Polonya'da hazırlığı bir üniversitede lisansı başka bir üniversitede okuyabilir miyim?

Merhaba. İngilizce hazırlık sınıfını başka bir üniversitede okuyup, gelecek yıl lisans eğitimini başka bir üniversitede yapmak gibi bir durum mümkün olabilir mi?

S
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
8
8 CEVAP

Mumkun.

E

Teşekkür ederim.

Sena Altinova 1 yıl

Pte yada toeic gectigin surece her okula baswurabilirsin

T

Önemli olan başvuracağınız üniversitenin kabul ettiği lisan sertifikasına sahip olmanız. Hangi kursa giderek dil öğrendiğinizin önemi yok.

M

Wrocław Üniversitesi, İngilizce dilinde eğitim veriyor değil mi?

Sena Altinova 1 yıl

evet okul bir cok dalda ingilizce eğitim veriyor, ayrıca lisan sınıfıda yeterince kaliteli. Wroclaw üniversitesine kayıt esnasında destege ihtiyacınız varsa sizden bir ücret talep etmeden yardımcı olurum. Okulun resmi temsilcisiyim.

Mehmet Küçüktepe 1 yıl

Teşekkür ederim. Okula hazırlık için mail gönderdim, 16 Ağustos'ta geri döneceklerini söylediler. Okulun İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü hakkında bilginiz var mı? Aslında hem hazırlık hem de lisans eğitimimi orada almak isterim.

Sena Altinova 1 yıl

Wroclaw universitesin de ilgili bolum bulunmakta. Su an bir arkadasimizi ilgili universitenin hazirlik kursuna kayit ettirdik ve vize basvurusunu yaptik.

Ibrahim Güveli 1 yıl

Ibrahim Güveli öğrenci pasaportu almak için okuldan hangi belgeyi istemem gerekiyor?

Sena Altinova 1 yıl

Okuldan öğrenci belgesi temini hukuken ekim ayında akademik takvim dahilinde mümkün fakat durumu izah eden bir mail ile ögrenci belgesi talep edilebilir. Yine emniyet müdürlükleri son okul kabülünün tercümesini kabul edebilmekteler. Biraz önce yazdığım gibi okulun resmi partneri olarak tüm bu konularda size destek olabiliriz. Kayıt islemi ve buna baglı konularda bir ücret ödemenize gerek yok.

M

Wrocław Üniversitesi'nin, tıpkı Türkiye'deki gibi, hazırlık atlama sınavları oluyor mu? İlla Türkiye'deki TOEFL, IELTS vs. Sınavlarına girerek İngilizce yeterlilik belgesine mi ihtiyacımız var?

S

Kurs sonunda sinav var. Sinavi gecmeniz b2 seviyesine geldiginizi belgelemeniz lazim lisans egitimine baslamak icin...

Ibrahim Güveli 1 yıl

Bir internet sitesinde, hazırlık ücretinin bir yarısını eğitim başlarken diğer bir yarısını ise ikinci dönem verildiğini okumuştum, doğruluğu nedir?

Sena Altinova 1 yıl

Wroclaw universitesi kabul etmiyor.. Yillik ucret pesin olarak odenmeli. Wroclawdaki tum universiteler ayni sekilde.

Ibrahim Güveli 1 yıl

Bazı üniversiteler kabul etmeyebiliyormuş başka üniversiteden hazırlığı geçtiğine dair alınan belgeyi...

M

Onlar hangileridir, bilgi verebilir misiniz?

Sena Altinova 1 yıl

Polonya yasalarına göre devlet üniversitesi çatısı altındaki kurslar ve üniversite harcları en az 2 taksit olarak ödenebilir fakat ilk defa Polonya vizesi alacak adayların maddi durumlarının belgelenmesi sürecinde konsolosluk ögrencinin ekonomik durumu hakkında süphe duyabilir. Taksitle harc ödeyen ögrenciler icinde vizede red alan ögrenci sayısı epeyce fazla. Tavsiyem ilk sene okul harcınızı yada kurs harcınızı pesin ödeyin, ikinci sene dilekce ile taksitlendirme yapın.

M

İkinci seneden kasıt lisans eğitimine başlanıldığında değil mi?

Sena Altinova 1 yıl

ilk sene hazırlık alınıyorsa lisansa baslarken, eger direk 1. sınıftan baslayan bir adaysa ozaman üniversitenin 2. senesi. Yani polonyadaki 2. akademk yılınız

Mehmet Küçüktepe 1 yıl

Mümkün, tabii ki, fakat bu diğer okula dünyaca kabul edilen ingilizce B2 sertifikasını getirmen lazım. Onlardan en kolayı TOIEC'tir. Varşova'da sertifika veren bir dil merkezinde her hafta TOIEC sınavına girebilirsin. Eylül'den beri Temmuza kadar merkez bu sınavları organize eder.

O