olacagina karar vermek bireyin kendi meseledir bunda soz sahibi oldugunuzu dusunmuyorum

Ahmet ünlü 2 yıl

Diktatörmüş ulan bi bitmediniz he

Manolya Bawer 2 yıl

İzmir

E

Git istediğini yap bu kadar da abartı! Ayrıca bu nerede olmuş ona göre özel yorum yapacam

D

Izmir'de lgbti onur yürüyüşunde olmuş diye biliyorum

A

Böyle gubidik afiş ve söylemlerin onur ile bağlantısı ne olabilir ?

Volkan Eder 2 yıl

Yav işte ne yaptığını bilmeyen bir grup hedeflenen amacı böyle zarara uğratir. Buna en başta diğerlerinin müdahale etmesi gerekir

Abuzer Günler 2 yıl

Beğenmedim olmamış

Z

Pankartta ironi gören bir tek benim galiba.

M

Diğerleri at gözlüğü ile bakıyor

Ekrem Ağın 2 yıl

Pankarttaki ironiyi anladik da, sizce bunu sokaktaki insanların kaçı anlar?

Gülay Durul 2 yıl

Onur yapımlarının esprilerini de herkes anlamıyor. Önemli olan mesajın adresine ulaşması

Mazlum Reyyan 2 yıl

Adres nere bi tarif verir misiniz? Size bize ulaşması önemli değil ki. Lgbt bireyleri anlamayanlara dışlayanlara ulaşamıyorlar bu şekilde. Daha da itici hale geliyorlar onların gözünde.

Claudia Şahin 2 yıl

Claudia Şahin Belli bir kesim sabit fikirlidir, ukaladır. Gözleri kör fikirleri sığdır. Hiçbir şekilde anlamaları beklenemez zaten.

Mazlum Reyyan 2 yıl

Zaten halkın yüzde doksanı nefret ediyor iyice kıvılcım atıyorlar ayrıca mustafa Kemal siz o pankartı açın diye mi kurtardı orayı

D

"Ben o pankartı açasınız diye mi kurtardım orayı?" -Mustafa Kemal

Melih Elaldı 2 yıl

Evet aynen sensin. Mizah yapıldığını belirttik. Bunun neye yol açtığını da

A

Bu pankart yine bir şey değil, daha kötülerini de açıyorlar pankart olarak ve işin garibi bu pankartlardan sonra da homofobi var diye geziyorlar. Yahu zaten dışlanıyorsunuz, sizin yapmanız gereken en son şey böyle pankart açmak, ironi bilmem ne yapacam diye kendi homofobilerini kendileri yaratıyorlar halk içinde.

H

profillerinde Stalin vardır belkide

G

Vay be demekki anarşist komünist ibnelerde varmış

Ö

Ahahaha Ülkücü, Faşist, Kabadayı, Kaçakçı vs ibneler bile var

Alev Haşim 2 yıl

Hani nerede

Özgür Erdogankızgın 2 yıl

Afamlatda hiç akıl yok madem bu kadar cesursun yazsana Fetocu AKP li adnan hocaci ibneler die

Özgür Erdogankızgın 2 yıl

Fobik olmayıp yakınlaşmayınca anlasılmıyorlar

Alev Haşim 2 yıl

He bende anlamıyorum. Bi bana görünmüyor lar zaten

Özgür Erdogankızgın 2 yıl

sansasyon amaçlı bir pankart sadece. Daha yapıcı olunmalı

G

Simdi bunlar kendilerine pankartlarında ibne demiş biz desek homofobik oluruz ya da hakaret ediyoruz oluruz

V

İki sene önce olan yürüyüş tam bir rezaletti doğal olarak insanlar itici buluyor bu tür eylemleri taksimin göbeğinde yalaşmak nedir mk

G

Heterosexual bireyler sokak ortasında sevisse önce Heterosexualler tepki gösterir

A

Şahsen çocuğumla o anda ordan geçiyor olsam çocuğumun gözünü kapatırdım o manzarayı görmemesi için

G

İroni yapmaya çalışmışlar ama olmamış.

