Polonya erasmus için kötü bir yer mi?

Polonya erasmus için kötü yer mi? Herkes ırkçı, kötü, kavgacı gibi şeyler dedi 1 aya gidiyorum ama korkuyorum

M
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
26
26 CEVAP

Asla oyle degil cok medeni ve ayrım yapmayan bir ülke sakın korkma

E

3 sefer ırkçı söyleme maruz kaldım 2 sefer kavga etmek zorunda kaldım negro deyip para istediler Allah razı olsun hepsi çok medeni

Ahmet Çimyapan 3 yıl

))

Orkun Karadagli 3 yıl

Olay biraz sans bence yapilanlar cok var, medeni falanda degiller bu arada.

Mustafa Tarım 3 yıl

Hiç bir sey olmaz dunyanin her yeri tehlikeli artik

C

korkmaa gelll

S

tabikide hayır! Geri dönmek istemiceksin emin ol

D

Hiç dert etme git. İnsanları gayet sıcak. Irkçılık yapanda var ama az kel olanlarından uzak dur yeter dazlak onlar.

S

Güney Amerika'da Venezuela, Brezilya, Kolombiya gibi ülkeleri tanıdıktan sonra Polonya melek kalır Fazla abartılmış bence
Sanki Türkiye'de hiç mi kavgacı, ırkçı, kötü insan yok..

H

Irkçılık her yerde var. Fakat korkmana gerek yok sen kimseye karsmazsan kimse karışmaz sana .

S

Şu an Polonyadayım çok sıcak insanlar geri dönmek istemeyeceksin.

M

Şehrine göre değişir.

Y

Türkiyedeyken kork bence orda değil

S

Erasmus her türlü Türkiye'den iyidir. Ben Yunanistan'a giderken krizdeler, yok yok türk düşmanı dediler. 6 ayda çok güzel dostluklar ve tecrübeler edindin. (Dip not hala da görüşüyorum)

O

Alakası bile yok hiç korkma 5 aydır polonyadayım bırak ırkçılığı, kendi aralarında bile kavga görmedim

B

Cem Yusubov bırak şimdi dünyayı 2 gün önce tramvay i anlat buradaki herkes polyannaci kaç tane Polonyalı taniyorlarsa

Ş

Polonya tehlikeli olabilir biz daha tehlikeliyiz şahin

Cem Yusubov 3 yıl

Ben de ırkçı bir Türk'üm ama adım ve tipimden dolayı Polonyada sorun yaşamam.........

K

abartı, bana niye hiç ırkçı hareket olmadı? Araplara benzeyen bazı tiplemelere ve kabadayılık kesen kişilere bulaşır öyle ırkçı tipler ayrıca ki sayıları çok az öyle abartıldığı gibi değil

Polonya ucuzluğu, canlılığı, heyecanı ve gençliğe hitabıyla tam bir öğrenci ülkesidir. Diğer ülkelerde ya sıkılırsın ya da hayat pahalıya gelir.

O

küçük köy tarzı şehirlerde dikkatli ol sadece Katowice gibi, orada da bir ırkçıyı yola getirmiştim psikolojik yöntemlerimle. Adamı yardımsever hale getirmiştim.

O

ben full time gittim 3 ayda döndüm büyük şehirden geliyorsan çok sıkıcı

O

Geçmiş ile yaşadıkları için ve cahilliklerinden kaynaklı bir kuru-bos ırkçılıklari var evet. Ama ağızlarının payını verirseniz kuzu gibiler, 2 yıla yakın burdayım hiç olay yaşamadım. En son geçen gün otobüsten kız arkadaşım ile inerken bir Adidas eşofmanli maganda durduk yere omuz atım önüne baksana loser falan dedi, birde genelde turkleri tanımıyorlar, ülkede bulunan kebap dönercilerin çoğu Türkiye vatandaşi kürtler, hali ile adamlar beyaz türk görünce şaşırıyor yada kıskanç bir şekilde tavır yapıyor (?) garip bir millet, evet iyiler baya benim bir sorunum yok ama iş gibi düşünün çıkar amaçlı ortaklık ve arkadaşliklar var, bir Lehi iş partnerim yapmayı pek düşünmezdim, eğer ırkçı değil ve tamamen açık görüşü var ise olur. Ayrıca kapalı bir toplum, multicultural Avrupa havası yok, pis türkler - pis islam - pislikler diye ağızlarında dolanıyor, her gittiğiniz yerde türk kürt davası yapıp saçma sorular ile eğlence ortamına sıcıyorlar, kulüpten adam alıp gel lan buraya anlat bakalım diyip politika soran manyaklar oluyor, yeni dünya düzeni, kukla devletler liderler vs anlatınca beyinleri iflas ediyor ötesi yok. Türkiye - uzun adam - her Türk kara tenli - döner kebap (B ile hehehe) her Türk müslüman! ( saymışlar sanki mk) troll bir millet bana göre, olayların perde arkasını öğrenmek yerine on tarafı ile yetinen önüne ne sunsan şükür diyen insanlar, tekrar ediyorum iyi insanlar, öyle olmasalar burda yatırım yapmam zaman kaybetmem, onları ırkçı ve cahil eden Devletleri medya ve çevreleri.

O

Aynen öyle çok geriler...

Oğulcan Oremis 3 yıl

Oğulcan Oremis kardeşim tebrik ediyorum adamın destanını ufak bir cümleyle açıklamışsın

Emre Başdoğan 3 yıl

Korkmayın ve böyle şeylere fazla kulak asmayın. Allah büyük, siz iyi ve dürüst insan olun çevrenizde öyle olacaktır, iyilik her daim sizi bulacaktır.

C

En ırkçı yer Lodz diyorlardı orda okuyorum 5 aydır, hiç ırkçılık yaşamadım herkes sıcakkanlı. Hatta o kadar Polonya'nın şehirlerini gezdim, Avrupa ülkelerini gezdim bana tek kazık atan kişi Türk çıktı.

Diyeceğim o ki şöyle negatif yorumlara takılmayın gidin okumanıza, gezmenize, eğlenmenize bakın kötü insanlar her ülkede var siz bulaşmayın yeter.

A

Sadece Turklere degil herkese karsi ayni bi tavirlari var, Italyan Ispanyol Portekizli genelde disa kapali bi tipleri var ama iletisim kurduktan sonra hic bir problem yasanmiyor

U

Irkçı olmadığını ve yabancılar için güvenli olduğunu söyleyen de çok medeni, ayrım yok diyen de yalan söylüyordur, bunların yaninda her yerde olduğu gibi tehlike orda da var, burdaki gibi bir terör tehdidi yok, o yönden rahat olursun ve kız olduğun için ırkçılıktan nasibini almazsın

M

Irkçılık gece 1 den sonra, alkolünde etkisiyle başlıyor. Ve genelde erkeklere yapılıyor...

H

Türkiyedeki ırkçılığın çeyreği yok, night clublarda ufak tefek sataşmalar olur da oralı olmazsan sıkıntı yok.

F

Süper hocam kesinlikle tavsiye ederm

E

Maria Gül bu tür söylemler zihinde oluşturulmuş bir tür hastalıktır. Söyleyenlerin kendi zihninde oluşturduğu eylemi söze dayandırır. Polonyadayım erasmus bitiyor artık, insanların o gözle baktıklarını görmedim, ufak tefek söylemler var ama bu gayet normal, birebir Polonya'yı ırkçılıkla bağdaştırmak yanlıştır.

E