Reddedilme korkusu yüzünden kimseye açılamıyorum

Otuzlarında ortalama görünüşlü biriyim. Kadınlar tarafından reddedilme kaygısı yüzünden artık ağzımın içine düşen bir kadına dahi ilgi göstermek içimden gelmiyor. Beraber olduğum her kadın için ortalama 6-8 kez de reddedildim. Yani yeni bir ilişkim olsun diye ortalama 6-8 kez reddedilmeyi göze almam gerekiyor. (Rastgele karşılaştığım kadınlar değil bunlar, çeşitli ortamlarda zaman geçirmiş olduğum ve bana ilgi göstermiş kadınlar) Reddedilince ikinci kez sormuyordum ama bir kadın arkadaşım "naz" faktörünü yok saymamam gerektiğini hatırlattı. Reddeden bazı kadınlar da ben yeniden arayıp sormayınca onlar aradılar ve beraberlik yaşadık. Reddedilince vazgeçmeyip tekrar girişimde bulununca bu sadece reddedilme sayımı yükseltmeye yaradı. Benzer deneyimleri yaşayanlar var mı? Tabi bir genelleme yapmak değil amacım ama yukarıda kısaca değinmiş olduğum deneyimlerden yola çıkarak bir erkek sizce ne yapmalı?

S
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
33
33 CEVAP

Nazına sıçayım ben onların. 41 yaşına gelmiş hala liseliler gibi oyun oynamaya çalışıyor

K

Usta biri seni fena kızdırmış galiba

Sola Susatan 2 yıl

Aynen öyle Sola Susatan. Koskoca kadın olmuş 1 çocuğu var ama hala naz peşinde

Kerem Bera 2 yıl

Kerem Bera walla abi yaşla alakası yok bu işlerin öyle anladım ben.

Sola Susatan 2 yıl

Ben artık kaldıramıyorum ya?

Kerem Bera 2 yıl

Kerem Bera o zaman yol alacaksın başka limana.

Sola Susatan 2 yıl

Özgüvenine hayran kaldım.

K

Özgüven falan kalmadı, üstüme atlayan olsa yana çekileceğim, o derece!

Sola Susatan 2 yıl

Zaten kimse üstüne atlamaz merak etme

Hüseyin Tmbl 2 yıl

Hüseyin Tmbl Türkçe öğrenirken mecaz diye bir kavramla tanışmadın sanırım!

Sola Susatan 2 yıl

Hüseyin Tmbl Sıkıntıdan Kafam patladı dediğinde kafan ikiye mi yarılır?

Tarık Akbulak 2 yıl

Yok karşılaştımda sen yerinde duramayanlardansın galiba

Hüseyin Tmbl 2 yıl

Daha secici ol !

T

Sorun aslında seçici olmamdan kaynaklanıyor bence. Yani daha fazla seçici olmak çözüm olmayabilir.

Sola Susatan 2 yıl

Sophia değerlendirme yöntemimde hata olabilir elbette. Ama kısaca şöyle değerlendiriyorum: Yaş, boy ve kilo olarak kendi boy ve kiloma uygun, eğitim olarak denk, maddi olanaklar olarak yakın vs gibi detaylandırabilirim. Ama çıtayı aşağı çek demeye çalışıyorsan bu mümkün değil maalesef. Beğendiğin ve layık gördüğün neyse odur, herkes için de bu böyledir. Yani İlyas Salman gibi olup Adriana Lima peşinde koşmuyorum.

Sola Susatan 2 yıl

Fiziksel özellikleri kriterler arasından nasıl çıkarıyoruz? Çekim hissetmediği biriyle nasıl birlikte olur insan. Sapiosexuel değilim. Zeka beni etkiler ama gerçekçi olmamız da gerekiyor. Fiziksel çekim olmayan biriyle sadece arkadaş olabilirim. Öyle değil diyen de yalan söyler.