B

Yav ne salaklar yazana alta
AKP li fetocu adnan hocaci MHP ibneler die

Ö

Kolektif ve anarşist her yapılanma marjinaldir sol eğilimin bulunduğu lgbt toplulukları marjinaldir soyunurlsr sevisirler ramazani domaltir recebe optururler bu toplulukları tüm lgbt alemine denk görmeyin! !!! Adabiyla yürüyen slogan atan el ele tutuşan binler varken 10 20 belki 40 50 kişilik bu topluluklar marjinaldir ve ses çıkartır, yürüyüşün ana yapısı bunlar değildir Adabiyla yuruyenlerdir

B

5 parmagin 5i bir degil ama bu da sacma bir pankart

C

Komünist ibneleri eşcinselliğin suç olduğu Sovyetlere davet ediyorum geliyorlar mı

M

Yaw kardeşim siz eşcinselleri yok sayarsanız onlarda sizi gıcık etmek için ellerinden geleni yaparlar ha bu afiş doğru mu bence doğru nedeni ise kendine müslüman olarak adlıyan bi kitle var ve bunlar lut kavmi Lut kawmi deyip duruyor onlarda hehe biz Lut kawmiyiz gibi bşy yani

G

Başlıkta belirttim işte bu tür hareketler onlara istediğini vermez nefreti arttırır

A

İnsanları kendilerine gıcık ettiklerinde zararı onlara dokunuyor yine

G

O kitle geri döneyecek bi kitle ve ne yaparsan yap düşünce değişmez kalıp çünkü

G

Beni rahatsiz etmedi

S

Başlığı sana atip kacabilir miyim

Gülay Durul 2 yıl

Nö ise gidicem kuzum

Sarah Kırkıcı 2 yıl

Kolay gelsin

Gülay Durul 2 yıl

Karşılıklı hakaret kıskirtma ile devam eder artık

A

Bu kışkırtma değil savunmadır. Etki tepki şeklinde gerçekleşiyor. Bu insanlara karşı inanılmaz önyargıya bu insanlar da abartarak tepki gösteriyor. Nasıl olsa önyargı üst noktada.

M

Biri seni otekilestirmek isterse bunu alir ve sahiplenirsin en yakin ornekleri gezi parkidir bknz capulcu bknz alkolik lgbtiq mucadelesi ise bunu cok uzun yillardir yapiyor birileri ibne dediginde kuyrugunu sikistirip kacmak yerine bunu sahipleniyor toplimsal baskiyla boyle mucadele ediyorlar konuyla ilgili pride filmine bakarsaniz bir fikir edinebilirsiniz.

A

Saglam ironi yapmislar, cunku genelde, kendilerine yapilan saldirilar bu cografyada dini refefansla yapiliyor, bati ulkelerinde ise katolikler veya irkcilar, yoksa sanane adamin cinsel yasamindan?.. Sanki gelip seni zikecek !!? Bunlara saldiran kafalarin Cogu, ya yobaz veya erkeklik kompleksli kisiler, sahsen umurumda degil, hetoroseksuel biri olarak, biseksuel veya gay, travesti tanidiklarimda var.. İlla cinsellik yok!! hayatda binlerde konusulacak ve paylasacak, yasanacak seyler var !! Dunyasi kucuk olanlarin, degerlerininde bacak arasinda sıkismasi tesaduf olamaz.

K

İyi de olay bu değil ki. Lut Kavminin torunuyuz yazarlar, topuz yazarlar, velev ki ibneyiz yazarlar vs vs. Bunlar toplumun biz lgbti bireyleri "KENDİLERİNCE" aşağılamak için kullandığı kelimeler. Bunlar "sizin bize ettiğiniz hakaretleri biz gururla sahipleniyoruz" mesajını veren ironi pankartlarıdır.

B

İronik bi protesto şekli olmuş. Anarşist bi yaklaşımdan, yumuşak bi eylem beklenmezdi.
İbne yada Lut kavmi gibi kavramlar onlar için kullanıldığından dolayı, bunun üzerine basarak yapmışlar. Velev ki ibneyiz sözüne benzemiş. Bence gayet başarılı ve fark yaratmışa benziyor ki, burada bile onlarca yorum olmuş. Amaçlarının da bu olduğu kanısındayım. Biz varız ve sizde kabul edeceksiniz, demeye çalışıyorlar.
Sizlerde kabul edeceksiniz.

