Tapu iptali için şahidim var nasıl bir yol izlemeliyim?

annemin halası 1986 tarihinde istanbulda 2 katlı bahcelı evını coluk cocugu olmadıgından anneme tapudan resmı bır sekılde vermek ıstedı. Annemde 2 katlı evin 1 katını ağbime 1 diğer katınıda benım üzerime yapmak istemiş, benımde o tarihte yasım tutmadıgı ıcın onlar kardes deyıp agbımın ustune verıldı. Yasım resıt oldugunda agbım benım ustume verecektı daıreyı. Yasım resıt oldugunda evlenecegım zaman istediğimde agbımın hanımı daıreyı vermedı.. 6 kardesız konusmamızda hıcbırımızın arasında kusluk yok. Diğer kardeslerımde yengemın bu tavırlarından rahatsız. Bız sahıtlık yaparız dıyorlar. Hakkımı nasıl arayabılırım.. Saygılar

Eylem Öğütle
E
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
21
21 CEVAP

Anneniz yaşıyormu.

Gdk Burgucu
G

Durumunuz iyice irdelenip tapu iptali ve tescil açılabilir gibi görünüyor. Duruma göre tenkis davası da mümkün olabilir yalnız bu hak sadece size değil her iki daire için tüm kardeşlere aittir. Ciddi hukuki yardım almalısınız.

Ufuk İra
U

anne vefat etti. Ancak dıger kardesler gerceı boyle oldugu ıcın bı hak talep etmıyorlar. Ancak agbım benım hakkımı vermedıgı ıcın bana sahıtlık yapıcaklarını soyluyorlar..

Eylem Öğütle
E

Sorununuz çok boyutlu ve ciddi görünüyor bir önceki cevabımda da söylediğim gibi ciddi bir hukuki yardım almalısınız.

Ufuk İra
U

oyle olucagını tahmın edıyorum sn. Tekın ancak ugrastıgıma değicek mi? Agbım müteahite verdı neler yapmam gerekıyo bılmıyorum... 4 daıre alıcak sımdı.

Eylem Öğütle
E

Bence değer. Ağbinizin tüm mallar üstünde hak iddia etmesi doğru görünmüyor ancak bu çok boyutlu bir olay olduğu için (zamanaşımıv. S. söz konusu olabilir) miras ve gayrimenkul hukuku konusunda çalışan bir avukatla görüşmelisiniz.

Ufuk İra
U

öğrenmek istedıgımde bu. Çünkü bastan hep agbım tamam verırız dedı ancak iş ciddiye bınınce hanımı kabul etmedi. Zaman asımı tapuda olayın muvazasına gore degısıyo dıye bılıyorum. Doğrumu bılıyorum ?????

Eylem Öğütle
E

Müteahhitle sözleşme yapılırsa işin içine bir de o girecek bu sefer. Buradan tüm ayrıntılara hakim olup sağlıklı cevap vermem mümkün değil Eylem Hanım. Bence siz vakit kaybetmeden bir avukata gidin.

Ufuk İra
U

tesekkur ederım.. İlginize:)

Eylem Öğütle
E

Rica ederim

Ufuk İra
U

sn. Tekın bır sorum daha olucak. Bu konuyla ılgılı tel. Konusmamızı kayıt etsem bunu delıl olarak kullanabılır mıyım?

Eylem Öğütle
E

Tek başına bu birşey ifade etmez. Bunun yerine kardeşlerinizin ifadesi çok daha önemlidir.

Ufuk İra
U

onlar zaten olucak sınırlerımı bozan bugune kadar agbıme ınanmam. Sız istanbulda mısınız?

Eylem Öğütle
E

Evet Eylem Hanım İstanbul'dayım ama sizinle profesyonel anlamda ilgilenmek doğrusu bu sitenin amaçlarıyla pek bağdaşmaz gibi geliyor bana. Bu sitede kendimize mesleki ikbal hedeflediğimiz hissi oluşsun istemem. Sanırım siz başka bir meslektaşıma danışsanız daha doğru olur.

Ufuk İra
U

bunu sunu ıcın yazdım soz konusu olan yer ist. Da ve bizt. Dag da ıkamet edıyoruz.. Sonucta her halukarda ben bır av. Tutucam.. Ve burda bana yardımcı olan av. Bu davayı vermek ıstemem benım ıcın dogrudur. Cunku bu yardımları karsılıksız yaptıgınızı ve paylastıgınızı ben bılıncındeyım.. Ve benım sızın gıbı av. İhtıyacım var.

Eylem Öğütle
E

kesınlıkle sıze katılıyorum.. Gecenın bu saatınde hıc tanımadıgınız ınsanlara cevap verme zorunlulugunuz yok. Dolayısı ıle tercıh sebebım o yuzden tekın bey oldu. Inanın sızın gıbı ınsanlara bırcok kısının ıhtıyacı var. Sanırım anlatabıldım.

Eylem Öğütle
E

bunun farkındayım ve sızlerı kutluyorum boyle bır calısma yaptıgınız ıcın cevremdekı butun herkese tavsıye edıcem... Hıc kımse bu sekılde özverıde bulunmaz..

Eylem Öğütle
E

Teşekkür ederiz Eylem Hanım

Ufuk İra
U

ben sızlere tesekkur ederım..

Eylem Öğütle
E

annemın olumu 1 yılı gectı tabıkı. Bu olay zaten ben cocukken olmus. Yasım tutmadıgı ıcın agbımın uzerıne yapılmıs. Ancak agbım sureklı tamam verırız dıye dıye artık benı hukuksal olarak hakkımı aramaya tesvık ettı.

Eylem Öğütle
E

tesekkurler..

Eylem Öğütle
E