Neden dünyayı Hristiyan ve Yahudiler yönetirken, islam ülkeleri sürünmekte?

Neden dünyayı Hristiyan ve Yahudiler yönetirken, müslüman ülkeler sürünmektedir?

Z
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
47
47 CEVAP

Çünkü, müslüman ülkeler 100'lerce yıl geriden gelmektedir

M

birinde sevgiden bahsediyor birinde kafa kesmekten sen olsan hangisini seçerdin

M

İncil nispeten öyle fakat Tevrat'ın Kuran'dan pek farkı yok.

Orhan Ablay 1 yıl

Orhan Ablay kurana ordan alındı zaten eski antlaşma boşa demiyorlar şuana uygun değil yahudilerin bazıları halen isa yı kabul ettmiyor ve buda böyle sorunlar yaratıyor bana kalırsa hepsi yönetim bicimleri

Mert Korkmz 1 yıl

Dünyayı kimsenin yönettiği falan yok. Dinden ve siyasi baskılardan yakınan insanların bu söylentiye kendilerini kaptırması çok vahim bir durum.

Y

müslüman ülkeler geri kafalı olduğu için

A

çünkü müslümanlar göte su kaçarsa abdest bozulur mu onu araştırıyor

M

300 - 400 sene önce Hristiyanlar da bu soruyu soruyorlar mıydı acaba kendilerine? Cevap basit ilim ve bilimden yoksun ve geri kalınması.

E

daha eski dinler

S

biz taharetlenirken makatımıza su kaçınca orucumuz bozulurmu? Sorusunun cevabını ararken adamlar marsa gidip su buldular.=((

C

) güzel tespit üstat

Zehra Beğendik 1 yıl

Sırf İslamı lekelemek için yazıyorlar sinir oluyorum. Madem bu kadar nefret ediyorsunuz Hristiyan veya yahudi olun kardeşim. Adamlar size göre dünyayı yönetiyor.

Y

biz ataist olmaya karar verdik izin veriyor musun

Müslüm Abuzeroglu 1 yıl

O zaman sırf müslümanlar geri kalmış diyerek onlarla alay etmeyeceksin. Fikrinizi zikredeni ayakta alkışlıyorsunuz. Dost mu düşman mı orası ayrı bir konu.

Yavuz Yücesoy 1 yıl

Gerideler ama?

Fatih Ekercan 1 yıl

parasal geride olmaları önemli değil zekasal gerilik var nerde o eski mimar sinanlar mevlanalar

Müslüm Abuzeroglu 1 yıl

Kardeş benim burada bir dini savunduğum falan yok. Ama bu konu açıldı mı sinirleniyorum. Benim ve senin şuan tel avivdeki veya new yorktaki bir hristiyan ve yahudiden ne farkımız var? Bu adamlar dünyayı yönetiyor ama onların halkı ile aynı emeği üretiyor aynı vergiyi ödüyoruz. Sizce bu işte bir terslik yok mu?

Yavuz Yücesoy 1 yıl

vallahi bunların derdi islam

C

Çünkü avrupa da elitizm var. Akıllı adamlar devlet yönetiminde.

Ü

Burma'da Budist milisler din ayrımı gözetmeksiniz insanları katlediyorlar. Bizim medyamız sadece müslümanları ele alıyor ancak durum bundan da vahim. Durdursunlar madem dünyayı yönetiyorlar.

Y

Yavuz Yücesoy Goldman Sachs, Rockefeller’lar, Loebs Kuh ve Lehman’lar, Londra ve Paris’te Rothschild’ler, Hamburg’un ve Paris’in Warburg’ları, Israil’de Lazard’lar ve Roma’da Moses Seif’ler
senden ricam bu isimlerin yanına ortadoğudan yahut arap yarımadasından bir isim ekleyebilirmisin müslüman olması da şart değil valla bak

S

Yanlış ifade ediyorsun. Şöyle demeliydin "Neden dünyayı Hristiyan ve Yahudi ülkeler yönetirken, müslümanlar sürünmektedir?"

E

Çünkü hiç bir insan tek başına dünyayı yönetemez oligarşik bir yapıya ihtiyaç duyar buda ülkelerdir ve hiçbir müslüman ülke sürünmekte değil sürünenler yalnızca o ülkenin vatandaşlarıdır.

