Hristiyan ve başka dinlere mensuplar cennete girebilir mi?

Hristiyan ve başka dinlere mensuplar cennete girebilir mi?
E
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
187
187 CEVAP

Giremez

E

Sizce ?

Ö

Girer

A

Şüphe yok ki, iman edenler, yahudiler, hıristiyanlar ve sabiîler, bunlardan her kim Allah'a ve ahiret gününe gerçekten iman eder ve salih amel işlerse elbette Rabbleri katında bunların ecirleri vardır, bunlara bir korku yoktur, bunlar mahzun da olacak değillerdir.

Ö

Elif Nesli Turan Kotil Bu âyet ile ilgili yaptığın sadece senin kuruntun. Nisâ, 122: İnanıp erdemli işler yapanları, içlerinde ırmaklar akan cennetlere yerleştireceğiz; orada ebedi kalacaklar. ALLAH'ın sözü gerçektir. ALLAH'tan daha doğru sözlü kim olabilir? 123: Bu, ne sizin kuruntularınız ne de kitap halkının kuruntularıra göredir: Kim bir kötülük işlerse karşılığını bulur ve ALLAH'tan başka bir Sahip ve Yardımcı bulamaz

Oktay Kırmızıoğlan 6 yıl

İslamiyet yani Müslümanlık Kurana imanla ilgili değildir Allah a şirk koşmayan Salih amel işleyen Ve ahirete iman eden herkes muslumandir. Müslüman kelime anlamı allah ile barışık olan Allaha düşmanlık yapmayan demektir

Oktay Kırmızıoğlan 6 yıl

Elif Nesli Turan Kotil Hayır sen kafirsin Kafir allaha inanmayana denmez Gerçeği görür gördüğü halde üstünü örter Gerçeği gördüğü halde görmezlikten gelir Tıpkı senin yaptığın gibi Nisa 121 ve 122. Ayete inanmiyorsun Tam tersi kufrediyorsun Allah sana yalancı diyor Zira ayette allah doğru Sözlüdür diyor Sen allah in söylediğinin tersini söylüyorsun

Oktay Kırmızıoğlan 6 yıl

Ayette ne gibi değişiklik olması gerektiğini söylersin sen mi bilirsin yoksa hüküm ve hikmet sahibi ALLAH MI?

Özkan Neşedenyana 6 yıl

Yanlışını görmüyorsun Sana gerçeği allah in ayetini tebliğ ettiğim halde tersini söylüyorsun Tekrar yazıyorum ayeti Nisâ, 123: Bu, ne sizin kuruntularınız ne de kitap halkının kuruntularıra göredir: Kim bir kötülük işlerse karşılığını bulur ve ALLAH'tan başka bir Sahip ve Yardımcı bulamaz

Oktay Kırmızıoğlan 6 yıl

Giremez

Ş

Bakara 62 cevap

com-bg6jq773hdnxj4pevx2g.jpg

O

Muslümanların büyük bir kısmı için hayır. Onlara gorede müslümanlar giremezler.
Bana göre çok karışık bir mesele.
Herkes babasından dedesinden devraldığı dine inanıyorsa, doğrusu buysa diyorsa yunanistanda doğan bir çocuğun suçu ne?
Kolay kolay müslüman olma şansı varmı?
Oda devraldığı mirasa sahip çıkar.

C

Helal cemal bey olmasi gereken cevap budur biz cok yobaz kaliyoruz din herkese geldi herkes kitabinda yazana inanir !

Engin Glmser 6 yıl

Giremez diyenler Allah'in merhametinin sonsuzluğunu inkar edenlerdir. Neden giremesin ayrıca cennetin de cehennemin de tabakaları yok mu? Peşin hüküm vermek için neyi ne kadar biliyoruz ?

B

- “İşte ahiret yurdu! Biz onu yer yüzünde böbürlenmeyi ve bozgunculuğu arzulamayan kimselere veririz. (En güzel) akıbet, takva sahiplerinindir. (Kasas. 83)

- “İman edip iyi davranışlarda bulunanlara, içinden ırmaklar akan cennetler olduğunu müjdele!” (Bakara: 25)

- “İman edip, yararlı iş yapanlara gelince, onlar cennetliktir. Onlar orada devamlı kalırlar.” (Bakara: 82)

- “Takva sahipleri için, Rableri yanında, içinden ırmaklar akan, ebediyen kalacakları cennetler, tertemiz eşler ve Allah’ın hoşnutluğu vardır. Allah kullarını çok iyi görür.” (Al-i imran: 15)

- “Rablerine karşı gelmekten sakınanlar için, Allah tarafından bir ikram olarak altlarından ırmaklar akan, ebedi olarak kalacakları cennetler vardır. İyiler için Allah katındaki nimetler daha hayırlıdır.(Al-i imran: 198)

- “Kim Allah’a Peygamber’e itaat ederse, Allah onu altından ırmaklar akan cennete koyacaktır.” (Nisa: 13)

- “Güzel davrananlara daha güzel karşılık, birde fazlası vardır. Cennet ehlidirler…” (Yunus: 26)

- “İnanıp, güzel işler yapan ve Rablerine gönülden boyun eğenlere gelince, işte onlar cennet ehlidir.” (Hud: 23)

- “Allah’ın azabından korkup, rahmetine sığınıp takva sahipleri, cennetlerde ve pınar başların da olacaklardır.” (Hıcır: 45)

- “Tevbe eden, iman eden ve iyi davranışta bulunanlar, hiçbir haksızlığa uğratılmaksızın cennete gireceklerdir.” (Meryem 60-61)

- “İşte onlara sabretmelerine karşılık cennetin en yüksek makamı verilecek, orada hürmet ve selamla karşılanacaklardır.” (Furkan: 75)

