Deniz Gezmiş kimdir ?

Arkadaşlar deniz Gezmiş kimdir

T
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
42
42 CEVAP

İnsandır.

A

Hevesli heyecanlı bir genç

R

Darağacına asılmış 3 fidandan biridir.

P

Anlamadığım bir şey var. Google'a yazmak bu kadar mı zor?

E

Burdakilerin görüşlerini dinlemek istedim

Taylan Işliyen 2 yıl

Adam da salak değil heralde yazmayı bilmeyecek kadar

Deniz Afyoncu 2 yıl

bazi insanlar cok zeki

Erkmen Süzek 2 yıl

İnandığı dava uğruna, ölüme gidebilecek kadar cesur.. Devrim neferidir... Saygıyla..

S

hiç kusura bakma banka soyarak vatansever devrimci olmuyo

Eren Sytvn 2 yıl

Eren Sytvn, kusura bakmiyorum sadece böyle düşünmene şaşırıyorum... Heleki günümüzde hem sağ hem de sol kesimin saygısını kazanmış, 24 yaşında bağımsızlık uğruna canını seve seve vermiş birinin devrimciliği ni sorgulamak, gerçekten gülünç olmuş.

Salih Aksu 2 yıl

Teorisi ve pratigi zayıf bir devrimci genç. Ayrıca önder Mahir Çayan'ın ugruna ölüme yürüdügü değerli bir kimsedir.

U

Anarşist.

S

Amerikan Emperyalizmine bas kaldirip.. Türk bayraginin yerine moskof orak cekicini göklerde dalgalandirmak isteyen Vatan hainin teki.

C

halkın kendi kendini yönetme biçimi

O

Emperyalizme karşı mücadele etmiş, emeğin ve emekçinin yanında yer almış bir vatan evladı.

S

Hem Atatürkçü hem komünistlerin (Atatürkçüler ne diye seviyorsa) sevdiği ve üzüldüğü, onun yaptığı terör eylemlerini bir kahramanlık gibi gösteren, onu sevip, etrafta fotoğrafını kapak fotoğrafını koyunca kendini entellektuel veya solcu sanan insanların eline düşen, Liberalizm, Kapitalizm, Emperyalizm gibi dünyayı her yönden geliştiren siyasi akımları yanlış anlamış bir eşkıyadır kendisi. İsrail büyükelçisinin ellerini bağlayıp sakagindan tabanca ile sıkan birine kahraman değil, eşkıya denir. (Çomar veya akpli falan değilim gayet David Hume anlayışına bağlı kapitalistim laf edeceklere baştan duyurayim dedim)

M

Biraz araştır bakalım o zaman ki Halk Kurtuluş örgütünde deniz Gezmiş var mıymış? Mahir Çayan ismini biliyorsun. Kim bu adam bir araştır. Bilmeden sallama.

Serkan Baştepe 2 yıl

sayın serkan bey TİKKO dediğiniz örgütü destekleyenlerin alayı o deniz gezmişler mahir çayan zaten o dediğimi yapan kişi böyle terör eylemlerini destekleyen kişiler. Ayrıca, kapitalizmin size verdiği faydalarla gelip bana cevap veriyorsunuz, resimlerinizi onların verdiği nimetler ile çekiyorsunuz, kapitalizmin ortaya koyduğu kafelere restaurantlara gidiyorsunuz (Starbucks, BK, McDonalds, KFC) fakat buna rağmen hala nasıl kapitalist düşmanı komünistleri seven bireyler oluyorsunuz anlayamıyorum.

Mert Margı 2 yıl

O olayda deniz Gezmiş yoktu. Ulaş Bardakçı, Hüseyin Cevahir, Mahir Çayan, Necmi Demir, oktay Etiman ve Ziya Yılmaz,

Serkan Baştepe 2 yıl

Ben kendi adıma yanlış bir bilgi aktarımında bulunduysam şahsen özür dilerim fakat savunduğunuz insanlarla kapak resminizdeki Büyük Üstad ile yanyana konulacak kişiler değil. Hem onu hem de Ata'yı savunmak, Ata'ya hakaret olur diye düşünüyorum.

