İzmir Bornova'da kedi aşısı nerede yaptırabilirim?

Arkadaşlar merhaba. 4 aylık bir kedim var aşılarını yaptırmam gerekli Bornova'da oturuyorum ve öğrenciyim uygun ve özverili bir veteriner veya baska bir kurum biliyorsanız help me şimdiden teşekkürler.

com-9rxdd62olbo1mx65kp1y.jpg
G
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
18
18 CEVAP

Doğa veteriner var kucukparkta oraya götürebilirsin

B

Oops Baransel Dişci biliyorum orayı biraz tuzlu. Kaç gel bu taraflara bir ara kardeşim bu arada;)

Gökhan Dğn 1 yıl

Şuan yoldayım Marmaris'e gidiyorum finaller bitince tura çıkıyorum dönüşte uğrarım bornovadaysan

Baransel Dişci 1 yıl

Uğra kanka Bornova'da ev

Gökhan Dğn 1 yıl

Tamamdır dönüşte yazarım sana

Baransel Dişci 1 yıl

Ben kedime hep evde baktığım için aşı yaptırıyorum çiğ et vermediğin sürece parazitlenme olacağını da sanmıyorum. Aşı gereksiz ve ayrıca çok pahalı.

Y

İç ve dış parazit aşıları 1 aylıkken yapıldı onları tekrar yaptıracağım bide karma aşısı. Bende gereksiz olduğunu düşünüyorum sürekli evde olduğu için ama bi yandan da vicdanım elvermiyor

Gökhan Dğn 1 yıl

Parazit zaten dış kaynaklı oluşan bi durum. Ve kediye anca dışardan veya pişmemiş etle bulaşır bunlarıda zaten önlediğin sürece parazitlenme olacağını sanmıyorum. Diğer aşılarda gereksiz veterinerler para için yapıyor bunlar ev kedisi zaten bir sefer yaptırılabilir de devamında sürekli sürekli aşı yaptırmak lüzumsuz bence. Veteriner arkadaşımada sordum kendiside kedisine hiç aşı yaptırmamış.

Yusuf Yalın 1 yıl

Peki ya pirelenme konusu?( yargılamak değil, merakımdan soruyorum) Küçük bebeğim var ve kesinlikle yaptırmam gerekiyor normal şartlarda. 3 ayda bir yapıyorum

Yağmur Oflas 1 yıl

Pire veya parazitler dış kaynaklı sizinle veya başka bir şekilde dışardan gelicek bir şeyle olabilir durduk yere canlıda peyda olmaz ki.

Yusuf Yalın 1 yıl

Bu nasıl bir yanlış yönlendirme böyle

Eren Özinan 1 yıl

Tabi kedin ev kedisi ise sokaktan sahiplenmediysen

Y

Aşı yaptırmak gereksiz diye bir cümle kurmak çok mantıksız. Ev kedisi sokak kedisi diye birşey söz konusu değil. Gençlik hastalığı var vs o var bu var. Ki hastalık ayakkabınızdan bile eve gelebilir. Sizin kediniz hastalanmamış olabilir ama hepsi için aynı olacak diye bir durum söz konusu değil. Ben hiç evden çıkmamış kediye fiv virüsü bulaştığını gördüm veterinerlerde.

M

Parazitler konusunda öyle düşünmüştüm teşekkürler bilgi verdiğin için

Gökhan Dğn 1 yıl

ev ve sokak kedisi ayrımı illaki olur. Sokak kedileri aşırı pis ve kötü koşullarda yaşıyor ömürleride zaten düşük. İçleri her türlü parazit ve hastalık dolu ama ev kedileri öyle değil. Kedinizi sokakta veya bahçede büyütmeyip sürekli evde bakıyorsanız zaten izole bir hayat yaşatıyorsunuz. hastalığı ayakkabılarınız veya kendiniz ile bulaştırabilirsiniz ama yani bunlarda nadir olacak durumlardır. Fiv virüsü birincil olarak derin ısırık ve yaralanma ile bulaşan bi hastalık. Kedinizi sokağa salmayın kısırlaştırın önlem olarak. Aşıdan önce koruyucu önlem alınabilir. Yinede sizin düşünceniz ben sürekli aşı yaptırma taraftarı değilim.

Yusuf Yalın 1 yıl

Arkadaşım fiv virüsünün ne kadar kolay bulaştığından bir habersin, hastalık barındıran bir kedi ile aynı kaptan yemek yediğinde yahut dışarılarda satılan oyuncakları alıp eve getirip temizlemeden kullandığımızda hastalıklı hayvan ile temas etmişse bile bulaşabiliyor. Türkiyede ne kadar çok hayvanın fiv virüsünden öldüğünü bir araştır istersen.

