Kadınlar en çok neden eşlerinden şikayet eder?

KADINLARIN EN ÇOK ŞİKAYET ETTİĞİ ŞEY

Son yıllarda kadınlardan kocaları hakkında en çok duyduğum şikayet şu: “Kocam bana hediye almıyor, çiçek almıyor, sürpriz yapmıyor. Demek ki bana değer vermiyor! ”
Ya Allah aşkına kim soktu kadınların kafasına bu fikri?!
Aynı evde yaşadığın, sen ve ben’den çıkıp “BİZ” olduğun eşinden ne hediyesi bekliyorsun?
Eşin istediklerini alıyorsa, almana müsaade ediyorsa, ihtiyaçlarını karşılıyorsa, aldatmıyor, zulmetmiyor, küfretmiyor, evine, eşine ve çocuklarına sahip çıkıyorsa, hediye beklentisi ne içindir?
Ara sıra eşlere sürpriz yapmak, gönlünü almak elbette güzel bir haslettir. Herkes bundan hoşlanır fakat demek istediğim: Eşiniz bunu yapmıyorsa, alışkanlık edinmemişse bu bir kavga veya küslük sebebi olmamalı.
Bana ister katılın, ister katılmayın ama sosyal medyada binlerce beğeni alan sevgili modundaki karı-koca fotoğrafları, herşeyin güllük gülistanlık gösterilmesi, evdeki mahremiyetin abartılarak sergilenmesi, makyajlı hayatlar ve pek çok yalan paylaşım kadınları mutsuzluğa itiyor.
Dizilerden, bu tür paylaşımlardan etkilenip eşini haksız yere üzen kardeşlerime ALLAH’TAN KORKUN! Diyorum.
Zirâ huzur ve mutluluk ne tek taş bir yüzükte, ne de pahalı bir bukette saklı.
Bakın şu hadis kadınlara ne çok şey anlatır:
Kocanın (Yaptığı İyiliklere Karşı) Nankörlük Etmek
İnkâr anlamında olmayan küfür (nankörlük). Bu konuda Ebû Saîd el-Hudrî’nin Allah Râsûlü sallallahu aleyhi ve sellem’ den rivayet ettiği bir hadis vardır.
Şöyle buyurmuştur:
“Bana ateş (cehennem) gösterildi. Cehennemlikleri
n çoğunluğunun kadınlar olduğunu gördüm. Zira onlar inkâr edenlerdir”.
Allah Râsûlü’ne soruldu: “Allah’ı mı inkâr ederler?” Allah Rasulü şöyle buyurdu:
Kocalarını(n hakkını) inkâr ederler, iyiliği inkâr ederler. Onlardan birine uzun zaman iyilikte bulunsan, sonra senden (sevmediği) bir şey görse hemen ‘zaten senden hiçbir iyilik görmedim’ der”

O
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
27
27 CEVAP

eslerimize deger verelim kazancli yine kocalar olacaktir.

H

Evet haklisiniz Tvlerdeki pariltili hayatlara ozentiler kadinlarin gerçek hayatlarinda mutsuz olmalarina yol aciyor. Giyimlerini, paralarini, evlerini hatta kocalarini bile kiyaslar oldular. Ozendikleri hayatlara bakip hallerinden şikayet ettiler aza kanaat etmediler. Tartismalar cikardilar. Bu yuzden bosanmalar bile oldu. Ayni sekilde erkekler de ekrandaki veya dışardaki sadece bakimli hallerini gördükleri bayanlarla eşlerinin en dogal hallerini kiyaslamaya girdiler. Velhasıl esler birbirlerini artık olduklari gibi sevmekten vazgectiler. Kafalarindaki profile uymalari icin eslerini zorlayanlarin beklentileri yuksek oldugu icin tum insanlarda surekli bir mutsuzlukluk hali var. Artik herkes gercek hayatina donmeli. Iletisim eksiklikleri giderilmeli. Birlikte daha cok vakit gecirilmelidir.