Mert Margı 2 yıl

Bu isimleri savunmuyorum. Ama şu var. Bu örgütleri her zaman bizim istihbarat servisleri yönetmiştir. Mahir Çayan nasıl bunların arasında olmuş bilmiyorum. Yoksa DHKPC, PKK bunlar terör örgütleridir. Burada çok netiz zaten.

Serkan Baştepe 2 yıl

Bunu burdan soracağına, yazsana google'a ordan araştır. Çok mu zor? Kim olduğunu öğrenmek mi istiyorsun, yoksa burda saçma sapan yorumlara yol mu açıyorsun?
Ayrıca şu anarşist diyenler, kaynağınız nedir? Söyleyin de bizde bilelim.

E

https://Google.com/

E

Atatürkün manevi oğlu.

Ayrıca bknz: Google.

A

Aşırı sorgulamışsınız.. Yakmayın balataları sonra.

E

Dar ağacında 3 fidanı oku anlarsın kim olduğunu

O

Atatürkçü arkadaşların içinde bile araştırmadan, bilgi sahibi olmadan yazanlar var. İsrailB. Elçisini deniz Gezmiş öldürmüş gibi yorum yapmışlar.
deniz Gezmiş ve arkadaşları yaşamış olsaydı. Ne Kürt sorunu gibi bir sorun ne de DHKP ve PKK gibi terör örgütleri olurdu. Hatta Anadolu Tarikat ve Cemaat bataklığına saplanmazdı. Çünkü Köy Enstitüleri, nin kapatılmasına izin vermezlerdi. Hatta Adnan Menderes gibi ABD köpeği olmazdı.

S

Atatürk’ün yolundan gittiklerini söyleyenler çok önemli bir ayrıntıyı hala bu gün bile anlayamamaktalar. Atatürk Marksist veya Leninist değildi. Bu fikirlerede olabildiğince karşı idi. Ancak en büyük Atatürkçü dedikleri deniz’in son sözleri ‘yaşasın Marksizm, Leninizm olmuştur’. Onun inandığı Marsist ve Leninist ideoloji Atatürk’ün kurduğu üniter Türkiye Cumhuriyetini bir devrimle yıkıp yerine sosyalist Rus uydusu çok etnikli bir devleti hedefliyordu.

Cemal Topcan 2 yıl

Benim Bildiğim Son Sözü " Yaşasın, Tam Bağımsız Türkiye " idi ???

Hüsnü Uras 2 yıl

Bir masa var masanın üstünde bir sehpa var. Konuşmasına izin verdiler. Konuşuyordu. ‘Yaşasın Marksizm, yaşasın Kürt ve Türk halkalarının bağımsızlığı, kahrolsun faşistler’ gibi laflar etti. Tabi bunlar yasak şeylerdi. Birtakım şeyler daha söyleyecekti ama infaz savcısının işaretiyle cellâtlardan biri tabureyi çekti. Boşluğa düştü ve ayakları masaya çarptı. Ayakları masaya çarptığı için boyun kırılması önleniyor. deniz Gezmiş'in boynu kırılmadı. Doktor 15 dakika sonra nabzını kontrol etti atıyordu. 52 dakika o çocuğun orada çırpınışını gördük. İndirip tabuta koydular.. Olayi bire bir izleyen infaz koruma memurunun sözleri.

Cemal Topcan 2 yıl

Bir insan. Sıkıntılı zamanlar da yaşamış. Mücadele vermiş. Doğruları da, yanlışları da olan. Kimi kitlenin ilahlaştırdığı, kimi kitlenin aşağıladığı birisi. Kendine göre doğru olani yapıp mücadelesine saygı duyulması gereken. Olan yanlışlarının da kabul edilip öyle sevilmesi gereken birisi.