E

Bide bu arkadaslarin sokakta sevisip cinsel organini gostererek eylem yapanlari var. Ne manaysa?

T

İnsanlar kimsenin anlama sınırları içinde davranmak zorunda değil ki.

L

Heteroseksüel arkadaşların da cinsel organını göstermeye zaman bile kaybetmeden direkt horoza, eşeğe, çocuklara, bebeklere sokanları var. Topluluk olan yerlerde saçmalayanlar her daim olacaktır. Önemli olan bunları genele yayacak zekaya sahip olmamak..

B

Onlara heterosexual değil zoofili, pedofili deniliyor ve bu eşcinsellik gibi değil direkt sapkınlık ve hastalık. Bir bebek yada hayvan buna rıza göstermiyor işin içinde tecavüz de mevcut

Burcu Küçükaslan 2 yıl

Birbirinden ayrı kavramlar da sonuç olarak bunları yapanların içerisinde heteroseksüel erkekler var. Ya da x yanlışını yapan heteroseksüeller var fakat bunları genele yaftalayamayız,bunu belirtmeye çalıştım.

Burak Ünyaylar 2 yıl

Sen hic onur yuruyusune gitmedin heralde? Kanarya severlerde toplanip cukunu gostererek eylem yapsalar onlarada tepki gosteririm. Hem ayrimcilik istemiyorlar hem insanlarin genelinin belirledigi kurallari hice sayiyorlar. Yok ole yagma.

Taha Paydak 2 yıl

Onur Yürüyüşünü organize eden derneklerde aktivistim. Fakat siz gitmemişsiniz sanırım çünkü zerre bilmiyorsunuz. Kimse çükünü falan göstermedi. Kanıtlar mısınız bunu? Ben size doğrusunu söyleyeyim; hususi olarak cinsel organ açma gibi birşey hiç olmadı fakat çırılçıplak iki feminist kadın soyundu videoları hala internet ortamında var. İnsanın geneli kim oluyor da koyduğu (!) kurallarla bir başkasını kısıtlıyor? Sokakta sevgilinle el ele yürümeyeceksinlerle, sevgilini öpmeyeceksinlerle dolu o genelin koyduğu(!) kurallar. Kendi topuğunuza sıkıyorsunuz zerre farkında değilsiniz. Çünkü birgün o çoğunluğun koyduğu (!) kurallar onlara o kuralları koyma haddini verdiğiniz sürece sizin de ayağınıza dolanacak. Ki yavaş yavaş başladı. Sevgilisini öpen adam vapurda tokatlandı, İzmir metrosunda sevgilisine sarılan kızı yobazın biri kendince görüntüleyip ifşa etmekle tehdit etti vs vs. Kural koymak kimsenin haddine değil. Bende çarşaflı görmek istemiyorum kadın mı erkek mi belli değil içindeki nefret ediyorum ama kendimce kural koyma çabam yok. Rahatsızım onlardan Yok sayıyorum Ve yürüyorum.

Burak Ünyaylar 2 yıl

Taha Paydak insanların genelinin belirlediği kurallar derken??biraz açarmısınız bunu. Kime göre neye göre bağlayıcı bu kurallar

Çağri Morkan 2 yıl

Arkadaş şu eşcinsellik tanınsa da gözümüze gözümüze sokmasalar kimle cinsel ilişkiye girdiklerini.

U

Lgbt trans vs olursun anlarimda bu nedir arkadas

Ö

Ben transim ben gayim banane arkadasim senin cinsel tercihini gozume sokmasan otekelestirmicem belki. Bu arkadaslarin en buyuk yanlisi kabullenmek icin firsat vermiyorlar.

T

Sana kim cükünü gösterdi

Güldü Sari 2 yıl

yukarıdaki yazına istinaden sordum

Güldü Sari 2 yıl

7 yıldır giderim bir kere bile çük görmedim ben.. Ne şanssızım !