Y

Kadına haksızlık yapıyorsunuz. Hastanın çiçeğe ihtiyacımı var. Hastaneye gidince çiçek götürüyorsun. Ölünün çiçeğe ihtiyacımı var çiçek götürüyorsun.
Çiçek senin karşı tarafa verdiğin değeri sembol eder. Onu onure eder. Mutlu eder.
Kadın yüreği yufkadır, çabuk kırılır. Bedeninde insan taşır ve onu dünyaya getirir. O çocuğu büyütmek için ne büyük fedakarlık gösterir. Koca eşini onure etmek için kollarına bilezik, boynuna gerdanlık, altına araba değil. Onu eş, aynı zamanda anne, bilip bir tutam çiçekle onure etmesi en güzeli.
Sizin evine bakıyorsa şeklindeki yorumunuz biraz kaba kaçıyor. Eve bakmak vazifedir. Çiçek işi gönül işidir.

C

Meselenin özünü kaçırma dostum. Tv de gösterilen, dizilerde çarşaf çarşaf yayınlanan sosyete hayatlar malesef kadınlar tarafından gerçekmiş gibi algılanıyor ve orada huzursuzluk başlıyor. Kadınlar bebek muamelesi görmek istiyor. İlişkinin merkezine oturup herşeyin kendisine göre ayarlanmasını bekliyor.

Latif ßostancı 6 yıl

Abicim siz konuyu nerden nereye getirmissiniz o saydıklarinizda hemfikiriz ben hiç bir bayana haksızlık yapmam beni bilen bilir fakat yanlışlarida söylemek zorundayız

Onur Garzan 6 yıl

Kim sokacak kapitalist para sistemi soktu

H

Paran yoksa kırda bir kır çiçeği kopar götür ver. Seni seviyorum de.
Evinde eşine işçi, çocuk doğurma makinesi, olarak kendini hissetmesin. Eşiyle aynı haklara sahip hayatı beraber gögüsleyip, cinsiyetinden dolayı geri planda olmadığını hisseder. Ve ben çağdaş bir kadınım der. Eşim beni yüceltiyor der. Sudilere bakın. Zincire vurulmuş kadınlar benzetmesi bile kötü ama hayvan gibi peşlerinden çekiliyor.
Evde fenalaşan kadın kocasına ulaşamayınca kayın babasını arıyor. Kayın babası gelinini hastaneye götürdü diye hapise atıldı. Sebep ya evde ölecek yada kocası getirecek. Eğer kayinbaba getiriyorsa bunun altında başka sebep var diye bakılıyor.
Atatürk çok büyük bir lider. Yoksa ülkemiz buraya doğru adım adım giderdi. Çok cahilimiz var. Halen günahtır diye kadının yüzünü kapatarak yatan zır cahiller var.

C

Bakınız ;koçisim bana cicek almış

Yalnızken; Allah belanı versin adam

H

Onur Garzan , umarım bu sizin yazınız değildir

U

com-ytopq8bzxtc4sri8hsoc.jpg

görsel materyal
F

Kadına hep yüklenmekten ne zaman vazgeçeceksiniz hep abartıp duruyorsunuz erkekleri eleştirin birazda

com-wvoin6nfbygu2gp77ngz.jpg

F

bayanları en çok savunan kişilerden biride benimdir yanlışları söyleyince kötümü olduk ?

Onur Garzan 6 yıl

Bilmem ben sizi tanımıyorum. Karısını şımartmadan bir ömür geçiren erkekler o evlilik hayatından nasıl bir huzur bekliyorlar ki Anne mutlu herkes mutlu anne mutsuz herkes mutsuz demektir zoruna giden hanımının elini tutmasın çiçeğide geçtim artık.

Fethiye Dümen 6 yıl

Fethiye ama yargısız infaz yapıyorsunuz? Konumuz bu değil durumu iyi okuyun lütfen

Onur Garzan 6 yıl

Onur Bey siz bana takılmayın ben birazda stres atıyorum şu anda. Kusura bakmayın

Fethiye Dümen 6 yıl

Bakin adam yalan söylemiyecek kadar dürüst, kadinlarin kendisinin birer cicek oldugunu bilecek kadar duygusal, calismakdan para kazanip onunla ailesinin geciminin savasini vermeklede bi okadar mesgul.
Her seyimi zaten onlara veriyorum daha ne ister ?? Diyor.

