Allah'ın var olduğunu nereden biliyoruz?

com-4hdaab68q18ks1si283q.jpg
Allah'ın var olduğunu nereden biliyoruz?
E
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
14
14 CEVAP

Bir resim varsa, ressamda vardır.

S

Bu mantığa göre ressam nasıl kendiliğinden oluştu

Esat Yüzkolar 3 yıl

Ayrıca resim göremiyorum

Esat Yüzkolar 3 yıl

tanrı gibi kompleks bir canlının kendiliğinden var olması yada ezeli olması mantıklı geliyorsa tutarsızlık edersin.

Mustafa Aktepe 3 yıl

Matematik bir kurar vardır. Tanınma olduğu gibi kabul edilir. Kuran da "onların gözleri vardır ama görmezler" yazıyor. Sende görmüyorsun. Tv bakıp oradan 7200 resim geçtiğine bilen bilmiyorsundur.

Suat Kargaoğlu 3 yıl

İnandımız Allah Hollywood filimlerdeki tanrı anlayışı gibi değil. Kuranda yazdığı gibi inandımız tanrının bir benzeri bilen hayal edilmez.

Suat Kargaoğlu 3 yıl

Fikret orman değil mi o

S

Bizi hep dinsiz yapacaksınız!!!

N

Be beyin eroorooo

S

Para nerde, araba nerde

M

Aman ne büyük felsefe yapmis! Hakkaten insanimiz cok bilgisiz

F

Sizler 3 tane cümle ile Allah un varlığını inkar ediyorsunuz. Bence çok dar açıdan düşünüyorsunuz. Allah var diyoruz kim diyor diye soruyorsunuz evet kur an diyor. Ama sadece kur an değil açıyı genişletirseniz düşünme ve bakış açısını bütün kainatın bunu dediğini görürsünüz. Mesela altın oran 1.618 insan ve kainat yaratılan bir çok yerde var ve bunların tesadüfen olması imkansız. Yine düşünme açısını daraltıp bakarsanız yoktan varolunmaz. Ama bilipte düşünürseniz mesela nötron yıldızı bir çaykaşığı hacmi dünya ağırlığında veya karadelikler bir çay kaşığı hacmi dünya ağırlığından çok fazla ki bu bilimle kanıtlanmış.... Ve düşünme açımızı genişletipte bakalım bir çay kaşığına dünya ağılığını koyan her kimse ki bu Allah tır zerre nin içine sonsuz kütleyi koyup ta ve bu zerreden kainatı yaratmaz mı. Biz görmeyi z bunları ama düşünebiliriz bu da bilmekten gelir. Anlayacağınız Allah var sadece kur an demiyor. Peygamber var sadece Allah demiyor bu o gelmeden çok önce söylenen birşeydi ve kur an var ve onu Allah diyor. Sadece Tebbet suresini okuyun ve anlayın Allah ebucehil için diyor inanmayacak diye ve 8 yıl bu ayetten haberdar ve yalandan da olsa iman etmiyor. Bunu hz muhammet yazsaydı alırmıydı böyle bir risk...

A

bir yerde haklı adamlar sadece aklının aldığını biliyor ve ona inanıyor...

F

İnanç budur işte neden rahatsız oluyorsunuz ki imanın aslı budur. Bugün rahat ve güvenlik içinde sorguluyabildiğiniz dinin, size fırsat vermedikleri zamanlarda nasıl kabullenildiğini bilmiyorsunuz. Tarih bilginiz sıfır. Evet sorgulayabilmenin lüksünü yaşarken ipin ucunu kaçırmayın ama.

M

Allahın varlığını tartışacağınıza sınırsız inanç ve düşünce özgürlüğü için mücadele edin, bütün sorunlar çözülecektir. Müslümanlar da diğer insanlar için inanç ve düşünce konusunda daha esnek olmalı taasubun kimsye bir fayda getireceğini sanmıyorum.

U

atom ve atomalti nasıl düşünüp karar verebiliyor. beynin atomunu karaciğer atomundan ayiran fark ne. Et beyin nasil karar verip düşünüyor..

