Polonya'da hukuk okumak için üniversite tavsiyeleri

Polonya ya hukuk okumak için gelmeyi düşünüyorum tavsiye edebileceğiniz üniversite, şehir vs. İçin yardımcı olabilecek var mı?

Barış Orhan
B
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
9
9 CEVAP

hukuk okuyup turkiyeye doneceksen okuma denklikte cok sknti cekersin bunun sebebi her ulkenin hukuk sistemi ve okuttugu derslerin farkli olmasidir o yuzdende illa da hukuk okumak istiyosan Turkiyede okumani tavsiye ederim.

Ayse Göregen
A

Bence hukuk oku ama türkiyeye geri dönme orda hukuk yok çünki

Onur Cedi
O

Bence boşver kardeşim. Değmez...

Gökhan Kou
G

Merhaba, avukatlik yapmak istiyorsan iyi arastir. Emin degilim ama sanirim hukuktan sonra sinava falan girmen gerekecek uzun bir proseduru var bildigim kadariyla

Reyhan Enci
R

En kötü döner kesen 3,5 zl maaş alıyor Türkiye’de banka müdürünün maaşı

Osman Byn
O

Kesınlıkle !

Onur Cedi 7 ay

İşte bundan bahsediyorum. Türkiye'nin en kalifiye kesimi için hayal olan hayat standardı bazı Avrupa ülkelerinde göçmen garsonlar için sırada bir şey. Polonyada kebapçı olmak Türkiye'de avukat olmaktan bazıları için çok daha müreffeh bir hayat sağlıyor.

Özgür Tangüz 7 ay

Arkadaşlar polanyalılar kebapçı diye aşaglıyor sizde bunu yapmayın Warszawada şehir merkezinde iyi bir büfenin hava parası bir mılyon zlt başlıyor Hangi Polonyalı’m o parayı verir

Osman Byn 7 ay

Okulu bitirdikten sonra Türkiye de çalışmam şart değil Polonya da da yaşayabilirim.

Barış Orhan
B

Burda hukuk yokki okuyasin kardes nerdeysen orda kal oku

Mustafa Küçükdermenci
M

Benim bildiğim Lehçe olarak var sadece çok zorlanırsın ama dile iyi hakim olurum ve Polonya’lı gibi dili konuşurum dersen neden olmasın.

Burak Muratbey
B

Barış Orhan Çokça araştırma yapmanı öneriyorum. Ben de kendi alanım için yapıyorum elimden geldiğince. " Ne gerek var, değmez, en fazla kebapçı olursun " diyenlere de aldırma kesinlikle.
Nedeni bilinmez bir şekilde, insanlarımız kendi olsa düşünmeden yapacağı şeyleri, başkası sorunca " boşver yapma, gerek yok " demeye yatkın.

Mümkün olduğunca araştır. Ayrıca Polonya'nın, İngilizce'nin diğer Avrupa ülkelerine görece daha az konuşulduğu bir ülke olduğunu da unutma. Yani eğer Polonya'da yaşamak planlarının arasındaysa, Lehçe bilmen şart.
Üniversite için geleceksen ve biraz zamanın varsa İngilizce öğrenmeye başlaman sana birçok artı kazandırır.
Sormak istediklerin varsa her zaman sorabilirsin.

Özgür Dağ
Ö