- “Cennetlikler: “Bize verdiği sözde sadık olan ve bizi istediğimiz yerinde oturacağımız bu cennet yurduna varis kılan Allah’a hamd olsun. İyi amelde bulunanların mükafatı ne güzelmiş!” derler. (Zümer: 74)

- “Kim bir kötülük işlerse, onun kadar ceza görür. Kim de kadın veya erkek, mü, min olarak faydalı bir iş yaparsa, işte onlar, cennete girecekler; orada hesapsız rızık verilecektir.” (Mü’min: 40)

- “Ey ayetlerimize inanan ve Müslüman olan kullarım! Bugün size korku yoktur. Sizler üzülmeyeceksiniz de. Siz ve eşleriniz ağırlanmış olarak cennete giriniz.” (Zuhruf: 68-70)

- “Rabbimiz Allah’tır’’deyip sonrada dosdoğru yaşayanlara korku yoktur ve onlar üzülmeyeceklerdir. Onlar cennet ehlidirler. Yapmakta olduklarına karşılık orada ebedi kalacaklardır.” (Ahkaf: 13-14)

- “İşte size vaad edilen cennet kio, Allah’a yönelen, emirlerine riayet eden, görmediği halde Rahman’dan korkan ve Allah’a yönelmiş bir kalp ile gelen kimselere mahsustur. Oraya selametle girin. İşte bu, ebedi yaşamanın başladığı gündür. Orada kendileri için diledikleri her şey vardır. Katımızda dahası da vardır.” (Kaf: 32-35)

- “Allah’a isyandan sakınanlar, Rablerinin kendilerine verdiğini alarak cennetlerde ve pınar başlarında bulunacaklar.” (Zariyat: 15)

- “Rabbinin huzurunda durmaktan korkan kimselere iki cennet vardır.” (Rahman: 46)

- Kitap sağ tarafından verilen: “Alın kitabımı okuyun. Doğrusu ben, hesabımla karşılaşacağımı zaten biliyordum” der. Artık o meyveleri sarkmış yüce bir cennette, hoşnut kalacağı bir hayat içindedir.” (Hakka: 19-23)

- “O gün bir takım yüzler vardır ki; mutludurlar. Dünyadaki çabalarından hoşnut olmuşlardır. Yüce bir cennettedirler. Orada boş bir söz işitmezler. (Gaşiye: 8-11)

- “Cennetlikler, kendi canları çekmesine rağmen yemeği yoksula, yetime ve esire yedirirler. (İnsan: 8)

a) Cennet ehlinin Cehennem ehliyle konuşmaları şöyle anlatılıyor:

- “Şüphesiz günahkarlar, dünyada iman edenlere gülerlerdi, onlarla kaş göz hareketiyle alay ederlerdi. Bundan da keyiflenirlerdi. Mü’minler için; “Bunlar sapıtmış” derlerdi. Ahirette de iman edenler, Kafirlere gülerler. Kafirlere yaptıklarınızın cezasını buldunuz mu? Derler.” (Mutaffifin: 29-36)

- “Cennettekiler günahkarlara: “Sizi şu yakıcı ateşe sokan nedir?” diye sorarlar. Onlar;

- “Biz destek verenlerden değildik” derler. İlave ederler: “Yoksulu doyurmuyorduk, batıla dalıyorduk, ceza gününü yalan sayıyorduk, sonunda da ölüm geldi çattı” derler. (Müddessir: 40-47)

- “Cennet ehli cehennem ehline: “Biz Rabbimizin bize vaad ettiğini gerçek buldunuz mu?” diye seslenirler. “Evet deler ve aralarından bir çağırıcı, Allahın laneti zalimlerin üzerine olsun! Diye bağırır.’’(A’raf: 44)

- “Cehennem ehli, cennet ehline: “Suyunuzdan veya Allah’ın size verdiği rızıktan birazda bize verin!” diye seslenirler. Onlarda: “Allah bunları kafirlere haram kılmıştır” derler. (A’raf: 50) “O kafirler ki, dinlerini eğlence ve oyun edinirlerdi, dünya hayatı onları aldatmıştı…” (A’raf: 51)

- “İki arkadaştan biri, kıyamet günü arkadaşını arar, bulur” Bana, sende ahirette dirilmeye inananlardan mısın? Biz toprak olduktan sonra diriltilip cezalandırılacak mıyız? Diyordun der ve arkadaşını cehennemin ortasında görür ona: “yemin ederim ki, sen az daha benide helak edecektin. Rabbimin hidayeti olmasaydı şimdi bende cehenneme girenlerden olurdum,” der. (Saffat: 50-59)

- “Yüzler var ki; o gün ışıl ışıl parlayacak, Rablerine bakacaklar, onu görecekler. Yüzlerde vardır li; o gün somurtacaktır.” (Kıyame: 22-24)

- “Ayetlerimiz okunduğu zaman “Eskilerin masalları” diyenin işlediği günah yüzünden kalbi kararmıştır. Onlar kıyamet günü Rablerini görmekten mahrum kalırlar.” (Mutaffifin: 13-15)

-Allah mü’minlerden, mallarını ve canlarını cennet karşılığında satın almıştır.’’ (Tevbe: 111)

BU KADAR AYET VARKEN YARADAN IMAN ETMENIN LA ILAHE ILLALLAH ANHATARI ILE BASLADIGINI BILDIRIRKEN NEYE DAYANARAK GIREMEZLER DIYORSUNUZ

Sadec peygamberi kabul etmediler diyemi??

C

Bakara 62 çok net cevap veriyor o bile yeter

Orhan Aytürk 6 yıl

Abi sen bu yazıyı tek tek yazdinmi şimdi?

