Kötü insanların yaptıkları yanlarına kar mı kalacak?

Bu varlıklar ya İslam dininin dediği gibi ölümden sonra bi hesap verecek yada Materyalizme göre yok olup yaptıkları yanına kâr kalacak ..?

com-ap855jtn1nixe6q1pxzs.jpg
Mücahit Ardoğa
M
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
39
39 CEVAP

Düşündürücü olabilir mi ?

Mücahit Ardoğa
M

Joma sison kim

Ahmet Mustafaoğlu
A

Evet bu kisiler ne olacak. Kafamdaki en onemli soru bu. Lutfen ateist arkadaslar cevap verip aydinlatsin beni

Ahmet Mustafaoğlu
A

bunlar ateizmin hangi mezhebindenmiş? Bizde soykirim haram. Bunlar gerçek ateist degil.

Volkan Daldeniz
V

Yanlız Ateizm bir düşünce sistemidir. Dinlerin aksine temizlenecek bir kara leke değil.

Ali Elçioğlu
A

Bu adamlar ne olacak. Hadi sizin dediginiz gibi olsun. Bunlar gercek ateist degil. Yaptiklari yanlarina karmi kalacak

Ahmet Mustafaoğlu
A

Bu insanlarin ilk önce ki hedefi dinleri yok etmekti.. Çin de şu an uygur türklerinin namaz kilmasi ve oruç tutması yasaktır ..

Mücahit Ardoğa
M

birşeyler paylaşıyorsunuz ama hiçbir bilgiye sahip olmadan paylaşıyorsunuz herhalde? Stalin Hitlerin teklifi üzerine yakacaksa neden birlikte başka ülkerleri yakmak yerine birbirlerini yaktılar? Hiç kafanız basmıyor mu? CIA'nin uydurma, karalama amaçlı Anti-stalinist, anti-sosyalist propagandalarına kanıyor sunuz? Kendi geleceğinize kurşun sıkıyorsunuz. İnsanlığın biricik umudu sosyal bir toplum. Onu da varedecek olan sistem belli. Dünyanın sömürücülerinin anavatanı ABD emperyalizminin uydurmalarıyla emeğiyle geçinenlerin önünü karartma amacına hizmet etmeyin... Uyanın artık uyanın!.

Umut Tekpıçak
U

Onun icin kirim daki turkleri sibiryaya surdu. Onun icin turkiyeye insanlar kacti degilmi

Ahmet Mustafaoğlu
A

Stalinin milyonlarca insanın elinden aldığı tohumlarla kışın nasıl acliktan katlettigini biliyor musunuz ?

Mücahit Ardoğa
M

Sen sana anlatılan yalanlara kanarak öyle zannet. Kızılordunun karşısına vatanını savunmak yerine korkarak nazilere sığınan sözde Sovyet vatandaşlarından nazilerin oluşturduğu beyazordu ile kendi vatanını içeriden vuran aşağılık insanlara "buyrun vurun vatanınızımı"deseydi?

Umut Tekpıçak
U

Buğday silolarına sabotaj düzenleyen o beyazordu taraftarlarının yaptıklarını da Staline bağlayın araştırmadan olur mu?

Umut Tekpıçak
U

Bugün özellikle avrupa olmak üzere dünya nispeten özgür bir durumdaysa bunu insanlık Stalinin çelik iradesine bağlıdır.

Umut Tekpıçak
U

Kimsenin yaptığı yanına kar kalmasın diye durduk yerde bir tanrı mı yaratalım? Hayallerin peşinden koşacağınıza gerçeklere dönün, toplumsal kurallar koyun, suçluları cezalandırmayı düşüneceğinize suçu önleyin.

Sedat Yanaşık
S

Bu insanların hiç biri güzel, rahat, sakin bir hayat yaşamadı ki. Hayatları muhaf oldu, her an korku ve gaflet içinde yaşadılar. Yani yaşam onlara "cezalarını verdi"

Dovah Taşbaşı
D

25 milyona yakın sovyet yurttaşının ölümü ve onmilyonlarcasının sakat kalması pahasına naziler karşısında batının ikiyüzlülüğüne rağmen hitler kaybettiyse Stalin başta olmak üzere sovyetlere borçludur insanlık varolan özgürlüğünü.

Umut Tekpıçak
U

Bir adamin adi cikacagina cani ciksin derler anadolu'da bu bakimdan cehennem olmasada itibar gitmisse o kisi zaten cehhenem misali yerin dibine girmistir

Gökhan Sarıfakıoğulları
G

Sedat Yanaşık bunu nasil yapmayı düşünüyorsun..?
Hırsızlar koğuşunda hirsizlik suç sayilabilir mi ?

Mücahit Ardoğa
M

postta bazı tarihi şahsiyetler eksik kalmış. Hemen aklıma gelen Yavuz Sultan Selim mesela. Neyse... İslamcıların çelişkileri bir türlü bitmez. Bu posttaki şahıslar islama göre zaten cehenneme atılmak için yaratılmıştır. Bu postta tanrı edilgen dünyada olan bitene karışmayan ama sonra da ceza kesen bir yargıç rolündedir. Fakat başka bir postta karşınıza habersiz bir yaprağın dahi yere düşümeyeceği şeklindede görebilirsiniz. Kafalar her zaman karışıktır. Zalimler neden var diye düşünmek kafalarını acıttığından ve zalimlerin olmadığı bir dünya için çalışmaktan hazzetmedikleri için suçluların öbür dünyada cezalandırılacağını vaaz etmek insanları tevekküle çağırmak için elzem olmalıdır. Ayrıca ilahi adeletten bu kadar eminken bu dünyada öngördükleri ve uyguladıkları cezalarda ayrıca bir çelişkidir...

