Milyonlarca gezegen ve galaksiden oluşan evren insanlar için mi yaratıldı?

Milyonlarca gezegen ve galaksinin bizim için yaratıldığını düşünmek gibi bunda galaksi içinde tek akıllı, gelişmiş varlıklar olmamızı düşünmemiz de birazcık saçma değil mi? Yani trilyonda bir ihtimal dahi olsa bizden başka akıllı varlıklar olma ihtimali yok mudur? Şahsi düşüncem olarak sizlerle paylaşmak istedim.

U
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
18
18 CEVAP

Herkes düşünür mesele kanıt. Bilim böyle ilerler. Milyonlarca gezegen ve galaksi bizim için yaratılmışmı? Bu bilimin sorusu değil. Evrende tek akıllı yaşam formu bizmiyiz evet şuan biziz. Bukadar basit. Bu olur veya olmaz demek değil. Bildiğin herşey şuan için geçerlidir. Herzaman gerçeğe biraz daha yaklaşır bilim ama asla gerçeği bulduğunu söylemez. Modern bilimin özü budur.

A

Yine elle tutulan bir kanıt yok ama evren sınırsız büyüklükte neredeyse ve bir tek biz varız diyemeyiz her hangi bir şekilde Yaratıcı Güç'e ( ALLAH ) sınır koyamayız. İşin ilginç yanı bende daha önceden düşündüm Güneş Sisteminde yaşam olarak sadece neden bizim gezegende var haa yinede sistemimizde bulunan diğer gezegenlerde yaşam olup olmadığını'da bilmiyoruz. (ufo olayları kesin olmadığından kanıt yok diye yazdım, gözle görülenler çok ama resmi kanıt yok )

S

çok büyük ihtimalle milyonlarca başka akıllı yaşam var

O

Evrim'i baz alırsak evrenin bizim için yaratıldığı falan yok. Evren oluyor dünya meydana geliyor yaşam başlıyor biz çıkıyoruz. Başka galakside başka bir gezegende oksijen temelli olmayan bir yaşam olabilir

E

Metan gazıyla solunum yapan canlılar falan

Bora Küçükaslan 6 yıl

tipsiz tipsiz şeyler

Enver Dawud 6 yıl

com-r9cnsw96dcgqwvkd9l77.jpg

Sibel Babuş 6 yıl

Haktan sfkllfjdsfjdlfd

Enver Dawud 6 yıl

REPTILYANLAR denen canlilar hakkinda hic arastirma yaptiniz mi?
Peki Dunya uzerindeki medeniyetler hakkinda bir arastirmaniz varmi?
Bilgisayar, tablet, ucak, telefon gibi teknolojik aletlerin resimleri nasil oluyorda gerek pirqmid gerek tarihi kalintilar uzerine resm edilmis bulunuyor.
Gök yüzündeki bilinmeyen ucan nesnelerin aciklamasini yapabilecek olaniniz varmi?
Devasa boyuttaki eski anitlari yapan insanlar kimlerdi.. Ne oldu onlara..
Neden arap ülkelerinde petrol yataklari, Avrupaya oranla cok fazla?

D

Sizin dediğiniz doğru da elle tutulacak bir kanıt yok eski metinler resimler vs var tasvir edildiler ancak günümüzde olan bir kanıt yok kısaca bir reptilyanlı komşumuz yok.

Suat Curie 6 yıl

Reptilyanli komşunuz olsa tanirmiydiniz ki.. Onlari kendiniz gibi mi zan ediyorsunuz. Gerci milyonlarca yıl gecmesine ragmen, Insan ırki ile ciftlesince.. Sizden bizden farklari kalmadi. Biz halen bas örtusu, kilik kiyafetle ugrasirken. Bunlari konusmak bizim icin cok agir konular Birazdan neler sacmaliyorsun, ne ictin sen diye baslarlar

Delinin Aköz 6 yıl

şekil değiştirici vardır ufo muhabetine dönecek ama melezler vardır vs diyelim kısa keseyim gırgır kısmı birazdan başlar kabak bizim başımıza patlamasın

Suat Curie 6 yıl

Evet bu konuda burada konusulacak bir konu degil.. Kabak patlasa yine iyi.. Kafamiza tas yagdirir, dinamit patlatirlar

Delinin Aköz 6 yıl

Adam petrol yataklarından komplo teorisi üretti. Peki içme suyu rezervi Avrupaya oranla daha az Ortadoğuda, bununla ilgili bir teoriniz var mı.

K

Jeolojik degisim ile dunya uzerinde yok olan medeniyetleri incelemeniz icin örnek verdim size Bilinmesine ragmen, petrol yataklari canli türünün cok fazla var oldugu noktalarda bulundugunu. Suyun ve agaclarin bol oldugunu bilmeniz gerekirdi. Size egitim alirken ögretmediler mi? Avrupada neden, petrol yataklari yok.. Bu şunu gösteriyor.. Gelismis bütün medeniyetler Orta dogu ve Turkiye topraklari uzerinde yasandi. Avrupada yasamis dogmus peygamber gösterin. Dunya degisim yasamadan önceki medeniyetler nerede yasandi? Biraz arastirmaci olun LUTFEN. Ayrica, hitap seklinize dikkat edin.. Saygiyi elden birakmamanizi Tavsiye ederim. ADAM diye hitap edilmez, ismim var.. Hemde bir bayanim ,koplo teorisininde anlamini arastirin..