Cemal Faanç 6 yıl

YOk canim arsivimde var bunlar, cennetlikler cehennemlikler musrikler munafilklar vs vs vs yokmu arisivin senin

Cem Turkarslan 6 yıl

Yok ben karadüzen hiç bir yere bakmadan yazıyorum.

Cemal Faanç 6 yıl

Abi yanlış anlama ama müslüman mısın

Yusuf Akalın 6 yıl

Yok sadece sizin gibiler girer ötekilere yasak

H

Giremez diyenler
Bence bir kere bile
Kur an ı acip okumamislardir
Müslüman im diyenler
Girermi acaba

S

Bazı ayetlerde girebilecek deniliyor fakat onu kurandan öncekiler olarak düşünüyorlar. Sonuçta Allah'ın resulunu ve Allah'ın sözlerini yalanlıyorlar. Eğer gerçek Hristiyansa ve Gerçek Yahudi ise değiştirilmiş Incil ve Tevrat yerine Kur'an a inanmaya başlayıp müslüman olmalıdır kanaatimce. Eğer gerçek Hristiyansan sen de benim kadar Müslümansın demişti bir hoca. Ben de öyle düşünüyorum.

Y

Giremez

D

napcan o ucsuz bucaksiz cennette tek basina

Cem Turkarslan 6 yıl

Yok tek deilim seni özellikle yanına alacam

Dinçer Sığın 6 yıl

HAdi bakalim belki sayende yirtariz

Cem Turkarslan 6 yıl

62 ayette ne diyor Dinçer başkan Allah girer diyor sen giremez

com-a0qqua9hh3zhnzk7jbva.jpg

Orhan Aytürk 6 yıl

O ayet Hz muhammed i işitme den ölen yahudi ve Hristiyan lar için

Dinçer Sığın 6 yıl

Girer

S

Hala giremez yanitlari
Geliyor

S

Allahin isine karismayin bari karismayin

S

Giremez diyenler bakara 62 maide 69 aç oku

S

İmanın altı şartını yerine getiren tabi ki girebilir ama aslında o kısmını allah bilir

Y

Sart 5 biliyorum ama 6 . Hangisi

Samet Esgi 6 yıl

Allaha meleklere kitaplara peygamberler ahirete kadere

Elif Sadioğlu 6 yıl

Allah bilir demek her zaman en iyisidir.

Y

Şu anda yorum atıyorsunuz günaha giriyorsunuz kaciniz gidip geldiniz şimdi kötülük yap ama muslumansin cennete iyilik yap ama Hıristiyansin cehenneme yok öyle bir şey gerikafali ahmaklar

H

Baska bir soru sonradan hristyan olan girebilirmi

N

Giremez

Yusuf Akalın 6 yıl

"cennet" dediğiniz şey kimin inancına göre?

C

O zaman sanki kabul ediyorlardı

S

com-oqxc73zi86q3l1rpl02o.jpg

görsel materyal
E

Peki burda yazilani dusunelim

Elif Sadioğlu 6 yıl

Kimse cennet ehli dir
Cehennem ehlidir
Karari veremez
Müslüman da olsa
Hiristiyanda olsa
Yahudi de olsa

S

Yav kardeşim giremez diyenler bakara 62 ve maide 69 açın okuyun

O

Bu kuruntu yorum
Bakara 62. Ayeti geçersiz kılmak için.
Neymiş
İslamiyet gelene kadarmış:
Nisa 121 122 ve 123. Ayeti vereceğim
Yorum bu:
Bunda kucuk bi duzeltme yapmak gerek. Bu soyledigin islamiyet gelmeden once hangi dinin hukmu devam ediyorsa ve o hukunler zmninda yasayip öldulerse bu soylesigin dogrudur. Ama bu zmnda islmiyet varken hiristiyan olarak ölmek cenneti getirmez insana.

O

İslamiyetten sonrakileri de kapsıyor Ayet açık açık İnananlara Senin kuruntun değil diyor. Yok islamiyetten oncesi imiş de bilmem ne Palavra Kimse müslüman ve mümin ne anlama geldiğini bilmiyor Müslüman ve mümin aynı anlama gelmez

Oktay Kırmızıoğlan 6 yıl

Nisâ, 122: İnanıp erdemli işler yapanları, içlerinde ırmaklar akan cennetlere yerleştireceğiz; orada ebedi kalacaklar. ALLAH'ın sözü gerçektir. ALLAH'tan daha doğru sözlü kim olabilir?
123: Bu, ne sizin kuruntularınız ne de kitap halkının kuruntularıra göredir: Kim bir kötülük işlerse karşılığını bulur ve ALLAH'tan başka bir Sahip ve Yardımcı bulamaz

O

Ya krdesim diyer dinlerin
Kitabini baskasi mi uydurdu onlarida allah indirdi peyder pey
En son kuran i indirdi
En guzeli en sonu
Akil etmezmisiniz der
Ben kur an i daga tasa indirseydim siz bssinizi kaldirip bakamazdiniz
Iste misaller okuyun anlayin akil edin der yaradan

S

Tanri degilim bilmiyorum ki

G

"her turlü mukemmeliyetten Allaha siginirim"( Aliya izzet begovic)

Gülhan Çiğdem 6 yıl

Kararını Yaratıcının Vereceği Bir Konu Hakkında Neden Konuşulurki.
Girer diyende yanlıştır Girmez Diyende.
Rabbim Bilir.