C

Ne Mutlu Türkcülük ve Atatürkcü yolundan gidenlere. Amerikayi karilik etmeyecegim diye natasa olmaninda anlami yok.. Neyinize yetmiyor Türk olmak Atatürk yolunda gitmek... Dünya ve Sizin hayran olduklariniz Atattürk´e hayran siz onlarin kirintilarina birakin bu isleri asliniza dönün.

C

Karilik etmek derken? Karilik adice bir şey mi? Şerefsizlik mi karilik? Evli misin? Karın var mı?

Aylin Binbaş 2 yıl

Meraktan soruyorum hocam, Türkçülük derken Turancı mısın?

Anıl Bbk 2 yıl

Aylin Binbaş kötü manada bir söz degil,,yani Amerikayla kari koca olma gibi evlilik gibi olma yolunda.. Yoksa kadin kizlarimiz bastaci.

Cemal Topcan 2 yıl

Anıl Bbk Atatürk gibi Türkcüyüm Üstad.

Cemal Topcan 2 yıl

Anladım anladım. O zaman şöyle düzeltirmisin. Kocalık etmişler. Kocalık diyince olmuyor mu yoksa? Sen kimi kandırıyorsun?

Aylin Binbaş 2 yıl

Bu sağ-sol çatışmasına en güzel yorumu İsmet İnönü ve Kenan Evren koymuştur. "Derse gitmeyecekler boykot yapacaklar, ve giderlerse arkadaşlarına mani olacaklar. Nasıl şey bu? Öğrenci öğrenmek ihtiyacını kaybetmiştir. Erdal eren diye üzülüp ağladıgınız zat, 18 yaşında böyle işlere karışmıştır. Henüz öğrenciyken, elinin hamuruyla ülke meselelerine karışması ve propaganda yapması baştan aşağı yanlıştır. deniz gezmiş ve mahir çayan gibi insanların düşünceleri neydi bilmem ama siyaseti bırakın siyasetçiler, ekonomistler, bilim adamları yapsın. Burada bir tane şöyle ODTÜ mezunu veya o civarlarda okuyan, iktisat işletme gibi dandik yerler değil de Tıp falan okuyan bir insan göremedim. Siz daha kendinizi geliştiremeden nasıl ülkeyi geliştireceksiniz? Goethe'nin meşhur bir sözü vardır, herkes kendi kapısının önünü temizlerse sokak tertemiz olur. Bu yüzden ki kendi milletimizle birlikte, Türki Devletlerle anlaşıp büyük bir ekonomi olabiliriz. Keza Kazakistan Türkiye'ye ekonomi bakımından yaklaşma durumunda. Niye bir Britanya olmayalım? Neden etrafı sömürmeyelim? Yüzyıllardır İslam islam diye bağırıp bağırıp duranlar, hoşgörü diye koşturanlar şimdi doğalgazın kullanıldıgı tüm yerlerde evlerinde kömür yakıyorlar. Bu yüzden kendi soylarımızla beraber olmalıyız. İslam yürümez, komünizm ve sosyalizm gibi şeyler zaten SSCB ile bitmiştir. Vietnam, Kuzey Kore gibi yerler zaten ortada. "Çin Halk Cumhuriyeti" diye geçen komünist devlet bile sözde komünist. Dünyanın en büyük ekonomisi komünizmle yürümez.

M

Düşüncenize saygı duyarım, lakin bana göre Büyük Lider Atatürk ile o kişileri aynı anda seven insanların da neden böyle yanılgıya düştüğünü de anlamış değilim. Ayrıca neden sömürüye bu kadar zıt bakislisiniz? Somurgenin temeli bilim ile başlar. Bilimde yukarıda olan devletler kendi ülkelerinin refah durumunu yani kendi milletlerini ülkelerini yükseltmek için diğer devletleri ezerler. Neden çünkü güçlüdürler. Neden iki veya üç güçlü baş olsun ki?

