Magnezyum ihtiyacını gösteren belirtiler

YETERLİ MAGNEZYUM ALIYORMUSUNUZ?
MAGNEZYUM ARTMIŞ İHTIYACINI GÖSTEREN BELİRTİLER

Kaslarda kramp
Tremor (titreme)
Tip 2 diyabet
Anksiyete stress
Potasyum eksikliği
Kalsiyum eksikliģi
Hipertansiyon
Zihinde bulanıklık
Halsizlik tükenmişlik
Yorgunluk
Hafızada zayıflama
Çiğnemede güçlük

Emin Helvacı
E
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
1
1 CEVAP

Hocam, magnezyumun referans aralıkları neden geniş tutuluyor? Kitaplardan okuduğum kadarıyla kalp, ihtiyacı için olan magnezyumu kemiklerden çekerek tamamlarmış. O nedenle kan tahlilinde neredeyse herkesin magnezyum değeri normal çıkıyormuş. Laboratuvarlardaki referan aralıkları da çok geniş. Onun için hiçbir doktor hastaları uyarmıyor. Prof. Dr. Canan Karatay 2 - 2,5 aralığında olmalı diyor.. İlk defa bugün biz de 2 yi geçirebildiğimizi gördük. Bundan sonra 2nin altına düşürmez 2-2,5 aralığında tutarız.

A Okan Özdingiş
A

Canan hoca sağ olsun Allah uzun ömür versin yerinde çok cesur açıklamalarla insanlığı aydınlatıyor. Mg konusunda da öyle 2-2.5 arası olmalı demesi gibi. Bende hocama katılıyorum.

Emin Helvacı 6 ay

Neden böyle sorunuza cevabım tıbbın geri olmasıdır.

Emin Helvacı 6 ay

Neyin normal olduģu bile yanlış biliniyor. D vitamini ve b12 de aynı durumda.

Emin Helvacı 6 ay

Magnezyumla ilgili bir kitapta kan düzeyi ile ilgili şu çarpıcı bilgiyi veriyor: Önemli olan dokulardaki magnezyum(mg) düzeyidir. Kanda mg normal çıksa bile toplumda %80 sıklıkla hücre içi depo mg düşük bulunmuştur. Doku magnezyum ölçümü çok zor ve pahalı olması nedeniyle rutinde yapılamıyor. Bu nedenle mg eksilliği teşhisi konamıyor.

Emin Helvacı 6 ay

Çok çok iyi anladım.

A Okan Özdingiş 6 ay