Ö

Hadi bakalim hayircilar
Yarı deliler cennete girermi girmezmi

S

Uniteryan Hıristiyanlar var
Fizikçi Newton
3lu birleme yapanlara
İsa ya tanrı diyenlere putperest demiştir.
Newton çok dindar bir Hıristiyan.
Uniteryan Hıristiyanları Müslümandır
Sirk kosmazlar.
Malakan Hıristiyanları
İsa ya Meryeme dua etmez
Papazlarin günah çıkarmasını kabul etmez
İçki İçmez domuz yemez
İsa yi da peygamber olarak kabul eder.
Erdemli olan Allah i birleyen
Ahirete iman eden herkes Müslümandır
Nokta

O

Yaratan şimdi diyordur ben bunlara ne anlatım bunlar neyin peşinde deyip duruyor dur kesin

O

Muslumanlik
Iyi konusmak
Guzel dusunmek
Saygi gostermek
Hak yememek
Calismak
Ilim ogrenmek kur an
Bunlarida emreder

S

Sandıkların varmı?

Cemal Faanç 6 yıl

Ben kitaplardan birini inkar etsem iman etmis olamam onlar niye benim kitabima inanmiyorlar ve cennete girsinler

E

Neden acaba belki Ortadoğu'daki sunni ve Şii müşrikleri görünce kitabını okumaya gerek duymuyirdur

Oktay Kırmızıoğlan 6 yıl

İmanın ve islamın şartlarını kabul eden ve uygulayan her insan cennete girebilir. Bu şartlardan bir tanesini bile kabul etmeyen cennete giremez. Tabiki Allah bilir

A

%98 musluman sa
Hala tv lrde namaz nasil kilinir onu gosteriyolar
Adam incili bedava dagitiyo
Bizim kiler parayla kur an satiyo
Ne bekleyebilirsinki

S

Allah a şirk koşmayan herkes Müslümandır
Sadece Kurana inanana müslüman denmez
Kurana inanana mümin denir ki
Bu Müslümanlığın bir üst mertebesidir
Hucurât, 14: Araplar #mümin #olduk, dediler. De ki, "Siz #mümin #olmadınız, fakat inanç kalbinize girinceye kadar, ' #müslüman #olduk' deyin. ALLAH'a ve elçisine uyarsanız yaptıklarınızdan hiç bir şeyi eksiltmez. ALLAH Bağışlayandır, Rahimdir.
Hucurât, 17: #Müslüman oldular diye seni minnet altında bırakmak istiyorlar. De ki, " #Müslümanlığınızı #başıma #kakmayın. Aslında, sizi inanca ulaştırdığı için ALLAH sizi kendisine borçlu görür, eğer doğru kimselerseniz."

O

Allah aşkına biz onların yanında, direkt cehennemliğiz. Onlar bizim için İncil den bi açık kapı bulma çabasında bile değiller. Neyin kafası bu ey müslümanlar...
Sevgili hıristiyan arkadaş sevgiyle kalın, sevgi kelebeği, sevgide yaşayın der ki, çok üzgünüm.. Cehennem liksiniz...

S

Biz neden böyle bir çaba içindeyiz?

S

Biz muslumanizda ondan. Biz kibirli degilizde ondan biz allah icin kimseyi cehenneme sokmayizda ondan .....
Nedir bu sizdeki insanlari cehennem odunu yapma cabasi biraz sadistlik akiyor buradan

C

Fethullah Gülen olaydı cevabı verirdi

G

Fetullah gülen ehli sünnet Ve sunni olduğu için müşrik

Oktay Kırmızıoğlan 6 yıl

Sunni olan müşrik mi oluyor ilğinç

Genişkol Smith 6 yıl

4mehsep ve zorda kaldığında bir birini taklit edebildiği net olarak söylenir

Genişkol Smith 6 yıl

4 mezhep müşrik çok net

Oktay Kırmızıoğlan 6 yıl

Söylenir Allah da tersini söylüyor 4 mezhep hak kime göre kendilerine göre haklar

Oktay Kırmızıoğlan 6 yıl

Sevim Alagoz
Çünkü sen hiç kuran okumamissin
O cahil hiristiyanlarla aranda hiçbir fark yok.
Bu bir hakaret değil gerçek.
Ayet seni ve senin gibi Hıristiyanların söylediklerinin kuruntu olduğunu beyan ediyor.
Nisâ, 122: İnanıp erdemli işler yapanları, içlerinde ırmaklar akan cennetlere yerleştireceğiz; orada ebedi kalacaklar. ALLAH'ın sözü gerçektir. ALLAH'tan daha doğru sözlü kim olabilir?

123: Bu, ne sizin kuruntularınız ne de kitap halkının kuruntularıra göredir: Kim bir kötülük işlerse karşılığını bulur ve ALLAH'tan başka bir Sahip ve Yardımcı bulamaz

O

Ah sevim hocam ah o ilahiyat lar var ya iste orada pompalandi bu bilgiler size

C

Adamin biri cehenneme gitmis ben burda ates goremiyorum nerde ates demis melek demiski siz atesi dunyadan getiriyorsunuz

S

Bazıları Bakara Suresi ayetlerinde söz edilenlerin Peygamber öncesinin insanları olduğunu belirtmiş, iyi de ey Müslüman, eğer öyle ise Kur'an ayetlerinin kıyamete kadarki geçerliliği nerede kalır..?

A

Sen kafanı yorma bu tür şeylere dinine imanına sahip çık bu senin için yeterli olacaktır.
Kimin hangi mensuptan olduğu cennete girip giremeyeceğini yaradan bilir ancak fikir yürütmekle olmaz bu işler.
Cennetin kapısının insanlaraa açılması için Allah’ın belli kıldığı kurallar vardır
Mesela müslüman olanlar için.
Haram ve kul hakkı yememek, ibadet etmek, atalarını ve ümmetini bilmek gibi kitabımız kuranı kerim'in bize anlatmak istediği budur.
Peki bu kurallar mesheplere göre değişirmi bilmiyorum.