Mert Margı 2 yıl

Bu bölümlerde okumuyorum ama iktisat dandik bir bölüm mü sence cidden ?

Selahattin Kirec 2 yıl

Boğaziçi, Bahçeşehir gibi yerlerde okuyan iktisatçılar zaten olabildiği yerlere geliyor. Ama yukarıda gördüm corum iktisat Yozgat iktisat onlar boşa okuyor LCW de çalışmak için okuyorlar. alper demek ki güçlü olup sömürülen değil, sömüren olmamız gerekir. Örnek verecek olursak Holokost büyük bir trajedi. Ama bundan ders alarak şuan dünya liderlerinin kimde olduğunu ve geçmişte somurulmenin acısını nasıl çıkardıklarını siz de eminim şahit oluyorsunuz

Mert Margı 2 yıl

Yazınızın sadece şu kısmına katılıyorum. Kendini geliştirmeden, kendi kendine yetemeden milleti, devleti, vatanı kurtarma çabasının yanlış olduğuna. Fakat bilirsiniz ki birçok mevzu siyah ve beyaz gibi net değildir. "siyaseti bırakın siyasetçiler, ekonomistler, bilim adamları yapsın" demişsiniz. Ne de güzel demişsiniz, keşke gerçekten böyle olsa. Ama değil. Sizce bu ülkede siyaset işin ehilleri tarafından mı yürütülüyor? O yıllarda öyle miydi sizce? Ülke saçma sapan, tümden eksik ve kötü niyetli adamlar tarafından yönetilirse böyle daha kendi hayatını eline alamamış, ama maalesef ki aklı çalışan, maalesef ki insanı seven ve ondan hala umudu olan, maalesef ki iyi niyetli küçücük çocukların içi içine sığmayıp kolları sıvamak zorunda kalıyorlar.. Yazınızın devamıyla ilgili ise yorum yapmaya gerek duymuyorum .

Iclal Küçükköken 2 yıl

Bu ülkede çok büyük siyasetçiler de gelmiştir. Celal Bayar, Adnan Menderes, Erdal İnönü, bu adamları yabana atmayalim. Sizi bilmem ama ben 18 yaşında daha türev integrali diferansiyel denklemlerini bilmeyen biri, dünyayı tanımayan biri yerine yaşı oturmuş dünyanın ceremesini çekmiş insanlara güvenirim. Ayrıca teşekkür ederim dediklerime hak verdiğiniz için son yazılara bakışıniza da saygı duyarım. Fakat benim demek istediğim tam olarak anlaşılmadi veya yanlış anlaşıldı. Ben kafatasçı bir insan değilim orayı yikalim yakalim demiyorum. Bilmi geliştirip dünyaya hukmedelim diyorum, etkisiz hale getirilmesi gereken, ölmesi gereken kişiler varsa da öldürülmesi gerekir. Atatürk'ün dediği gibi, "fakat bazı ihtimal kafalar kesilecektir"

Mert Margı 2 yıl

Bir mücadeledir! O bir fidandır.!

F

https://www.youtube.com/watch?v=4OxCfBQSRXw

M

Bu ülkede herkes emeğin ve emekçinin yanında birleşecek. Hak,hukuk, adalet arayanlar birleşecek. Din sömürüsünün karşında olanlar birleşecek. Vatanı bölmek ve karıştırmak isteyenlerin karşısında birleşecek. Batı,dan Doğu, suna Güney, den Kuzey, ine birleşecek. Birleşmezsek durum ortada. Yoksa bu günleri de çok ararız.

S

Yaşasın tam bağımsız Türkiye !