Efe Tanoğlu 1 yıl

işte bu kadar acizsiniz. Dünyayı yöneten 10ar 20şer isim sayıp geri kalan halkı bunların köpeğiymiş sanıyorsunuz. İnsanoğlu güce düşkündür evet. Ama ben bu konu açıldığında hep şunu söylerim. Belki de biz böyle düşünelim diye bu kadar dayatılıyor bu isimler bize. Bu insanlar paraya muhtaçlar biz onları andıkça onlardan aciz olduğumuza inandıkça bu düzen böyle devam edecektir.

Y

Arap şeyhleri tüm avrupadan daha zenginler. Neden isimleri anılmıyor peki? Yada ortadoğudaki savaşı neden durdurmuyorlar. Yada neden rus ve amerikan kilisesi birbiri ile savaş içinde. Neden insanlar birbirlerini din ve vatan uğruna öldürüyorlar? Yada bu saydığınız isimlerin mensup oldukları dine ve onanan kitlelere ne sağlıyorlar?

Y

çünküüü Hristiyan ülkelerin çoğunluğu din ve devlet işlerini birbirinden ayırmayı becerdikleri içün nereden baksak 40 50 yıl fark atıyorlar..

hristiyan; meteor düşecek! Ne yapmamız lazım? İsa sen bizi koru! (•_●) yok yok çözüm olmaz bu.. Heh buldum! Füzeler gonderip çarppistirirsak yön degistirte biliriz sanırım..

müslüman; meteor düşecek! Allahım sen bizi koru! And dead.. Game over..

H

Zehra Beğendik karşıyakada patlama olmuş diyolar ama doğru mu ???

Müslüm Abuzeroglu 1 yıl

sende ayırdın din ve devlet işlerini ortadoğu da bazı ülkelerde ee neden hala yerinde sayıyosun

Ali Leydin 1 yıl

Kuran yazıldığı döneme göre yazılmış bir kitap çağın gerisinde kalmamak elde değil...

A

Kuran son hak dini kitabı değil mi?

Zehra Beğendik 1 yıl

Tanrı sana benzinli motor yapmayı öğretmeyecekti herhalde ne bekliyordun zehra ?

Yavuz Yücesoy 1 yıl

Kuranda diğer kitaplardan alıntı hikayeleri çıkarınca geriye muhammedin gündelik hayatı kalır... hanimlariyla kavga etmiş hop bi ayet inmis, zeynebe göz koymuş hop bir ayet daha... Ganimeti paylaşmak gerekmis hop yeni ayet Kısacası kuran proaktif değil durumsal yazılmış bir kitap 1400 kusur sene öncesinin durumsali ile bugünü idare etmeye çalışınca çıkan sonuç Afganistan olur..

Adil Artural 1 yıl

Yada dünyanın en kaliteli eroinin ürettikleri için o haldeler. Size göre tek sorun din. Ama hristiyan gibi yaşamak size koymuyor. müslümanım ve mutluyum. Eziliyorum ve farkındayım. Siz neden ezildiğinizin bile farkında değilsiniz.

Yavuz Yücesoy 1 yıl

Batı dediğin Hıristiyan gibi yaşamadığı için güçlü daha doğrusu karanlık çaylarını yaşayıp bitirmişler ve dinin devlet işlerine karışınca doğan bedelleri görmüş sosyal evrimlerini yuzyillar evvel tamamlamislar...

Adil Artural 1 yıl

bak güzel kardeşim kapitalist düzenlerde senin dininin de yaşantının da kültürünün de özgürlüğü yoktur ekonomik gücü elinde bulunduralnar seni farkında bile olmada yönlendirir ve her istediğini yaptırır sen sanıyormusun ki filistin, suriye, ırak, kuveyt, afganistan,libya, mısır, yemen savaşlarının oradaki insanların özgür iradesiyle çıktığını hiçbirisinin haberi bile olmadan kendi ülkeleri için savaştıklarını zannederek hareket ettiklerini. Aslında dünya ekonomi liderlerinin emperyalist güçlerin ve kapital sermayenin istekleri doğrultusunda onların amaçlarına hizmet etmek adına saqvfaşıyorlar hemde bunun farkında bile olmadan

S

Evet zaten sistemin ötesine geçemediğimiz gerçeğinin bende farkındayım. Konuyu getirip dine bağladıkları zaman sinir oluyorum. Madem islam geri kalmış gider hristiyan olursun kardeşim. Ama birşey değişmeyecek. Bizler inanmaya da ezilmeye de mecbur bırakılmışız. Hangi dine inanırsanız inanın.