F

BAKARA-62: Şüphesiz ki iman edenler, yahudiler, hıristiyanlar ve sâbiîlerden Allah'a ve ahiret gününe inanıp sâlih amel işleyenler için Rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için hiçbir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır.
Amin Rab

T

girer heral galiba bence

M

İşte siz böylesiniz. Haydi biraz bilginiz olan şey hakkında tartıştınız, ya hiç bilginiz olmayan şey hakkında niçin tartışıyorsunuz? Allah bilir, siz bilmezsiniz. (AL-İ İMRAN/66)

S

Beklediğim yorum

Lacoste Atagün 6 yıl

Ben girmesin cehenneme odun olsun demiyorum sevgili Cem Turkarslan ...
Tam bunları okurken sevgili hıristiyan arkadaş beni direk cehennemlik ilan etti.. Hiiiç acımadan.

S

günümüZün din anlayışı deistzim üzerine kurulmak isteniyor çok büyük oyunlar oynanıyor bakalım daha neler görecez

Y

Pislik içinde pislikler

Ago Gürtan 6 yıl

Dünyadaki bütün dinler islam üzerine kurulmuştur
Hakiki incilde Muhammed resullah geleceği bildirilmiştir
Ve onun için dirki gerçek yazma incili bulan olursa ellerindeki İncil deki bu sayfa yok edilir
Diye bir söylenti var dır

G

Kayip incil barnabas incili

Elif Sadioğlu 6 yıl

8 tane olduğu söyleniyor kardeşim

Genişkol Smith 6 yıl

Burada boş konuşan çok dini yerine getirmeden Kulaktan dolma duyduğu ile hareket eden o kadar alim var ki Bildiğimizide saprıyorlar veli hasıl kelam Millet can sıkıntısını burada geçiriyor Ayda yılda kıldığı namazda okuduğu duanın anlamını bile bilmiyor Oturup onu araştıracagına fetva vermekte ler

Genişkol Smith 6 yıl

Ben de diyorum ki arkadaşlar biz çok merhamet liyiz. Sert gibi görünüyoruz
İslam fobi var dünyada
Adı sevgi kelebeği olanlar bizi direk cehenneme yolluyor.
Buna dikkat çekmek için bir ironi idi..

S

onlar ne yaparsa yapsin, onlarin yaptigindan biz sorumlu degiliz
bak ortaya konuyu atti cekildi, bir suru musluman birbirine giriyor oda oradan bakip guluyordur buyuk ihtimal
Yani onlar bizi cehennemlik hukmediyor diye biz kuranin verilerinin disindami yazisalim

C

Kuran HABITAT AMALUKUM da der. Yani allah a şirk koşanlar cehennem lik.. Putperestler de Allah a iman ederdi. Ama müşrik idiler. Hıristiyan larda tüm mezhep lerinde teslis var. Haklısınız, ortaya attı sevgiyle kalın adı altında, Bizi birbirimize düşürmek için.. İşte dünya konjonktürü de böyle. Allah basiret ve ferasetimizi arttırsın sevgili müslüman kardeşlerimizin..

Sevim Alagoz 6 yıl

Bir kişinin cehennem halkı olduğu belli olur
Cehennemlik birine Cehennemlik olduğunu söylemek ona kötülük değil iyiliktir
Hatirlatmak iyidir

O

Gayet iyi takipteyim cem isik

E

Bir seymi dedim?

Cem Turkarslan 6 yıl

Deyipte kenara siz cekilyosunuz

Elif Sadioğlu 6 yıl

He yok afedersiniz atif yaptigimiz konu diğer baslik hristiyan birisi bizi cehennemlik ilan etti sevim hanimla onun uzerine yazisiyoruz sizin basliginiz uzerine degil Yanlis anladiniz

Cem Turkarslan 6 yıl

Yok izin vermem

I

ORASI ALLAHA KALMİŞ KİMSE BİLEMEZ

M

Aklıma arog dan bir replik geldi

com-r4ulvds1vg545gl7843l.jpg

Y

Muhammedin rasullüğünü kabul etmesi gerekir Hristiyan ve diğer dinler bunu kabul etmez neden kabul etmesi gerekir Rabbimin gönderdiği son kitap olan Kuranı kerimi bize Muhammed as iletmiş beyan etmiştir bunu kabul etmemek Kuranı reddetmek olur diye düşünüyorum ama en doğrusunu Rabbim bilir Hesap gününün sahibi odur...

E

Asla

H

Yatılıda okurken ilmihalin arkasında kabirde sorulacak sorular diye bir şey vardı. Hemen hemen herkes bilir bunları. Rabbin kim, kimin ümmetisin, peygamberin kim falan. Okudum ezberledim. Sorular çok kolay her müslümanım diyen bilir herkesde geçer diyordum. Sonra ilk soru "rabbin kim? Rabb kelimesinin ne sıfatta olduğunu öğrenince ilk soruda çakıldığımı anladım. Soruya gelirsek Çok basit hiç samimi bulmadım.

Y

Tanrının işine karışmayın. Tanrı bilir.

Y

Sizler İman la İslamın farkını anlamadan anlayamazsınız

Ö

Anlamamız gereken nedir... Senin anladığın bizim anlamadıgımız

Yıldırım Yekeler 6 yıl

O kadar takva sahibi kişiler var bırakalım onlar çözsün

K

Yorumlar içler acısı

Y

Hayır sadece sakallı yobazlar gırebılır

Ö

Off ileri görüşlü ilim sahibi konuştu bee akıyor akıyor

Muhammet Kırca 6 yıl

İnneddine indallahil islam... Şüphesiz hak din islamdır..
Başka bir dini Allah kabul etmeyecektir. A
Allah ve resulune itaat etmeyen herkes ebediyen cehenneme atılacaktır. Bu Allahın vaadidir. Yaptıkları iyi şeyler ancak onların azabını hafifletecektir. Ebedi ateşten kurtulmanın anahtarı ise La ilahe illallah muhammederresulullah'tır

E

Al sana yobaz saf, katıksız.

