Kötü insanların yaptıkları yanlarına kar mı kalacak?

Bu varlıklar ya İslam dininin dediği gibi ölümden sonra bi hesap verecek yada Materyalizme göre yok olup yaptıkları yanına kâr kalacak ..?

com-ap855jtn1nixe6q1pxzs.jpg
M
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
39
39 CEVAP

Düşündürücü olabilir mi ?

M

Joma sison kim

A

Evet bu kisiler ne olacak. Kafamdaki en onemli soru bu. Lutfen ateist arkadaslar cevap verip aydinlatsin beni

A

bunlar ateizmin hangi mezhebindenmiş? Bizde soykirim haram. Bunlar gerçek ateist degil.

V

Yanlız Ateizm bir düşünce sistemidir. Dinlerin aksine temizlenecek bir kara leke değil.

A

Bu adamlar ne olacak. Hadi sizin dediginiz gibi olsun. Bunlar gercek ateist degil. Yaptiklari yanlarina karmi kalacak

A

Bu insanlarin ilk önce ki hedefi dinleri yok etmekti.. Çin de şu an uygur türklerinin namaz kilmasi ve oruç tutması yasaktır ..

M

birşeyler paylaşıyorsunuz ama hiçbir bilgiye sahip olmadan paylaşıyorsunuz herhalde? Stalin Hitlerin teklifi üzerine yakacaksa neden birlikte başka ülkerleri yakmak yerine birbirlerini yaktılar? Hiç kafanız basmıyor mu? CIA'nin uydurma, karalama amaçlı Anti-stalinist, anti-sosyalist propagandalarına kanıyor sunuz? Kendi geleceğinize kurşun sıkıyorsunuz. İnsanlığın biricik umudu sosyal bir toplum. Onu da varedecek olan sistem belli. Dünyanın sömürücülerinin anavatanı ABD emperyalizminin uydurmalarıyla emeğiyle geçinenlerin önünü karartma amacına hizmet etmeyin... Uyanın artık uyanın!.

U

Onun icin kirim daki turkleri sibiryaya surdu. Onun icin turkiyeye insanlar kacti degilmi

A

Stalinin milyonlarca insanın elinden aldığı tohumlarla kışın nasıl acliktan katlettigini biliyor musunuz ?

M

Sen sana anlatılan yalanlara kanarak öyle zannet. Kızılordunun karşısına vatanını savunmak yerine korkarak nazilere sığınan sözde Sovyet vatandaşlarından nazilerin oluşturduğu beyazordu ile kendi vatanını içeriden vuran aşağılık insanlara "buyrun vurun vatanınızımı"deseydi?

U

Buğday silolarına sabotaj düzenleyen o beyazordu taraftarlarının yaptıklarını da Staline bağlayın araştırmadan olur mu?

U

Bugün özellikle avrupa olmak üzere dünya nispeten özgür bir durumdaysa bunu insanlık Stalinin çelik iradesine bağlıdır.

U

Kimsenin yaptığı yanına kar kalmasın diye durduk yerde bir tanrı mı yaratalım? Hayallerin peşinden koşacağınıza gerçeklere dönün, toplumsal kurallar koyun, suçluları cezalandırmayı düşüneceğinize suçu önleyin.

S

Bu insanların hiç biri güzel, rahat, sakin bir hayat yaşamadı ki. Hayatları muhaf oldu, her an korku ve gaflet içinde yaşadılar. Yani yaşam onlara "cezalarını verdi"

D

25 milyona yakın sovyet yurttaşının ölümü ve onmilyonlarcasının sakat kalması pahasına naziler karşısında batının ikiyüzlülüğüne rağmen hitler kaybettiyse Stalin başta olmak üzere sovyetlere borçludur insanlık varolan özgürlüğünü.

U

Bir adamin adi cikacagina cani ciksin derler anadolu'da bu bakimdan cehennem olmasada itibar gitmisse o kisi zaten cehhenem misali yerin dibine girmistir

G

Sedat Yanaşık bunu nasil yapmayı düşünüyorsun..?
Hırsızlar koğuşunda hirsizlik suç sayilabilir mi ?

M

postta bazı tarihi şahsiyetler eksik kalmış. Hemen aklıma gelen Yavuz Sultan Selim mesela. Neyse... İslamcıların çelişkileri bir türlü bitmez. Bu posttaki şahıslar islama göre zaten cehenneme atılmak için yaratılmıştır. Bu postta tanrı edilgen dünyada olan bitene karışmayan ama sonra da ceza kesen bir yargıç rolündedir. Fakat başka bir postta karşınıza habersiz bir yaprağın dahi yere düşümeyeceği şeklindede görebilirsiniz. Kafalar her zaman karışıktır. Zalimler neden var diye düşünmek kafalarını acıttığından ve zalimlerin olmadığı bir dünya için çalışmaktan hazzetmedikleri için suçluların öbür dünyada cezalandırılacağını vaaz etmek insanları tevekküle çağırmak için elzem olmalıdır. Ayrıca ilahi adeletten bu kadar eminken bu dünyada öngördükleri ve uyguladıkları cezalarda ayrıca bir çelişkidir...

