İnsanlara, ayetlerle bir peygamber olduğunuzu nasıl kanıtlarsınız?

Diyelim Sahte bir peygambersiniz?

3 âyet ile insanların size inanmasını sağlamak gibi önünüzde zor bir seçenek var!

Bu âyetler sayesinde insanların güvenini kazanacaksınız.

Nasıl ayetler ile onların size inanmasını sağlardınız?

Lütfen postu iyi anlayın.

Din tartışması değil mevzu!
Bir dini var etme kriterlerine odaklanın.

Toplumların ortak değerlerine ve red edemeyecekleri unsurları düşünün.

Konu dini kitap yada allah, rab, âyet, Bab değil! .

G
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
32
32 CEVAP

Hangi yıllarda yaşıyoruz farz edelim ona göre

K

ne farkeder ki, günümüzde nelere inanmaya teşne ümmet adayları var

N

Bu zamanda yaşıyoruz.
İnsanlara red edemeyecekleri yalanlar söyleyin

G

Çok zor bir soru

M

Cok guzel bir soru.

S

Sex para ve gücün yolunun açacak mucizeler üretip iyi itiatkar olana vaat ederdim aynı müslümanlık taktikleri son din ya iyice her açıklığı cozmis

B

Modern din yaratıcaz ve amacı tüm dinler gibi insanları kontrol etmek olucak. 1-) Bütün ahlaki ve vicdani değerlerinizi bilimin öngördüğü şekilde düzenleyeceksiniz. 2-) Bilim ilerledikçe tanrıya yaklaşacaksınız, ruhlarınızı nesnel olarak bulduğunuz zaman tanrıyı bulmuş olucaksınız. 3-) Tanrı'nın tanrısı mevzusu vardır ve benim de hizmet ettiğim tanrı vardır. Amacım sizleri kontrol etmektir. Zanetmeyin sonsuza gider tanrılar. Çember düşünün, sonuna geldğinizde başa dönmüş olacaksınız.

K

İslamiyet yok.
Kopya yok.

Yepyeni fikir istiyorum.

G

Cümleleri çok güzel kuramadım gören ama bu tarz birşey yapardım

K

Yeni olması önemli
Fikir seninse gerisi önemli değil

G

Mutluluk ancak beni dinlemekle olacaktir, ruhunuz rahata kavuşsun diye beni dinleyin!

Dünyanın sonu yaklaştı, cevremde olan insanlara vereceğim sırla kıyametten sizi kurtarabilirim.

Ve kıyamet olduğunda yerle gök birleştiğinde artik burası yaşanmayacak bir yer olacaktır.

Sizi başka bir dünyaya götürecek çalışmalarıma destek olmaniz için, çevrenizdeki herkesi bana inanmaya davet etmelisiniz.

Gibi.

S

İlki biraz bellona olmuş sanki

Anıl Sarak 2 yıl

Benim dinim tabi diğer peygamberler gibi kopya çekmedim

K

Olağanüstü iddiaların olağanüstü delilleri olmalıdır

A

Tabi muhtemelen 5 yoruma kadar bu post devam eder ve devamında ise, başkalarının fikirlerinden daha iyi fikir üretemeyecegini düşünenler, düşünmek ve üretmek yerine, postu manipüle edecekler.

Bir fikrin üzerine bişey katamayanlar, onu yıkarlar.

G

insanlar bilinmeyene ve kehanetlere zaaf duydukları için önce oradan başlardım.. Sonra alabildiğince hoşgörü ile devam edip maddi manevi yardimlarla devam ederdim.. Sonra belli bir sayıya eriştiğimde diğerlerinin anasını ağlatırdım... Bu söylediklerimin dünü bugunu oldugunu sanmiyorum.. Her daim tutar..

B

Hint li zatı sungur gelse yinede kimse inanmaz

S

Hemen bir tanrı yaratır ve onunla sadece benim konuşabildiğimi söylerdim. Ne söylediğimin böylece hiç bir önemi de olmazdı, çoğu inanırdı..