Burak Ünyaylar 2 yıl

bu bir kimlik mücadelesi, varolma mücadelesi, yoksa kimsenin gay'liğini göstermek için özel bir çabası yok

Çağri Morkan 2 yıl

Hadi ama. Cidden bu kadar kasacak ne var? Adamların yaşam şekillerini kısıtlayıp, yönelim durumlarına hastalık tanısı koyuyorsunuz. Durumu anlatmak istediklerinde "ama lut kavmi helak oldu " şeklinde sadece sizin dini inancınızı alakadar eden karşı tarafla alakası olmayan bir neden sunuyorsunuz. Bu etkiye gelen ironik tepki için ise "hoş değil" notunu veriyorsun. Bu hem komik hem de daha ironik.

A

Arkadaşlar baktım da yorumlarınıza kusuyorsunuz.

A

Gidin bir aynaya bakın "neden bana yavşasınlar?" diyip bir utanın isterseniz. Olmadı iç çamaşırı olmadan aynanın karşısına geçip vücudunuzu yoklayın. Bu ezikliğin kaynağı nedir, öğrenin.

A

Çünkü sizin değer yargılarınız oralardan ibaret.

A

Bu grupta bile bu yürüyüşten rahatsız olan insanlar varsa ülkenin geldiği seviye ciddi anlamda ürkütücü boyutlarda. 23 yıllık eşcinselim 11 arkadaşım (ailesi tarafından)öldürüldü, intihara sürüklendi. Çoğu kimsesizler mezarlığında. Yıllardır cinsel kimliğimiz yüzünden iş bulamadık, saçma sapan hakaretlere maruz kaldık. BASTIRILMAYA ÇALIŞILDIK. İnsanlar karnaval tadında 1 gün o kalabalığın içinde kaybolup cinsel kimliklerini doya doya yaşıyorlar Ne büyük rahatsızlık! Ötekileştirdiğiniz o insanlar size öteki olmadıklarını her fırsatta bağırmaya devam edecekler. Biz varız, bizi görün mesajını en renkli ve eğlenceli şekilde size vermeye devam edecekler. Öldürülen arkadaşlarımızın isimlerini haykırmaya, eşit bir dünya için bağırmaya devam edeceğiz. Kabul ederseniz etmezsiniz, keyfiniz bilir açıkçası. Kabul etmeyen taraftaysanız yürür gidersiniz, görmek istemezseniz görmezsiniz. Korkmayın kimse size çük göstermez, ilginç ütopik düşüncelere girmeye gerek Yok.

B

Lütfen duyma sjsjhdh Ya siz kafayı yemişsiniz. Şey de çok güldüm 'bireylerin eşcinsel olma hakkı" ahahha

A

yukarıda konuştum. Saygısız çocuk.

A

Bireylerin eşcinsel olma hakkına mı gülsem Hala pankart muhabbeti yapıldığına mı bilemedim. Bu Lut kavmi pankartı tutanların bile umurunda değil ki sorsan Lut kavmini bilmezler bile, Eminim. Bunu gerizekalı çomarlar hakaret diye söylüyorlar hıh eşcinseller de diyor ki " bebeğim siz dalga geçtiğinizi sanmakla vakit kaybetmeyin çünkü biz hakaretlerinizi gururla sahipleniyoruz" falan diyorlar. Bunların popoları çok büyük olduğundan uydur uydur bitmiyor, yarın başka bir hakaret cümlesi kullansınlar o da pankartlaşacak.

B

Bende yukarıdaki pankartın oluş amacını izah ettim, anlatabilmişimdir umarım. İyi geceler.

B

Senin gibi bireylerin insan olma haklarına saygı duyuyorum ancak homofobik olmadığını iddia eden ve üstü kapalı homofobik söylemlerde bulunan insanların hepsi mi ironik ve basit olurlar ya. Yoksa ben mi hep boylelerine denk geliyorum. Anlamadim gitti.

A

Evet. Tam olarak bu şekilde ifade etmeliler.

Kendilerine saldıran her türlü ideolojinin üstüne üstüne gitmeliler.

