Polonya'da işten çıktıktan sonra kaç ay içinde yeniden iş bulmak gerekli?

Selamlar, istifa ettikten sonra, deport olmadan önce, kaç ay içinde yeniden iş bulmak gerekli? Oturum kartının süresi yılsonu. Vize yok. Teşekkür ederim.

Ozcan Emirler
O
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
8
8 CEVAP

Oturum karti bitinceye kadar kalabilirsin

Onur Cedi
O

Sağol onur, emin misin?

Ozcan Emirler 9 ay

1 ay. Ya da 1.5 ay. Bana urząd wojewódzki de soylenen bu. Ama kalsan problem olur mu bilmiyorum. Isini kaybettikten sonra 15 is gunu icerisinde urząda haber vermek zorundasin.

Heja Tepeyani
H

İşten çıktıktan sonra 1 ay.

Altuğhan Buyruk
A

Kraków urząd u icin yaziyorum; yonetmelikte isten ayrilan kisi 1ay sonunda deport edilir diye birsey yok. Sadece isten ayrildigini bireysel bildirmen gerekiyor oturum karti suresi bitene kadar Tekrar yeni bir ise girip statu yenilemen gerekiyor. Urząd un insiyatifine kalmis birsey en dogrusu kendin gidip 1.agizdan ogrenmen

Orkun Soto
O

1 ay icinde bildirim yapilmali.

Ibrahim Güveli
I

Yeni başvuru da bildirim yerine geçiyor mu başka eyaletten yapılan yoksa yine kartın alındığı yerden iptal başvurusu şart mı?

Aliriza Balcı
A

Yeni basvuru yeterli.

Ibrahim Güveli 9 ay

Teşekkürler

Aliriza Balcı 9 ay

Tesekkur ederim ancak soruma yanit alamadim. Bildirmekte bir sikinti yok, calisma iznim iptal olur anladim, peki ya karto pobytu ne olacak, yil sonuna kadar suresi var, kalabilir miyim? Yoksa o da mi iptal olur?
Urzad Wojewocki';de arayacak numara var mi eliniz altinda kolayda?

Ozcan Emirler
O

Ozcan, yaklasik 6 senedir Polonya'dayim ve 4 kere aldim oturum kartini. Sunu anladim ki bilgiyi en iyi mekanindan ogrenebilirsin burda. O kadar ikinci el bilgi dolaniyorki ortalikta bir cok insan magdur oluyor bu yuzden. Butun sorularinizi yetkili makamlara, olmazsa da bu konuyla ilgilenen avukatlara sormanizi tavsiye ederim.

Sezgin Çetinaktı
S