Uçuş öncesi check-in noktasında yaşanan sorunlar

herkese iyi akşamlar arkadaşlar yazdığım tez için sizlerden minik bir yardım isteyeceğim uçuş öncesi check in noktalarında karşılaştığınız sorunları benimle paylaşabilir misiniz acaba ?

B
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
16
16 CEVAP

Yoğunluk

Y

ooooo ben havalımanında calıstım tam benlıkkkkkkk

K

Sinif farki; ekonomi biletleri alan onlarca yolcu bir yerde sıra bekliyorken diger yolcular neredeyse hic sira beklemeden islemlerini gerceklestiriyorlar

M

Kahraman Sander sagol

Mahmut Bişkin 3 yıl

Hocam google formlardan bir form oluştursanız yazılanlar daha iyi saklanırdı

Ç

Doğru söylüyorsunuz bnm aklıma gelmemişti orayı da denerim şuan buradaki insanların da deneyimlerinden de yararlanmak istedim

Büşra Mutluay 3 yıl

Son 10-15 dakika kala check in noktasına yetiştim. Çabuk koşun kapı kapanacak dediler. Yaşadığım stresi anlatamam. Servise bindim 10 dakika daha bekledik. Madem 10 dakika daha tölerans vardı ne diye benim elimi ayağıma dolaştırdılar? Thy İstanbul > Diyarbakır seferi idi. Sonra bunlar zaten birbirleri ile iletişim halinde telsizlerle benim için kısa bir anons geçemezler miydi? Belki de o anons yapılmıştı ama benim de haberim olsaydı kendimi harap etmezdim. Neticede ömrümde ilk defa böyle son dakikalarda binmiştim o sefer.

K

kardesım senın servıs dedıgın cobus. Yolcu almdan gıtmez ve beklenen yolcu vardır oyuzden onlarıda alp gıdecegı ıcın 10 dakıka daha beklemıstır.

Kahraman Sander 3 yıl

Hayır demek ki check in yaptırmamış cobus'e daha binmemiş yolcular vardı. Ondan öyle dedim. Allah'a şükür bindim uçağa sıkıntı olmadı itirazım muhalefetim yok. Sadece tez/araştırma için yaşadığım bir olayı paylaşmak istedim.

Koray Alkaş 3 yıl

Koray Alkaş kaptanının ınsıtafnde hersey kaptan derskı gelen yolcu smdye kadar gelseydı kardesım banane dyp sen dahıl arkadan gelen yolcularıda almama hakkına sahıp cunku ucak kalkıs saatnden en az 5 dakıka once tum kapılarını kapatmıs olmalı prosudr geregı ancak bu olmuyor. Gec gelen yolcu vs yuzunden

Kahraman Sander 3 yıl

Allah razı olsun o kaptandan o zaman

Koray Alkaş 3 yıl

birkere pasaportunun süresinin bitmesine 1 gün kalmış 1 yolcu yüzünden neredeyse 40 kişi 30 dk ya yakın bekledik neymiş 1 gün sonra pasaport sürei bitiyormuş... Kardeşim bitmiş mi süre bitmemiş o zaman niye sorun çıkıyor??

E

birkerede 5 yaşındaki kızımı başka koltuğa beni başka koltuğa vermiş check in görevlisi, zeka fışkırması yaşadık:)

E

oturanlardan rica ettik de ana kız yanyana oturduk

E

Yogunluk Yavaş ilerleyen sira.

Z

Trenden daha ucuz diye ankaradan istanbula uçakla gelmeye karar verdik, havaşla kalkışa 30 dk kala yetiştik, check-ini online yapmıştım neyse ki ama bavulumuzu vermemiz gerektiği için epey uzun olan sıraya girdik. “Kalkışa 15 dk kaldı geçebilir miyim” diye bir ses o kalabalığı yardı ve bavulunu verdi gitti, biz de 10dk bekledik bavulumuzu verdik ikinci kontrole geçtik. İkinci kontrolde de başka biri “uçuşuma 10dk kaldı” diye kalabalığı yarmaya çalıştı. Bize kadar olan kısmı yardı ama ben “bizim de 10dkmız var” dedim engel oldum. Sonra sıra geldiğinde güvenliğe anlattım, biz izinvermiyoruz zaten sıra atlamalarına dedi.

E

Kontrol noktası yerine check in demen başlı başına bir sıkıntı zaten.

U

Kontrol kelimesi de çok Türkçe zaten...

Ezgi Kılınçer 3 yıl

En azından okunduğu gibi yazılıyor

Uğur Ekitli 3 yıl

Uçağa yetişmek için merdivenlerden koşma sahnem gözümün önüne geldi

F

Atatürk havalimanında 45 dk kala kapanıyor. özellikle kış dönemi çok yoğunluk var.

A

Pegasus ta karekod uygulaması var ama THY için varsa da ben bulamadım?

A

Gerek havayolu şirketlerinin yeterli bilgilendirme yapmaması gerekse bu ulaşım türünü kullananların yeterli bilince sahip olmaması basit bir işlemi çok uzun beklemelere dönüştürmekte. Gerekli evrakların (nüfus cüzdanı) kişinin yanında olmaması yada hazır bulundurmaması bekleme sorununun en baştaki nedeni.

F

Bence kullanıcı grubunu genişletmek adına engellilerin, otizmlilerin, yaşlı, çocuk, yabancı, vb çeşitliliğinde bir sample da düşünebilirsiniz

E