Ö

Yahu ondan sonra da ben kötü yorum yapmadım diyorsun.

A

Sen en tehlikeli türsün, beni ilgilendirmiyor diyip hadsizce eleştirensin. Gizlisin ()

A

Ne toplummuş arkadaş. Siz topluma kural koyma haddini veriyor olabilirsiniz, BİZ VERMİYORUZ. Kendi topuğunuza sıkıyorsunuz farkında değil misiniz gerçekten? O toplumun koyduğu kurallar artık sadece Lgbti bireyleri kısıtlamıyor, heteroseksüel çiftleri de kısıtlamaya başladı. Vapurda sevgilisini öptü diye bir adam dövüldü, İzmir Metrosunda bir genç kız sevgilisine sarıldı diye sarıklı bir yobaz tarafından görüntülenip ifşa edilmekle tehdit edildi. Zaten sondaki cümlelerin zeka seviyeni ve insanlık kaliteni ortaya gayet de net koymuş birde ben gelmeyeceğim üzerine. Sen bıyığınla çok erkeksin, o ye. Çukurunda boğul, saygılar.

B

Pankart normal bir insanın anlayabileceği en sade şekilde anlattım. Homofobik beyinsizlerin bundan Sonra da popolarından uydurup bizi inciteceğini zannedip edeceği her türlü hakaret bu şekilde pankartlanmaya devam edecek. Zeka seviyenizi ben değerlendirmiyorum siz homofobik ve ironi dolu yorumlarınızla sağır sultana duyuruyorsunuz.

Burak Ünyaylar 2 yıl

İşine gelmez ki bebeğim. Bak her yorumumu okuyup yazdın sadece o pankartı okumadın çünkü aradığın yanıt orada Be tutarsız tutarsızoğulları bari konu burada pankart deme, nasıl bir paranoyaksın senBahsettiğim şeylere tabii ki de karşı çıkarsın ayrıca çünkü kıstırılan senin kuyruğun. Ama bir başkasının kuyruğu kıstırılınca "toplumun koyduğu kurallar"dam dem vurursunuz. Samimiyetsizlikten ölmemenizi diliyorum. Siz topluma sizin hakkınızda kural koymasına müsade edebilirsiniz, lakin biz hayatımıza birilerini karıştıracak kadar ezik değiliz zataliniz gibi

Burak Ünyaylar 2 yıl

AhahahahahAy sizin gibi önemli bir şahsiyet bir kez daha muhataba almış beni, Kıvanç duydum. Hadi YALLAH ARABİSTANAAAAAAA

Burak Ünyaylar 2 yıl

Ay yerim, okumadım ama tamam

Burak Ünyaylar 2 yıl

Tamam

Burak Ünyaylar 2 yıl

Pardon reyiz bende genelleme yapıyorsun sandım neredeyse seni umursayıp sarı, pembe pantolonlar giyip ortada dolaşmayacaktım ertesi sabah heteroseksüel olmayı falan deneyecektim. Keşke bir Tanrı'ya inansaydım da eşcinsel bir çocuğun olması için dua falan etseydim.

B

Mert dostum seni ilgilendirmeyen bir durum varsa ilgilenme. Mumkunse yorum yapma. Sen benim yaşam alanima giriyorsun suan. Git kendi çoplugunde nasil erkek oldugunla alakali ovunmelerini yap.

A

Lutfen yaa sana ihtiyacım var. Üzüyorsun. Senin yaptigin genelleme ve itici yorumlar beni rahatsiz ettigi icin seninle tartisiyorum. Ve o yorumlarda "kiz mi erkek mi" gibi hiç kullanmaman gereken sozler var. Kalkipta onu yapmadim bunu yapmadim. Ustume geliyorsun mavali okuma bana. Kimin kompleksli oldugu cok bariz.

