Güneş hidrojenin helyuma dönüşmesiyle enerji açığa çıkarır kuran'da şems bunla ilgili

Güneş denildiğinde aklımıza ilk olarak H-HE atomları gelir. Çünkü Güneş Hidrojenin Helyuma dönüşmesiyle enerji açığa çıkarır.
.
Ve çok ilginçtir ki Kuran'da Şems(Güneş) suresindeki onbeş ayetin hepsi istisnasız olarak H-E harfleriyle biter.
.
Arapçasını da mutlaka dinleyin. Çok enteresan... MaşaAllah, SubhanAllah

M
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
39
39 CEVAP

bir tek periyodik cetveli katmamıştınız tamamlandığına göre mesele yok

O

yav H HE

G

Merhaba sayın Gözükan yine bir şifre yumurtladınız, bu Allahınız (El-İlah) neden bunları sadece sizin gibi mucitlerin anlayacağı şekilde gizlemiş sıradan müminlerin anlayacağı şekilde açık açık göstermemiş ?

A

Maşalaah

G

Hazır güneşden bahsetmişken, şu Dünyamı yoksa güneşmi diğerinin etrafında dönüyor bunuda şifrelerin içinden çözünde öğrenelim ?

A

Köpeklerin ulumasından bile islama pay çıkarıyorlar. Kısacası boklarında boncuk arıyorlar.

Y

H-E, nin Anlamı: H=Hassiktir, E=Enayiler.

Y

ŞEMS-8 , Sonra da ona kötülüğü ve ondan korunmasını ilham edene yemin ederim, ki... BURDA YEMİN EDEN KİM?

Y

Maaşal'lah...

D

H HE atomlarınin isim babası kim önce onu bir araştırın

A

YERSEN

Y

Tok karna olmuyormuş ne kadarda zorlasan Yücel Batum

M

Zaten yazan yazmış olmak için yazıyor. Çünkü bu işten para kazanıyor.

Y

Allah kelimeside H harfiyle bitmektedir. Bu durumda H tanrıdır..

Ö

güneş denince aklına ilk olarak helyum ve hidrojen gelirmiş. Akla bak. Kuranın gelişiyle güneşin sırrını çözen islam dünyası, bu elementlere de kuranın gösterdiği şekilde h ve he sembollerini vermişler demi? Aynı şekilde sudan bahseden ayetler de h ve o harfleriyle bitiyordur kesin. Şifreli kimya kitabını din kitabı diye yutturmışlar yıllardır. Neyseki siz ortaya çıkardınız.

V

Mustafa Kalfaoglu bey noktayı koymuş gerçi ama Mehtap Öcalmış hn buna der ki, iyi de işte o şekilde kullanılmıs bak mucize.. Herkes kendine göre haklı

M

Sayın
Mehtap hanım: Rahmet yağmursa rahmetlik yağmurlukmu oluyor?

Y

ya beni en çok üzen ne biliyor musunuz 10 paylaşımdan 9 unda yapıp kenara çekiliyor bu arkadaşlar ondan sonra kendi kendimize kumda oynayıp duruyoruz yorum yapmak bile gereksiz hale geliyor. İzahı olmayınca mizahı oluyor

O

HİDROJEN-Suyu oluşturan iki atomdan biri; grekce-latince hydrogenium, sozcuk anlamı: " su oluşturan ".

2 He Helyum
Yunan mitolojisinde ki guneş tanrısı Helios 'a atfen. Helium 1868 yılındaki guneş tutulması sırasında Jansen tarafından guneş spekrumunun analizi ile ilkin guneşte tespit edildi.

Eğer öneriniz doğru ise, tanrı kendinden önceki tanrılara atıfta bulunmuş oluyor. Bir tanrı başka bir tanrıyı kabul ediyor??

F

Mehtap hanım: Bir yerlerde inannılmaz bir şey keşfedilmeyi bekliyor. Buyrun araştırın, bulun. Bulunduktan sonra aha len işte burda yazıyordu demeyin

Y

neden latincesini işaret etmiş o anlıyasınız diye evrensel bir dil olan Arapça olarak göndermemişmiydi kuranı

M

Kuranı arapça gönderen tanrı, hidrojen ve helyum gibi latince kökenli Kelimeler ile şifre gömüyor içine ...

F

ayeti okudum hiç Mehtap hanımın dedigi gibi degil ayeti yazacagım okusun lütfen

T

hikmetler Evi'nde bu kitabı oluşturan alimler bazı konularda çok bilgin insanlardı. El Harezmi gibi....

atomun bile farkındalardı ve bu konuyla ilgili çeviriler yapmışlardı,

halife Memun cebir coğrafya ve gökbilim hakkında yunanca, Latince, Hintçe bir çok eseri yaklaşık 50 çevirmenle burada tercümesini yaptırmıştır, kutsal sandığınız kitaptaki bu maddeler bu çevirilerden kalıntılardır ve bilerek içine serpiştirilmiştir

K

fırat zaten gerekli şeyi söylemiş. Arif olmaya bile gerek yok. Understand.