Yavuz Yücesoy 1 yıl

Şimdi dinini değiştir kardeşim lafı sana değil usta yanlıs anlama

Yavuz Yücesoy 1 yıl

Ben bunu böyle izah ediyoırum

Yavuz Yücesoy 1 yıl

hah bak güzel kardeşim ne güzel söyledin "İNANMAYA MECBUR BIRAKILDINIZ" bu boyunduruktan kurtulabilmek adına biraz araştırma ve okuma yeterli olacaktır zor değil bu

Serkan Sunshine 1 yıl

dediğin gibi hristiyanda olsan müslümanda yahudi de putperest te mecusi de şaman da ne olursan ol mutlaka birilerinin güdümünde ama farkında olarak ama haberin olmadan hareket etmeye devam edeceksin

Serkan Sunshine 1 yıl

İşin doğrusu Kuran kapitalizmin kendisine karşı diye ona inananlar bu zulme reva görülüyorlar. Eski ahit veya incilde ben görmedim Faizin haram olduğunu. E tabi şimdi başlar bizim İslam karşıtları ama gerçek budur. İslam demokrasiye değil kapitalizme karşı.

Y

islam dahil bütün dinler monarşi yanlısıdır tek başlılık güç kazandırır dinlere

S

hristiyanlık ta papalık islamda halifelik vardır tüm zümrenin tek lideri vardır

S

Benim bakış açımdan her şey alt yapıda bitiyor. Açıklamam gerekirse :
Birincisi dünyayı bu kadar bile yönetecek alt yapıya sahip değiller, var olan dünya yönetme alt yapıları tamamen din ve vahşet üzerine kurulmuş, bu yüzden kendi dinamikleri bile kendilerini yönetmeye yetmiyor.
İkincisi, şu anki dünya düzeninde dünyayı yönetebilmek enformasyon, bilim ve iktisat bilgisi üzerine kurulu. Maalesef müslümanların veya müslüman ülkelerin hepsi bu 3 ünden bir haber olduğu gibi bunlara dair yine hiç bir alt yapıları yok, tabi ki bunlar olmayınca bırakın yönetmeyi doğru düzgün söz sahibi bile olamıyorlar dünyada.
Üçüncüsü kendi değer yargılarını üretecek alt yapıları yok, var olan tüm değer yargıları yine dini olgulardan ibaret, dünyaya bir değer katamıyorlar bu yüzden, bu yüzden de dünya onlar için, kafir ve müslümanlardan oluşuyor bu oluşta sosyal olarak bile bir şıçrama yaratamıyor yaşamlarında.
Dördüncüsü kendini eleştirmede veya eleştiri de yoksunluk, çok çeşitli nedenleri olsa da, en başta her konudan bir takım gerçekleri görmek için alt yapıları olmadığından, sosyal yapıları çok fazla bu durumdan etkilendiğinden, yani inanmanın diğer her şeyden önemli olması durumundan, inancında eleştiri kabul etmemesinden çok fazla etkilendiklerinden, kendi öz eleştirilerini veya herhangi bir şeyi eleştirmeleri mümkün olmuyor. Eleştiri ve öz eleştiri olmayan toplumlarda tabi ki yerinde sayıyor.
Daha çoğaltılabilir alt yapı örnekleri şimdilik aklıma gelenler bunlar.

H

Bu saydıklarının bilincinde olan hristiyan ve yahudi toplumunun yöneticileri onlara ne sağladı söyler misin?

Yavuz Yücesoy 1 yıl

Benim veya senin sahip olamadığımız neye sahipler?

Yavuz Yücesoy 1 yıl

Ya işte saydım"hristiyan ve yahudi toplumunun yöneticileri onlara" yukarı da saydığım alt yapıları sağladı ayrıca "Benim veya senin sahip olamadığımız" dediğin müslümanları hristiyan veya musevilerden ayıran yine alt yapıları.

