Nasıl bir dövme makinesi almalıyım? dövme yapmaya yeni başlayacağım

Merhaba arkadaşlar. Dövme yapmaya başlayacağım ancak nereden ve nasıl bir makina almalıyım bilemiyorum. Set halind satılanlar var ama ne derece kalitelidir onu da bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olanlar bana yardımcı olabilir mi? Sevgiler

com-hacdlpiopoe9glil56dp.jpg
Ç
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
8
8 CEVAP

dövme konusunda istedigini danışabilirsin başlıycaksan uygun bişiler almanı öneririm ve bol bol suni deride çalıştıktan sonra insanlara gedçmenide tavsiye ederim önerdiğim seti aşşagıya atıyorum

K

https://tr.aliexpress.com/item/Complete-Tattoo-Machine-Kit-Set-2-Coils-Guns-6-Colors-Black-Pigment-Sets-Power-Tatoo-Beginner/32799443253.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.285.IaXMqx

Kadri Köken 6 yıl

https://urun.n11.com/aksesuarlar/xl-249-sky-tattoo-dovme-makinasi-seti-profesyonel-P209903002

Çiğdem Kımrızgil 6 yıl

Kadri Köken böyle bişey bulmuştum daha erken elimde olsun diye ama nasıldır

Çiğdem Kımrızgil 6 yıl

Çiğdem Kımrızgil aynen suni deri ve geçirme jeli falan bulunuyor gayet ideal başlangıç için alınabilir bütçen el vermiyor ise attıgım linkte iş görür

Kadri Köken 6 yıl

Çiğdem Kımrızgil etrafında varsa bu işi yapan falan ufak bir egitimle çok iyi minimal sadece çizğilerden oluşan dövmeler çizersin 1 hafta içinde

Kadri Köken 6 yıl

Bir arkadaşım gold arrow ya da golden arrow diye bir yerden aldığından bahsetmişti ismi yanlış hatırlıyor olabilirim

C

onlar baya pahalılar ve rdragon fly larda başlangıç için alınmayacak makineler

Kadri Köken 6 yıl

Jaguar tattoo ya da bakabilir. Setleri makul çokta kötü değil şahsen kendim de oradan almıştım 1 sene önce. Makinası hala çatır çatır iş görüyor 1 kez arıza görmüş değil..

Yasin Sekin 6 yıl

Yasin Sekin çalışmalar nasıl peki? Setler her yerde aynı gibi ama farkları anlayamıyorum.

Çiğdem Kımrızgil 6 yıl

Sen nasıl çalışmak istiyorsun ilk etapta önemli olan o örn. Çizgisel mi gölgesel mi başlamak. Liner ve shader farklıdır saniyede olan vuruş hızları vs. Fark yapar.

Yasin Sekin 6 yıl

Setleri kendin de dizdirebilirsin ayrıca. telefon ile irtibata geçerek dersin ki işte ben şu setteki şu parçayı istemiyorum onun yerine bana bundan koyabilirsiniz gibi. Set pek tavsiye etmem kendin bi set oluşturarak irtibata geçersen daha sağlıklı olacaktır.

Yasin Sekin 6 yıl

Of konu süper

Ç

Xlinetattoo pek tavsiye etmem arıza çıkıyor ve garantili dedikleri ürünlere bakmıyorlar. Çok güzel birşey almana gerek yok ilk başlarda ama biraz öğrendikten sonra bence el yapımı makineler alabilirsin. İnsanlar genelde ucuz diye kotu makineler alıyorlar ki bu çalışmasını çok etkiliyor. Benim tavsiyem çok kalitesiz bi alet almaman yönünde.

K

başka nereden alabilirim peki daha kaliteli? Temel parçalar içinde olsun istediğimden setlere yöneldim diğer türlü çok masraflı oluyordu

Çiğdem Kımrızgil 6 yıl

Set almak mantıklı zaten başka arkadaşlar yorum yapmış onlara da göz gezdirebilirsin. Aletin basına birşey gelirde diye söylüyorum xlinetattoo tercih etme diye.