C

Kendine çiçek alan kadın ya bu kadar olur yani işte değer bu

F

Sorunun kaynagina isaret etmek istiyorum.
Erkekler, işten döndüklerinde, yorgun olduklarında ya da kafaları herhangi bir şeyle meşgul olduğunda düşünceli olduklarında sakin bir yer ararlar. Bu sakinliği verenin kadınlarının olmasını tercih ederler. Erkek eve döndüğünde dinlenebilmek, kafasını dinleyebilmek ister. Erkek evde ne kadar cabuk huzur bulursa bir o kadar erken esi ile ilgilenmeye firsat ve vakit bulur. Odun degilse tabi Unutmayin. Erkekler iki isi birden yapamaz. Huzur bulmadan ilgi gösteremezler. Göstermeye calissalar bile yapmacik olur, ki bu da kimsenin hosuna gitmez.
Bu resim hangi mesleklerin gerginlik kaynagi oduguna isaret ediyor sanirim.

com-jez2dn943xolxg5bs935.jpg

U

Meslekle ne alakası var bence kişilik karakter meselesi

Onur Garzan 6 yıl

Onur Garzan var kardesim var. Sen git gecen yarilarina kadar restoranta calis, sonra eve gel ve ailenle ilgilen bakalim oluyor mu bu is

Ugur Cayci 6 yıl

Bu sorun işle ilgili bir durum olduğunu, evin kapısından girildikten sonra hepsinin dışarıda kalacağı yönünde kendimizi telkin etmeliyiz. Bu anlamda evde sevdiklerinin onu beklediğini düşünmek, akşam birlikte güzel vakit geçirileceğine odaklanmak kişiyi rahatlatabilir ayrıca paylaştığınız resimdeki mesleklerde o yer almıyor dediğinizde haklısınız fakat bu durumu bozmak bizim elimizde Mühendis Doktor o bu diye genelleme yapılamaz

Onur Garzan 6 yıl

Onur Garzan o resimdeki meslek gurubuna ben de dahilim. Hepsinin ortak bir yani var. Kafa yorgunlugu. Sadece 6 saat o iste kafa patlatinca eve gelince sanki 12 saat calismis gibi hissediyorsun kendini. Bu nedenle saat ücreti yüksek günlük calisma saati düsük isleri tercih eder oldum. Sirf hayati kacirmamak icin. İhtiyacimdan fazlasini kazanma derdim yok. Eger bir es fazla para istiyorsa, sonucuna da katlanmak zorunda.

Ugur Cayci 6 yıl

Meslekle kesinlikle ilgisi var, hatta is hacminin artmasiyla bile alakasi var esim mali musavir defterlerimiz azken daha iyiydi, para artti bizle ilgilenme suresi azaldi, ayni meslekten oldugumuz icin onu cok iyi anliyorum ama bilmedigim bir meslek olsaydi muhtemelen esime cok kizardim

Meral Buğa 6 yıl

neeee onun en ustune fabrika iscilerini koy, zihin yoruldugu gibi birde vücud yoruluyor yani sira, aksam isten eve ölü gibi geliyoruz
NIye?? ailemize guzel bir yasam sunabilmek icin.
Hic bir eksikleri olmasin diye .
Biz erkekler cok basit bir yasam tarzi icerisindedde yasayabiliriz.
Mobilyalarin bir renk uyumunun olmasina lüzum yok
Evi temizlemek icin 10 tane ayri deterjana ihtiyac yok
Camasirlarin yumusacik olmasi icin ve cok guzel kokmasi icin yumsaticiya koku vericiye lüzum yok
Cesitli yemekleri yapmak icin 10 tane degisik tencereye ihtiyac yok
.........................

biz cok basitiz.

C

Ugur adam eve gelip huzur buluyor kadın nasıl huzur bulsun özellikle bir ev hanımı için 7 24 çalışıyor ya birazda onu düşünün. Bu Kadın ne zaman huzur bulsun

F

Önerin nedir?

