Otobüs bileti alırken ki güzergah ile gidilen güzergah farklı bi hak talep edebilir miyim?

Merhabalar,
buradan sormam ne kadar doğru bilmiyorum ama dün bugün için Isparta'dan İnegöl'e 15.45'e bilet aldım. 6 saat sürüyor normalde. 22.00da inegölde olmam gerekiyordu. Ki sorduğumda da güzergahın Kütahya- Bozüyük-İnegöl olduğunu söylemişlerdi. Bugün aracın 16.45'e alındığını öğrendim. Ve Eskişehir'e de uğradığını gördüm. (Bursa aracında yeterli yolcuya ulaşılmadı seferleri birleştirdiler) Şuan da da benzinlikte bile sigara molası vererek ilerliyoruz 22.30da eskişehirde olacağız. 12de İnegölde otobüsler bitiyor ve taksi param yok. Şikayet etmek gibi bir durumum yok linç yemek istemiyorum. Ama beni eve ulaştıracak taksi ücreti talep edebilir miyim? Böyle bir hakkım var mıdır?

Aysima Ardağ
A
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
15
15 CEVAP

Şikayet etmek gibi bir durumum yok linç yemek istemiyorum BU NE DEMEK ABLA KİM LİNÇ EDİYO DELLENDİM EVDE KİM LİNÇ EDİCEK NE HAKLA ELİM AYAM TİTRİYO ABLA

Arda Direk
A

Gideceğin yere kaçta ineceksin yani kaçta orda olacaksın ortalama olarak ?

Fatih Ogut
F

Yani tahminimce 12yi geçecek

Aysima Ardağ 12 ay

son araç 12.30 inegölde bence yetişme sansın var 12 de inersen

Doğan Eslek
D

Hayır maalesef 12.30da yok

Aysima Ardağ 12 ay

kış saatinde değişti mi bilmiyorum ve nereye gideceğinizde değişir ama kaç yıldır orda yaşıyorum ve 12.30 arabalarına cok bindim

Doğan Eslek 12 ay

Kozluca yolu aracı olmuyor, defalarca sordum şoförlere

Aysima Ardağ 12 ay

6-A geçiyor yanlışınız var. Bende alanyurtta oturuyorum. Benim gittiğim istikamet o

Doğan Eslek 12 ay

Gerçekten mi ya? Ama hep 12.00 son dediler. Giderim durağa durakta kalırsam daha kötü olur. Siz bindiniz daha önce öyle mi ?

Aysima Ardağ 12 ay

Linç olayını anlayamadım ben ?

Hüseyin Temizkan
H

Genelde böyle postlarda hak aradığı için linç ediliyor insanlar da. O sebeple

Aysima Ardağ 12 ay

Otobüs firması hiçbir şekilde yardımcı olmaz emin olun. Ama yinede zararlarını telafi etmelerini isteyin formaliteden. Biletinizi saklayın ve şikayet edin. Linç falan edemezler sorun yapmayın o kısmı

Taner Gökpınar
T

Evime gitmek istiyorum sadece taksiye bindirsinler istiyorum

Aysima Ardağ 12 ay

Hangi firma

Nurdan Erbul
N

Kamil koç

Aysima Ardağ 12 ay

Aysima Ardağ çok geçmiş olsun. Umarım bi çözüme ulaşırsınız.

Nurdan Erbul 12 ay

Nurdan Erbul teşekkür ederim

Aysima Ardağ 12 ay

Böyle keyfi bir uygulama yapıyorsa firma, o saatte sizi evinize ulaştırmak zorunda. Taksi parası değil de, servis ile evinize bırakmalarını talep edebilirsiniz.

Eylem Eral
E

Sofore durumu anlatirsaniz servise sizi bindirdikten sonra servisciye yardimci olmasi konusunda talimat verebilir. Servis olmasa da diger firmalardan biriyle yolayabilir. Durumu tatli dille izah etmek ise yarayabilir.

Nalende Dilşen
N

Burada şehir içi servis hiç Yok maalesef Nalende. İzah ettim güzellikle fakat otobüsle bırakalım gibi komik tepkiler aldım.

Aysima Ardağ 12 ay

Olur deseydin. Birakabiliyolarsa biraksinlar.

Nalende Dilşen 12 ay

Şu kamil koç nasıl bir firma yaa. Yazın istanbuldan kaş/kalkan'a gittim 13 saat olan varış yerine 17 saatte girdik fenalık gecirecektim.. Valla işin zor arkadaş..

Ayhan Izgi
A

insanca durumu izah edersin.. Muhtemelen yardımcı olacaklardır.. Eğer terso yaparlarsa ilk durdukları yerde bi poşete sıç ve inerken boş olan bir koltuğa sıva

Zafer Çalışan
Z

Merhaba ailem şu an bursada olmasaydı inegölde olsaydı babamdan rica ederdim seni bırakması için ama üzgünüm şey yapabilirsin terminallerde birileri birilerini almaya geliyor ya. Bi kadın gördün mü bir erkeğin arabasına binen hemen yanaşıp. Nakitinin olmadığını otobusun olmadığını seni bırakmalarının mümkün olup olmayacağını sorabilirsin. Bir arkadaşımla denemiştik yüzde yüz çalışıyor

Aslıhan Tunçbilek
A

Durum şöyle sonuçlandı. Eskişehirde-Afyon'da herkesi neredeyse evinin önüne kadar bırakan, benzinliklerde ve Bozüyük otogarında 15 dk sigara molası veren otobüs beni otogarda indirmedi. Otogar yolun karşısında olduğu için yol kenarında indirmeyi uygun gördü. Durumumu anlattım arkadaşların da dediği gibi "tatlı dille-insan gibi" takan olmadı. Şehiriçi Otobüse de yetişemedim. Benimle birlikte aynı güzergahta giden biriyle taksi ücretini paylaştım. Tatlı dille konuşmam gerektiğini biliyorum. Kavga edecek biri olsaydım eğer kavga eder, buraya yazmazdım. Yardımcı olmak isteyen herkese Teşekkür ederim.

Aysima Ardağ
A

Kamil koç gibi bir firmanın otogara girmeme ihtimali yok. Şikayet edin. Aksaray birlik falan hep Aksaray'a geldiğimde karşısında bırakıyor ( giriş ücreti ödememek için) ama şu ana kadar kamil koç bunu yapmadı. Çünkü bu uygun değil. Tam olarak bilmiyorum ama müşteri hizmetlerini arayıp en azından şikayetçi olma şansınız varsa hakkınızı arayın derim. Şu an güvenilir bir tek Pamukkale ve kamil koç var. Bol şans

Eser Alpoğlu 12 ay

Biletinizin fotoğrafını atarsanız ya da otobüs plakası falan verirseniz belki sizden başka arkadaşlar da şikayetçi olur, geçmiş olsun.

Taha Kurkcu
T

Kesinlikle ama kesinlikle şikayet edin sefil olurlar inşallah bak nasıl sinirlendim ya

Dilan Hışır
D

Taksi den fiş alsaydınız keşke maile bilet fotonuz ve taksi fişinizle birlikte genel merkeze şikayet dilekçesi oluşturabilirsiniz. Kabul görmediği taktirde tüketici mahkemesine gidin tarafınıza sonuçlanacaktır.

Ulas Yem
U