Hasan Büber 1 yıl

tek kelime ile akla ve mantığa ortaçağ da yaptıkları hatalardan ders alarak bilime daha çok önem vermeye başladılar müslüman alimler hala dünyanın düzmü yuvarlakmı çembermi olduğunu tartışırken adamlar evrimin gerçekliğini kabullendiler

Serkan Sunshine 1 yıl

Yahu halk ne kazandı halk? Bizden neleri fazla? Bilimde ki ilerlemelerden bahsedip duruyorsunuz fakat yine işinize gelen ile hüküm veriyorsunuz. Size sorsak Hitler dünyanın en orospu çocuğu insanı fakat nazilerin bilim dünyasına kattığı artılardan da yararlanıyorsunuz. Onlar yahudi veya Hristiyan mıydı?

Yavuz Yücesoy 1 yıl

yavuz bir insan eleştirmeli! Dogmatik kafa ile ilerleyen müslüman kankaların nato kafa nato mermer.. yukarıdaki yorumumda belirttigim din ve devlet islerini birbirinden inat ile ayırmayip ilerler ise başına gelecek her türlü felakette kendi hataları olur! Savunacagin yere az eleştir. Eleştirmekten korkma erdemli bir birey olursun.. Bu çok savunduğun kankilerin karsisindaki kişilere laf bulamayinca gavur der, hindistanli görür ahahaha ineklere tapiyo der ve o hindistanli çıkar mars a uydu gönderir araç gonderir hemde en güçlü ulkeler arasinda birinci sirada.. Hemde ilk atışta mars a uyduyu saglam sekilde indirebilme basarisi yakalar..

H

haydar ben kendi dinimi yeterince eleştiriyorum. Ancak siz sadece bir paragraf okur hemen damgalarsınız. Ayrıca Hindistan uzaya uydu gönderdi diyip gururlanıyorsunuz da adamların bir uydu ile halkını mutlu mesut ettiğini düşünmek mantıksız çünkü biz 4 tane uydu fırkattık.

Y

Yavuz Yücesoy hitap şekli olmamış, Lütfen yorumunuzu düzenleyin, ne güzel tartışıyoruz. Oratam gerilmesin lüzum yok

Zehra Beğendik 1 yıl

ineklere tapan dediginiz bizden uzakta olan bir gezegene araştırmak için gonderdi ve indirdi.. uydu gönderdik bizde derken? Ha şu Türksat kanallar için uydu : ) dunya yorungesinde gezinen.. İşte vizyonun bu.. Daha fazla lafa gerek yok..

Haydar Karatuluk 1 yıl

her şeyi allahtan bekledikleri için

T

Cevabin sorunun içinde

R

Okumuyorlar, çalışmak istemiyorlar, tembeller, kaderciler, iki bismillah deyip yan gelip yatmayı seviyorlar. Komik gelecek ama ben biraz da iklimin de etkisi olduğunu düşünüyorum. Bu kadar sıcak bir iklimde çalışmak etmek de gerçekten iş hani. müslüman nüfusun neredeyse %90'ı da çöl veya tropikal iklim kuşaklarında yaşıyor. Güney Avrupa (Akdeniz) ülkelerinin Kuzey Avrupa'ya göre geri kalmışlığı da bir başka örnek.

H

Yavuz Yücesoy kimse keyfinden müslüman devletlerin durumunu elestirmiyor.. Haklı bir elestiri yapılıyor burada..

H

Hakkınızı veriyorum. Biz müslümanlar demeyeyim de Türkler desek özellikle osmanlı belasından bir türlü kurtulamadılar. Bilimden yana çok geri kalmışız kiliseye kafa tutamıyoruz doğru. Fakat İslamın böyle bir din olmadığını düşündüm ve bunu savunuyorum. Geri kafalılığı bırakmak gerektiğini zorunluluğunu her insana bastıra bastıra anlatıyorum. Din bize bilim ile uğraşmayın demiyor. Bunu bize cüppeli veya bir başkası söylüyor. E adamlar çalışmış başarmışlar ise bunun sebebinin İslamda bulmak benim kişisel görüşüm hatalıdır. Sadece İslama yüklenmek ile olmuyor.