Ugur Cayci 6 yıl

Hele bir de kadin, disarda baska bir iste daha calisiyorsa, cok haklisin.

Ugur Cayci 6 yıl

Elbette sadece ev isi yaparken kadinalrin da izin yapma, kendilerine vakit ayirmaya ihtiyaclari vardir.

Ugur Cayci 6 yıl

her iki tarafi düsünerek adil bir cözüm ne olabilir sizce?

Ugur Cayci 6 yıl

Kelin ilacı olsa başına sürermiş. Bende bi bulabilsem. Ben erkeğin ev işi yapmasına da karşıyım ne kadınım ama

Fethiye Dümen 6 yıl

O çeşit çeşit deterjan olmasa o evin içini...... Götürür abi biz hergün bir sürü kimsal madde kokluyoruz. Siz koltuklarınızda rahatça oturun diye.

F

Ben 15 sene bekar yasadim, bu sirkeli temizleyici, ayni zamanda bakteri öldurucu özelligi var .
camlardan tuvalete kadar bununla her yeri temizliyebilirsiniz, yani sira blasik makinasinin birde ilacini alirdim
olay bitmistir, birde ev par5fumu alirdim ev guzel koksun diye duvara asdigim, miss gibiydi mis
SU anda mis ama ayni is 15 tane deterjanla yapiliyor :- )))

com-ap8twob8mswokk515dzh.jpg

C

Almanya'da mı satılıyor bu deterjan. Reklamda yaptık gurupta

Fethiye Dümen 6 yıl

Cakdirma firmayla anlasmam var Turkiyede yokmu sirkeli temizleyici

Cem Turkarslan 6 yıl

Olmaz olurmu neyse şimdi reklam yapmayayım

Onur Garzan 6 yıl

Bi de onu denemek isterdim Cem abi ama burda ona rastlamadım bide dediğin gibi sirkeli temizleyici deneyeyim aklıma düşürdün.

Fethiye Dümen 6 yıl

(Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür.) [İ. Asakir]

(Hanımlarınızı üzmeyin. Onlar, Allahü teâlânın size emanetidir. Onlara yumuşak olun, iyilik edin!) [Müslim]


Eve gelince hanımına selam verip hatırını sormalı, üzüntü ve sevincine ortak olmalı. Çünkü, o başkalarından ümitsiz ve yalnız kendisine alışmış bulunan dostu, dert ortağı, kendinin neşelendiricisi, çocuklarının yetiştiricisi ve çeşitli ihtiyaçlarının gidericisidir.

Erkek, hep kendini kusurlu görmeli, (Ben iyi olsaydım, o böyle olmazdı) diye düşünmelidir. Hanımının iyiliğini, iffetini Allahü teâlânın büyük nimeti bilmelidir. Onun huysuzluklarına iyilikle muamele etmeli, iyiliği çoğalıp, her işi seve seve yapınca, ona dua etmeli ve Allahü teâlâya şükretmelidir. Çünkü, uygun bir kadın büyük bir nimettir. İyi davranmak, sadece hanımı üzmemek değildir. Onun verdiği sıkıntılara da katlanmak demektir. Yani bir erkek, ben iyi bir kocayım diyorsa, hanımından gelen sıkıntılara katlanması lazımdır. Hadis-i şerifte, (Hanımının kötü huylarına katlanan erkek, belalara sabreden Hazret-i Eyyüb gibi mükafatlara kavuşur) buyuruldu. İyi Müslüman olmak için hanım ile iyi geçinmek şarttır. Kur’an-ı kerimde de mealen, (Onlarla iyi, güzel geçinin!) buyuruluyor. (Nisa 19)

