Accent 1.5 dizel aracım km'de 70 kuruş yakıyor, çok mu?

Km de 70 kuruş çok mu ?
Arkadaşlar yakın zamanda 2003 hundai Accent 1.5 dizel araç aldim. İşe git gel için kullanıyorum çoğunlukla. İş ile ev arası 5 km ancak trafikten dolayı git gel 1.5 -2 saat sürüyor. Haftalık kullanıma bakıyorum bu şekil sürüşleri km ye 70 kuruş yakıyor normal midir? Uzun yol ölçme şansım olmadı. Enjeksiyoncuya gittim bozuk bir enjeksiyon vardı değiştirdik, hava ve yağ filtresi, motor yağ hepsini değiştirdik bakımını yaptırdım sonuç aynı. Normal mi bu ?

Burak Temirci
B
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
32
32 CEVAP

o trafik için normal.

Can Yel
C

Çok ağır trafikte normal.

Göktürk Çetınkaya
G

hundai accentler çok yakar zaten

Ozan Taşkafa
O

Maddi durumunuzu bilmiyorum fakat 5 km yolu 1.5-2 saat arasında kat ediyorsanız ve araç ile gitmeniz gerekiyorsa uzun vadede cebinizden kar etmeniz amacıyla hybrid otomobillere yönelmenizi öneririm.

Ahmet Erzurum
A

aşırı fazla o rakam. Maksimum yakması gereken rakam 35-40 krş dur. Yakıt kaçağını kontrol ettirin.

Tunç Başka
T

Enjeksiyonlar yeni kontrol edildi. Başka nerde kaça olabilir?

Burak Temirci 1 yıl

Burak Temirci depo bağlantı noktaları mazot hortumları turbo bağlantı noktaları olabilir. Hava filtresi değişimini yaptınız mı o çok etkiler çekişi ve yakıtı ?

Tunç Başka 1 yıl

Hocam siz ciddi misiniz? 4-5 km yolu 1 saat çekmek neden arabayla? Bisiklet alın, yürüyün, ne bileyim gerekirse kanat falan çırparak gidin. O yol yürüyerek bile daha hızlı gidilir. Hiç mi acimiyorsinuz kendinize ve trafikteki diğer insanlara. O trafiğin nedenini hiç merak ettiniz mi?

Mevlüt Kızıldemir
M

Soyleceklerimi söylemişsin 5 km için araba biraz saçma özel sebepler varsa bilemem ama yine de saçma yürüyerek filan giderim

Nihat Yurduseven 1 yıl

Ben sizin yerinizde olsam o yolu yürüyerek yada bisikletle giderdim, 5 km yi rahat 1 saatte yurursunuz, Hem zamandan Hem paradan tasarruf, üstüne sağlık

Yücel Baziki
Y

5 km yolu 1.5 2 saatte gidiyorsanız bencede normal yakıt hatta az bile bence o yolu yürüyerek gidin hem spor yaparsınız hem daha erken gidersiniz

Alper Erenker
A

Yakıt çok pahalı normal

Ümran Öncü
Ü

O 5km cikmiycak bak bi yanlis anlasilma var kesin

Ahmet Elgün
A

Motsikletim var sıcak günlerde onu kullanıyorum malum kış geldi kullanması zor. Toplu ulaşım çok uzak. Git gel 2 saatlik yol da ciddi yorar ve kiyafetim- ayakkabim ona uygun değil. Başka yapacak bir şey yok mecbur olunca.

Burak Temirci
B

Motorsiklet varsa kışlık ekipman ile bu işi çözeriz

Caner Kirçe 12 ay

Yol doğru 5 km. Git gel 10 km süre de 1.5 -2 saat. Havadan dolayı bisiklet ya da motor kullanamıyorum

Burak Temirci
B

Kardeşim 2 km yolu araba ile 40 dakika da gidiyorum diye motorsiklet aldım 10 dakika da gidiyorum 2 km ye kimse üşümex

İskender BüyükBosna
İ

O halde içiniz yakıt konusunda rahat olsun. O yoğunlukta bir trafik için bahsettiğiniz değer çok normal. Arabanız fazla yakmiyor, ülkede herşey olduğu gibi yakıt da çok pahalı. Şöyle düşünün, sizin arabanız aslında km'de 30 kuruş yakıyor ve devlet de her km için sizden 40 kuruş ekstra alıyor.

Mevlüt Kızıldemir
M

rakam her türlü fazla. 70 kuruş yakması için o arabanın 3000 cc motorlu bir dizel olması gerekti.

Tunç Başka 12 ay

70 kuruş demek 100 km'de 12 litre gibi birşey demek. 5 km yolu 1 saatte gidecek kadar dur kalk yapan sıradan bir araba için bu litre çok normal. Yoğun trafiğin en kardcore hali bu. 3 bin motor bir araç olsa bu tuketim rahatlıkla 20 küsur litrelere ulaşır emin olun.

Mevlüt Kızıldemir 12 ay

istanbul trafiğinde kangoo 1.5 dCi kullanıyoruz o kadar, maksimum yaktığı 30-35 hadi yüklü olsun 40 kuruş. Yeri geliyor rampa yukarı kalıyoruz o kadar süre trafikte yine o rakama ulaşılmıyor.