Sola Susatan 2 yıl

Sophia o zaman zaten böyle kriterlerim yoktur. Tercihlerim elbette var lakin insanı bütün olarak ele alırım. Bazısınını bir gülüşü yeter, bazısının bir dokunuşu. Fiziksel özelliklere takılmıyorum yani o kadar. Ama anlıyorum ki kapitalizmin bize pompaladığı güzel anlayışını çekici buluyorum ben de pek çok erkek gibi ve sorunun ana kaynağı bu olabilir. 1 kadın 10 erkek tarafından istenince sonucun 9 erkek için hüsran olması kaçınılmaz. Bu bir tahmin tabi, derinlemesine deneyerek ulaştığım bir bulgu değil.

Sola Susatan 2 yıl

Türkiyedekiler kadar nazlı bir profil dünya da var mı acaba. Burdakı en cırkın kız bıle kendını avrupa guzelı zannedıyor. Bunun da suçlusu bızım salaklar. Yok harıkasınız yok osunuz yok busunuz olmayan seylerı olmus gıbı gosterıp avını kıskaca almak ıcın yağdırıyo da yağdırıyo oooo ... Şiiişişiyo şişişiyo ego tavan tavan ...

D

Aynen, internetten tanışarak beraber olduğum birisi bana mesaj kutusunu göstermişti. 12 binden fazla gelen mesajı vardı.

Sola Susatan 2 yıl

Vala şu ana kadar türk kızlarını öven çıkmadı.

Aslı Küçükçolak 2 yıl

Iyileri hep evli heralde.

Fatih Özgüner 2 yıl

ilk olarak kadınlara güzel sözler söyleyip sonra köşene çekileceksin. Sakız gibi olmak kazandırmaz. En basitinden yeni tanıştığın bir kadına. Sen bu zamana kadar gördüğüm en güzel rüyasın deyip köşene çekileceksin. Eğer bir başkası söylemediyse bir sabah ya günaydın mesajı gelir. Yada gün içinde moralim çok bozuk mesajı gelir

Ş

Bu da bir fikir tabi. Ama pek tutacağını sanmıyorum üstat.

Sola Susatan 2 yıl

tutuyor

Şerif Kpc 2 yıl

Benim taktiklerden kullanıyosun düşme oranı yüzde 70 80 bir iki güzel iltifat yarın mesaj: Daha uyanmadın mı ya uykucu

Hüseyin Tmbl 2 yıl

Şerif Kpc Hüseyin Tmbl Alınmayın ama, bunu taciz olarak kabul ediyorum. İnsanların taciz ederken etik değerlere dikkat edip etmediğini merak ettiğimden bunu denediğim sahte bir hesabım vardı. Sonuç olarak 4'te 1'lik bir kısmı daha 18 yaşına girmediğimi yazdığım için mesaj atmayı kestiler, fakat kalan 4'te 3'lük kısmı cevap dahi yazmasam "Nasılsın güzelim.", "Sen rüya mısın gerçek mi?", "Çiçem sexle aran nasıl." gibi tacizlerde bulundular. Ben bile bu tarz davranışlardan rahatsız olduysam, kimbilir kadınlar ne yapıyordur. Ben şahsen sevgilim değilse kimseye "güzelim" şeklinde mesaj atmam. Yani bu direkt olarak sözlü tacizdir.

Bora Kucukkisa 2 yıl

seyirciye oynamak bu olsa gerek. Konuya yanlış yerden bakmışsın dostum.

Şerif Kpc 2 yıl

kabul edileceğinden emin olmadığın teklifler etme

O

adı değişik kardeşim iyi geceler

Şerif Kpc 2 yıl

aslında tam da öyle yapıyorum. Yani çoğu zaman. Buna rağmen sonuç yukarıdaki gibi.

Sola Susatan 2 yıl

aptal olanları ele

Omay Sedef 2 yıl

Emrah . Bu saatte niye üşenmeyip baktığımı bende bilemedim

Mehmet Alçı 2 yıl

İlişkiye yaklaşımın çok cinsellik temelli duruyor. Bundan olabilir mi bu sonuç?

A

Cinsellik her ilişkinin temelidir zaten. Cinselliğin olmadığı ya da yeterince iyi/uyumlu olmadığı ilişkiler zaten çıkmaz sokak değil mi?