Ö

Müslüman(teslim olan)ların Allah'ın varlığını ispat gibi bir görevi yoktur! Onlar a delil olarak yeryüzünde zaten nice delili Allah güneş ve ay gibi ortaya koymuştur! Fakat onların küfrü gerçekleri örtme hırslarıyla çektikleri sancı boşunadır bilirizki onların inancı onlara bizim inancımız bizedir! İnançsızlığının ıspatını big bang yada darwinci araforum zihniyetiyle ortaya sunmaya çalışıp sonrasında sav larının yetersizlikleri arasında kaybolup gitmeleri de bizlere gülünç gelir! İnancımızın en güzel yanı ise kimsenin inanmak zorunda olması konusunda hiç bir dayatılma yapılmaması hususudur'inandığımız Allah derki bizlere sizler kimseye hidayet edemezssiniz o yalnızca benim hükmümdür! Sizler peygamberler ve müminler(inanalar) Benim sizlere öğütlediklerimi uygulamakla ve iyiliği öğütmemekle mükellefsiniz aksi durumda karşı tarafla küfürleşleşmeyin sizin inancınız size bizim inancımız bizedir diyiniz der ve sözü bitirir bunun yanısıra içimizdeki vicdan merhamet adalet tartıda ölçülü sözlerde doğruluk tevazu edep haya ve dua nında Allah'la tek iletişim yolu olduğuna inanır ve bu erdemlere sadakatsizlik ettiğimizde içimizdeki utanç ve hüznün takva (Allah korkusu)sebebiyle ona ihanet etmemizden geldiği kanısıdır çünki o bizlere eğer utanmıyorsanız yeryüzünde dilediğininiźi yapın diyordu bu yüzden utandık edep ettik elbette bu dine mensup olduğu iddiasında olupta bu erdem ve öğütlere çok zıt her türlü zillet ve edepsizliği pervasızca küstahça yaşayanlarda var fakat bu mensup olduğumuz dinimizin değil o aciz izzet ve şeref yoksunu utanmaz insanların eksikliğidir! Bizim dinimizin adı islam(barış) dinidir ve bizlere üç tekrarla öğüdü güzel ve doğru ahlaklı olmamızdır! Bu yüzden üzerimize düşen orada burada inançlarımıza aykırı davranan insanlara dinimizi empoze etme çabasında olmak değil karakterlerindeki kalite ve iyilikle muamele etmek ve karşılık göstermemizdir zira iyiliğin dini dili ırkı yoktur.

A

Hepimizi imana getirdin kardeşim. Allah senden razı olsun. Bir mümin bir mümine ancak böyle faydalı olabilir. Yazdklarının başını ve sonunu okudum. Son cümleler ahlakı dinin önüne koymuş. Bunu tüm samimiyetimle kabul ediyrm. Ahlak söz konusu olmalı. Dinlerin hepsi aynı zaten

Safa Kesmez 3 yıl

Est üstad

Abdullah Dinanet 3 yıl

Kendi akıllıya

A

Evet Tanrının peygamberin ve kutsal kitabın sözde yokluğunu ispat etme girişiminde bulunan hamam böceği beyinli, akıl fukarası, ateistse eğer ateizmin yüz karası, budalalıkta nobel alacak, beyin fonksiyonlarından hiç birinin işlemeyişi yüzünden rekorlar kitabına girecek, aptallıkta everest olmuş, babil kulelerine kafa tutan ahmak. Sen başka işlerle uğraş böyle tanrıyı peygamberi böyle safsatalarla böyle kokmuş salatalarla böyle bitpazarı karikatürlerle yok etme çabası san göre şeyler değil. Senin o resimdeki beyinsiz araplar dan farkın yok. Tanrı varsa eğer senin bu yorumuna bakıp şöyle diyordur Ah! BU ahmağın beynine nekadar akıl zerkettiysem genede çalışmadı o yüzden böyle bozuk şeyler üretiyor... Ateizmin büyük bir şerefi var .

S