Y

Ben soyliyim. Oncelikle diger dinleri inkar etmez, onlarida kendi tekelime cekip guclerini karsima degil, arkama alirim. Yani daha onceki dinlerinde ayni yaratici tarafindan gonderildiginden bahseder, yuzyillardir tanrilarindan bir haber alamamis ama genede israrla inanan, ezilmis insanlari onere ederek, iste beklediginiz son peygamber benim diye ortaya cikarim. Diger semavi dinleri karsina almayip arkana almak halihazirda harika bir startup gucu verecektir. Bu birinci ayet, eskiyi reddetmiyoruz, ovup onare ediyoruz. Yani mevzunun rakibi degil, devamiyiz.

Böylelikle merak edilen gecmisteki hikayeleri de işin aslı öyleymiş gibi keyfinizce anlatip yeniden tarih bile yazabilirsiniz.

Diğer bir ayet benim peygamber olarak tabikide tanrisal guclerimin olmasi ama bunlari goz onunde kullanip kolay kolay kimseye ispatlamiyacak olmamdir. Yani pazarligi onceden yapabilecegimiz bir ayet.

Ve şöyle devam ederdim, bilirsiniz, oyunumuzun kurallari geregi inananlar ölünce cennete, inanmayanlar cehenneme gidecekleri icin cikip tanrisal guclerimi gosterirsem zaten herkes inanir, o zaman da anlami kalmaz.

Peygamber olduguma istemeyen inanmayabilir, kendileri bilir. Ama sonuçta inanan hiç birsey kaybetmez, ama ya gercekten peygambersem ?

Dedimmiydi kimse kolay kolay riske girmeyecektir cunku insan dogasi boyledir.

Oteki ayeti de bu ikisi beğenilirse yazarım.

N

Biraz beğenilmiş ama gene de daha fazla yazmıycam, biri okur yeni bi din falan yaratır bide onla uğraşmayalım.

Niyazi Boşnakoğulları 2 yıl

sadece 1'i söyleym.

kıyamete 100 yıl kaldığını söylerdim. Ve bu dikkat çekerdi.

A

Bunu diyen biri var diye hatırlıyorum

Salim Atila 2 yıl

Korku diyorsun yani

Musa Mimtas 2 yıl

Musa Mimtas Yani.

Anıl Sarak 2 yıl

1- oncelikle cahil kesmi yanima cekmek icin hayallerini onlara satacak ayet cikarirdim
2- akilli ve bilincli insanlari ortadan kaldirmak veya sindirmek icin onlarin bu din icin bir tehlike olduklarina ve yok edilmelerine dair bir ayet yazardim.
3- olmekten tereddut etmemeleri icin de her dinin en gecerli materyali olan oteki dunyadaki odulleri olurdu.

C

İnsanlar şüphe ve sorgulamalıyı daha iyi hissetmek için yapmıyor. Aksine kendilerini daha az kötü hissetmek için doğmaları tercih ediyor !
1- Tüm doğmalardan arının ve herşeyden şüphe etmeye başlayıp sorgulayın !

2. ‘Acı hissetmek hiçbir şey hissetmemekten daha iyidir.’
Bilgi vücuda acıyla iner o yüzden acıdan kaçmayın !

3. ‘Herkes bir an bile olsa Kendini öldürmek istemiştir! Kendinizi öldürmek isteyen kısmınızı öldürebilmeyi öğrenmek için ben aranızdayım !
Beni ve indirdiğim dini takipte kalın

S

İlahayatci bir hocam ozelden yollamış.

com-dge4lz5ubs55c46ado7j.jpg

G

Biraz daha çalışman gerekli

Mustafa Adsız 2 yıl

Ben bi tek madde uydurabildim... 1."2023 e kadar sıkın dişinizi..."