H

Derken

com-vltx7jyw6tz9yaiq1c2v.jpg

Cemal Topcan 2 yıl

️️️BIZDE

com-8kwjy80w1m9vhr5lc6i3.jpg

Cemal Topcan 2 yıl

ABD nin vicdanına kalmamış bir Türkiye

Hacer Özvardar 2 yıl

adaşım

Ü

İyisiyle kötüsüyle doğru yaptığı ve yanlışları olan yakın tarihin karakter oyuncularından biri

B

Bir düşünün o zamanki deniz Gezmiş dönemiyle bugünkü dönem arasında ne fark var.
Akademisyenlerin işine son verilip bazıları hapse girdiği.
Gazetecilerin içerde olduğu.(FETÖCÜ, leri bir kenara koyuyorum)
Emeğin ve emekçinin sömürüldüğü, ezildiği.
Öğrencilerin CB, ye hakaretten içerde olduğu.
Muhaliflerin büyük bir devlet despotizm, inde ezildiği.
OHAL, le KHK, larla ülkenin yönetildiği.
Atatürk, ün fikirlerinin okul kitaplarından çıkarıldığı.
Hatta resimlerinin duvarlardan indirildiği bir TÜRKİYE.
Emperyalizm, in işbirlikçileriyle ülkeyi bölme çalışmaları.
Ülkeyi gerici, yobaz ve bağnaz bir zihniyetin teslim aldığı.
O gün Adnan Menderes vardı.
deniz Gezmiş ve arkadaşları hayatta olsaydı bugün yine aynısını yapardı.

S

Haklisin Emperyalist domuzlari Ülkeyi parsel parsel satar iken. denizin hayranlari Asker Polis vatandaslari öldürmeyi devam ediyor.. Sorsan hepsi davasinda güya hakli özgürlük savascisi,,, Benim gözümde alayi Vatan haini.

Cemal Topcan 2 yıl

can dır

G

oku bunları

com-qj818abx530k3et5dygw.jpg

Ç

com-m2e3t0psv1vtjjm1fjsx.jpg

görsel materyal
Ç

com-w472j6k3d4gl8wnp2mqy.jpg

görsel materyal
Ç

okurken ağladığım tek kitapları diyebilirim

Çiğdem Sakar 2 yıl

en sevdiğim kitaplardan birtanesi

Çağla Seydaoğlu 2 yıl

aynen çağla benimde öyle

Çiğdem Sakar 2 yıl

Soruna ilk Gülen ben olmuşum

D

https://Www.google.com/

O

yukarıyıda okuyabilirisiniz yazmayı bizde biliyoruz

Taylan Işliyen 2 yıl

Kesinleşmiş mahkeme kararına göre teröristtir.

A

Bu ülkede genel kurmay başkanı da kesinleşmiş kararla hain ve terörist di..

Mete Canatanruaoglu 2 yıl

Önce özel isimlerin büyük harfle başladığını öğren ama..!

M

İyi çocuklardı

F

bu postu açan arkadaş başta olmak kaydıyla, yorum yapan ve yapacak arkadaşlar lütfen yaşınızıda belirterek katılırsanız bi ihtimal mesele daha iyi anlaşılabilir.

F

gezginin teki

A

Komik misin arkadaşım sen

Furkan Kazıl 2 yıl

Yoksa sempatik rolü mü yapmaya çalışıyorsun

Furkan Kazıl 2 yıl

Derdin nedir aklın nerdedir

Furkan Kazıl 2 yıl

İlk eylemi ODTÜ te rektörün odasına Atatürk resmi asan adamdır..
osmanlı sarığini profil yapana değeri olmasın zaten, ne o isterdi ne de biz isteriz.

M

osmanlı sarığı değil o safevi hükümdarı Şah ismail hatayinin fotoğrafı

Dengiz Oztrk 2 yıl

ODTÜ ne alaka?

Alp Sancaktar 2 yıl

İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesi yıllarında (1968) okuduğu okulu işgal etmiştir. İşgal edilen okulun içi orak çekiçli kızıl bayraklarla donatılmış işgal günlerce sürdürülmüştür.Bu gün neredeyse anti emperyalist vatansever bir kahraman muamelesi gören deniz Gezmiş’in işgal ettiği okulun hiçbir koridorunda nedense Orak çekiçli rus bayrağı varken, Türk bayrağı hiç yoktu. Birak Atatürk Resmi asmayi.. Abartmayalim.

