Titanic, tanrının bile batıramayacağı gemi dedikleri için mi battı?

Ilk geldiğim de bu konuyu acmistim bi daha acayim
Ateistlere soruyorum
Batmaz denilen Titanic gemisinin battigini bilrsiniz ya sahi bu gemi nasıl batti yok yaa buz dağına carpti normal birsey bu şans iste mi desek

YOKSA ama yok ya batmadan önceye dönelim biletler satilrken ( tanrinin bile batiramayacagi gemi) sloganıyla satıldı. Ee biri ordan cikar der ki: Bu söz tanrının gücüne gitmiş olmasın mı ?

M
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
65
65 CEVAP

İste siz dinciler bundan kaybediyorsunuz. Yani tanri ukala kullariyla inatlasacak, onlarla atisacak, dünyadaki amellerine müdahele edecek kadar basit mi? Yani hem burda hem öte dünyada hesap mi soruyor? Madem ukala kullarindan hesap soracak neden onca masum öldu o gemide? Mavi marmara gemisine binen akp vekillerini nasil üst akil gemiden indirip onlari kurtardiysa, yaradan da masumlarin gemiye binmesini engeller ve kiymazdi onlara. Bu kadar basit mi sizin allah alginiz?

A

Atilla Gürocak ateist misiniz

M

Bu sorumu ateistlere sordum bu arada

M

Ben bu soruya cevap vermiyecegim. Sadece yorumuna soruyla karsilik verdim. Alginizdaki yaradan anlayisini sorgulamaniz icin ya da sizi anlamak icin... Mazlum Moralıoğlu

A

Mazlum Moralıoğlu
Bazı Cami minareleri rüzgardan devriliyor neden acaba.!

A

Ben Titanik özelinde konuştum bu gemi tesadüfen batacak bi gemi degil cevaplarinizi Titanik uzerinden verirseniz daha iyi olur yoksa konuyu tutamayiz

M

ben derim allahın sopası var ama bunu herkes anlayamaz ))

M

Titanik niye batmasin? Buz dagina carpmis olabilir, farkli firmalarin komplosu olabilir, kullanici hatasi olabilir... Velev ki tanri müdahalesi olsun, ama bunu siz bu şekilde yorumlayamazsiniz. Tanri sırf gemi yapip batmaz die hava atan kuluyla yarisa girip gemisini mi batirir? İnsan sormaz mi ukalaligin dibini yapan, kafa tutan şeytana nie dokunmaz tanri?

A

O hristiyan tanrısı kızmış olabilir o yüzden de batırmıştır. Müslümanların Allahı hiç bir şeye kızmıyor israil e ve abd ye köpek olan islam ülkelerine bile

A

Atilla Gürocak gemi böyle bi sloganla satilinca insanin aklına böyle şeyler gelebilir

M

Şeytan in mühlet verildi kiyamete kadar

M

şeytan bu dünyada görevli işçi yav

M

Alirıza Gülyurt Hristiyanlarin yahudilerin müslüman ların tanrı si ayni tanri değilmi zaten

M

Mazlum Moralıoğlu... Aynı ise neden onlar ile arkadaşlık yapmayın diye ayet var o zaman ?

A

şeytan olmasa hayatın anlamı olmaz ama ))

M

Tanrı lari aynı dedim sadece

M

Mazlum Moralıoğlu.. Tamam tanrı aynı ise diğer kullarını neden müslümanlar ile görüştürmesin arkadaşlık yapmayın desin. Tam tersi ben hepinizin allahıyım onlarlada iyi geçinin demesi gerekmez mi ?

A

takım ayrıda ondan hepimizin tanrısı da burda deneyim kazanıp anlqmqyq geldık yaradılışın amacı var

M

Evet dostluk etmeyin diyor ama kiz alabiliriZ kuraban etlerini yiyebiliriz konuşabiliriz sakın ca olan başka şeyler yani dostluk kurmayın diyor arkadan vurur mesela

M

Arapların yemende osmanlıyı sırtından vurması gibi mi ?