Ali Ergemi 2 yıl

daha çocuk yaşta bakın ergenken bile demiyorum çocukluk döneminden mahallede yeni tanıştığım bir grup cocukla otururken grubun alfa olani bana dönüp alevi misin Sünni mi dedi ben o an afalladim çünkü bilmiyordum bu gibi kavramlari ve insanlardaki tabulari ve bu soruyu soran kişi arkadaslari ile konusmaya başladı arada Sünnilik sözü geçti ve piskince güldüler aralarinda.. Bende sunniligin kesin dogru bir marka olacagi dusuncesi ile evet itiraf ediyorum dislanma korkusundan Sünni yim ben he diye cevap verdim..

sırf bu zibidiler dislamasin diye.. Ve ergenlik donemlerimden sonra inanc sistemlerini kavrayinca inancsiz bir birey oldum.. Şimdi soruyorum bazılarına.. Ulan siz kim siniz? Yok yani kimsiniz? Oglum he ??? bu şımarık egemen egolari bu insanlari otekilestirici tutumu bu tavirlari sergileme curretini size kim veriyo abi ?? allahiniz mi? Muhammediniz mi ?? siz bu iki kahramaninizin yazdigi kitapta kavimlerin helaki gibi uyduruk efsaneler uzerinden insanlari otekilestirip yok ibneler yok helak oldular diye diye otekilestirdiginiz insanlar bunu son derece güzel bir mizah ile ironi yapinca mi zorunuza gitti..

ulan escinsel dostlarimizi binalardan assagiya canli canli atan zibidi isid ciler ile ayni vizyon ve ayni agizlar ile hareket ettiginiz surece sizden bi cacik olmaz.. Ve izahı olmayan o mikim sonik yakistirmalarinizin böyle yeri gelince mizahi olur işte..

H

bunlar tarih okumamışlar. Lut kavmi döneminde lut gölünde ve çevresinde bir defa deprem olmuş. Göl batıya büyümüş kavmin büyük kısmı bu golde boğulmuş. Evet yeraltından çıkan tabletler var çevirilerini okusalar lut kavmi ile ilgili. İslam dini bu depremi hep işlemiş. Tabi ileriki yıllarda dahada gerçekler ortaya çıkar.

Ö

Siz ötekini eleştireceğinize önce iktidarı, egemenleri eleştirseniz diyoruz. Öteki zaten dışlanmıştır, psikolojisi bozuktur vs. Öteki zaten ezilendir. Egemenleri ve iktidarı eleştirin, bu sistem yıkıldığında zaten yan etkileri de ortadan kalkacaktır.

C

Taşşak geçmişler

H

Bildiğin kendilerini empatik gösterme

A

İroni yapmışlar tatlı su müsloşlarina. Aferin!

E

Ben bundan bahsediyordum.

M

Adamlarin pankarti bile homofobik gibi sanki dalga gecmisler resmen destek olacaz diye sanki nefreti daha da koruklamayi mi amac edinmisler

O

Dikkat ettim de sırf konuşmak için konuşan tribüne oynayan arkadaşlar yok efendim ironi yapmışlar yok efendim kendilerine edilen hakareti kabullenerek tepki göstermişler yok efendim söyle böyle. Ulan ironi yapılmadığını anlamayan mı var? Adamlar daha okuduğunu anlamıyor burada duyar kasiyor. Bizim demek istediğimiz burada ironi amacını aşmış marjinal tepki verecem derken daha da nefrete sebep olmuş. Bu toplumda lgbti bireyler dışlanmaktan şikayet ediyor ve haklılar da ancak bu hak bu şekilde savunulmaz. Haklı iken haksız olursun. Geçen senelerde yürüyüşte olan rezaleti herkes biliyor. Sokakları yatak odasına çevirdiler. Bunu yapmak hakları diyen varsa net gerizekalıdir

A

sanane

M

Peki benim ne düşündüğümden sanane

A

Çok da iyi olmuş. Etki tepkiyi dogurur. Sen bu insanlari baskilamaya calisirsan, bu sekil tepki ortaya cikar. Etikligi tartisilir tabi. Tribune oynama meselesi ayrica komik. Hangi tribun bu

A

Hâlâ anlamıyor ya neyse boşver sen aklına ne eserse yaz

A

Eğer aDeistler ise kendilerini bu şekilde ifade etmelerinde sıkıntı yok ama inançlı eşcinsellerin desteğini ciddi kaybederler. Eşcinsellik aDeistlikle alakali değil sonuçta..