Önder Kuyruk 6 yıl

Önder Kuyruk Ne yani Beni, yeri göğü ve içindekileri yaratan Allah'tan başkasına mı kulluk edeceğim.? Yada nefsimin peşinden mi gideceğim. Hayır Vallahi Allah bizi onu hakkıyla analım ve emirleri doğrultusunda yaşayalım, diye yaratmıştır. Ve cenneti vaadetmiştir.. Kimse bunları inkar ederse Vallahi Billahi Kendine zulmetmiş olur. Yaradılışını inkar etmiş olur. Buda ahmaklıktır.

Ebu Kellecioğlu 6 yıl

Ebu Kellecioğlu , bakara 62

Fuat Yağıt 6 yıl

Evet Ebu Kellecioğlu

Önder Kuyruk 6 yıl

See you in hell #

A

Malesef giremiycek...

S

neden malesef olsun.. Vallahi giremeyecek.. Allaha itaat etmeyen zalimler için yaşasın cehennem.. Allah'ın vaadine mi üzülüyorsun. Kim Allaha iman etmemişse o nefsinin kölesi olmuştur

Ebu Kellecioğlu 6 yıl

Tabiiki bende bunu demek istemistim.

Sabri Kanal 6 yıl

Bakara 62

Fuat Yağıt 6 yıl

Islamiyet gelmeden once ehli kitap sahiplerinde gercek tevhit dinine inananlar yani hiristiyan yada yahudiler de girecekler bunlarda allahin gonderdigi dinler ama islamiyet geldikten sonra tevrat ve incil hukumleri gecersiz olup yanliz islami hukumleri yerine getirip musluman olanlar cennete girecek tabiki genede en dogrusunu allah cellecelaluhu bilir

S

Müslümanlar hariç herkes cennete girecek

A

BAKARA-62: Şüphesiz ki iman edenler, yahudiler, hıristiyanlar ve sâbiîlerden Allah'a ve ahiret gününe inanıp sâlih amel işleyenler için Rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için hiçbir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır.

Tolgahan Mamur 6 yıl

kafirlerin neşesine hep şaşmışımdır... Tabi sonunu düşünen kahraman olamaz lafını felsefe edinirse olacağı bu..

Ebu Kellecioğlu 6 yıl

Keşke ayetleriniz kadar sizler de samimi olsaydınız. Anlardınız ne demek istedigimi

Ahmet Diyarbakır 6 yıl

Hangi ktapta yaziyor Ahmet Diyarbakır

Elif Sadioğlu 6 yıl

Kafalar Pırıl Pırıl ya tap taze

Ahmet Diyarbakır 6 yıl

Kendilerine gönderilen kitap ve peygambere inanıp, doğru yolda gidenler elbette cennete girebilir düşüncesindeyim, aksi bir durum olsaydı diğer dinlet ve peygamber olmazdı

A

Cennete kimin gidecegini Allah bilir. Ayetlerde açık kapı var.

Y

İnned dine indallahil minel islam -allah katında tek din islamdır

E

Doğru ama Müslüman olmayan biri cennete giremez diye bir kaide yokki ; BAKARA-62: Şüphesiz ki iman edenler, yahudiler, hıristiyanlar ve sâbiîlerden Allah'a ve ahiret gününe inanıp sâlih amel işleyenler için Rableri katında mükâfatlar vardır. Onlar için hiçbir korku yoktur, onlar mahzun da olmayacaklardır.

Tolgahan Mamur 6 yıl

Tek din islam ama allaha ınanan ve içinde en ufak bı sevgı sı olanda kıyamatı görmeyecek cezasını cektıkdrn sonra cennete gırecek alnında bir leke ile

Emre Cil 6 yıl

com-czjccdqjtdpmq37iiht7.jpg

Elif Sadioğlu 6 yıl

Işte bu surenin adı ne

Dinçer Sığın 6 yıl

Okuyun

Elif Sadioğlu 6 yıl

cennet ve cehennem Allahın tekelindedir.

M

İman etmedikçe cennete giremezsiniz

--AYET--

Y

Daha abdest almasını bilmeyen bir topluma sorduğun soruya bak mal admin

Ö

Daha konuşmasını beceremeyen birinin abdest üzerinden eleştiri getirip kufretmesi de başka bir mucize..

Evren Kulacoglu 6 yıl

Kıyamet persem be aksamı butun allaha ınanan ınsanların ruhları alınacak ve cuma gunu sura istafil aleyhısselem üfleyecek kıyamet aksam namazından sonra kocapacak zaten aksam ezanının hızlı okunması ve önce farzdan baslanması bu yuzdendir ayet -aksam namazının önce farzını kılın lakin sünneti kılarsanız farzı kılmaya vaktınız olmaya bilir.

E

Emre Cil burda akşamken amerikada sabah kimin akşamına göre

Ö

Kıyametın kopması 5 dk olmayacak kardesım

Emre Cil 6 yıl

O hesaplar saatler Mekke ye göre

D

Dinçer Sığın kaynak ?