Cemal Topcan 2 yıl

Alp Sancaktar İstanbul ünüversitesi prd.

Mete Canatanruaoglu 2 yıl

Antiemperyalist olmak için Türk Bayrağı mı asmak gerekiyor?

Alp Sancaktar 2 yıl

"Tam baĝımsız TÜRKÍYE '' bir șey hatırlattımı

O

Kim söylemis o sözü???

Cemal Topcan 2 yıl

“Yaşasın, Türk Halkının bağımsızlığı!. Yaşasın, Marksizmin ve Leninizmin Yüce İdeolojisi!. Yaşasın, Türk ve Kürt halklarının bağımsızlık mücadelesi, kahrolsun emperyalizm!”derken Moskofun kilicini salladigini unutmayalim. Kürt ayaklanmalarinin tohumunu tekrar yeserttigini unutmayalim.

Cemal Topcan 2 yıl

Ee iste sonunda bu lafida diyor ben ozet gectim deniz Gezmiș gibi bi idalisti memleket sevdalisini cok bilmislik tasliyan tutumlar insanlara yanlis tanitmadaki en buyuk etkenlerden biridir

Osman Yapıcıgil 2 yıl

He kürtleri cia nin ayaklandirdigini her kes bilir simdi bak bi devletcik kuracaklar 60 yilin plani simdi tuttu

Osman Yapıcıgil 2 yıl

Osman Yapıcıgil Hayir sen özet gecmedin.. Sanki onu Türkiye ve Cumhuriyet sevdalisi gibi anlatmaya calistin.. Oysa Onun amaci ve niyeti Amerikadan kopsun Rusyanin uydusu olsun.. Türkiyede her hakka sahip kürtleri kiskirtip kürt ayaklanmasina sebep olmustur. O günlerde ekilen tohumlar agac oldu bugün Barzani yarin Türkiyedeki Kürtler meyvelerini toplamaya baslayacaktir..Kendi basini cektigi örgütlerde bugün hala polis ve askerin hatta vatandasin canini almaya devam ediyor.

Cemal Topcan 2 yıl

Uzun uzun yazmak isterdim ama Apo piçi ile çok yakın arkadaş olduğunu bilmek yaptığı eylemlerin de maşa olabilme ihtimalini arttırdığından ve sağ sol olayların ateşini yaptığından pek kişisel olarak sevmediğim bir insan.

G

Devletin astigi bi kisi ise otorite karsitidir sistem karsitidir.. Sistem karsitlari iyidir

N

Buda buna dahil mi ?

com-4mmvrr0wp8bpsr6aan8r.jpg

Gökhan Kuranoğulları 2 yıl

Asmak cozum degil

Natahan Badat 2 yıl

bir ev sahibisin, alt komşun çocuğunu gazlıyor, evde hırsızlık yapıyor, kardeşini bıçaklıyor, anaya babaya isyan ediyor evin ve anne babanın yönetim şeklini beğenmeyip alt komşunun evi yönetmesi gerektiğini o evdeki sistemin daha iyi olduğunu savunuyor. Evde kardeş kavgası başlatıyor. Kardeşler hergün birbirini bıçaklayıp evin kapısını camını kırıyor. Yani evdeki sisteme karşı geliyor. Sistem karşıtları şimdi iyi mi ?

Gökhan Kuranoğulları 2 yıl

Konusma hakki verilmeli... Konusan insan kisitlanmamali... Ama gercek su ki... Bilimi elinde tutan herseyi elinde tutar... Bilimi elinde tutan ne derse o

Natahan Badat 2 yıl

Ne kurt ne turk bilim esastir

Natahan Badat 2 yıl