A

he aynen şeytana uydmuşlardı orda da

M

Orasını karıştirma şimdi

M

Mazlum Moralıoğlu... Müslümanlar sloğan bulsa idi öyle şaşalı gemiye ne olurdu sence

A

Bu ayetten yola çık diyeceğimde bakalım faydalı olacak mı ?(32-35) Denizlerde dağlar gibi akıp giden gemiler de O’nun kudretinin ve hikmetinin delillerindendir. Eğer O dilerse rüzgârı durdurur, gemiler de denizin üstünde durakalır. Elbette bunda sabrı ve şükrü bol olanlar için alacak ibretler vardır. Yahut işledikleri günahlar sebebiyle o gemileri batırır, günahların birçoğunu da affeder. Böyle yapmasının bir sebebi de, âyetlerimiz hakkında tartışanların kaçacak bir yerleri olmadığını onlara bildirmektir.

A

Adnan hocanın bu konuda açıklaması var. Onu dinleyin.

D

Dovah Taşbaşı hangisi link atarmisin

M

Youtube'da bulamadım ama internet sitesinde vardı.

D

Mazlum Moralıoğlu kabe'nin geçmişte birçok defa yıkılmış olmasını nasıl açıklıyorsun allah evine tadilat mı yapıyor? Ya da bir arkadaşın yukarıda dediği gibi minareler yıkılıyor fırtınadan bunun nedeni nedir? Ayrıca titanic yola çıkmadan önce böyle bir slogan atıldığını hangi kaynaktan öğrendin bizimle de paylaşır mısın?

S

Mazlum Moralıoğlu bey bunu nasıl açıklamayı düşünüyorsunuz?;

com-c6zlxhlezo1hb2no11m2.jpg

C

bu mantık bir yere varmaz bence

M

Peki siz tsunamide ayakta kalan camiyi nasıl açıklıyorsunuz?

com-bmcw75g5q7gxmzhyy1b0.jpg

D

tsunami de her bina yıkılacak diye bir kaide mi varmış? Dovah Taşbaşı?

S

Kabeyi sel basmayacak diye bir kaide mi varmış? Serkan Ürer?

D

Bide bunun büyütülmüş resmine bak etrafında ki hiç bir yapıt ayakta kalmamış.

D

Dovah Taşbaşı gönderiyi anlamadan benim ne yazdığıma bakarsanız ne yazdığımı neden yazdığımı da anlamazsınız. Ki eminim bu cümlede ne anlattığımı da anlayamayacaksınız.

S

Bence sen kendin ne dediğini bilmiyorsun. İkinci yorumuma bak.

D

Dovah Taşbaşı anlayamayacaksınız demiştim ama anlatayım hadi. Arkadaş gönderide titanic in batma sebebi olarak tanrıyı göstermiş ben de bunun üzerine dedim ki madem titanic i tanrı kızdığı için batırdı o zaman kabe yi niye sel alıyor ya da minareler niye yıkılıyor. Bu tarz olayları tanrıya bağlamak saçma dedim anlatabildim mi?

S

Onu anladım da sen benim yazdığımı daha anlamadın. Bende tanrı istediği yere sel istediği yere yardım getirir diyorum. Kabeyi sel basar, bunu sana gösterir ki kudreti anla. Cami tsunamide ayakta kalır, bunu sana gösterir ki gücünü anla

D

Dovah Taşbaşı aynı şekilde bu caminin ayakta kalma sebebi de tamamen mimaridir yani o bölgede sağlam olan tek yapının o olması tanrının koruduğu anlamına gelmez. O bölgede yapılan en sağlam yapı olduğu anlamına gelir. Sizin bu iddianız 17 ağustos ta yıkılmamış bütün binaları tanrının koruduğu anlamına da çekilir bu mantıklı mı?