Ö

Allah ve kitaba inanlarin aksamina gore

E

Sana, ne zaman kopacak diye kıyamet vaktini soruyorlar. De ki; onun bilgisi yalnızca Rabbimin katındadır. Onu tam vaktinde koparacak olan O'ndan başkası değildir. Onun ağırlığına göklerde ve yerde dayanacak bir kimse yoktur. O size ansızın gelecektir. Sanki sen onu çok iyi biliyormuşsun gibi sana soruyorlar. De ki, onun bilgisi Allah katındadır. Fakat insanların çoğu bunu bilmezler. (A'RAF/187)

E

Dinçer Sığın
Yazık sana, işte şirk böyle bir şey adama allah hakkında yalan söyletir

O

Hem ayeti paylaşım hem akşam namazı demekte çok manidar oldu

Ö

Kıyamet alemetlerınde hepsı yasıyor kardes bbı bak orda kendını göreceksin o dınle dalga gecenler sonra firavun gibi secde edecen ama nafile

E

Kuranda aksam namazında ve cuma gunu oldugu yazmaz kardes onu hz muhammed soylemıstır ama tam gununu oda bılmıyordu ve kıyamet bize cok yakın

E

HER DİNDE BİZDEN OLMAYANLAR CENNETE GİDEMEZ KURALI VARDIR.

Y

Bakara 62'yi oku her din deģil .

Tolgahan Mamur 6 yıl

Satanistlerin cenneti CEHENNEM. Haklısın.

Yusuf Ateslıoglu 6 yıl

Satanizmi bilmiyorsun bence 'oku'

Tolgahan Mamur 6 yıl

Türevlerinden birini söyleyeyim: Zerdüştlük

Yusuf Ateslıoglu 6 yıl

bunu kişi kendi vicdanına sormalı... Ben de herkes gibi ölümsüzligi cennet cehennemi ve tanrıyı arıyorum bu arayışımda kendimi dine baglamıyorsam bu kimseyi baglamaz... Ahiret hayatı denen şeyin tapusu kimsede degil... Ölüm anında kimin imanla gidecegini de kimse bilemez... O yüzden burda kimse kulaktan dolma bilgi ile bi digerine kafir demesin... Şirk e düşmesin... Gaybı bilen ancak odur...

Y

Hıristiyanlık gelene kadarki yahudiler müslümanlik gelene kadarki Hıristiyanlar gidecek ve bir sonraki dinin geldiğini haber alamayanlarda gidecek ama bozulmamış olarak dinlerini yaşayanları kastediyorum yani müslümanlık daha gelmemiş olmasına rağmen 3 tanrılı olarak inanmışsa yani baba oğul ve kutsal ruh olarak onlar şirk yaptıkları için giremeyecek. Peki şimdiki hıristiyan yada yahudiler bozulmamış olarak dinlerini yaşasa da neden giremiyor. Sebep daha kesin olarak araştırılabilir ve iyi sonuçlar alınabilir sonuçta alim değilim ama Allah cc bir din bozulunca digerini insanlara ışık olsun diye peygamberleri ile göndermiştir diğerleri bozulunca yenisi gelmiştir buda önceklierin sapkın olduğunu son gelene inanılması gerektiğini emretmiştir. Emri yerine getirmeyende isyandadır. Burda bütün yükün müslüman olmayanlarda olduğunu düşünebiliriz fakat aslen öyle değil. Herkesin ağzında bir laf var her koyun kendi bacağından asılır diye fakat bizim dinimizde böyle değildir. İnsanlara anlatmak ve doğru yolu göstermek asli görevimizdir. Sırf bu yüzden helak olan sadece kendileri dinlerini yaşayıp etrafa anlatmayan kavimler vardır. Ve en sonunda bizim dinimizde yaşanılmadığında yeni bir din değil (çünkü son dindir) kıyamet ozaman kopacak.

M

Neden hakan guven

E

Cahil olmayin bizim dinimiz en son geldi onceki gelen dinleride rabbim yolladi ise ozaman herkes kendi dininde olan cennete cehenneme inanir genis dusunun bu yuzden elbetteki girebilir ...

E

Bizim dinimiz son geldi derken müslümanlığı kastetdiğinizi varsayıp affınıza sığınarak demeliyimki bu konuda kuranda ve bir çok hadiste bu konu geçmekte ve kesin bir sonuç çıkmaktadır ve sizin dediğiniz bu sonuca terstir. Din konusunda bilmeden ve araştırmadan konuşmak sakıncalıdır.

Muhammet Kırca 6 yıl

Muhammet Kırca kardesim belki benim hatam vardir bilemem fakat ozaman dunyanin heryerinde muslaman olmayanlar cehenlemlikmidir? Dinimizde engelleme yoktur ozgurdur ve diger dinlerdende surekli bahsetmekte sakincali olan dinimizi ozgurlukten cok kendini bilmez para hirsiyla yalan yanlis bilgiler veren hocalardir.. Sadece bir dini degil her dinler ogrenilmeli okunmali dogrusu budur benim dinim bana seninki sana saygidir ...

Engin Glmser 6 yıl

Tabikide benim dinim bana seninkide sanadır fakat bu seviyeden önce dinini en iyi şekikde yaşayıp (ki günümüzde yaşanmıyor) ulaşabildiğin heryere ulaşıp anlatmaktır. Müslümanlığın başta bukadar hızlı yayılmasının nedeni buydu fakat istismarcılar çoğalınca siyaset oyuncağı oldu çoğu devlette. Konumuza döneyim dinde zorlama yoktur ve onun dini onadır ama bu müslüman olan kişinin görevini yapıp bilgilendirdikten hemen sonradır o kişinin özgür hür iradesidir. Bir insana birisi müslümanlığı anlatmıyorsa ve herşekilde bulunduğu ortamdan dolayı (faraza terim mahalle baskısı) müslümanlığı tanıyamıyorsa ( bu konuda alim kişiler anca fetva verir ama) dinimizde "son emrin ulaşmadığı kişi sorumlu tutulmaz" dan yola çıkıp düşünüyorum ama bu tabi takdiri ilahi kimsenin iyiliği yada kötülüğü yerde kalmaz Allah adildir iyi insan olan "gavur" cehennemde yanacak ama kötü "müslüman" olan yanmayacak değildir. Velasılı kelam dinimizde koyun kendi bacağından asılmaz yanında başkalarınıda götürür. Müslümanım oh kafa rahat ( diğer dinlerde kendilerini öyle görüyor ) ebedi cennetin " hayali" ni kurma saçmalıktır. Müslümanın dini yatmak ve yaşatmak asli görevidir aksi takdirde bana öğretilmedi bu din diyerek hepsi bizden hak isteyecek.

