Ruh çağırma gerçekten var mıdır?

Ruh cagirma olayinin gercekten ruhlarla bir ilişkisi varmidir... medyum denen kişilerin çagirip konuştuğu iddia ettikleri hakikatten ölmüş insan ruhumudur...
Ben inanmiyorum ya siz...

com-1dmuxdow1qrhqsvbovid.jpg
Y
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
28
28 CEVAP

Ben cagırdıgı halde gelmediğini söyleyen cok kişi gördüm.. Bu olaylar biraz korku ve sonucunda halüsünasyon görmeyle alakalı

M

Mantikli..

Yasmin Turkiyem 6 yıl

Heyecan ve korkj anında salgılanan adrenalin ve kortizon hormonlarının etkilerini arastırın sasırcaksınız

Mithat Togay 6 yıl

Ruh gelmez ama çağırma esnasında frekansı tutan cin gelir şeytani cindir zarar verebilir yanlış yönlendirir.. Onlar uzun yıllar yaşadıkları için ölmüş şahıslar hakkında çeşitli bilgilere sahip olabilirler..

O

Bırakın şu arap mitolojisini abicim kurandaki cinler ecnebi insanlar ve doğa olaylarıdır

M

Ne gibi?

Reşat Kürekçi 6 yıl

Kabilesi dili bilinmeyen insanlar elektrik radyasyon ışın manyetizma bakteri mikeop virüs hatta türü keşfedilmemiş canlılar gibi olaylara cin diyor kuran yani carpan musallat olan cin inancı peygamberden öncede vardı arap mitidir yani

Mithat Togay 6 yıl

Çok doğru bu olay tamamen İslam öncesi Arap toplumunun saçmalık ları

Cahid Köseni 6 yıl

insanların sırtından para kazanmanın, güç oluşturmanın en eski yollarından biri, yazık ki son insanlara kadar da devam edecek..

Ö

Ruh çağırmayı bilmem ama cin gerçektir aynı bizler gibi yer içer çoğalırlar kötü ve iyi olanları vardır Allah bizi her an korumakta dır sağımızda ve solumuzda görevli melekler hem amal defterini tutar hem korur rabbimiz müsade etse kötü olanları bizi hemen parçalar. Hz. Süleyman Peygamber cinlere hükmede biliyordu onları ağır işlerde çalıştırdığını şerefli kuran dan öğrendim. Allah şöyle buyuruyor ben insanları ve cinleri sadece bana kulluk etmeleri için yarattım bu bir sure dir

A

hikaye ayni vahiy gelmesi gibi

U

Bu konuda bilgisi olup cagiran merak eden olmušmu bakalim ...

Y

Cagıralım mı

M

Şimdi çağırdım bekliyorum 11 e kadar geldi geldi gelmedi kendi bilir yaş pastayı kaybeder...)

S

Yaw şaka yapmayın sonuçta din işi dinle şaka olmaz tüm ciddilikle yorum yapın

A

Dinle alakasi varmi bu olayin... İnsan kandirmaca bana gôre...

Y

sadece sana göre değil, en az iki kişiyiz..

Ömer Hasçelik 6 yıl

Üç olduk...)

Selami Yrdmcı 6 yıl

Cinler var arkadaşlar yöntemini bilirseniz geliyor.

Sadettin Çoklar 6 yıl

Bunların hepsi saçma...

Y

Ruh çağırmak nasıl oldu da din işi oldu Ahmet Heybeci ? Din ve ruh işlerini birbirinden ayırdedelim lütfen. Ciddiyet gerekiyorsa bunda ciddiyet gösterelim...

S

Ruh çağırma diye bişey yoktur. İnsan ölmüştür ve ruhu kıyamete kadar kabirde kalacaktır.
O ruh çağırdıklarını sananlara AllahC. C.'nün izni ile cin veya cinler gelir ikinci boyuttan. %95 olasılıkla bu gelen cinler kötü huyludur ve geldiklerinde birine fena musallat olurlar.
Sonra gönderemezsin ve hayatın talan olur. Çok zor olur göndermek yada...
Buradan bu yazısıyı okuyanlara şiddetle tavsiye ediyorum, eğlenceyi böyle şeylerde aramayın !
Müsubetli bir bela alırsınız başınıza.