Sola Susatan 2 yıl

Maalesef ama öyle bir ilişki tanımı yok. Bu tamamen senin ilişkiye bakış açın. Cinsellik, temel etken değil. İşin enteresan tarafı böyle düşünüp ret edilmeyi içerlemen, sonuçta cinsellik temelli bakıyorsun kim olduğu, ne kadar uğraştığın, nasıl olduğu o kadar önemli olmamalı senin için. Çelişki var.

Ali Krtş 2 yıl

ali sen şu sevdiğine kıyamadığı için sevişmeyenlerden misin? Bakış açın farklı diye bende niye çekişki olsun dostum. Analizin tamamen mantık dışı ve saçma.

Sola Susatan 2 yıl

Herkes bir yorum yapabilir bu konuda, sen bir soru sordun ben de cevap verdim, bu kadar basit. İstersen bir şeyler çıkarıp yorumlarsın kendinde denersin, istemezsen mantık dışı saçma deyip sallarsın ki öyle yaptın. Sıkıntı yok.

Ali Krtş 2 yıl

Ben bu işin teoride kitabını yazarım sanırım. Zor işler. Duygusal ilişkiler çok zor. Psikolojik bir savaş. Kendini iyi pazarlıycan sanırım. Yok güzel bir enerji, yok özgüvenli ol, güçlü gözük, şık gözük, bir adım at iki geri çekil, yok üstüne düşme. Yorucu şeyler. Ülkemizin kızları 20 ya da 30 yaşında olsun farketmeksizin kezban; erkeklerimiz yürüyen libido. Hal böyle olunca adam akıllı ilişkiler de olmuyor.

V

Haklisiniz valla haha

Yıldız Tokat 2 yıl

Tüm insanların istediği zaman yurt dışına gitme ve yaşama hakkı olsaydı. Çoğu Türk kızının evde kalacağı bir gerçek olurdu sanırım. Çoğu diyorum atlamayın.

A

Evet bizim kızlarda naz faktörü varda.. Erkekler genelde naz yapanların peşinden koşuyor ama, en azından çevremdekiler öyle.. Ben olsam 1 kere teklif ederim kabul etmiyorsa yol veririm gider...

F

Ben red edince niye pesimden niye koşmuyor bu erkekler.. Ben mi anormalim... Red etsemde etmesemde bi erkeğin peşimden koştuğunu hatırlamıyorum

Fatos Avdicevic 2 yıl

Fatos Avdicevic gel sarilalim dostum ya neden böyle ben de çözmüs degilim naz da yapmiyorum istiyorsam istedigimi de soyluyorum ama turk erkek kafası aaa istesi neyse hevesim kaçtı yapiyorlar yani iliski isteyince hafif kadın oluyorsun istemeyince de ulasamadiklari ciğere hakaretler yağdırıp defolup gidiyorlar naz zannediyorlar bunu pesimden kimse koşmadı entrika yapamadığım sürece de kosmayacaklar belli benim tanıdığım butun erkekler entrika seviyordu realist olan kadinlara tahammulleri olmadi çünkü yalanlarini ucuz oyunlarini yemiyorum yiyemiyorum gormemezlikten gelemiyorum yemis gibi yapiyorum sabrediyorum ama iki gun sonra onlar baska sebepten gidiyorlar ve salaga yattigimla kaliyorum yani yaranamiyorum Ya icimde neler birikmis kustum bir anda yıldım

Rana Yedigüller 2 yıl

Ulan ne kadar çok dertli kadin varmış

Abdullah Ömüratak 2 yıl

Yaşım 21 bugüne kadar hiç bir kıza yazmadım asılmadım. Aşık olsam bile platonik aşk yaşadım. Yüz vermedim. Yolda giderken yada çalıştığım yerde kızlar bana bakardı yani anladınız işte. Ama bu aşk meşk olayını çok abartıyorsunuz bence saşın gitsin. Olacağına bırakın.