M

Ya Abuzer anlıyorum dostum sen olaya çok farklı bir noktadan bakıyorsun. Cidden anlıyorum. Uzatmayacağım sende haklısın.

A

İroniden anlamayan cahil tabaka gene zirvalamis... Yukarda yazdim, kisaca gene belirtelim..

Bak kardesim, bu toplumda ltbg lere saldiran iki referans grubu vardir 1- erkeklik kompleksi olanlar ( ilk firsatda bu insanlarlada cok rahat seks yapa bilen veya gizli olarak ayni hislere sahip olanlar) ile islam temelli " lut" safsatasina gore on yargi olusturanlar !

Bu adamlar o yuzden velevki ibneyiz veya bu tarz imalari kullanip en uc noktadan aslinda herseyin basit ve siradanligini anlatir..


Korkmayin ibnelik grip hastaligi gibi degil bulasmaz, siz sadece cocuklara Allah din peygamber diyerek tecavuz eden gavatlari engelleyin, daha cok sevaba girersiniz

K

Sanki çocuklara sürekli Allah din diyenler tecavüz ediyor. Ya da diyelim ki ediyor, islam bunu yasaklayip sert ceza veriyor mu veriyor, peki bu sert cezalarin uygulanmasıni engelleyenler de Müslümanım diyip islamin her şeyine karşı olanlar değiller mi?

Mustafa Iha 2 yıl

Sana engel. Olan kanun mu? 15 temmuzda askere yuruyen guruh, camiden cikip otel yakanlar, alevilere saldiranlar -- kanunmu dinledi?--- birakin cumhuriyete saldirma edebiyatini.. Acik kendinizi bilin

Kamuran Küçükkutlu 2 yıl

Mesela tüm osmanlı'da kolu kesilen 6 kişi vardi. Cezalar caydırıcı olsa bu tür olaylar olmaz. Sen git böylelerini Taksim meydaninda herkesin gözü önünde sallandir, böyle pislik olaylar bu kadar olacak mi gör. (Şu zamanda yine olur ama miktarı kesinlikle düşer.)

Mustafa Iha 2 yıl

İstiklal mahkemelerinde şapka takmadi diye insanlari sallandiranlar çok mu ahlakliydi??

Mustafa Iha 2 yıl

Hahah anladim hadi bye! Senin tarz kisilere zaman ayirmiyorum.. Tarih diye okudugun ve sana anlatilan zirvalarla gelme, hepsini okudum bosver tartisma bitmistir, hayata ayni bakamayan insanlariz ve sizlerin niyeti anlamak degil

Kamuran Küçükkutlu 2 yıl

Haa postdaki fotoyu anlamayan cahil takimina dip not: Ararsist komunist diye birseyde yok! Haberiniz olsun, sizin kil oldugunuz cahil edebi cumlesi o.. Tipki ibneler ve lut kavimi gibi onlarda kullanmis, gulun gecin diyecem ama yobazin guldukleri seyler genelde baskalarini aglatan seyler

K

Lut kavmi

B

salak bunlar

F

Bu biraz sıkıntılar birikimi sonucudur.

Örneğin müşteri hizmetlerini ilk arayışınız kibardır, zamanla kabalaşır ve en sonunda kibarlık yok olur...

Çünkü sorun çözülmedikçe insan cephe alır. Doğal bir savaş dürtüsüdür bu.

Aynısını feminizm için de gözlemleyebilirsiniz. Başlarda, eşitlik, ayrıma hayır gibi şekillerde başlayan akım; bugün, erkekler akıllı olun, erkekleri öldürelim, kadının erkeğe ihtiyacı yok vs. Hallere geldi.

Bu düzelir mi?
Evet!

Ama düzelmesi için o soruna sebep olan kitle akıllanıp, karşısındakine saygı duyup, özgürlüğü anlamalı.

Ha! Bunu yapar mı?
Tabi ki hayır...

G

Yıkmadan yapılamaz

L

hem anarşist hem kominist 50 ıQ luk insanlar bence öldürüleli bunlar insanlığa bir faydaları olmayacak

M