Ö

Özcan Kızılay sana göre bu insanlar Özgür İradeleri olmayan Robotlar midir ?

M

Bir gece de binlerce kişinin kellesini alan KUTEYBE ne oluyor acaba ?

S

Onlara bu iradeyi veren varsa nasıl özgür olabilirler? Bir robotun programında hata varsa sorumlu kimdir ki?

Ö

Tanrının verdiği iradenin hatalı olduğu daha adem ve havva da kendini belli etmiştir. Daha 0 km. Yaratıklar ilk testde hata vermiştir.. Fakat tanrı hatasını kabul etmek yerine arızalı ürünü dünya piyasısına sürmüştür..

Ö

Tanrıyı uyaran meleklere hak vermemek mümkün değil!

Ö

kuteybe işgale gitmiştir yani yağmacı ve saldırgan olan odur burdan nasıl bunu cıkardınız anlamadım sizin evinize gelen biri tüm aşlenizi katlediyor ama bunu alkışlıyorsunuz niye cünkü o müslüman !!!

S

birazdan Stalin hayranları savunmaya geçer

E

Humeyni? Tayyip.? Humanist olmakla teist olmak aynı şey degildir...

M

Bilgisizliginiz, yalanlarinizin agirliginca aci cekin. Emperyalistlerin igrenc iftiralarina kanip din inancinizi sagalama alacaksiniz die halk icin mucadele etmis insanlara saldiri. Cinde japon ve ingiliz isgalinde halk acliktan öluyor. Ve isbirlikci iktidar.... Cin halki örgutlenip bunlara karsi savasiyor. Devrim yapiyorlar. Önder de Mao. Siz o kadar hainsiniz ki bir halkin özgurluk savasinda verdikleri kayiplari kisiye mal ediyorsunuz.

A

Müslümanlara göre yahudiler kendilerine iftira atıyor sosyalistlere görede emperyalistler

E

Tarih deki devrimlerde insanlar hayatlarını kaybetmiştir. Çin, Rus, Fransız, Iran vs. Devrimlerinde kayıplar olmuştur. Çinde çoğu kayıp iç savaşta, Rusya'daki kayıplar Lenin zamanında iç savaş Stalin zamanında 2. Dünya Savaşında bir çok insan hayatını kaybetti. İnsanların emperyalist fasizme karşı mücadelesini küçümsememek lazım.

D

Mesela main stream medya fransız, italyan, ispanyol ve Amerikan devrimlerinde nekadar insanın öldüğünü söylemezler. Görünen ve görünmeyen taraf. Tek görüşlü olmayalım.

D

Bunları İslam emrettiği için mi katlettiler ?

com-tag9fxze2b50jz9k438p.jpg

M

Hitler dindardı bildiğim kadarıyla. Ateizm'in kökünü kazımaya and içmiş. Bak yoldaş çıktı bizimkilerle.

V

Volkan Daldeniz hitlerin dindar olduğu hangi kaynakta var... Hristiyan olduğunu biliyoruz fakat koyu biri değildi

M

dindarmetre mi var elinizde?

V

Lafta ve icraatte din adamı olmak farklıdir sadece bunu demek istiyorum..

M

Mücahit Ardoğa hitlerin dindar olduğu kavgam adlı kendi yazdığı kitabında mevcut okumanı tavsiye ederim. Kendini tanrının gönderdiği bir görevli olarak görmekteydi.

S

tanrıya inanan katilleri şuraya sıralasam günler sürer.

V

Serkan Ürer olabilir ve okuyacağım tavsiyen için tsk ederim bu arada..
Ayrıca şuna dikkat çekmek istiyorum ki Hristiyanlarda Kilise adına binlerce yahudi ve müslüman katletti.. Veya başka bi örnek atilla kendini tanrının kılıcı olduğunu söylemesi.. Yani özetlersek Kişinin bi Tanrı veya inancı sadece kendi çıkarı için kullanarak insanlari katletmesi yanlıştır..
İslam bu yüzden bi İdeoloji değildir Dindir.. Çünkü savaşta Esirine bile kendi yediğimiz yemeği bile ilk önce esire vermek. Emredilir (insan süresi 8).

M