Ö

21 yaşının verdiği cocuklukla yaziyorsun bunu gel bakalım 25 27 lere

Mert Daldaban 2 yıl

Şimdiki 12 13 yaşındaki veletlerin aşk acısı çektiğini duyunca gayet büyümüş hissediyorum hocam.

Ömer Ferdisever 2 yıl

Endüstri meslek lisesi kokmuş postun altı. Bak çok açık şekilde yazıyorum. BİR KADIN İSTEMİYORUM DİYORSA İSTEMİYORDUR. Naz faktörü falan kendinizi kandırmayın.
6-8 kere nasıl reddeliyorsun sen? İnsan bir kere iki kere bilemedin üç kere sorar. 6 ya kadar nasıl çıktın bilmiyorum. Naz yapıyor diye diye saplantı haline getiriyorsunuz.

B

Ulaşamayınca daha çok istersinya sanırım öyle bişey olmuş

Fatos Avdicevic 2 yıl

Fatos Avdicevic "Taciz" sadece fiziksel ve ya sözlü olarak yapılan bir eylem değildir. Tabi postu açanı tanımadan böyle bir etiket yapıştırmak doğru değil. Ama istemiyorum diyen birisine ısrar etmek tacizdir.

Berkay Salihler 2 yıl

Farklı farklı kadınların reddetmesinden bahsediyor, aynı kadından degil

Seda İnceerler 2 yıl

1 kisi kabul edene kadar, 6-8 kisi tarafından reddedildim yani kabul gorme oranım 6-8de 1 demis acıkca. Daha okudugunuzu bile anlamadan, tanımadıgınız bir insana tacizci yaftası vurmak tacizin dik alasıdır bence. Tavsiyem, bol bol kitap okumanız. Okuyun ki, okudugunuzu anlayabilme kabiliyetini kazanın.

Seda İnceerler 2 yıl

seda teşekkürler tavsiyeniz için. "Yeni bir ilişkim olsun diye 6-8 kere reddedilmeyi göze almam gerekiyor" bu cümleden hepsinin farklı kadın olduğu çıkarımını yapabilmeniz baya başarılı. Pollyannayı okumuş kadar oldum sayenizde. Benden de size bir tavsiye. 3 kuruşluk paragraf bilginizle yazar triplerine girip bir insana böyle bir yorum yapmayın. Gülünç duruma düşüyorsunuz

Berkay Salihler 2 yıl

Belki de düşündüğün kadar iyisini hak etmiyorsu .

S

Ben teklif etmek yerine öpüyorum. En azindan bos gecmemek lazim

F

Bence seçici olup beğendiklerinle hiç yoktan iyidir dediklerini ayır ve hepsine meşrebince asıl: Seçici olup beğendiklerinde bu oran koyar, ama sırf bunlar oluyorsa koyar. İki günde bir birine asılıyorsan 7'de 1 koymaz zannediyorum. Sonuçta beğenilen biri olduğunu hissedersin, seçici olup beğendiklerin reddetse de bu kadar sinir bozucu olmaz sanıyorum bu kadar kötü hissettirmez. İlişki yapana kadar daha çok seks yapıp daha az kafana takarak idare edersin

D

Rastgele ortamlarda zaman geçirdiğin ve sana ilgisi olan bir kadına seninde ona karşı ilgin varken ve zaman geçirerek ilişki zaten yaşıyorken ne teklifi yapıyorsun anlamadım ben. Zaten ilişki halindesin ve karşılıklı ilgi var diyorsun. Tam bu noktada nasıl bir teklif oluyor ki karşı taraf reddediyor.

P

Hangi kısmını anlamakta zorlandığınızı anlayamadım. Arkadaş ya da iş ortamında tanışılan ve zaman geçirilen insanlardan bahsediyorum. Bu tanışıklığı nasıl ilişki olarak tanımlıyorsunuz? Bu tanışıklığı baş başa zaman geçirerek ilişkiye dönüştürebiliyoruz benim yaşadığım yerlerde. Öyle omuzumuza vurup dağa kaldırmıyoruz merhaba diyen herkesi! Yoksa zaten retorik haline gelmiş olan çıkma eylemi için "benimle çıkar mısın" diye sormuyorum kimseye.