Mehtap Akdenizoglu 1 yıl

Benim de evdeki kedilerimden biri 11, diğeri 7 yaşında, ikisi de 2 kere veteriner gördü. Fiv virüsünün cinsel yolla geçip geçmediği bile tartışmalıyken temasla yada aynı kaptan yemek yemekle bulaştığını söylemek komik, ev kedisinde fiv olmaz ayrıca rutin aşıların içinde fiv e karşı koruyucu aşı da yoktur

Cemre Onn 1 yıl

Fiv virüsünün ispatlanmış birincil bulaşma şekli derin yaralanmalar olarak geciyor. Diğer şekilleri tartışmalı olarak cinsel yollarla olduğu. Ayrıca fiv virüsüne yakalana kedide kesin tedavi olmadığı biliniyor ve sadece kediye iyi bakarak bağışıklığını güçlendirerek ömrünü uzatabilirsiniz. Bunundışında sizin dediğiniz şekilde veterinere gitmek daha riskli her türlü hayvan o kliniğe yatıyor ve acaba sterilizasyon şartları nasıl. Aşı için götürüp kediyi kontamine edip getirmeniz daha olası. Ev daha güvenli kedi için.

Yusuf Yalın 1 yıl

Bornovada veterinerlik fakülteleri var ise oralarda uygun fiyatlara yapıyorlar aşıları. Yahut belediyelerin ücretsiz yaptığı yerlerde var biraz araştırın.

M

Belediyenin yok fakat fakülteye bakmadım onu da araştıracağım

Gökhan Dğn 1 yıl

Egede veterinerlik yok

İpek Tus 1 yıl

Veteriner araştırma enstitüsü var ege üniversitesi girişinde bi sorabilirsiniz oraya ayrıca tarım il müdürlüğü hayvan sağlığı birimindende bilgi alabilirsiniz

C

Yolumun üstü uğrayacağım teşekkürler

Gökhan Dğn 1 yıl

İç ve dış parazit aşılarını veterinerden kendin alıp yapabilirsin. Çok daha makul oluyor. Ama karma ve kuduz aşısını veterinere yaptırman gerekiyor. Daha sonrasında 2 ayda bir iç-dış parazitleri kendin yapabilirsin dediğim gibi

I

bence kendin yap ben kendim yapıyordum vet fakültesinde arkadaşın varsa o sana gösterir nasıl yapılacağını çok basit hatta aşılara para vermeyebilirsin bile fakültede bol bol var

E

İzmirde veterinerlik fakültesi yok komik ama yok

G

videoya bak çok basit hatta aşılarıtemin edebilirsen gösterebilirim bornovadayım şu anda

Eray Tansoy 1 yıl

Parazit aşılarını kendim yapabiliyorum ama iğneler sıkıntı hem temin edemeyiz hem de yapmak riskli.

Gökhan Dğn 1 yıl

yok riskli değil ya birisine tutturuyorsun kediyi bir elinle derisini az bir şey gerdirip diğer elinle de derinin altına fışkırtıyorsun o beş on dk kıvranıp tekrar kendine geri geliyor

Eray Tansoy 1 yıl

Çoğu zaman da deri semptomu denilen kistlere yol açıyor bu dediğin kendi kendine iğne vurmak gibi bir şey

Gökhan Dğn 1 yıl

Veterinerlerden de alabilirsin. Dış parazit için - kozmetik amaçlı olanlardan değil "vet" ön eki olan dış parazit aşılarından yavru kedin için 7 ml alıp ensesine damlatman yeterli. İç parazit için de bi kapsül var 10 TL, 4'e bölüp bir parçasını yutturabilirsin

I

Teşekkürler onları yapabiliyorum

Gökhan Dğn 1 yıl

Karma ve kuduz aşısı mı kaldı sadece?

Idris Üzün 1 yıl

Evet

Gökhan Dğn 1 yıl

Geçmiş olsun şimdiden

Idris Üzün 1 yıl

Kahramanlar kapısından gir. İçerde belediye veterinerligi var. Kediyi götür. Sokak kedisi, aşılarını yapar misiniz de ücretsiz yaparlar. Yalnz sokak kedisi demeyi unutma. Sahiplendim dersen yapmazlar.