Aklı olan karı koca, birbirini üzmez. Hayat arkadaşını üzmek, incitmek, ahmaklık alametidir. Zalim, huysuz kimsenin eşi, devamlı üzülerek sinirleri bozulur. Sinir hastası olur. Sinirler bozulunca, çeşitli hastalıklar hasıl olur. Hayat arkadaşı hasta olan bir eş, mahvolmuş, mutluluğu sona ermiş demektir. Eşinin hizmet ve yardımlarından mahrum kalmıştır. Ömrü, onun dertlerini dinlemekle, ona doktor aramakla, ona alışmamış olduğu hizmetleri yapmakla geçer. Bütün bu felaketlere, bitmeyen sıkıntılara kendi huysuzluğu sebep olmuştur. Dizlerini dövse de, ne yazık ki bu pişmanlığının faydası olmaz. O halde; eşine yapılacak huysuzluğun zararı kendine olur. Ona karşı, hep güler yüzlü, tatlı dilli olmaya çalışmalı! Bunu yapabilen, rahat ve huzur içinde yaşar, Allahü teâlânın rızasını da kazanır

Daha önceki paylaştiklarimdan bi haber olan kişilerin beni kadın düşmanı olarak görmesi ne kadar tuhaf doğru söyleyeni dokuz köyden kovarmışlar ne kadar doğru bir söz

O

Maalesef kadınlara öyle dayatılıyor ki hepsi hayatımızda olmak zorunda gibi. Günün yarısını dışarda çalışarak geçiren adamdan evde yardım ve hoşvakit bekliyoruz. Askari ücretli birinden pırlantalar bekliyoruz. Dolapta marul yok bir demet gülle mutlu olacağımızı düşünüyoruz. Para yoksa hiçbir şey yapamayacağız gibi geliyor. Halbuki evde yapacağımız bir fincan köpüksüz kahvenin tadını ıskalıyoruz. Peki ya erkekler..
Ev işi, yemek, çocuk.... Akşam eve gelince kapıyı Adriana Lima gibi açalım istiyorlar? Her iki taraf içinde durum acı. Öze dönüş şart. Sevgi dolu bir bakışı hiçbir meblayla satın alamayız. Vesselaamm

H

Yazılanlar güzel ama unuttunuz birşey var, artık hayatımızda maskumunel yani erkeksilik havası var kadınlarda. Feminizm ilə bərabər gələn bu akım günümuz kadınlarından ben kimse olmadan da hayatımı yaşarım mantığını oluşturdu, bakın etrafınıza eski insanlar neden daha mutlu? Çünkü erkek erkekliğini biliyor kadinda idaat ediyor. Kimse kendini kandırmasın herşey artık BEĞENİLME duygusunun peşinden koşmaktan ibaret sosyal medyada buna destek oluyor

K

Kadının itaat ettiği dönemleri de gördük. Güç eşit olmadığında erkek en ufak şeyde üstüne kuma almış. Dövmüş sövmüş ve bunu kendinde hak olarak görmüş. Mutlu olan kadın asla evliliğini bozmaz. Ama kadını köle gibi kullanırsan güce ulaşan kadın gider. Bu da en doğrusu

Merziye Saçu 6 yıl

Bahsettiğiniz şeyin olma durumu 100 ailede 10 taneyi geçmez, şimdi kadınların durumu daha mı iyi, alabildiğine özgür, kimseye muhtaç değil izlenimi ne kadar doğru? Şunu unutmayın Kadınla erkek asla eşit değildir, ama bu kadını ezmek içinde bahane değildir. Herkes bilecek haddini

Koray Akçelik 6 yıl

Toplumumuz icinde hem kadinlarin hem erkelerin yetistirilis tarzinda sorun var. Unutulmamalidir ki gercek mutluluk icin, kimsenin kimseye mecbur olmadigi, özgüveni yikilmamis bireyler olmaya ihtiyacimiz var.
Birbirimize mecbur olmadigimizi fakat birbirimize ihtiyacimiz oldugunu anladigimiz gün hersey düzelmeye baslayacaktir. Fakat bu da bilinclenme ile emek ile oluyor.
https://www.youtube.com/watch?v=-yYCL5S2QI0

U

Maalesef günümüzde roller değişmeye başladı. Kadın evin işi aynı zamanda evin geçimi için dışarda da çalışıyor. Arada bir çiçek beklemek her kadının hakkı. Neredeyse tüm yükü kadın çekiyor. Kocası kocasının ailesi kendi ailesi evi işi. Hele Türkiyede kadının işi çok zor. Sorumluluktan yoksun erkekler. Ve tüm sorumluluk üstüne kalmış kadınlar. Şu bir gerçek Türk erkeği tembel. Arkadaşlarına yemek ısmarlamak vb çok hoşuna giderken eşini yemeğe götürmek zulüm gibi geliyor erkeklere. Bunun bir an önce değişmesi gerekir.

