İsrail'i Türkler mi kurdu?

Eğer söylendiği gibi dünya Yahudilerinin %93 Hazar Türkleri oluşturuyor ise buların öz benliğine dönmeleri durumunda Siyonizm herhalde bitebilir ve milli duygular ile dünya hakimiyeti söz konusu olur. Bu durumda gerçek Yahudi olanlar da Mesih beklemeye devam etmek zorunda kalacaklardır.

Bir başka durum da İsrail'i kuranların Türk soyundan geldiğini diğer Türkler nasıl karşılayacaklardır?

Kabul görülecek midir?

A
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
20
20 CEVAP

Hazarlar Bizans ve Osmanlı hanedanında oldukça etkilidir. Kanuni Sultan Süleyman'ın nikahlı karısı Hürrem Sultan bir Hazar Prensesidir. Bu evlilik sayesinde Musevi sermayesi Süleymana destek olmuştur düşüncesindeyim. Kanuninin finansörü Donna Garcia hakkında yeni çıkan bu kitabı okumanı tavsiye ederim http://www.dr.com.tr/Kitap/Kanuninin-Yahudi-Bankeri-Dona-Gracia/Aaron-Nommaz/Edebiyat/Roman/Dunya-Roman/urunno=0000000693025 ayrıca Bizans İmparatoru Leon Hazar konusunuda okuman lazım

A

Murat A Özdemir abi uçuk teorilerin vardı paylasmadin:) bizimle

A

Paylasırız bır ara

Murat Terme 2 yıl

Saygılar abi

Arif Dülgar 2 yıl

Arif Dülgar soyledıklerım pek de ucuk degıl sanki, her gecen gün yeni bir şeyler cıkıyor bak

M

Olabilir abi bunu geçen sene konusmusuz

A

Rotschildlar da Türk soylu yahudilerdir. Kurtuluş savaşında hem para, silah yardımı yapmışlar. Hem de ingiltere'de Türk düşmanı hükümetin düşmesini sağlamışlar. Yeni hükümet de Türkiye'nin kurulmasına sıcak bakmış.

S

Bayağı abartılı bir rakam ki zaten yahudiler bunları yahudi olarak görmüyor. Siyonist dersen de onlar çok küçük bir bölüm. Her yahudi siyonist değil, İsrail hükümeti siyonist.

S

Bildiğiniz bişey varsa öğrenmek için sabirsizlaniyorum

Arif Dülgar 2 yıl

Arif Dülgar Hazar Türkleri günümüzde sadece Doğu Avrupa’da kalmış azınlık olarak yaşıyor. Museviler ama kuran da okurlar, tüm peygamberlere inanırlar, namaza benzer bir ibadetleri vardır. İsrail yahudileri bunları yahudi olarak görmez, çünkü yahudi doğulur, olunmaz.

Servet Şenderbent 2 yıl

Bu söylediklerini herkes bilir keşke yazıyı okusaydin

A

“Zaten Avrupa'da Yahudilerin bu kadar çok olması da başka şekilde açıklanamaz. “ bu arkadaş Avrupa yahudilerinin tarihini hiç bilmiyor ki

S

Senin bildiğin şeyler varsa paylaş dostum öğrenelim bu yazı oldukça iyi ve geçerli

A

Yahudiler bin yıldan uzun süredir Avrupa’da varlar

S

Yahudiler avrupada 2000 senedir varlar 2 ci tapınağın yıkılışından sonra yaklaşık 500 bin Yahudi kuzeye yanı avrupaya göç etmiştir Enteresan dır ki irlanda ya kadar göç etmişler ve Kelt ler ile yaşamışlardır Hazar Türk Yahudisi dünya tarihinden silinmiştir bir kaç bin kişi ya vardır ya yoktur Eskhenazi denen Doğu avrupa yahudileri 2000 sene evvel ortadoğudan kuzeye göç etmiş Yahudilerin Rusya Polonya macaristan Çek ve slovakya gibi ülkelerde yaşayan gruplara verilen isimdir kendi aralarında özel bir lisan da icat etmişler adına Yıddısh denir Siyonist idea da bu doğu avrupa yahudilerinden oluşmuştur Hazar yahudileri ile yakın uzak alakaları yoktur hazar Yahudilerinden kala kala Karay dedikleri bir kesim Yahudi kalmış İsrailde sayıları çok az olmak ile beraber Azarbeycan bölgesinde daha çok sayıda bulunmaktalar

Y

Litvanya, beyaz Rusya, Ukrayna, az da olsa Polonya’da halen varlar

Servet Şenderbent 2 yıl

Arthur Koestler'i okuyanlar yazdıklarınızın doğru olmadığını görecekler..