M

Kac tane cagırdınız da biliyorsunuz? Herkes kanıt olarak baskasını gösteriyor. Onlarda genelde okb bipolar ve kaygı hastaları

Mithat Togay 6 yıl

ruh yok cin var ilginç ruh gelmez cin gelir ilğinç ve çok inandırıcı

Ugur Gürkan 6 yıl

Bakın ölen bir kişinin ruhu dünyaya gelmiş olsa şayet hayatta olan insanların bu tür çAğırma saçmalıklarıyla uğraşmaz, günahlarını temizlemek için iyi işler peşinde koşarlar. Bu konu burada anlatılabilecek kadar basit değil. Kaldı ki Allah birinin canını aldıktan sonra hangi canlı cürret edebilir onun izni olmadan dünyaya tekrardan " ruh getirmek " gibi? Yani Allah böyle birşeye olasılık vermez. Ölen kişi amelleri ile ölmüştür kıyamete kadar dünyaya veda etmiştir. İyiliği varsa cennet bahçesinde kötülüğü çoksa cehennem kuyusunda kıyameti bekler.

Mahmut Sewda 6 yıl

Ben cin'i daha 6 yaşımda okulda cin ali diye tanıdım ve o zamandan bu yana bir daha hiç görüşmedim...)

S

Madem cin cagirma oluyor... Niye ruh cagirma diye geciyor...

Y

Pek çok insan ölmüş insanlarla iletişim kurmak ister, kimisi vicdan azabı, kimisi aşırı sevgisi nedeniyle bu tür seanslara katılırlar.. Medyum denilen şahıslar çeşitli mizansenlerle bunları kaz gibi yolar.

Orhan Çatar 6 yıl

Bazı şahıslar psişiktir (telepat) çok farkliı yollarla çeşitli bilgilere ulaşırlar... Bazıları cinleriyle bir takım faaliyetlerde bulunurlar. Ama sonuç değişmez insanlar dolandırılır...

Orhan Çatar 6 yıl

Yasmin abla, şuan günümüzde olduğu gibi bir çok insan "gerçek olan" gerçeklere inanmak istemezler. Allah'ın "yapmayın dediği" şeyleri kurcalarlar. Çünkü insanoğlunun doğasında hep bi, "yasak olanı merak etme" vardır. Adem ve Havva'nın "yasak elma" mevzusu gibi. Cinler asla ve asla gelecekten haber veremezler. Gaybı Allah'tan gayrı kimse bilemez, imkansızdır bu. Cinler sadece Allah'ın izin verdiği kadarını bilebilirler uzun omurlu ve ışık hızında hareket kabiliyetleri olduğu için. Ölen bir kimse için biri vicdan yapıyorsa, onun kabirinde dua etsin Allah'a kendi istediği doğrultusunda. Ahirette onunla görüşmek istiyorsa Allah'a olan ibadetlerini arttırıp hem kendinin hemde o kişinin affını dilemelidir. Aziz olan Allah ''Rahman ve Rahim'dir. Ve büyü yapan ve yaptıranlar, cehennemi hak etmiş olanlardır.

Mahmut Sewda 6 yıl

İnsanlar toplumda merak uyandırmak için cinleri ruh adında çağırdıklarını söylerler. Çünkü ruh yerine cin ismini kullanmak insana korkutucu ve ürkütücü gelir !

Mahmut Sewda 6 yıl

Allah bizi neye kime karşı koruyor Ahmet Heybeci ?

S

Ruh çağırma diye bir şey yok cin çağırma diye de bir şey yok. Cinci hocalar saf insanların parasını çarpan şarlatanlardır.

C

Cin kelimesi Kur'an da ecnebi yabancı bilinmeyen şeyler için kullanılır. Allah cinlerden bahsederken ben o cinlerin o sizin korktuğunuz göğe yükselip haber getirdiğine inandığınız cinlerin de rabbiyim diyor.( Tam metni bilmiyorum) yani Allah cahiliye döneminde ki bu saçmalıkları sonlandırmak için ayetler indirmiştir

C

Felak nas sureleri nüzul sebebi ; cahiliye dönemi Arap toplumunda kervanlar bazı vadilerden geçerken insanlar dua edermiş bu vadinin sahibi cinlerden izin isteyerek geçiş yaparlarmış. Allah bu sureleri göndererek şu mesajı veriyor ben o inandığınız cinlerin de rabbiyim

C

com-4u2so6xttl2ldtxdoe90.jpg

görsel materyal
Y

Allahu Teala neden Kuran'da (mademki cinlere de indi bu din) hiç cinler için emir ve nehiylerden bahsetmiyor hep insanlara yönelik. Bu da ayrı bir konu.

C

Insanoğlunun iradesinde iman edip etmeme var bunu biliyor ve yaptığı ve yapmadığı konusunda başına ne geleceginide biliyor. Sonuç olarak cinlerde insanlarda Kainatın sahibi Yüce Allahc. C.'nün kullarıdır. Bu kitapta insana emredilen ayetler bi yandanda cinlerede emredilmiştir. Bunu anlamakta cinlerin meselesidir. Biz, Allah'a karşı olan kulluk görevlerimizle mükellefiz. O cinlerin sorunu inanıp inanmama konusu.