S

Kabe tarihte kaç defa yıkılmış sizin haberiniz yok, sonradan mimar sinan gibi insanlar tarafından yeniden onarılmış, ayrıca doğal afetler sonucunda yıkılan düzinelerce cami, kilise ve sinagog var. Onlara ne diyeceksiniz. Bir doğal afet sonucunda caminin ayakta kalması tesadüftür sadece, ondan ayrı depremlerde yıkılmayan pek çok yapı var. Ya cami teknik olarak çok sağlam bir yapıya sahip ya da deprem camiyi teğet geçmiş, pek çok sıradan yapıyı teğet geçebilmesi gibi..

C

Dovah Taşbaşı şu tanırınız bi el atsa da afrika da insanlar dua ede ede açlıktan ölmese o zaman

S

Can Çıkla bu adnan hocacılar pek laftan anlamazlar. Sözde dini savunurlar ama kediciklere de bayılırlar

S

Serkan gerçekten bu ülke de ateist ya da dinsiz olmak maden işçisi olmak kadar zor..

C

Şimdi siz beni müslüman sanıyorsunuzdur. Sarkazm öyle değil böyle yapılır dağılın simdi

D

Dovah Taşbaşı aklınca bizle alay ettin öyle mi ya bi git iki konu da bir adnan hocanın bu konuyla ilgili anlatısı var yorumu atıyorsun sonra ben sizle alay ettim ayaklarına yatıyorsun komiksin

S

Serkan Ürer gerçekler acıdır. Sinirlenme. Bak hala benim müslüman olduğumu sanıyorsun. Geçmiş olsun

D

Dovah Taşbaşı ben bu grupta görebileceğin en sakin ve sallamayan adamım dostum ama capslerini aldım yorumlarının sağol iyi güldürdün beni

S

Önemli değil ben capsleri 10 dk önce aldım. Bazen gülmek iyidir

D

hem ödül de ceza da öbür dünyada dersiniz hem de böyle seyler düsünürsünüz. Argumanin kusurlu oldugunu simdi ispatliyorum o zaman. Egr tanri varsa beni hemen simdi gebertsin burada. Gebertemiyosa da tanriyim diye dolasmasin ortada.

V

Volkan Daldeniz, hala ölmediysen cevap ver

C

hala buradayim

V

demek ki olmuyormus

V

Bu soruyu tanrıya güvenenlere sormak lazım. Titaniğin batmayacağı iddiasında ateistler kuşkucu olur. Mazlum Moralıoğlu.

N

ya şimdi titanik. özelinde konuşuyorum siz bana diyorsunuz ki yok kabe sel altında kalmış yok cami yıkılmış yıklmamııs yahu titanik ile ilgili konuşursanız daha iyi oluucak

M

geminin buzdağına çarpip batmasından size delil cikmaz. Buzdağına inanıyorsaniz o ayri.

V

nasıl batmış peki

M

BUZDAĞI'na çarpmış.

V

yapanin reklamlarda tanri bile batiramaz demeleri onların sorunu. Gemi de onların tanri da.

V

bende diyorum ki böyle bi sloganla satılması tanrının gucune gitmiş olabilir

M

ben nuhun gemisine gemi derim gerisi boş

H

Tanrı bile batıramaz, diyen ağız tanrının varlığına inanmış, gücünü baya bir sınırlamış, bilinçaltında tanrının etiğine sığınmamış.

N

Tanrıya sığınmamakta haklı çıkmış. Eğer tanrının gücüne gittiği için gemiyi batırdı diyen deistler varsa onlara tanrının intikam almadaki bir ölümlü gibi davranışındaki etiğini sormak gerekir. Tanrının etiğinde intikam mı varmış?

N

bunun intikamla ne alakası

M

Mazlum Moralıoğlu. postu bir daha oku.

N

Farkında olmadan tanrıya inananı da inanmayanı da aynı kişiler yaptın. Tanrıya insanı vasıflar yükledik. Bir durum karşısında gücüne giden tanrıya intikam potansiyeli yükledik. Tüm bu sıfatlara sahip tanrıdan daha yůksek erdemlere sahip tanrılar var burada. Onlara saygısızlık oluyor.

N