Kutay ÇaLgıcıı 6 yıl

İzmirde dövme sanatçısı çok aslında işin piri insanlar.. Onlardan direkt olarak bire bir iletişim ile yardım alabilirsin? Belki çırak olarak bile alır öğretirler komple

Y

Hiç tanıdığım dövmeci yok burda ben de arkadaşlarımdan kobay olmalarını istedm:)

Çiğdem Kımrızgil 6 yıl

Gittigidiyor dan attığın makinaların hepsi AliExpressten 100 liraya gelip 200 300e satılan makinalar. Bence 20 25 gün bekleyip AliExpressten alabilirsin makina.

H

Onu ben de farkettim ya sonradan

Çiğdem Kımrızgil 6 yıl

Ülke olarak artık yeni ticaret anlayışımız çinden 3 getir burdan 10a sat. Vahşi kapitalizm ne yazık ki. Bizi yurt dışı alışverişine zorluyorlar. Sana tavsiyem bu aç gözlülere pirim verme biraz bekle AliExpressten al.

Hasret Yıldızbaş 6 yıl

Çok teşekkür ederim amazon daha mantıklı geldi

Çiğdem Kımrızgil 6 yıl

valla bu konuda yardımcı olabilirim ancak birebirde tanışıp el yeteneini bildiğim biri olmadığından sanki bazı söylediklerim caydırıyormuş veya moral bozuyormuş gibi gelebilir. Kardeşim 7 yıldır dövme yapıyor. Önemli kişilerle çalıştı. Ben de her safhasında yanındayım.

tavsiym birinin yanında çırak olarak başlaman. Çünkü makine kullanımı sadece iyi çizdim kötü çizdimden öte bir şey. Çok iyi ayarlanmış bir makineyle kötü çizebileceğin gibi çok kötü ayarlanmış veya ayarlanmamış bir makineyle iyi çizebilecekken batırabilirsin. Yalnız dikkatini çekerim iyi bir makine demiyorum iyi ayarlanmış bir makine diyorum.

bence birilerini yanında izleyerek başla. Ne bilim çay doldur teransfer çıkar yapıştır vs. İşin işleyişini iyice kavradığın vakte iyi bir makine bulman konusunda yardımcı olabilirim. Yurtdışından iyi bir firma yakın zamanda Türkiyede üretime başlayacak diye açıklayayım olayı uzun uzadıya anlatmaktansa.

A

Çok açıklayıcı oldu teşekkür ederim. Mesleğim gereği zaten çizimden yana bir sıkıntım yok fakat söylediğiniz gibi makineyi bilmek önemli. Eğer bulabilirsem bu işin nasıl işlediğini görmek üzere birinin yanında çıraklık yapabilirim tabi. Makine konusunda ise gerçekten kafam karışık, almışken iyi birşey alayım diyorum çünkü yapacağım çalışmalar da benim sanatım olacak. İyi iş çıkarmak önemli.

Çiğdem Kımrızgil 6 yıl

şimdi dövdürüyoz mu dövdürmüyoz mu anlamadım ben dövdüreceksek nerde dövdürüyoz?

Mustafa Afşin 6 yıl

6-7 sene önce hobi amaçlı başladım Çin malı setlere (hepsi çöp) çok para harcadım. Bir süre sonra Burak adında birisiyle tanıştım araştırdım ve ondan makine tedarik ettim Türkiye de Handmade Custom Tattoo Machine diyince en önde giden isimlerden. Ona yaptırdığım ilk makine elime geçince o zamana kadar kullandığım makinelerin oyuncak gibi olduğunu anladım. Dip not olarak şunu söylemeliyim ben ürün tedarikçisi değilim. Ne kullanılmalı, neyi nereden almak gerekli bunu çok fazla mevla ödeyerek tecrübe etmiş birisiyim sen bunları yaşama diye seninle paylaşıyorum. Uzun lafın kısası gerçekten öğrenmek ve ilerlemek istiyorsan kaliteli ekipmanla başlaman her zaman daha yararına olur. 200 tl fazla verirsin ama ömürlük kullanırsın. Başka merak ettiğin şeyler varsa yardımcı olmaya çalışırım..

A