B

ŞEMS SURESİ
Mekke döneminde inmiştir. 15 âyettir. Sûre, adını birinci âyetteki “eş-Şems” kelimesinden almıştır. Şems, güneş demektir
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla diye başlar
1. Güneş'e ve onun parıltısına,
2. Güneş'in ardından gelen Ay'a,
3. Güneş'i açıp ortaya çıkaran gündüze,
4. Onu örten geceye,
5. Göğe ve onu bina edene,
6. Yere ve onu döşeyene,
7. Nefse ve onu biçimlendirene,
8. Sonra da ona kötülük ve takva kabiliyetini verene yemin olsun ki,
9. Elbette nefsini temizleyip parlatan kurtulmuştur.
10. Onu kirletip gömen de ziyan etmiştir.
11. Semud, azgınlığıyla Hakk'ı yalanladı,
12. En azgınları ileri atılınca
13. Allah'ın Rasulü (Salih peygamber) onlara: "Allah'ın devesini ve onun su nöbetini gözetin." demişti.
14. Fakat onlar peygamberi yalanlayıp deveyi kestiler. Rableri de günahlarını başlarına geçiriverdi de orayı dümdüz etti.
15. Öyle ya, Allah bu işin sonundan korkacak değil ya.

T

bu yazanların neresinde H-HE ATOMLARI yazıyor ayeti okuyun gösterin

T

Bir deve için ortalıği dümdüzmü etmiş.??

A

Şems suresi 6. Ayet: Ey Muhammed yere ve onu dümdüz yapana and içerimki ! ( Allah kime and içiyor, ondan daha büyük ve üstün başka tanrımı var ?)

A

Şems suresi 6. Ayet: Ey Muhammed yere ve onu dümdüz yapana and içerimki ! ( Allah kime and içiyor, ondan daha büyük ve üstün başka tanrımı var ?)

A

Yasin suresi 40. Ayet: Ne güneş aya yetişebilir, nede gece gündüzü geçebilir. Herbiri bir yörüngede yüzmektedir ! ( Burda güneşin dünyanın etrafında döndüğünü anlatıyor !)

A

Zümer suresi 5. Ayet: Ey Muhammed Allah yeri hak ve hikmete uygun olarak yaratmıştır. Geceyi gündüzün üzerine örtüyor, gündüzüde gecenin üzerine örtüyor. Güneşi ve Ayıda koyduğu kanunlara boyun eğdirmiştir. Bunların herbiri belli birzamana kadar akıp gitmektedir. İyi bilinki o mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır .

A

Yasin Suresi 38. Ayet: Ey Muhammed güneşde kendi yörüngesinde akıp gitmektedir, bu mutlak gücün sahibi Allahtır !

A

Ahmet Yelegen (Yasin suresi 40. Ayet: Ne güneş aya yetişebilir, nede gece gündüzü geçebilir. Herbiri bir yörüngede yüzmektedir ! ( Burda güneşin dünyanın etrafında döndüğünü anlatıyor )bu senin yazın GÜNEŞMİ DÜNYANIN ETRAFINDA DÖNÜYOR YOKSA DÜNYAMI GÜNEŞİN ETRAFINDA açıklarmısın

T

Enbiya suresi 33. Ayet: Ey Muhammed o geceyi gündüzü, güneşi ve ayı yaratandır. Herbiri bir yörüngede yüzmektedir !

A

Arkadaşlar yukarda Ayetlerde anladığımız Dünyanın sabit ve dümdüz olduğu, güneşin ve ayın hareket halinde olup dünyanın etrafında dönerek gündüz ve geceyi oluşturduğunu anlstıyor .

A

Sems suresi tani güneş suresi. Sem-ud kavmi.
Sem güneş kelimesine gönderme yapan bir kavim. Etimolojik olarak güneş işlenmiş. Gece güneşi örtüyor demiş, sonra da gerçeği örten yani kirletip gömenlere çıkışmış. Salih kelimesi ıslah, işe yarar uygun hale getirilmiş iyi ahlaklı kelimesi ile insanın bu yönüne hitapta bulunmuş. Zira nefsini temizleyip parlatan kurtulmuştur demiş. Sem ve şems etimolojik ilişkiden bahsettik kavmin Şam kökenli olduğu geçiyor kaynaklarda Şam da güneş Şamaş-şems kökenli bir kelime. İbrahim in güneşi tanrı olarak görmesi yabana atılmaması gerekir. İbrani köklü yahudilikte 8 kollu ŞAMdan var aydınlatıcıdır. Deve camel, Gimmel Cim harfi ilişkisi. Cim harfi deveye benzer aynı zamanda tepe/dağı da çağrıştırır kavim kutsal deveyi korumakla ödevlendirilmiş. Ama o deve farklı bir ezoterik bir imge olmalı. Su da konu edilmiş yani kuyu. Deve su dağ sembolleri çözümlenmeli. Murat Terme senin aklına ne geliyor?

M

Geçenlerde dağ ile ilgili bir yazı paylaşmıştım Mahir Küçükgüreşgen, güneş apayrı bir konu, su ya yavaş yavaş giriyoruz işte, bakalım nasıl çıkıcaz ama, çok kavga cıkar gibime geliyor 2-3 anlamını yazsak suyun

M

hahahaha bulmacanı gördüm ama demleneyim diye bakliyorum. Dağ paylaşımını görmüştüm

M