Y

Çünkü böyle tasarlanmıştır,her yöreye uygun inanış bicimi, bizim yoreyede bu

S

Yaratan mevlam böyle yaratmış

E

Yüce Mevla'm sen nelere kadirşin
,Kun fu topyekûn

S

Allah bize bakmıy hep zenginlerin yanında o yüzden

Ö

Çünkü biz bu döneme denk geldik bundan 150 200 sene önce bu denge daha farklıydı ve 50 sene sonra şimdiki dengenin değişmeyeceğini kimse garanti edemez..

A

dünyayı seküler güçler yönetiyor, toplumlar inançlı. Batı da topluma inançlarının ülke yönetimine sokuşturulamayacı kabul ettirilmiş durumda. müslümanlarda bu işlemiyor. Çünkü müslüman toplumlar batılı aydınlanmayı yaşamadılar. O nedenle geriyiz zaten

L

çünkü müslümanlar dinden kafasını kaldırmıyor...

V

müslüman sürünmekten hoşlanır.

F

Bin yıl da müslümanlar dünyayı yönetti. Lakin onlar haçlı ve yahudiler gibi gücü ele geçirdiğinde ülkelere soykırım ve sömürge yapmadı. müslümanla gayri müslim arasında ki fark bu.

A

müslümanların şu an zulme uğrama ve ellerinden pek bişeyin gelmeme nedeni buldukları ülkelerde esaret altında olduklarındandır. Arap baharı boşuna çıkmadı.

A

he canım he soykırım ve barbar olmadıkları ıcın bugun musluman ulkelerdekı ınsanlar ordan kacıp avrupaya canadaya abdye sıgınmaya calısıyor. Tatlı su muslumanları

D

At kafali sen zulmemi ugruyorsun ki simdi deseler gel abd kanada ucarak gidersin orada bütün dunyadan insanlar var siz ateist zenginlerinin yaptığı gibi cocuklari doğacagi zaman gidip orda doguruyorsunuz sonra müslümanlara laf attın

Orhan Kocabas 1 yıl

Yahudiler ile hristiyanlar musluman ülkelere saldirmasa niye ülkelerini terk edip gitsinler

Orhan Kocabas 1 yıl

sakin ol cangıl zengin degilim. Ve kim oyle yapıyorsa en ıyısını yapıyor. Ortadogu bataklıgında kim ne yapsın.

Devran Aynaci 1 yıl

yahudiler ve muslumanlar bana gosterırmısın hangı ulkeye saldırmıslar. Siz birbirinizi yiyorsunuz. Sucu onlara atıyorsunuz.

Devran Aynaci 1 yıl

muslumanlarin yok ama yahudi ile hristiyanlarin saldırdığı ulkeleri soyleyebilirim

Orhan Kocabas 1 yıl

müslümanlar Nerde soykırım yapmış tek örnek ver. Amerika ülke içi asayişte sıfır çekiyor suç oranı yüksekliğine bakarsak millette kötünün iyisi iç savaş yok diye gidiyor.

A

Aynısı AB içinde geçerli Orda da suç oranlrı yüksek orda da pahalılık var. O kadar sömürüyorlar gene bereketsizler

A

Ondanmi bütün gariban ülkelere muslimanlar değil de hristiyan ve yahudiler somurmek icin saldirip öldürüyorlar

O

nefes almak bile günahken nasıl ilerlemeyi bekliyoruzki ...

B

çünkü semavi dinler, bir yahudi imparatorluğu ideolojisidirde ondan. Düşünün kudüs kaybedilmişken, 200 yıl içinde roma imparatoru kendi atalarını red edip, yahudi kralllarına biat eder hale geldi, kutsal roma imp. Bir yahudi uydu devletidir. İslam ise bizansın çöküş sürecinde, tehdid unsuru olan perslilere karşı arapları kullanmak için oluşturuldu. Yahudi imparatorluğunda, yahudiler şirket sahibidir, hristiyanlar beyaz yakalıdır, müslümanlarsa vasıfsız işçidir. Bu dinler, yahudi imparatorluğunun kast sistemidir.

B

Herşeyi kader deyip allaha bırakarak çalışmadıkları için.

K