Tunç Başka 12 ay

Bahsedilen trafik "İstanbul Trafiği" diye adlandırdığımız trafikten daha yoğun. İstanbul trafiği dediğiniz olayda 1 saatte ortalama 20 km yol alabilirsiniz. Bu adam 5 km diyor. Farkı görebilirsiniz. Ben de yıllardır İstanbul trafiğinde araba ve motosiklet kullanıyorum, sizi gayet iyi anlıyorum. Mesela Ataşehir'de son birkaç yıldır iş başlangıç ve çıkış saatlerinde 3 km yolu arabayla almanız 1:30 saat civarında sürüyor. Şaka gibi değil mi?

Mevlüt Kızıldemir 12 ay

sizi anlamaya çalışıyorum fakat aracın kmde 70 kuruş yakması için arabanın 14 litre yakması gerek ve bahsettiğimiz araba dizel. Eğer motorunda sorun olmasa maksimum yakacağı 8-9 litre bu trafikte. Dediğim gibi kimi zaman aynı sürede aynı yolu alıyorum ve yineden o kadar rakamlara ulaşamıyoruz.

Tunç Başka 12 ay

O arabalar cok yakar

Göksel Açıkgül
G

km de 70 krş yanlışın vardır diye düşünüyorum, benzinlisi bile o kadar yakmaz, yada başka ustaya baktır

Behçet Günendi
B

Arkadaşlar araba da değil şöför de sorun olabilir, nasıl kalktığına bağlı 5 kilometre yolu 1.5 2 saat diyor full dur kalk yapın sizde zaten 50 kuruşun altı yakmaz

İskender BüyükBosna
İ

hocam 70 kuruş 1.5 cdti accent için pek normal değil sanki, ama sen daha iyi biliyor olabilirsin

Behçet Günendi 12 ay

5 kilometre yolu full dur kalk git 50 kuruşdan aşşağıya hiç bi araba yakmaz zannetmiyorum

İskender BüyükBosna 12 ay

3.0 dizel arac anca o kadar yakıyor. Bi sıkıntı var.

Seyit Gökşin
S

Uli full dur kalk, gayet doğal bence.

Aytürk PaLa 12 ay

Böyle bir yakıt tüketimi hesabı olmaz. Depoyu doldurun 300-400km sonra yine tamamen doldurun. 100km'de kaç litre tükettiğini not alın. Bu işlemi 4-5 defa farklı kullanım koşullarında da tekrarlayın. 1500-2000km'lik bir yakıt tüketim tablosu elde ettikten sonra 100km'de kaç litre tükettiğini tekrar hesaplayın. Bulduğunuz değeri aracın fabrika verisiyle kıyaslayın. Aracın az mı çok mu yakıt tükettiğini ancak bu şekilde saptayabilirsiniz.

Mehmet İşdar
M

yuruyerek gitmeyi denesen daha iyi olur gibi geliyor.. Ben 50 kmyi o kadar zamanda gidiyorum..

Mustafa Kayserilioğlu
M

Araç ortalama 3.5 lira yakıyor tek yön bu araç 30 dk yol alsa ortalama 1 saat civarı rölantide çalışır bence 70 kuruş az bile

Alper Erenker
A

illa ki dusunmussunuzdur ama fikrimi sunmak istiyorum. Bence ufak 2000-3000 lira civari elektrikli bir scooter alabilirsiniz ehliyet gerektrmez hemde 5km kullanicaginiz iicn sizi uzmez trafikten kurtarir zaman kazanirsiniz

Berat Yakı
B

1.5 dizel accent için ne olursa olsun 0,70 çok fazla. Hergün deli gibi istanbul trafiğine giriyorum. 45 litre depoyu 230 liraya dolduruyorum. Ortalama 750-800 km yol yapıyorum. Maksimum 0,30 yakıyor araç.

Umut Yarısı
U

Oha yakıt deposunda kaçak olabilir ^^

Mesut Serbilind
M

Dizel uzun yol içindir sat benzinli al, o gibi trafikte gayet normal

Hasan Ilze
H

Bisiklete bin

Serafettin Grandieur
S

70 kuruş çok fazla

Fatih Kozlu
F

Bmw 7.40 4.4 motor tüpte 60-70 kuruş yakıyor gerisini sen hesap et

Hazar Merter
H

2 katından fazla 5 km yi yurusen o stresi yasayip bütçe sarsacagina yürüyüp işin stresini atarsin

Irmak Ertün
I

Uzuluyorum istanbulda yasayan insanlarin trafik cilesine 5 km yol 2 saat

Özdaş Acartürk
Ö

Hiç gaza basmadan rölantide çalıştırsan dahi araba küçümsenmeyecek miktarda yakıt tüketir. Sen şuan işe git gel aşağı yukarı 5 tl civarı yakıyorsan bunun 3 tl si trafikte kaldığın fazladan 1.5- 2 saatin etkisidir.

Candaş Minnet
C

Teşekkürler arkadaşlar çoğunluk normal demiş. Tüm bakım ve kontrollerini yaptirdigimdan bu yoruma makul bakıyorum teşekkürler

Burak Temirci
B