Delinin Aköz 6 yıl

Kabahat sizde degil, kabahat bendeki buraya yorum yaptim.

Delinin Aköz 6 yıl

Sevgili Deli. İsminiz yerine, size adam dediğim için beni bağışlayın. Son olarak, Deli Hanım, petrol yatakları insanlar daha dünyada yokken vardı. Neozoik zamanda oluşmuştur. Daha Atlas Okyanusu yeni oluşuyordu. Üzgünüm Deli Hanım, ama teoriniz sizin kadar kırılgan.

Koralp Uludogan 6 yıl

Biraz araştırın,okuyun,edin de ondan sonra bir fikir sahibi olun. Nerden çıkıyor bu fikirler böyle bir gece rüyanızda falan mı görüyorsunuz ben anlamıyorum.

Sibel Babuş 6 yıl

Izledigim bir filmdeki replik; gittigim tum galaksilerde siz turler hep aynisiniz. Kendinizi evrenin merkezi olarak goruyorsunuz, ama hic bir sey bildiginiz yok..
Cok hosuma gitti ve durumumuzu ozetledi diye dusunmustum.

K

Drake denkleminin en ama en kötümser tahmininde dahi sadece Samanyolu galaksisindeki akıllı organizma ve yaşam içeren uygarlık sayısı 2'dir. 100 bine kadar yolu vardır. Daha detaylı bilgi için bkz: Fermi paradoksu

A

Olmamasi imkansiz bence

N

Temel sıkıntı arayışlardaki kriterlerimizim göreceli olmasıdır yoksa her türlü ihtimal mevcut

M

Saçma zaten kim diyor ki bunu ?

E

bence var ayni hamurdan ciktigimiza göre bu kadar büyük bir olusumda baska yerdede bize benzemese bile canlilarin oldugu muhakak

Ü

Gok taslariyla yer yuzune bile gelen nano canlilar, bakteriler. Yetmezmi

N

Kanıtın yokluğu, yokluğun kanıtı değildir.” argümanı, çoğu zaman eksik kullanılır, anlaşılır, anlatılır ve aktarılır. Bir şeye dair kanıtlarımızın olmayışı, onları tamamen reddetmemiz için yeterli değildir; evet. Ancak kanıt noksanlığı bir şeyi reddetmek için “yeterli” olmasa da, “geçerli” bir sebeptir. Dahası, sözün aslı, genellikle kullanılandan fazlasıdır. Argüman, aslen şöyle olmalıdır veya anlaşılmalıdır:“Kanıtın yokluğu, yokluğun kanıtı değildir; ancak varlığın kanıtı hiç değildir!” Yani eğer ki bir şeylerin varlığına dair kanıt bulamıyorsanız, evet, onların var olmadığını iddia etmek için kanıt yetersizliğinden fazlasına ihtiyacınız olabilir (kimi durumda). Ancak bu size, onların var olduğunu iddia etme yetkisini kesinlikle ama kesinlikle vermez. İnsanların düştüğü hata budur. Kanıt yokluğunu, varlığın kanıtı olarak lanse etmeye meyillidirler. Bir iddiaya (argümana, “şey”e) dair yeterince bilgimiz olmayışının, o iddiayı (argümanı, “şey”i) gerçekte olduğundan daha geçerli kıldığı yanılgısına düşerler. Buna felsefedeArgumentum ad ignorantiam, ya da Cehalet Safsatası, Cehalete Başvurma veya Cehalet Argümanı adı verilir. Bu, bilimle ilgili halkın genelinin anlamakta güçlük çektiği konularla ilgili geliştirdikleri uydurma kavramların birçoğunun arkasında yatan, sıkıntılı konulardan birisidir. ANLicağin kardesim işi din konusuna taşiyacaklar illahaki olacaktir ama sorgulamaya devam kesinlikle bu olmuştur diyemeyiz tabiki. Ama yorumlarla, eleştirlerle gelişim sağlayabiliriz. İnsan oğlu egoisttir. Kendini ozel sanir. Hayvanlarla karsilastiklarinda zeki olduklari soylenebilir. Ama ya diğer canlilar

P

belki bu yasadigimiz hayat bizim cocuklarimizin yarattigi bir bir hayat düsün 2milyon sene sonra olusacak teknigi

Ü

Arkadaşın sorduğu soru nasıl olduysa yine reptilian gibi uzaylı (ufo) gibi konulara nasıl bağlandı pes doğrusu. Bırakın bu peri masallarını. "Aha geldi eleştirdi" diyebilirsiniz ama eleştirmeden de olmuyor. Bi insan neden böyle şeylere inanır. Ben hiç etrafımda göremiyorum bi siz mi görüyorsunuz? Madem çok gizliyse sizin bizim gibi sıradan insan nasıl bilebiliyor?

H

Masallar beynin sanal dusunce versiyonlaridir.

N

"Koca evren bizim için yaratılmış" cümlesinde insan egosundan başka bişey göremiyorum. Dediğiniz gibi; saçma yani.

S