Polonya'da iş değiştirsem yeniden çalışma izni almam gerekir mi?

Merhabalar çalışma izni konusunda bir sorum olacak: Şirket üzerinden aldığım Çalışma iznim 8 Mayıs'ta bitiyor, buraya geldiğimde mastere kaydolmuştum ve şimdi öğrenci statüsündeyim. Şu an çalıştığım şirketten başka bir şirkete geçersem tekrardan çalışma izni almam gerekir mi?

Hakan Sevilir
H
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
3
3 CEVAP

Herhangi bir işte çalışacaksanız çalışma vizenizin olması gerekiyor, vizeniz olmadan gayri resmi olarak çalışabilirsiniz, yakalanmanız halinde büyük sıkıntılar çıkabilir. Öğrenci vizeniz ile vizeniz yada okulunuz bitene kadar polonyada ikamet edebilirsiniz.

Yiğit Özelgün
Y

Gerekir

Beyza Everens
B

O izin o şirket adına çıkmış izin yenisi için o şirket kendi adına yazması gerekiyor

Beyza Everens
B

Peki öğrenci statüsünde olmam farketmiyor yani?

Hakan Sevilir 9 ay

Hakan Sevilir hayır çalışma izni farklı öğrenci olman farklı part time işte çalışabilirsin çalışma iznin olmadan ama full time bi iş istiyosan heleki büyük bi şirkette yeni çalışma izni gerekli

Beyza Everens 9 ay

Merhaba Beyza Everens. Bir kac soruda ben sora bilirmiyim. Bu konuda bilginiz var sanrim

Elsen Pasa 9 ay

Ogrenciyim buyuk bi sirkette ogrenci vizemle full time calisiyorum. Yok oyle bir sey. Polonyada full time master yapan herkesin full time calisma hakki var ogrenci vizesiyle veya ogrenci olarak basvurarak aldigi karta pobytuyla. hakan senin durumunda sirketle iliskin kesildigi anda illegale dusersin deportu gomerler valla ogrenci vizesi alirsan bi halt olmaz ama. Senin ihtiyacin olan d tipi ogrenci vizesi. Yine de bi prof danisman bul ama. Sakaya gelmez

Taylan Özlü 9 ay

Yanlis bilgi ne yazik ki. Full time ogrenci iseniz full time calisma iznine haizsiniz. Oturumunuz full time ogrencilik uzerinden ise ayrica bir calisma izni gerekmez. ZAten oturum kartinizda dostep do rynku pracy ibaresi gecer.

Ibrahim Güveli 9 ay