Uzay zaman bükülmesi hakkında bilgi

Mekân bükme hakkında bilgisi olan var mı?

Armağan Babalıoglu
A
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
14
14 CEVAP

Uzay zamanın bükülmesini mi kastettiniz

Emre Batıtürk
E

Uzay zaman, uzay mekan bükülmesi. Pusula gibi bir alet düşünün, koordinatları giriyorsunuz, mekan bükerek dünya üzerinde bir yer için kapı açıyorsunuz.

Armağan Babalıoglu
A

Karadelik olayı zaman bükme, etrafından dolaşacağımıza bir solucan deliği açıp içinden geçerek mesafeyi kısaltırız.

com-osntfaq5ooff5lnljzjy.jpg

Armağan Babalıoglu
A

Halının bir ucunda olduğunuzu düşünün diğer ucuna yürümek de çok uzun sürecek. Halıyı bükerek toplasak bir adımda halïnın öbür ucuna geçilir. Işınlanmada böyle olur diye düşünüyorum. Gideceğiniz yerin koordinatlarını girersiniz, mekânı bükersiniz. Bir kapı açılır ve istediğiniz yer bir adımda yanınızda .

Armağan Babalıoglu
A

Einsteinin mesgul formülü. ..

Yusuf Emine
Y

Youtube bile War. ... İlk okul sorusu

Yusuf Emine
Y

Mekan bukme diye birsey yok sizin kastettiginiz solucan delikleridir ve oda teoridir. Albert Einstein in gorecelik kanuna gore bubsolucan delikleribile uzayi enlemisene gecerek hem zamani hemde mekani bukmus olursunuz. Yanliz bu dedigim gibi teori. Yapilan uzay arastirmalwrinda solucan deliklerine rastlanmamistir. Konuyla ilgili daha iyi bir fikir sunacagini umdugum bir film var YILDIZLAR ARASI. Izlemediyseniz tavsiye ederim. Sorunuza net yanit olacagini dusunuyorum. Saygilar

Seçkin Babalı
S

Kastettiğim zaten Stargate denen düzenek, ama umduğum gibi bir beyin fırtınası olmadı.

Armağan Babalıoglu
A

Oraya yaklaşmış olduğumuza dair bilgiler kulağa geliyor ancak henüz geçmiş olanlardan yana bir deneyimimiz maalesef yok. Olmuş olsa dahi gidilen alanın şartları gidenin bu yönle iletişimine imkân verebilir bir yer olmayacaktır muhtemelen. Yani şimdilik geçenin kaybolmuş olduğunu varsayalım. Tayy-i mekân olarak adlandırılan seyahat yönteminde de benzerlikler vardır. Kişi bedensel olarak kendisini bir yerden başka bir yere (güncel adı ile) ışınlayabilir. Fakat yine bir sorun daha vardır ki, bu da elzem bir mesele. Gittiginiz tam konumun boş olması, bedenin sığabileceği bir alan olup olmadığının bilinmesi gerekir. Yani bedeni burada (kaba tabirle) atomlarına ayırıp orada tekrar bütünleşik hâle getirmek gereklidir. Gittiğiniz kesin noktada herhangi bir cismin varlığı sözkonusu ise, ayırdığınız atomların onunla birleşme ihtimali mevcuttur. Geriye tek seçenek kalır; durugörü ile gidilecek zaman ve mekânın görülebilmesi. İmkânsız diye bir şey yok kısaca.

Mücteba Tuncbiz 10 ay

Yildiz gecidi. Dediginiz sadece teori. Konuyu arastirmissiniz belli. Ama hep teori. Yani somut bir kavram yok ortada. Bu teorinin gerceklestigu varsayilan bir film cekildi eminim onuda izlemissinizdir. Eger olurda gercekten biyle bir solucan deligi bulunursa o zaman hersey fatkli olur. Ve birde kendi galaksimizde cikarsa. Bu mukemmel olur. Ama biz goremeyiz

Seçkin Babalı
S

Dünya da keşfedilmiş manyetik kapılar var, bunlar için fikriniz?

Armağan Babalıoglu
A

Kapi demeyelim. Okumustum irakta bitanesi hatta amerika o yildiz gecidi icin iraki isgal ettigi varsayimlar arasinda. Ben sumerler veayalara kadar okudum. Teoriden ileri hic gidilmedi. Bermuda seytan ucgeni adi verilen yerdee bu manyetik bir alan var. Yanli bu onlarla aynimidir bilemiyorum

Seçkin Babalı
S

Zaten Sümerlerden beri yapılagelen tapınaklar bu uzaya çıkış kapılarında olmuş.
Işınlanma için düşünceniz?

Armağan Babalıoglu
A

Zamanı bükmek nasıl bir olay bilmiyorum ancak odaklanarak zamanı yavaşlatabilirim.

Mücteba Tuncbiz
M

Örnekleyebilir misiniz?

Armağan Babalıoglu
A

Konu hakkında fikri bulunmayanlar için biraz basmakalıp bir cümle olabilir (ancak, sizin kullandığınız sorgulama şeklinden, bu tür ilme hâkim olduğunuz anlaşılıyor.) Evrende tüm maddenin (basit tanımıyla) elektrik enerjisi gibi bir enerji yasası ile kaim olduğunu biliyoruz. Düşünce esnasında da benzer bir enerji yayarız. Düşünce ile vücut saatini hızlandırdığımızda, buna tepki olarak, kalan diğer zaman/mekân enerjisi yavaşlar. Yüksek konsantrasyon etkinliği ve dikkat isteyen yetidir.

Mücteba Tuncbiz 10 ay

Noetik bilim

Seçkin Babalı 10 ay

Astral seyahatte olduğu gibi değil mi? O esnada ( zamanı yavaşlattığınızda) siz de aşırı bir gürültüye maruz kalıyor musunuz?

Armağan Babalıoglu 10 ay

Kuantum fizigiyle alakali. Astral seyahat daha farkli. Gerci o daha iyi bilir aciklarsa beraber okuruz.

Seçkin Babalı 10 ay

O anlarda böyle bir gürültü hiç dikkatimi çekmedi.

Mücteba Tuncbiz 10 ay