Vekalet verdiğim avukattan vekaleti nasıl geri alırım?

Meraba uc kardes bi davayla ilgili avukata vekalet verdik simdi geri almak istiyoruz ama avukat ablama geri alirsaniz sicilime isler demis yan kisaca kötü avukat durumuna dusermis bu yuzden ablam vazgecmis ama biz diger iki kardes almak istiyoruz gercekten boyle bisey varmi bide geri alirken problem olurmu zorluk cikarabilirmi

S
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
10
10 CEVAP

Öyle bir şey yok. Bir avukata vekaletname vermek kadar azilname vermek de doğaldır. Bu durum avukatı kötü avukat yapmaz. Hiçbir vatandaşın ömür boyu aynı avukatla çalışmak gibi bir yükümlülüğü olamaz. Noter aracılığı ile azilname gönderirseniz davada sizler ile avukat açısından müvekkil-vekil ilişkisi sona erer.

G

Avukatlık mesleğinizin icrasında azilli günler yaşamanız dileğiyle . Bu durumda azilnamenin nasıl bir duygu sürüklemesine yol açtığını anlamış olursunuz!

Savaş Eskilioğlu 6 yıl

Meslek profesyonel bir anlayışla ifa edilirse duygu sürüklemesi yaşatması anlamsız. Zira azil müvekkil tarafından her zaman gerçekleştirlebilecek bir durumdur. Duygusal yaklaşmak yerine basiretli olunabilirse bu duruma karşı alınabilecek önlemler çok basit. Kaldı ki hazırlıksız bir şekilde ve/veya beklenmeyecek bir müvekilden yaşandığı düşünülürse avukatlık kanunu zaten haksız azilde avukatın vekalet ücret hakkını saklı tutuyor. Hal böyle iken avukatlık mesleğinizde duygu sürüklemesinden uzak hukukun hakim olduğu günler diliyorum.

Gökhan Floydian 6 yıl

Duygu sürüklemesi, hukuksuz ve profesyonellikten ari bir meslek icrasına delalet değildir. Alakasız bileşenlerle gerçekleştirdiğiniz mantıksal çıkarımınıza katılabilmem de mümkün değildir. Mesleğin başında, genç, hızlı, tamamen profesyonel, tamamen hukuki, her şeyi bilen ve de duygudan ari sizin gibi genç bir avukatın, emek ve zaman harcanması sonrası haksızca azledilme halinde girişilecek hukuki yolları bir kenara bırakırsak o an için yaşanılan üzüntü ve kızgınlığı bir gün anlaması dileği ile.

Savaş Eskilioğlu 6 yıl

Gökhan beyin yorumuna aynen katılmakla azil nedeniniz haklı değilse, hukuki bir gerekçeye avukatın kusuruna dayanmıyorsa avukatın vekalet ücretini iş tamamlanmış gibi ödemek zorunda kalabilirsiniz. 1136 sayılı yasanın ilgili maddelerini okuyunuz.

U

Hangi noterden vekalet verdiyseniz aynı notere gidip azilnameyi hazırlatin. Başka noterden yaptırır iseniz fazla noter ücreti odersiniz. Aldığınız azilnameyi Avukatın adresine faks çekin, en hızlı yöntem. postaya verecekseniz hızlı posta yapın. Noterden yaptırabilirsiniz bu işlemleri.

I

Noterden azilname alin bir şekilde ulaştırın mecbur değilsiniz kimseye

M

Tamamen hayal urunu azil kanuni haktir

M

Yardimlarinizdan dolayi tesekkur ederim

S

Azilname bir tür hakaret kabul edilir. Şahsen ben sizin avukatınız olsam işinizi takip ettiğim halde azletseniz haksız azil nedeniyle size tazminat davası açarım. Vekaleti ver işi ver sonra geri al.

D

Biz davayi kaybettik suan avukat muvekil iliskimiz yok yani olene kadar vekaleti almayalim onumu diyorsunuz

Semra Eldek 6 yıl

Hanimefendi sizi aydinlatmaya çalışıyoruz soru sormussunuz cevap veriyoruz begenmeyince tersliyorsunuz enteresan. Sizin muvafakatiniz olmadan sizin adiniza vekaletnameyi kullanamaz. Ne düşünüyorsunuz vekaletinizle işlem yapar diye mi düşünüyorsunuz? Davanın kaybının milyon tane nedeni olabilir. Hakliysaniz sorun yok ama durduk yere haksiz olarak azlederseniz tazminat ödersiniz.

Dilşad Kilik 6 yıl

Hanfendi ben kimseyi terslemiyorum asil ters cevap veren sizsiniz daha yumusak bi uslupla cevap verebilirdiniz

Semra Eldek 6 yıl

Gayet yumuşak üslubum. Nasıl isterseniz öyle yapın sonuçta sizin bileceğiniz sey. Boşuna cevap veriyoruz. Basınıza gelebilecek ihtimalleri söylüyoruz.

Dilşad Kilik 6 yıl

Benim diger arkadaslarin cevaplariyla bi sikintim yok neden cogul konusuyorsunuzki

Semra Eldek 6 yıl

Avukat işe başlamışsa veya aranızda vekalet ücret sözleşmesi yapmışsanız sizden vekalet ücreti talep edebilir..

F

Peki aramizda hic bir bağ kalmamissa o davayla alakali avukatimiz degilse yinede tazminat davasi acabilirmi buna hakki varmi

S

Acamaz

F