Ölümsüzlük bulundu mu?

ölümsüzlüğün bulunduğuna inanıyorum, fakat bunu ulu orta herkese verecek değiller sadece elit kademe deki insanlara veriyorlar, bu bir hap da olabilir sıvı bir içecek de olabilir yada bir krem, bu benim şahsi görüşüm. Bu elit kademe devletleri yöneten yada yön veren büyük kuruluşların sahipleri, bu kişilerin hiç ulu orta öldüklerini görmedim ne hassa sessizce ortadan kayboluyorlar.. Senaryo basit, tıpa tıp benzeyen birini bul makul yollarla öldür ve aniden kalp krizi vs. Haberiyle öldüğünü duyur. Bence olayın aslı çok başka arkadaşlar, sizinde bu konuda görüşleriniz varsa yazınız lütfen. Teşekkür ediyorum.

C
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
25
25 CEVAP

alt tarafı sürekli kendini yenileyen hücre yapacaklar, bu kadar zor olmamalı

C

Çok zor zira hücre kültürleri bile bir süre sonra dejenere oluyor

Ulaş Zonturoğlu 2 yıl

Kim ölümsüz olmak ister ki... Ben bu dünyanın ölümlü olduğunu kendime hatirlatarak kendimi motive ediyorum bir gun cekip gidecem bu pislik gezegenden diye. Ne diyeyim insanların dünyada daha fazla kalmayi istemeleri icin çok çok çok fazla iyi nedenleri olmasi lazim. Ne diyeyim ki

M

siyasetçiler vs. Asırlık planlar yapıyor şuan yaşanan savaşlar bile bu planların bir parçası yaşamaları için çok sebepleri var.

Cihangir Gülönül 2 yıl

Öldükleri halleri yaşlı... Yasamaya devam. Edecekler ise tekrar genclesmeleri gerekercek; sonra tektar yasli olacaklar..... Yaşlı olmak. Zaten olume hazir hale gekmek. Demek .... Bence savin yanlis

M

tekrar neden gençleşsinler? 40 yaşında yerine başka birini koyup ölümsüz olabilir ve hücrelerini sürekli aynı sayıda yenileyerek 40 yaşında kalabilir gençleşmesine gerek yok

C

henüz tüberkülozu bile iyileştiremiyoruz, basit operasyon yaraları bile hasarlı iyileşiyor, soğuk algınlığının gerçek bir tedavisi bile yok ve uzun vadede olacağı bile düşünülmüyor! Tıbbi konuları daha fazla bilen birisiyle bu konuda konuşmalısınız.

B

peki yüz nakli, ilik nakli, el ayak kol nakli, açık kalp ameliyatı, hastayı uyutmadan (ne dediğini unuttum) yapılan beyin ameliyatı bunlar tıpta gelinen nokta yı göstermiyormu daha ne olabilirdiki bunun bir tık ötesi yapay organ nakli.

C

Yüz nakli filmlerdeki gibi olsa keşke. Herhangi bir organ nakli bile öyle basit değil aslında yaşam için sizinle tamamen aynı antijenleri paylaşan bir organ bulursanız kolay olurdu tabi. Bununla ilgili yine de bazı çalışmalar var yapay organlarla ilgili takip etmeye çalışıyorum kendimce.

Cihan EsRa 2 yıl

Evren ölümlü olduktan sonra biyolojik ölümsüzlük olabilir en fazla. Nihai ölümsüzlük mümkün değil bence.

A

söylediğiniz nakiller tamamen bizim graft versus host reaksiyonu denilen bağışıklık mekanizmasını ekarte etmeye başlamamızla mümkün oldu. Kalp ameliyatı, beyin ameliyatı örnekleriniz içinse tipik by-pass cihazlarının ve anestezi tekniklerinin nasıl çalıştığını araştırmanızı öneririm. Bütün bunlar önümüzde duran sağlık sorunları okyanusunda gemimizi yüzdürmemize bir nebze yardımcı olan tıbbi tekniklerdir. Çok uzun tecrübe ve araştırmalarla elde edilen şeylerdir hepsi. Ama hâlâ kolesterol metabolizması gibi karmakarışık bir düzeneği topyekün düzeltecek bir ilaç tedavisine ulaşmaktan gülünç derecede uzağız. Beyin tümörü olan, ileri spinal hasarı olan bir hastanın nörobiyolojisini bile anlayamıyoruz ki tedavi edebilelim. Birkaç baz çiftinden öte genetik bilgi taşımayan bir virüs hepimiz için son derece ölümcül ve onun nanoparçacık düzeyine inip kullanabileceğimiz hiçbir silah geliştirilmiş de değil, bu konularda henüz emekleme aşamasında sayılırız. Moleküler biyoloji, genetik terapi, mikrocerrahi gibi konularda hâlâ geçecek çok aşama önümüzde duruyor.

B

Haklısın aydınlattığın için teşekkür ediyorum kardeşim.

Cihangir Gülönül 2 yıl

Tam olarak ölümsüzlük diyemeyeceğimiz, fakat ölümsüzlüğü çağrıştıran bir olgu ile ilgili olası bir durum var.

