Apartman yöneticisi izinsiz evime girebilir mi?

İşim gereği başka bir şehire taşındık. Kendi dairemizde merkezi ısınma sistemi doğalgaz kullanıyoruz. Taşınırken kaloriferleri kapattık ve yöneticiye bizim kullanımımıza ne kadar para düşüyorsa ödeyeceğimizi söyledik ve taşındık. Şimdi yönetici yanına birkaç komşu alıp polis zoru ile kapıyı açtırıp kaloriferleri açtıracağını söylüyor böyle bir hakkı varmı yanıtlarsanız sevinirim yakıt parası ve bina aidatını oturmasamda ödüyorum.

O
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
8
8 CEVAP

Ya bir soru sordum ama hiç kimse cevap vermedi acaba bilgisi olan yokmu bu konuda.

O

Mantıken böyle bir şey mümkün değil.
Kimse evinin kaloriferini açmıyor diye polis zoru ile açtıramaz.
Avukat değilim.

G

Kimse evinize giremez girer ise suç olur

A

Eve girsin diye dua et direk. Hırsızlık ve konut dokunulmazlığını ihlalden suç duyurusunda bulunursun. Görürüm o yöneticinin gerisini...

Ş

Hic bir sekilde giremez girerlerse suc duyursunda bulunun en az 5 sene yatar vatandas riza

C

Bence sen 155 arasaydın daha iyi olurdu

A

Eğer ısı payölçer yok ise kullansanızda kullanmasanızda ödemek zorundasınız. Çünkü Sizin kullanıp kullanmadığınızı yönetici bilemez. Kapıyı açtırıp polisle zorla içeri girmek hayal ürünüdür. Mahkeme emri olmadan polis bile evinize giremez en fazla şikayet var diye polis ifadenizi alır. Siz savcılığa şikayet edebilirsiniz evinize zorla girmek konusunda tehdit edildiğinizi iddia ederek ama ispat yükümlülüğünüz var.

V

Vedat kardeşim ısı ölçer yok merkezi sistem daire metrekare hesabı yapılıyor bize düşen neyse zaten ödüyoruz soruyu okursanız sorunumuzun ne olduğunu anlarsınız.

Oktay Bastık 6 yıl

Yazdıklarınızı okudum. Yardımcı olmaya çalışıyorum. Kapınızı mahkeme kararı olmadan açtıramaz öyle söyleyeyim. Eğer ödemeler yapılıyorsa ve keyfi olarak evinizin kapınısın sizden habersiz açılması kırılması tehdidi sözkonusuysa o zaman başka bir sorun var demektir. Ya yöneticinin ruhsal sorunları var veya sizin söylemediğiniz birşeyler var. Aklı başında olan kimse kaloriferi açtırmak için insanları toplayarak kapı kırmakla tehdit etmez.

Vedat Çukurkent 6 yıl

tşk ederim kardeş

Oktay Bastık 6 yıl

Muhtemel yonetici ust katinizdadir dairenizde kalorifer calismadigi icin ayaciklari usuyodur

Farmasi Bekarca 6 yıl

Giremez; girerse konut dokunulmazlığının ihlali suçu oluşur. Böyle bir olay için de polis kapıya gelmez.

M