Sola Susatan 2 yıl

Şöyle de olabilir.. Onların ilgisini yanlış anlıyor olabilir misın..

Fatos Avdicevic 2 yıl

Fatos Avdicevic evet bu mümkün elbette. Ama buna sebep olanın yine karşı taraf olduğunu düşünüyorum. Flört eden bir kadın ile sadece yakın davranan bir kadını ayırt edebiliyorum

Sola Susatan 2 yıl

O zaman tek secenek kalıyo.. Dengesizler ya da ne istedikleri bilmiyorlar.. Ve hep sen böyle kadınları istiyorsun

Fatos Avdicevic 2 yıl

Fatos Avdicevic dengeli birini bulursam diye yüzük cebinde hazır gezeceğim neredeyse

Sola Susatan 2 yıl

Nerde nazlı niyazlı kadın var, onlara meyletmişsin demek ki.

N

Bu da bir ihtimal. Ama tercihim aslında bu değil. Açık sözlü ve dürüst insanları sevmişimdir hep.

Sola Susatan 2 yıl

Gerçekliğini kanıtlayabilirsin kolayca. Bahsettiğin açık sözlülerle birlikte olmayı dene. Yine aynısı olursa tarzında sorun var demektir belki? Yaklaşımında yani.

Nihal Seğmen 2 yıl

nihal hanım merhabalar

Hüseyin Tmbl 2 yıl

Bildiğim tek taktik var are you seks are you kola ama işe yaramıyor haberiniz olsun

H

hic bir sey anlamadim? Simdi sen populer biri misin reddedilen biri mi? Sonucta ne oldu? Kim kimle cikiyor?

U

Paran yoktur.. Paran varsa.. Asla hayır demezler.. Avm götür biraz alışverış yap..

S

önce masaya güzel bir araba anahtarı koyacaksınız. Sonra kolunuzda güzel bir saat olması lazım. Sonrası yürüyün gitsin böyle seven bayanlar yeterince fazla.

Ş

Ülkemde kaliteli kadın veya erkek bulmak zor. İşimiz de zor.

İ

Yurtdışına açıl, Türkiyede hiç bir kadınla ilğilenme, bırak karılar senle ilğilensin.
Dünyada tek kadınmış ğibi davranıp yaş ilerleyince aşk meşk acısı ve evde kalma masallarıyla sızlanırlar.

K

en doğru yorum

Utku Turunç 2 yıl

Kültür farkı dil vs zor değil mi üstadım?

Sola Susatan 2 yıl

İnsan herşeye her ortama uyum sağlayabiliyor. Sen bilem kendi yaptıklarına şapşurursun.

Kemankes Cedden 2 yıl

Tavsiyeni dinleyeceğim, ama kalkıp yurtdışına mı gidelim şimdi?

Sola Susatan 2 yıl

Takıl kafana ğöre. Kelin ilacı olsa önce kendi kafasına sürerdi.

Kemankes Cedden 2 yıl

Kadinlarda yaş ilerledikce parada ilerliyor.. Erkekler bayılirlar paralı karılara.. Tercihleri genç kadın değildir. Ee salak kari çok inanan var..

S

Ne isteğini bilen olgun bir kadına denk gelmemişsin bence

B

Böyle bir şey var mı?

Birol BerilMina 2 yıl

Var elbette, ben de denk geldim aslında ama ben de kusursuz değilim, maalesef yürümedi ilişkim.

Sola Susatan 2 yıl

Rus kızlarını dene onlar naz yapmazlar

B

Yapsalar bile adam 8 kere denemiş zaten

Hüseyin Tmbl 2 yıl

Yok Rus kızı denemedim. Amaç sadece seks değilse ne yapacaksın diline kültürüne yabancı birini? Rus kızıyla Zeki Müren dinleyip rakı içemezsin ki!

