Debian 8 kullanıyorum Lamp ve sendmail yükledim ama php ile mail gönderemiyorum

Herkese merhaba. Ben debian 8 kullanıyorum, daha yeni başladım. Buna LAMP ve sendmail yükledim email göndermesi için. Command line dan emaik göndere biliyir fakar php scriptinden gönderemiyor sizce sorun ne olabilir?

A
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
2
2 CEVAP

Logları görmeden bir şey söyleyemeyiz.

T

Mail. Log mu?

Abbas Balçiçek 3 yıl

Olabilir.

Tolga Yorumcu 3 yıl

Tolga Yorumcu Jun 14 14:56:34 localhost sendmail[39857]: v5EBuYlS039857: from=www-data, size=456, class=0, nrcpts=0, msgid=<[email protected] Localdomain>, relay$$ [email protected]

Abbas Balçiçek 3 yıl

Öncelikle php scripti web arabiriminden çalıştırdığınızda gönderemediğinizi varsayıyorum.
1 - chown www-data: Wwwdata script_adi. Php komutunu çalıştırarak scriptin yetkilerini web sunucusuna aktarın.
2 - browserdan php scripti çağırın, ardından gönderim yaptığınız mail adresinin posta kutusunu kontrol edin eğer hotmail, gmail gibi bir domaine gönderim yapıyorsanız (SPAM) klasörünüde kontrol etmeyi unutmayınız.

---------------------------------------------------------------
$test=mail("[email protected] Com","Test konusu","Test mesajı");
var_dump($test);
?>
---------------------------------------------------------------

Y

Her şey tamam burdakilerden. Scripr çalışıyor. Yalnış email yazdığımda hata veriyor falan oeda sorun yok. Şimdi de mail fonksiyonu boolean true döndürüyor amma mail adrese ulaşmıyor.

Abbas Balçiçek 3 yıl

1 - echo root: [email protected]$(hostname -d) >> /etc/aliases komutunu çalıştırın 2 - cat /etc/aliases komutunu çalıştırın ve en alt satırda root: [email protected] Com gibisinden kendi sunucu isminizi içeren bir adres gördüğünüzden emin olun. 3 - newaliases komutunu çalıştırın ve birdaha mail gönderimini test edin. halen daha göndermiyorsa scriptinizi üst yorumda yolladığım kadar baside indirgeyerek test edin (eğer yapmadıysanız) buna rağmen gönderemiyorsanız send mail yapılandırması ile ilgili dökümantasyon bakarsanız güzel olacaktır.

Yasin Baturoglu 3 yıl

Teşekkürler Yasin Baturoglu

Abbas Balçiçek 3 yıl

Abbas Balçiçek Birşey değil umarım işinize yarar.

Yasin Baturoglu 3 yıl

veya kendi mail gönderim sistemimde kullandığım yazılımı tavsiye edebilirim. Adamlar herşeyini yazmış. https://github.com/PHPMailer/PHPMailer

Yasin Baturoglu 3 yıl