M

Böyle olmasını isteyen zaten kadınlar değil mi, bakın etrafınıza daha net anlarsınız. Şuan erkekler sadece üretmek için kullanılıyor oldu bunun nedeni de kadın hakları ve feminizm

Koray Akçelik 6 yıl

Kocam bana hediye almıyor, çiçek almıyor, sürpriz yapmıyor. Demek ki bana değer vermiyor yanlış olan bu zaten dediklerinizde haklısınız

Onur Garzan 6 yıl

Ben artık kadın erkek mevzularına yorum yapmayacağım

H

Bu konuda erkek de kadın da öncelikle olmayanla yasamayi sevmeli sevemiyorsada seçmeli.. Her şeyin olmasını istemek oluşumu etkiliyor ... Arada bağ anlam sevgi saygı vs.. Bırakmıyor. ..

A

Iyide deger vermek nasil br seydir, size göre guzel sözler duymak deger icerirken, bir baskasina göre illaki maddiyatla karsilik bulan bir sey olabilir .
Bu deger ölcusu de, bir cicekten, tek tas pirlantaya kadar degisebiliyor.

Ve sahsen ben, vallahi bir sey beklemiyorum, hayatimda bir sey ögrendim, beklentisi olmayanin hayal yikintilarida olmuyor.

C

Gerçek anlamını yaşayınca anladığımız durum. Bir şeye değer vermek, onu hep yanında tutmak isteyip hep onu düşünmek midir? belki de dışarıdan bakılınca budur. Onu ondan çok düşünmektir değer vermek. Ona gelebilecek zararları önceden görmek istemek ve engellemek istemektir. Bu sizi hiç rahatsız etmez fakat tabiki zorlukları vardır. onsuz adım atamazsınız. Her an onu düşünürsünüz. ''acaba bugun gittiği partide naptı, o cocukla konustu mu?''gibi salak saçma endişelere kaptırırsınız kendinizi. Özlemi içinizde yaşamaktır değer vermek. Hiç bir zaman can yakmaz taki onun size aynı değeri vermediğini anlayana kadar. Bir anda farkedersiniz onun sizii sizin onu sevdiğiniz kadar sevmediğini ve ''ben napıyorum ya'' gibi sorular sorarsınız kendinize. Çok önemsemeyip değer vermeye devam edersiniz. Ama onu koruma yollarında etkisiz ve pasif kalırsınız. Cunku hakkınız yoktur ona bu kadar değer vermeye ya da onu bu kadar dusunup kollamaya. Dışarısı o kadar şerefsiz ve amacı sevgi olmayıp da, kendini kucuk kaygan deliklerde bulacagına inanan kişilerle doludurki, içten içe kendinizi yersiniz. O sizin bu durumunuzu hiçbi zaman anlamaz Yanlış bir şey yazdıysam affola silebilirsiniz

Onur Garzan 6 yıl

iki kere yazdin birini silelim derim

Cem Turkarslan 6 yıl

Onur ASIKMISIN brader

Cem Turkarslan 6 yıl

Değilim. Maddiyata göre değer veren biride benim gözümde beni değil paramı sevmiştir

Onur Garzan 6 yıl

Şimdi gönderinin altına yazmışsınız bu arada

Hasiyne Durhan 6 yıl

Bravo derdimize tercüman oldugunuz için çok teşekkür ederim

B

Erkekler

Ü

Ah biz kadınlar Allah bizi bildiği gibi yapsın sevgiliyken ilgi alaka hediye sosyalleşme yumağına çeviren adamdan evlenincede aynısını beklediğimiz için

M