Sola Susatan 2 yıl

Alla pugacova dinleyip votka iç sende

Badsafa Örmeci 2 yıl

Badsafa Örmeci illa dene diyorsun yani

Sola Susatan 2 yıl

Dedim

Badsafa Örmeci 2 yıl

8 kere niye teklif ettin ki? Ondan sonra havalı oluyorlar diyorsunuz. Bana 8 kere teklif etse bir kadın, kendimi dan bilzerian sanardım. Etmeyin abilerim/ablalarım. Ondan sonra kendilerini hint kumaşı sanıyorlar. O da kahverengi sıçıyor, sen de kahverengi sıçıyorsun. Yani o kadar büyütmeyin gözünüzde. Peşinden koştuğunuz insanları çok üst düzey sanıyorsunuz. Ama biraz yakın ilişki kurmaya başladıktan sonra ne kadar boş bir insan olduğunu anlıyorsunuz. İşte bu yüzdendir ki, sevgili olmadan önce peşinde pervane olursunuz. Ama sevgili olduktan sonra sıkılırsınız. Çünkü kafanızda şekillendirdiğiniz gibi biri olmadığını anlarsınız.

Not: Öyle erkeklere denk gelmek istemeyen kızlar özele gelsin

H

Yanlış anlamışsın dostum. Aynı kadın tarafından 8 kere reddedilmekten bahsetmiyorum. O kadar sa haysiyetsiz değilim aşkından ölsem 2den fazla denemem.

Sola Susatan 2 yıl

Hee pardon bro. Kusura bakma.

Haydar Alakbarova 2 yıl

Kadınlara olduğum gibi davranıyorum.
Farklı ya da abartı bir durum yok.
Yalan yok.
Umursamamak en iyisi.
Olursa olur, olmazsa olmaz modundayım.
Genelde de olmuyor zâten.
Çünkü insanlar hep tatlı yalanları tercih ederler.

Çoğu kişinin önerdiğinin aksine, para ya da şekilcilik ile elde edebileceğin şeyleri önermem ben.
Kültürüne yatırım yap.
Kendini geliştir.
Gün gelir, buna dikkat eden birisi seni bulur elbet.
Beni bulan olmadı ama umurumda mı?

Kendi kendine yettiğin zaman aramıyorsun bile.
Hatta daha seçici oluyorsun.

E

"Beni bulan olmadı" cümleciği buradaki en önemli anlamı içeriyor. Beni de bulan olmadı. Yok o dediğin dostum.

Birol BerilMina 2 yıl

Abi doğru demişsin ama kadın erkeği bulmaz. Beklersen çok beklersin bence.

Sola Susatan 2 yıl

İşte... Beklemediğimi de söyledim. Kadın erkeği bulmaz değil, aramaz olacaktı o. Ama bir yerde denk gelir elbet. O zaman da ben seçici davranmazsam olur bu iş. Geçmişinde keko olan kızlar kafadan kaybetti mesela.

Erkan Demirat 2 yıl

Erkan Demirat bence senin durumun benden daha vahim

Sola Susatan 2 yıl

Haha ne tatlı anlatmış yahu yazık:)) 8 kez reddedilip hâlâ ısrar ediyorsan 9 u göze almalısın:)

Ö

Bence insan daha fazla vakit kaybetmemeli. Olmuyorsa sal gitsin.

Erkan Demirat 2 yıl

Kimse için değmez ne gerek var )

Ömür Itisgen 2 yıl

Hiç. Uğraşan beni bulsun. Ben evde yatıyorum.

Erkan Demirat 2 yıl

Okuduğunu anlamamak da ayrı bir hastalık herhalde. Aynı kişi tarafından 8 kere reddedilmekten bahsetmiyorum paylaşımda.

Sola Susatan 2 yıl

Azimli sıçan betonu delermilş

Y

bunu takip ediyorum gene sen iyisin bu konuda

M

Senin reddedilme katsayın daha mı yüksek?