F

8 kedi, 2 köpeğim var. Hepsini orada kontrol ettiriyoruz

Fahir Akkıran 1 yıl

Aradım şimdi muayeneye götüreceğim birazdan çok teşekkür ederim

Gökhan Dğn 1 yıl

Sakın bak sahiplendim deme şifre bu.

Fahir Akkıran 1 yıl

Sordular zaten telefonda söylemedim ama anlamazlar mı bizimki bayağı bakımlı benden temiz sıpa

Gökhan Dğn 1 yıl

Bisi olmaz. Anası bırakıp gitmis, insanlık görevimi yapıyorum de

Fahir Akkıran 1 yıl

Özkanlar da borvet var diğer yerlere oranla uyguna yapıyorlar.

E

Teşekkür ederim

Gökhan Dğn 1 yıl

Rica ederim benim de köpeğim var oraya götürüyorum

Elif Cam 1 yıl

Kucukyali da marti veterinerlik var. Veterineri sokak hayvani dostudur. Ayrica asi, ilac alabilecegin bir yer var bildigim. Istersen asilari oradan alip fahir koc un dedigi yerde yaptırabilirsin. Belediyeler ic dis parazit ve kuduzdam baska sey yapmazlar. En onemli karma asidir.

S

Nerden alabilirim aşı ve ilaç? Çok iyi olur

Gökhan Dğn 1 yıl

mesaj atiyorum

Sibel Yüknü 1 yıl

İzmir'de belediye veterinerleri bu konuda çok iyidir insaflıdır ama bir de Ege Üniversitesi kampüsü hayvan dostları facebook grubuna üye olmanı tavsiye ederim. Eğer öğrenciyim durumum yok dersen onlar da yardımcı olur. ayşe Gurbet abla asla kayıtsız kalmaz diye düşünüyorum. Anlaşmalı veterinerleri var.

A

İletişime geçiyorum

Gökhan Dğn 1 yıl

ayse gurbet ege uni canlarinin vet. Borclariyla tek basina bogusuyor. Asil destege ihtiyaci olan o... Ancak size vet onerebilir. Biz uni. Canlarina ancak yetebiliyorz.

Sibel Yüknü 1 yıl

sibel hanım o anlamda söylemedim uygun fiyatlı veteriner arıyor arkadaş ve öğrenci, belki o anlamda destek alabilir diye dedim. Zaten en azından bu grubu tanırsa kendi de olabildiğince destek olacaktır gruba ya da sahip çıkacaktır kampüsteki yavrulara.

Ayşe Kasaboğlu 1 yıl

Ben bir destek talep etmiyorum zaten bahsi geçen gruptan bende Ege Üniversitesi öğrencisiyim belki bir yardımım dokunur niyetinde iletişime geçiyorum yazmıştım aslında

G

Soğukta dışardan aldığım kedimin karma aşısı dışında tüm aşıları yapılmıştı. Karmasını da Ocak ayında yaptırmıştım. Dışarıda türlü soğuklarda dayanabilecek hayvan evin içinde grip oldu ve bilen bilir kediler grip olduktan sonra iyi bakılmazlarsa ölebilirler. Tam tamına 3,5 ay boyunca vitaminler, imuneksler, antibiyotikler uğraşıp durdum. Çocuğummuş gibi. Sadece bir kere poposunda parazit gördüm onun da sebebini biliyorum birkaç kere sosis vermiştim. Bir kere daha yaptırdım ve o günden beri hiçbir şey olmadı. Başka kedi de geldi eve aşısız bebek. Bütün bit piresini temizleyip yan yana getirdik kızımıza hiçbir şey olmadı. Pimpiriklenmeye ve kışın karma aşısı yaptırmaya gerek yok. Hatta kışın yapmayın. Hayvana da size de işkence olabilir.

Ç

Sokaklarda kedili ablalar var bornovada da hayvanlara yemek bırakıp kontrol ediyorlar ve kısırlaştırma işlerini de belediyeye götürüp yapıyorlar. Öyle bir abla bulup rica edebilirsin. Hatta kısırlaştırmasını da yaptırabilirsin. Bence kışın karma aşısı mantıklı değil. Parazit de sokağa çıkmıyorsa gereksiz. Evin içinde bir şey olmuyor. Olsa fark ederdik, 2.5 senedir.

Ç

Pimpiriklenmek gibi değil de olması gerektiğini düşünüyorum en azından 1 kez sürekli evde parazit sorunu yok. Kısırlaştırmayı da görüştüm randevu alacağım belediye yapıyor teşekkür ederim verdiğin bilgiler için

G