Türkiye'den ailem ispanya'ya nasıl düzenli para gönderebilir?

Arkadaşlar Vigo'da herhangi bir Türk bankası var mı? Hibe çıkmadı ailem bana en kolay bir şekilde düzenli para nasıl yollayabilir oradan çekebileceğim?

S
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
16
16 CEVAP

Yok.

A

Babama vekalet verdim. Yani oradan açacağım hesaba babam buradaki bir türk bankasından para yatırırsa ben kesintisiz çekebileceğim?

S

Bütün bankalar bir miktarda yatırılan parasan kesim yapıyor. Çok yaygın olmayan bir banka var Turkish Bank diye, ailen sana para yatırdığında hiç bir kesim olmuyor. Aynı zamanda banka kartıyla İspanyada alışveriş yaptığında bir kesim olmuyor, sadece nakit para çekersem her çekişte sanırım 3tllık bir kesin oluyor. Ben bu kartı kullandım geçen dönem İspanyada ve hiç bir sorun çıkmadı.

I

Bu arada Okan'ın dediği şekilde yaparsan İspanya'da bir bankada hesap açtırman gerek. Baban da o hesaba yatıracak. Yine miktarı bilmesem de az olmayan bir kesinti oluyor. En iyisi Turkish bank, kesintisiz çekiosun en azından:)

I

Vigo'da var mı peki Turkish Bank, teşekkürler

S

Hayir yok, ama sen Turkish Bank hesabi acinca kart veriolar, bu kart alisveriste her yerde gecio market vs, komisyon olmadan. Nakit cekmek istersen de Maestro amblemi olan tum ATM lerden cekebiliosun, o da hemen hemen butun ATMler oluo zaten. Rica ederim:)

I

Turkish bank i bir arkadaşım kullanmıştı gayet memnundu. Ben de halkbank hesabımı kullandım çok büyük kesintiler olmuyor. Herhangi bir kartinizla tl hesabinizdan çekebilirsiniz. Önemli olan hesabinizda tl olması, euro değil. İspanya'da hesap actirabilirsiniz ancak parayi 3-5 gün beklersiniz ve sizden hesap ücreti alabilirler. Tercih sizin

A

Turkish Banka para euro olarak yatirilior dogal olarak orda da euro olarak cekiliyor. Yatircak kisinin once tlyi euya cevirmesi gerek yani:)

I

Euro'yu çekemezsiniz. Hesabında tl olması gerek ki kur farkından faydalansinlar. Euro hesabı bile gerekmiyor. Turkish banki bilemiyorum ama geri kalanında bu şekilde.

A

Turkish Banktan bahsettim ben hep. Yatircak kisi euro olarak yatiriyor, bir düşüş, kesinti vs olmadan da Ispanyadan çekiliyor. Ben daha yeni döndüm Türkiyeye, bu şekilde kullandım hep.

I

Haa tamam zaten soruyu soran da sen degilmissin

A

Evet:)

I

Çok teşekkürler arkadaşlar.

S

denizbank hesabı açıp orda citibank'tan komisyonsuz para çekebiliyormuşuz sanırım var mı kullanan?

B

Madridde varmı bu türkish bank ?

U

Hayır, tüm bankamatikleri kullanabiliyorsunuz.

A