A

Patenti var bunun

Musa Mimtas 2 yıl

öncelik kurulmuş bir düzen bu düzen üzerin yeni bir mehzep o da yeni bir kuradım

B

Ben kadın peygamberden yanayım bir kerede Allah'la kadın iletişim kursun nolucak. Kadınlar ne ister, ne istemez diye ayetler indirildiğini söylesin isterdim. Eminim dünya daha yaşanabilir yer olurdu.

F

Niye güldün. Erkek peygamberlerden daha başarılı olurdu şuan iletişim çağındayız.

Fatma Maltaş 2 yıl

Yaratıcının vermedigi görevi yapan yüzüne gözüne bulaştırır•

Ö

1) Ey insanlar;
Gülün, eğlenin, dans edin, okuyun, öğrenin, hayatın tadını çıkartın..
2) Biribirinize saygılı olun.. Çalmayın çırpmayın.. Biribirinizi öldürmeyin, doğayı koruyun, hayvanları yiyeceksiniz elbette ama daha süt kuzusu olanları değil, ölmeye yakın yaşta olanları kesip yeyin, balıkları da keza öyle daha yavru iken sakın avlamayın. Doğru dürüst tarım yapın, kaynaklar herkese yeter, düzgün bir şekilde paylaşım yapın..
3) Bilimi önemseyin, uzaya açılmanız ve yaşanacak başka gezegenler keşfetmeniz gerekiyor. Yoksa bir süre sonra artan nüfusunuza dünya kaynakları yetmez olacak vakit kaybetmeden bu işlere kaynak ayırın. Bir de Allah adına sizi gaza getirip savaştırmak isteyenleri derhâl yönetimlerinizden uzaklaştırıp hapse atın..

O tay pipileri ile ben ahirette özel ilgileneceğim..

Ahiret demişken o kadar da kastırmayın efendi gibi yaşayın, korkacak bir şey yok rahat olun..

Z

1.ayet)açlık ve yoksulluk sınıfını ortaya çıkaran zenginlerin lüx arabalarıyla cehenneme sadece gidiş bileti kesildiğini. 2.ayet)savaşlarda masum sivil çocuk, kadın, yaşlı hasta ve engellilerin zulme uğramasına göz yuman dönemin tüm siyaset ve bürokrasisini makam araçlarıyla cehenneme sadece gidiş bileti kesildiğini. 3.ayet)dünyadaki tüm din adamlarının, dinler adına insan haklarını hukukunu bilimi çiğneyip zulm yapan şarlatan din alimlerinin cehenneme sadece gidiş bileti kesildiğini. 4.ayet)olmazsa olmaz. Cennet ise incittiğin yada kötü muameleye tarafından maruz kalmış insanın ve diğer canlıların rızasını alabilene sonsuz güzelliklerin olduğu yer layıktır. İstisnasız her insan için geçerlidir. 3 yalan ayet size. Benimki 4 oldu;)))

F

1. Her türlü hırslarınızdan sıyrılın

H

Bir sahtekarın ağızdan bu sözcükler dökülmez.

Musa Mimtas 2 yıl

Ben Tanrı olsam böyle bir eğlenceye gerek duymazdım..

I

Tanri insanlari kendine neden ikna etsin ki, eger öldükten sonra onu göreceklerse. Neden "zaten sonsuz kudrete sahip olan" varlik kendini evrende toz tanecigi kadar önemsiz olan insanlara, gecici olan dünyada, tanitim propagandalarina girsin? Buna neden ihtiyaci olsun? Insanlar kendilerini ne kadar önemsiyor ya

Y

ey ademoğlu mucize mi arıyorsun etrafındaki mükemmel dengeye bak ve seni bir damla meniden yaratan rabbine secde et.. 2- yoksa sende nimetlerimi yalanlayıp inkar edenlerdenmi olacaksın 3-şüphesizki inkarcıların yeri ebedi cehennemdir.

S