Zerdeçal bal karışımı şifası

ZERDEÇAL BAL KARIŞIMI ÇOK ŞİFALI
Böylece güçlü bir antibiyotik ve antiinflamatuar elde etmiş olursunuz. Zerdeçal, Hindistanda yaygın olarak kullanılan bir baharattır.
Grip soğuk algınlığı ve akciğer enfeksiyonlarına karşı koruyucudur.
Ayrıca romatizmal hastalıklarda şikayetleri azaltır.
Prof. Dr. Emin Sakarya

İbrahim Serbes
İ
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
6
6 CEVAP

i̇brahim bey bal ve zerdeçal ne kadar miktar karıştıralım teşekkürler

Şerafettin Krbulut
Ş

Yoğurtla zerdeçala ne dersiniz

Dilek Kulacoglu
D

ibrahim bey ben yogurtla zerdecal tüketiyorum, ama yogurt zertdecalin vitaminini keserrmis, dogrumu acaba ?

Hüsne Sosyolog
H

Ben de kullandım uzun zaman bir yemek kaşığı zerdeçal ile bir yemek kaşığı bal bir kavanoza karıştırıp buzdolabına koymadan her gün sabah öğle akşam yemeklerden sonra tuketiyorsunuz ve ya aç karına farketmez. Eğer kronik rahatsizliginiz yoksa zerdecali bir çorba kaşığı balı da bir yemek kaşığı gelecek şekilde ayarlayın, bu da çok gelecek olursa çay kaşığıyla deneyin

Mehmet Kryz
M

ibrahim. bey. Merhaba. Benim. Dilim. Çok yara. Oluyorcok. Vitaminler. İctim. Hic. Yaramadı. Dilimin. Etrafinda. Ufak. Ufak. Sivilce. Gibi. Sislikler.. Cikiyor.. Cok. Uzun. Suruyor. Banayardimci. Olursanız. Bu. Aciya. Dayanamiyorum. Bir. Seden. Fazla. Cekiyorum. Ne. Yapmam. Lazim. Gecmesi. İcin. Allaha. Emenet. Olun.

Rabia Tepe
R

Kuruyemişler ağız içi yaraları artırıyor. B12'de tabletleri de fayda yerine zarar veriyor. özellikle ceviz ve kabak çekirdeği, cikletler, hele ağız kokusu için çiğnenilen cikletler şikayetleri artırıyor.

Mustafa Erez 7 ay

Selamun. Aleykum. mustafa. bey. Bana. Cevab. Yazdiginiz. İçin. Cerezden. Bahsediyorsunuz. Ben. Cerez. Yemiyorum. Bnim. Dilim. Cokyara. Oluyor. Hele. Girib. Olunca. Etrafinda. Sivilceler. Dilimin. Alti. Bogazima. Dogru. Olan. Kısımları. Kizariyor. 25.gun. Acidan. Agliyorum. Konusamiyorum. Hastanede. Kan. Deyerimde. İyi. Cikiyor. Ben. Tirabzon. Huzur. Evinde. Kaliyorum. Bana. Yardimci. Olursaniz. Cok. Tesekkur. Ederim. Allaha. Emanet. Olun. Hayırlı. Akşamlar.

Rabia Tepe 7 ay

Ağız içi yaraları genellikle yanlış beslenmenin sonucudur. B12 eksikliği kırmızı et, sakatat gibi yiyeceklerin az ya da eksik alınması ile oluşur ama mide asitiniz yeterli değilse ilk yapılacak şey midenin asidik olmasını sağlamaktır. Çünkü bu olmadan sindirim ve emilim mümkün olmaz. Unsuz-şekersiz beslenmeliyiz. Sağlıklı yağlara fazlaca yer vermeli, fermente gıdaları(ev turşusu, ev sirkesi, şalgam suyu gibi)unutmamalı ama mutlaka çok iyi çiğnemenin bir beslenme için adeta "farz"olduğunu aklımızdan hiç çıkarmamalıyız.. Sağlıklı kırmızı et, sağlıklı sakatat, sağlıklı tavuk-hindi, küçük balıklar(hamsi, istavrit, sardalya, palamut) da imkan dahilinde ihmal edilmemelidir.

İbrahim Serbes 7 ay

Rabia Tepe bir de Candida mantarı yönünden kendinizi değerlendirin.

Mustafa Erez 7 ay

Muatafa. bey. Muarrem. Ayiniz. Ve. Cuma. Akşamını. Hayırlı. Olsun. Benimlen. İlgilendiginiz.. İcin. Allah. Sizden. Razi. Olsun. Nedileyiniz. Varsa. Allah. Kabul. Etsin. İnsallah. Sizin. Dediyiniz. Mantari. Alamadim. Nasil. Birsey.. Ben. Namaz. Kildiktan. Sonra. Aliyarak. Hickira. Hickira. Duettim. Hep. Ediyordum. Demekki. Etkili. Olmadi. Herhalde. Duanın. Mucizesi. Sanki. Birses. Duydum. Gibi. Sarimsakli. Yoğurt. Yememi. Soyler. Gibioldu. Namazdan. Sonra. Yedim. Bir. Mucize. Oldu. Soktayim. Bilmem. İnanirmisini. Anida. Agzimin. Yarasi. Gecti. Okadar. Kotuyduki. Hic. Konusamiyordum. Yemek. Yiyemiyordum. Soktayim.. mustafa. bey. Allaha. Emanet. Olun

Rabia Tepe 7 ay

Ben hiçbir vitamin ya da mineral desteği kullanmıyorum. Her türlü unlu ve/veya içine şeker ya da tatlandırıcı eklenerek yapılan yiyecek ve içeceği beslenmenizden çıkarın. Margarini ve yağda kızartılarak yapılan ürünleri de beslenmenizde bulundurmayın. Günde 1 ya da iki öğün yeterli olup her birinde de az yemek ama mutlaka çok iyi çiğnemek çok çok önemli bir davranıştır. Kahvaltı ya da öğle yemeğinden birini kaldırmanız iyidir. Mümkünse iki öğün arasında özellikle erken akşam yemeği ile diğer öğün arasında atıştırma yapmamanız da iyidir. Öğünlerinizde limon, gerçek sirke, gerçek turşu gibi fermente gıdalara yer verin. Her yemekte 1-2 kaşık soğuk sıkım zeytinyağını soğuk olarak beslenmenize ekleyin. Geçmiş olsun.

İbrahim Serbes
İ