Mahmut Sewda 6 yıl

Kardeş bu senin tespitin galiba

Cahid Köseni 6 yıl

Mesele devlet her vatandaşa ayrı ayrı tebliğ göndermiyor bu suçtur cezası budur diye. Berk suç unsuru işlediğinde devlet onu gerektiği biçimde uyarıyor. Diğer vatandaşlarda aynısını yaparsa kendi başına aynısının geleceğini anlamış olması gerekiyor. Yank demek istiyorum ki cin yada insan, mesela ateşin yakıcı özelliğini anlamak için illa ki ateşe kolumuzu sokmak gerekmez. (araştırmalarımdaki tespitim)

Mahmut Sewda 6 yıl

Ruh nedir ???
Bana kurana göre ruhun ne oldugunu söyleyebilirmisiniz??

C

İnsan bilgisayar ruh ta onun yazılımıdır. Yazılım olmadan makine çalışmaz.

Cahid Köseni 6 yıl

Ey Muhammed! Sana ruhtan sorarlar. De ki: "Ruh, Rabbimin tasarrufundadýr. Size ruh hakkýnda verilen bilgi ancak algýlayabileceðiniz kadardýr." (M. Sað)- BÝR DE, sana ilahî esinlenme [nin mahiyeti] hakkýnda soru soruyorlar. De ki: “Bu esinlenme Rabbimin buyruðuyla [cereyan etmekte]dir; ve [ey insanlar, siz bunun mahiyetini anlýyamazsýnýz, çünkü] bu konuda size pek az bilgi verilmiþtir”.

Ahmet Heybeci 6 yıl

madem pek az bilgi verilmis, bu ruh tasvirine nasil geliyor insanlar, bu ruhani varliga??

Cem Turkarslan 6 yıl

Kendine göre konuşuyor. Biz birazcık cinler den bilgimiz var ruh tan cok çok az

Ahmet Heybeci 6 yıl

Cem bey Müslüman teslim olan demektir yani inanan demektir. Din böyle bir şeydir. Böyle kabul ederek inanırız. Herşeyi bilemesek te inanırız. En başta Allahı görmeden Allah'a inanırız

Cahid Köseni 6 yıl

az bir bilgi verilen diye çevriliyor..

Ö

Insan ruh ve bedenden oluštuguna gôre o vakit bedenmi ruhu ruhmu bedeni yônetir...
Hayvanlarin ve bitkilerinde ruhu varmidir...

Y

Yasmin Turkiyem ; Bunun ruhlarla veya cinlerle alakali birsey oldugunu düsünmüyorum. Kuran bilgileri bu tür seyleri bosa cikartiyor.
Fakat bir yakinim, böyle bir faliyete katilmis. Kimsenin bilmesinin mümkün olmadigi bir bilgiye bu yolla ulasmislar.
Ne oldugunu suan biz de bilmiyoruz.
Yani anlam verilemeyen, görülemeyen varliklar veya bilgi akisina neden olan seyler olabilecegi gibi akilli birkac şarlatanın isi de olabilir.
Bu tür fenomenleri arastiranlar var. Elle tutulur sonuclara ulasmak icin uygun bir metod var mi bilmiyorum. Üzerinde yeterince calisilirsa mutlaka cözülecektir.

U

Çağırdıkları cinler, yaşanmamış hayattan hariç geçmişteki merak edilen bir çok seyi bilebilirler. Ama bunun karşılığında istekleri olur bilgi isteyenin haberi olmasa bile. Cinler gelecekten haber verecek olsalardı, kötü adamlar, günaha harama dikkat etmeyen insanlar onlar şans oyunları vs. Bilgileri alıp kolay yoldan zengin olurlardı.

Mahmut Sewda 6 yıl

Ruh diye bir şeyin varlığına kanıt var mıdır ?

K

Benim anlamdigim niye bir ruh bilimi var ??

Cem Turkarslan 6 yıl

Eskilerden kalma bir söz olmalı, psikoljinin ilgilendiği bir alan, duygudurum bozukluğu olarak da söylenir.

Kemal Kalkat 6 yıl

evet adinin degistirilmesi lazim

Cem Turkarslan 6 yıl

Dün akşam Marilyn Monroe'nun ruhunu çağırdım, of of of, gersini anlatmayayım

S

dayı napıyon amk

Diyar Kaim 6 yıl