Muhammet Kırca 6 yıl

Şahsen önemli olan niyet din değil hayatinda hic dinle uğraşmamiş biride gidebilir hindu larda.

C

Hangi dine mensupsunuz bilemiyorum ama cennete inandığınız aşikar buda sizi semavi dinlerden biri yapar ama görüşünüz hiçbir dine bağdaşmıyor.

Muhammet Kırca 6 yıl

müslümanım ama bir insanın diğer onca insanın iyiliği için uğraştıktan sonra kesin bir kanıtı olmayan bir varlığa inanmadığı için cehenneme gönderebileceği ihtimali saçma geliyor

Can Yılmazer 6 yıl

Biz gayba iman ediyoruz evet burda haklısınız. Ama emin olun cehennem derece derecedir herkes eşit yanmayacak ve sadece yananlar müslüman olmayanlarda olmayacak. Diğedinlerden daha üstün körü yananlar olacağı gibi daha şiddetli yanan müslümanlarda olacak. Hatta yanan herkesin irinlerinde boğulan müslümanlarda olacak. En büyük günah şirk koşmaktır ve bahsettiğiniz insan onun için ebedi yanacaktır. Allah adildir ve nasıl gerekiyorsa öyle cezalandıracaktır. Allah iyi insanların azap ateşlerini onlara göre ayarlamasınıda bilir. Hiç şüphem yok. Gelelim bizim müslümanlara onlar el bebek gül bebek cennete gidemeyecek bu dönemde meşhur olan her koyun kendi bacağından asılır lafı saçmalıktır kimse ken di bacağından asılmaz yanında başkalarınıda sürükler bizim yapmamız gereken herkese bildiklerimizi anlatmek ve onun için kendimize uğraşıyormuşuzcasına çabalamaktır. Ve çabalamayan müslümanlarda bundan mesul olacaktır

Muhammet Kırca 6 yıl

Amel olmayinca niyet neye yarar

E

Ameller niyetlere göredir

Muhammet Kırca 6 yıl

Hem fikren hem ruhen insan nüsveddeleri hariç herkes girebilir diye düşünüyorum. Tabii yinede takdir ALLAH ındır...

S

Bu konuda fetvalar vardır ve kuranda da kesin olarak bildirilmiştir. Eğer inanıyorsanız kesin olan bir konuyu kabul etmemek yada şüpheyle bakmak çok sakıncalıdır. Şirk en büyük günahtır. Ve diğer dinlerdekiler şirke girmiştir. Bunu şöyle örneklendirebiliriz çok basit olacak ve tam karşılığı asla olmayacak ama diyelimki bir çocuk anne ve babasından kopup söylediklerini hiç yapmiyor hatta onların anne babası olduğunu yok sayıp görmezden geliyor ozaman biz diyebilirmiyizki hayırlı evlattır diye.

Muhammet Kırca 6 yıl

Diğer dine mensup olanlarda kendince diğerlerinin cehennemlik olduğu inancı ve düşüncesindeler. ALLAH hiç bir kulunu cehennemine atsın diye yaratmaz herkes kendi cehennemine veya cennetine hazırlığını kendi yapar. Sizde bugün israilde doğmuş olsaydınız büyük olasılıkla yahudi idiniz. Yok bizi Allah müslüman yarattı seçilmiş kullarız düşüncesi taşıyorsanız bu bir kibirdir ve yahudi inancı taımaktadır...

Selami Yrdmcı 6 yıl

Misevi yada hıristiyanlikta hz muhammedi müjdelenmiştir eğer kendi dinlerinin asıllarını (tahriften öncesini) araştırırlarsa bunu görebilirler. http://trend.mynet.com/vatikanin-kabul-etmedigi-hz-muhammedi-mujdeleyen-barnabas-incili-hakkinda-11-sok-edici-bilgi-1055385?fref=gc bu hıristiyanlik https://sorularlaislamiyet.com/medine-yahudilerinin-ileri-gelen-alimlerinden-biri-olan-abdullah-bin-selam-nasil-musluman-olmustur?fref=gc Buda musevilik içindir. Tevratı daha okumadım ama incil okudum ve çoğu inancı araştırdım ve semavi dinlerin gerçekliğine iman ettim bu dinlerin içindede diğer ikisini kabullenen tek din islamdir digerleri tek kendilerini savunur. Semavi dinlere en yakın örnekte budizmdir özellikle müslümanlığa benzediği çok tarafı vardır. Ama putlara tapmaları ile bunu benzetmekte aslında sakincalidir.

Muhammet Kırca 6 yıl

Ama yinede kesin olarak müslüman olurdum diyemem burdada biz müslümanlara görev düşmekte dinimizi anlayıp iyi yaşamalı ve ulaşabildiğimiz heryerebulaştırmalıyız eskiden insanlar zorla değil kendi istekleri ile seçerlerdi dini yaşayan kalmadığı için şimdi kimse de değişim olmuyor haliyle bizim dinimizde her koyun kendi bacağindan asilir mantigi yoktur mutlaka yaninda baskalarinida götürür.

Muhammet Kırca 6 yıl

Allah bilir

A

Girebilir Elif hanım. Yinede Allah bilir deyip düzeltiyorum

M
Daha fazla göster
Yükleniyor...