Özcan Kızılay
Ö

Özcan Kızılay sana göre bu insanlar Özgür İradeleri olmayan Robotlar midir ?

Mücahit Ardoğa
M

Bir gece de binlerce kişinin kellesini alan KUTEYBE ne oluyor acaba ?

Soraya Öztürkler
S

Onlara bu iradeyi veren varsa nasıl özgür olabilirler? Bir robotun programında hata varsa sorumlu kimdir ki?

Özcan Kızılay
Ö

Tanrının verdiği iradenin hatalı olduğu daha adem ve havva da kendini belli etmiştir. Daha 0 km. Yaratıklar ilk testde hata vermiştir.. Fakat tanrı hatasını kabul etmek yerine arızalı ürünü dünya piyasısına sürmüştür..

Özcan Kızılay
Ö

Tanrıyı uyaran meleklere hak vermemek mümkün değil!

Özcan Kızılay
Ö

kuteybe işgale gitmiştir yani yağmacı ve saldırgan olan odur burdan nasıl bunu cıkardınız anlamadım sizin evinize gelen biri tüm aşlenizi katlediyor ama bunu alkışlıyorsunuz niye cünkü o müslüman !!!

Soraya Öztürkler
S

birazdan Stalin hayranları savunmaya geçer

Emrah Sımsek
E

Humeyni? Tayyip.? Humanist olmakla teist olmak aynı şey degildir...

Meltem Beyazgül
M

Bilgisizliginiz, yalanlarinizin agirliginca aci cekin. Emperyalistlerin igrenc iftiralarina kanip din inancinizi sagalama alacaksiniz die halk icin mucadele etmis insanlara saldiri. Cinde japon ve ingiliz isgalinde halk acliktan öluyor. Ve isbirlikci iktidar.... Cin halki örgutlenip bunlara karsi savasiyor. Devrim yapiyorlar. Önder de Mao. Siz o kadar hainsiniz ki bir halkin özgurluk savasinda verdikleri kayiplari kisiye mal ediyorsunuz.

Atilla Gürocak
A

Müslümanlara göre yahudiler kendilerine iftira atıyor sosyalistlere görede emperyalistler

Emrah Sımsek
E

Tarih deki devrimlerde insanlar hayatlarını kaybetmiştir. Çin, Rus, Fransız, Iran vs. Devrimlerinde kayıplar olmuştur. Çinde çoğu kayıp iç savaşta, Rusya'daki kayıplar Lenin zamanında iç savaş Stalin zamanında 2. Dünya Savaşında bir çok insan hayatını kaybetti. İnsanların emperyalist fasizme karşı mücadelesini küçümsememek lazım.

Dovah Taşbaşı
D

Mesela main stream medya fransız, italyan, ispanyol ve Amerikan devrimlerinde nekadar insanın öldüğünü söylemezler. Görünen ve görünmeyen taraf. Tek görüşlü olmayalım.

Dovah Taşbaşı
D

Bunları İslam emrettiği için mi katlettiler ?

com-tag9fxze2b50jz9k438p.jpg

Mücahit Ardoğa
M

Hitler dindardı bildiğim kadarıyla. Ateizm'in kökünü kazımaya and içmiş. Bak yoldaş çıktı bizimkilerle.

Volkan Daldeniz
V

Volkan Daldeniz hitlerin dindar olduğu hangi kaynakta var... Hristiyan olduğunu biliyoruz fakat koyu biri değildi

Mücahit Ardoğa
M

dindarmetre mi var elinizde?

Volkan Daldeniz
V

Lafta ve icraatte din adamı olmak farklıdir sadece bunu demek istiyorum..

Mücahit Ardoğa
M

Mücahit Ardoğa hitlerin dindar olduğu kavgam adlı kendi yazdığı kitabında mevcut okumanı tavsiye ederim. Kendini tanrının gönderdiği bir görevli olarak görmekteydi.

Serkan Ürer
S

tanrıya inanan katilleri şuraya sıralasam günler sürer.

Volkan Daldeniz
V

Serkan Ürer olabilir ve okuyacağım tavsiyen için tsk ederim bu arada..
Ayrıca şuna dikkat çekmek istiyorum ki Hristiyanlarda Kilise adına binlerce yahudi ve müslüman katletti.. Veya başka bi örnek atilla kendini tanrının kılıcı olduğunu söylemesi.. Yani özetlersek Kişinin bi Tanrı veya inancı sadece kendi çıkarı için kullanarak insanlari katletmesi yanlıştır..
İslam bu yüzden bi İdeoloji değildir Dindir.. Çünkü savaşta Esirine bile kendi yediğimiz yemeği bile ilk önce esire vermek. Emredilir (insan süresi 8).

Mücahit Ardoğa
M