Doğuştan ateist olanlar cennete gider mi?

Ben: Benim gibi doğuştan ateist olanlar cennete gider mi, İslam'a göre; ben bu yaşına gelmiş hala bir çocuğum?

Kuran Müslümanı: Gitmez; Kuran'da açık açık belirtilmiş; "Küfre saplananlara gelince, onları uyarsan da, uyarmasan da, onlar için birdir, inanmazlar. Allah, onların kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözleri üzerinde de bir perde vardır. Onlar için büyük bir azap vardır."

Kuran Müslümanı: Gider, Cennete gitmek için bilindik anlamda Müslüman olman gerekmez, iyi isen ....... Müslümansındır cennete gidersin; değil isen değilsindir, gitmezsin.

Kuran Müslümanı: Her insan Müslüman olarak doğar... !

Ben: .... Deme bana!

A
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
4
4 CEVAP

Burada ki kasit çocuğun saf ve temiz düşünce tarzidir. Bence Allah ile arani bozma açık bir kapi birak ne olur ne olmaz

İ

Ne olur, ne olmaz?

Alpay Delikbaş 2 yıl

Iyi yakalamissin

Ş

Bir faydası yok, inançlı insanlar akıllarını alt üst edecek bir şeyleri hep buluyor, mantıklı olmasa da

Alpay Delikbaş 2 yıl

Kuran'da net bir cevap yok demek ki Allah bilecek ölçecek hesaplayacak. Kafirler için sonsuz bir azap var diyor ama kafirden kasıt " Tüm bu dünyayı Allah yarattı '' diyen ama sonra aile ve kabile sembollerine de tapinan kişiler. Bu nasıl oluyor. Yani her şeyi yaratan eden Allah ama rizki veren kabile reisi başkanı, firavun, Nemrut vs. Ama ateist bu tanıma göre kafir midir? Rizki veren devlettir, reistir diyorsa ki pek çoğu için böyle olduğunu görüyoruz bence, o zaman ayrı. Ama kendi başına ateist olması belki de şirk dininden uzak durması sonucunu doğurduğu için kafir olmasını engelleniyor bile olabilir. Görüldüğü gibi odak noktası eş koşma, geçim sistemini insanlara ailelere veya milletlere bağlamadir. Diğer her şey ikincil öğeler.

B

Kader tanımınız yanlış, şirk tanımınız yanlış bence. Buradan yola çıkarak yaptığınız çıkarım yanlış

Alpay Delikbaş 2 yıl

Allah, benim kalbimi ve kulaklarımı daha doğmadan, yaratmadan mühürlemiş. Bu nasıl mümkün olabilir, nasıl ; nasıl, ama nasıl, nasıl mümkün olabilir?.. Hala kulaklarıma inanamıyorum. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

A

Allahı farklı dışsal bir şey sanarak çuvallıyorsunuz. Kuranda Allah yazan her kelimenin yerine "gerçek" yazarak okumayı deneyin.

Mehmet Haciibrahimoglu 2 yıl

Mehmet Haciibrahimoglu bey, Allah yani sizin söyleminizle benim kalbimi ve kulaklarımı mı mühürlemiş. Açıklar mısınız, nasıl?

Alpay Delikbaş 2 yıl

Alpay Delikbaş Öyle olmadığını siz de biliyorsunuz

Mehmet Haciibrahimoglu 2 yıl

Neyi biliyorum, anlamadım

Alpay Delikbaş 2 yıl

Alpay Delikbaş Allah'ı çıkar devreden, hayatın gerçeklerini sorgula, zaten bulduğun şey allah olacak eğer gerçekten sorgularsan; adına allah de veya deme!

Mehmet Haciibrahimoglu 2 yıl