Sola Susatan 2 yıl

yes

Murat Lı 2 yıl

hatta konuşamıyorum

Murat Lı 2 yıl

Hocam naz faktörünü ortadan kaldırman gerekiyor.
Artık otuzu geçmişsin.
Teklif işlerini filan rafa kaldırman gerekli.
Bolca vakit geçirip, ilgini belli ederek daha düzeyli bir iletişim yöntemini metod olarak belirlemelisin.
Teklif olmadan, onay veya red kavramları olmadan da işi kıvırabilirsin..
Ben ilk iki teklifim dışında hiç teklif götürmedim, vakit geçirdikten sonra hadi artık adını koymak bakımından el ele tutuşalım gibi ortak bir tavırla sonuçlandı kurlaşma dönemlerim.
Tavsiye ederim.

G

Konuyu anlamamışsın, teklif falan ettiğim yok. Nasıl vakit geçireceksin beraber? Hadi gel şuraya gidelim, buraya gidelim yiyelim içelim diye sormuyor musunuz, kızı direkt arabaya atıp falan mı yemeğe sinemaya götürüyorsunuz?

Sola Susatan 2 yıl

Dostum zaten arkadaş çevrende muhabbetin olan, sana karşı ilgisi olduğunu düşündüğün insanlara teklif götürmüyor musun? Benim bahsettiğim şey arkadaş ortamında görüşmenin yanı sıra başbaşa zaman geçirme fırsatı yaratmak. Sinema olur, opera olur, tiyatro olur olur oğlu olur. Baktın her dışarıda zaman geçirme teklifine önem veriyor, sana değer verip seninle başbaşa zaman geçirmek istiyor; yavaş yavaş işi daha romantik bir zemine taşımalısın. Konsere gidersin artık veya akşam yemeğine gidersin titizlikle ayarlanmış bir program olur, yine teklif etmezsin ama dönüş yolunda veya programın sonlarına doğru elini tutarsın. Ertesi gün de bir çiçek gönderirsin ve planlama işlerine girişilir. Oldu bitti bu iş. Ne öyle her boka bir teklif götürmek vs ergen miyiz? En hafifinden direkt kadına karşı bir teklif götürmüyorsun, tiyatroya iki bilet almışsındır onu teklif edersin, reddederse en fazla onu reddeder. Senin ilişki teklifini reddetmez. Ama kendine güveniyorsan ve zaman geçirmeye de devam edersen, kendini daha fazla tanıtarak etki alanını genişletirsin. Teklif etmeyi artık bırak. Teklif zaman geçirmek için yapılır. Ortaya kendini koyduğun bir teklif bana saçma geliyor. Sen benim dediğimi anlamıyorsun, belki ben anlatamıyorum ama ilişki için teklif yapmak bana çok anormal geliyor, iki kişi birbirini ne kadar çok tanıyor olsa da... İki insan zaman geçirir, anlaşır adını koyar. Erkekten teklif bekleyen kadın, erkeği insan yerine koymayan kadındır. Dans etmek için teklif edilir, evlenme teklifi edilir, akşam yemeği veya konser teklifi yapılır.

Görkem Gönülay 2 yıl

Benim de söylediğim bu zaten. Kendin üstteki yorumunda şu teklif işini rafa kaldır demişsin. Tepkim onaydı.

Sola Susatan 2 yıl

Reddedilmekten kastım da zaten aynı. Sen önce konuyu almış başka yere götürmüşsün sonra da geri getirmişsin. Ama söylediklerimiz aynı.

Sola Susatan 2 yıl

Hocam ben en son ilişki teklifini 14 yaşımda yaptım. Teklif ettim ama sinemaya gitmeyi teklif ettim, konsere gitmeyi teklif ettim filan. Ondan sonra da en fazlası şöyle oldu, araya parazit yapan erkekler varsa "sana olan ilgimi anlamış olman lazım, benimle zaman geçirmekten hazzediyorsan........" demişimdir. Tekliften kasıt eğer "senden hoşlanıyorum, benimke çıkar mısın?" şeklinde bir teklifse, onu rafa kaldır diyorum ben. Alıp başka yerlere götürdüğüm yok. Ortaya kendini koyma, bilet koy yemek koy eğlence koy; reddedilirse onlar reddedilsin.

Görkem Gönülay 2 yıl

Bi de Nike ile yürümeyi dene

L