C

güzel komplo ama bukadar büyük bişey gizlenemezdi bence bi şekilde patlak verirdi

O

Ajda Pekkan var, 70 yaşında hala 30'luk görünüyor. Hadi ona estetik falan diyeceksiniz ama, peki ya konserlerinde saatlerce hoplayıp zıplamasına ne demeli? 70 yaşında bunları yapamaması lazım. Bu da demek oluyor ki, Ajda Pekkan ya bu ilaçları alıp ölümsüz olmuş, ya da aslında uzaylı. Bir de Münir Özkul var mesela, 20 yıldır öldü ölecek deniliyor ama herkesi gömdü, hala hayatta. O da bastırmış parayı, ölümsüz olmuş.

Z

Hocam Hakan Peker var es geçmeseydiniz. Sonuçta bilim konuşuyoruz

Uğur Oncel 2 yıl

O da var evet. Ben 20 yaşımdayken o 40 yaşındaydı. Ben 40 oldum, o da hala 40. Hiç değişmedi. Hap almış kesin. Ya da uzaylı.

Zafer Evler 2 yıl

Hocam john travoltayı unutmayalım kendisi 50 senedir 40 yaşında. Hatta scientolojistmiş kendisi 150 senelik fotoğrafı varmış. Bilim konuşuyor yani hepimizi uzaylılar dünyaya maden için gönderdi.

Adem Güzeldere 2 yıl

Hakan Peker beni çok korkutuyor

Ulka Süleyman 2 yıl

Hakan pekerler olmez

Mehmet Toprakdelen 2 yıl

Entropi diyorum sürekli artar ölümsüz olmaz ama uzun ömürlü olabilir kaynaklar sınırsız değil bu da eninde sonunda kaynakların bitip öleceği anlamına geliyor bir de sadece zenginler tek başlarına yaşayıp ne yapacaklar kimlere ne satacaklar, kimleri yönetecekler, özellikle bundan 100 yıl olsa da birisinin karşısına Bill Gates çıksa adam direkt sen ölmemiş miydin .... Der aynı şey Obama ya da Trump için de geçerli

A

Daha anne karninda. Zigot halindeyken bile olacagin tarih belli biyolojik olarak. DNA nin basinda ve sonunda bulunan telomer bolgeleri sayesinde. Bu bolge hucre her mitoz gecirdiginde kasaliyor ve telomor bolgesi bittiginde hucre bolunemiyir ve oluyorsun. Tabi bu dagol yollarla hic hastalik yada kaza gecirmeme durumunda.. Olumsuzluk zaten var olan bisey hangi acidan baktiginla alakali... Mesela kanser hucreleri olumsuz tum vucudunu kanser yaparsan olumsuz olursin teorik olarak ama bu seferde vucut dengek bozulur yine olursun falan filan diye uzar gider

H

Onların içinde Goa'uld denen yaratık var ondan uzun ömürlüler gırgır yanıttı bu, olması gereken ise düzenli beslenme - spor - sağlık bunlar sayesinde uzun yaşanabilir Münir Özkul bu dediklerimin dışında kalıyor daha olması gereken yanıt: Allah'ın herkes için bir planı olduğu ona göre uzun yada kısa yaşamı olduğudur.

S

Bu dünyayı sömürme nasibi almış şerefsiz insanlardan her şey beklenir... Ama doğa yolunu bulur diye umud ediyorum... Ölüm olmalı...

Y

com-he784w7xzrzgmk9oatoe.jpg

görsel materyal
Y

Yaşıyor mu bu şimdi?

Habip Kücüktütüncü 2 yıl

Demek ki daha bulunamamış..

Y

Ölümsüzlük çok geniş bir tanım. Rejenerasyon var, bulletproof denilen sonsuz yaşam döngüsüne sahip hücreler var... Hangisi?

O

O kadar basit olsaydı

U

Bence kanser ve hiv virüsünün kesin çözümü bulundu fakat derin ilaç mafyası işin içinde fakat ölümsüzlük zor

P

Hücreleri yıkıma uğratan, yada bu yıkımı başlatan oksijen. Böyle olduğunda görünen vücut için zamanı uzatmak tamam ama ölümsüzlük mümkün gözükmüyor. Onur Dişbudak 'ın da sorduğu gibi hangi ölümsüzlükten bahsediyoruz sorusu daha belirleyici sanırım.

E

aklıma bunu getirdi

com-hloazu2tm3pukvj9im22.jpg

E

Ölümsüzlük bir nevi insanlığın sonu gibi bir şey olur. Dünyamızın kaynakları şuan ki nüfüsun 33 misline yetecek kadar var deniliyor peki sonra ne olacak? Birbirimizi yeriz gibi geliyor. Ayrica kuşak çatışmasi yaşanir. Dünya yaşanmaz bir yer olur hem hepsini geçtim o kadar insan "Nereye sıçaklar" ??? Ben şahsen ölümsüz olmayı hiç istemem

E

İsland filmini bi seyret derim

C

"aging" konusuna bu kadar para aktarilip yeni enstituler kurulurken ve cok daha fazla bilimadami bu konuyla ilgilenmeye baslamisken bu tur arastirmalarin gizli sakli yapilabilecegini dusunmuyorum. Henuz neden yaslandigimiza dair bile cok ciddi datalara dayanan bilgimiz yok, dolayisiyla birilerinin insan yaslanmasini durdurdugu bana biraz komplo teorisi gibi geliyor

I