Boyla Kaçalın 2 yıl

Arthu Koestler'in 13.kabile kitabı'nın ilmi açıdan hiçbir değeri yoktur. Tarih çevresinde de kabul görmez. Yazdıklarının çoğu altı doldurlamayan yorumlardır. Hazarlar'da Sadece Hanedan Musevi dinine mensuptu. Halkta bunun karşılığı pek fazla değildir. 11.yy da Hazarlar dağılıdığında Halkta Urallardan balkanlara kadar büyük bir mesafeye yayılmıştır. Yüksek ihtimal Müslümanlaştılar. Mesela Kazan tatarları halk arasında kendine ''Bolgar'' diye adlandırır. O bölgede birçok Türk kavmi yaşıyor. Kırım Tatarı, Kazan tatarı, Başkurtlar, Karaçaylar, Nogaylar, Balkarlar, Kamuklar, Ahıska vs vs. Mesela Mesudi ''Muruc Ez-zeheb'' adlı eserinde Hazarlar'ın sabar olarak bilindiğini söyler. Hazarların İlk Kurulduğu bölge Hazar denizi kenarındaki ''Semender ve Belencerdir'' Sabar Türklerinde Bu 2 isimde Boy vardır. Günümüzde ise Ahıska Türkleri Sabarların mirasçısıdır. Koestler İpin ucurunu kaçırıp Einstein, Marx gibi kişilerin bile Hazar bakiyesi olduğunu ima eder. Sonuç olarak elle tutulur bir tarafı yok söylediklerinin. Komplo teorisi.

Halil İnci 2 yıl

Evet.. Haklısınız.. Maalesef bilim mafyasının onayını almazsanız Arthur Koestler de olsanız yazdıklarınızın bilimsel bir değeri olmaz..

Boyla Kaçalın 2 yıl

Arthur Koestler Hangi Esere, Kitaba, makaleye Atıf yaparak yazmış o eseri. Ben okudum. Kitabın yüzde 90'ı yorum. Bir tane bile esere atıf yok. Bilimsel metodolojiden yoksun. Onun için yazdıkları çöp. Fazlası değil.

Halil İnci 2 yıl

Karay Yahudileri osmanlı döneminde Türkiye ye de göç etmişler dir Karaköy semti Karay yahudilerine tahsis edilen semt olarak ismini Karay Yahudilerinden almıştır

Y

beyoğluciksalinda karaim cemaati ve mezarlıkları çok gülman ailesi Türkiye'nin en zengin 10 ailesinden biri değerli bilgileriniz için çok teşekkür ederim Yasar Ikitimur

A

İsrail kurulduğunda beyoğlu ndaki musevilerin hepsi göç etmişti r 6-7eyul olayların etkiside var tabiki

A

Türkiye de yaşayan sefarad (İspanya göçeri) Yahudilerin göçü bir çok hadisenin peş peşe yaşanmasından sonra İsrail devleti de kurulunca çok hızlı bir şekilde Dünyanın her yerine göç etmişlerdir 1934 Trakya olayları 1941 varlık vergisi 6-7 eylül olayları kronolojik olarak en az 100 bin yahudinin göçüne sebebiyet vermiştir

Y

Seferad Yahudileri ile karaim lerin ilişkisi varmı

A

yoktur Sefarad Sam ın soyudur karay hazar Türklerin soyudur

Y

Aynen bende öyle bilmiyordum bir arkadaş kafamı karıştırdı sizden öğrenmek daha doğru oldu teşekkürler

A

Bir yorumumda bu konuyu bildiğim kadarıyla izah etmiştim. Konu şöyle; İsrail oğulları, Yakup'un on iki oğlundan ürüyen 12 kabileden oluşmaktadır. 8. asırda ise, Orta Doğu'da, güçlü üç devlet bulunuyordu; Bizazns, Arap-Emevi ve Hazar Türk devleti. Bizans ile Araplar sürekli savaş halindeydiler. Dolayısıyla iki taraf da Hazarları müttefik olarak yanlarına çekmek istemektedirler. Ancak Şamanist olan Hazar hanı, Arapların tarafını tutarsam beni Müslüman, Bizans tarafını tutarsam, beni Hristiyan yapmak isteyecektir; bu nedenle iki dini de reddederek kendine Museviliği seçiyor. ....................................................................................... Siz hiç kırsalda yani köyde yaşayıp da, tarımla. Odunculukla, davarcılıkla uğraşan Yahudi olduğunu duydunuz mu? Doğu Avrupalı Yahudilerin Hazar Türkü olduğunun bir kanıtı da,, Polonya ve Rus Yahudilerinin köylerde yaşayıp, çobanlık, davarcılık ve odunculuk yapmalarıdır. Bu nedenle bir Macar Yahudisi olan Arthur Kostler, Musvi azar Türkleri için, 13. kabile terimini kullanır.

M

hepsi boş işler. Bu konuda iki karşıt tarihçiyi okumadan yahudi "halkının" nasıl "icad edildiğini anlamak mümkün değildir.
1. Isaak Markus Jost
2. heinrich (hirsch) Graetz

D

Bak bu Çok dolu oldu

Arif Dülgar 2 yıl

Ozetleseydin bari

Arif Dülgar 2 yıl

yahudi tarihi ile ilgili herşey yalandır. Kendi uydurdukları kendi yalanları. Aslında bu bütün tarih için geçerli.

Deniz Erz 2 yıl

Olur mu öyle şey ya

Arif Dülgar 2 yıl

Tarih vardır yalan farklı bişey yada yanlış

Arif Dülgar 2 yıl