Humeyni Bir erkek hayvanlarla cinsel ilişkiye girebilir demiş ne düşünüyorsunuz?

Humeyni demis ki; "Bir erkek hayvanlarla cinsel iliskiye girebilir"

Müslüman arkadaslarimdan rica ediyorum böyle bir seyin kurana uygun olmadigini lütfen ayetlerle gösterebilirler mi?

Isterseniz ben önce böyle sapik bir davranisin Tanri tarafindan mahkum edildiginii "tahrif"!!!! edilmis bir kitaptan göstereyim;

Hayvanla ilişkiye girmeyeceksin ve böyle bir davranışla kendini kirletmeyeceksin. Kadın da bir hayvanla ilişkiye girmek için onun önünde durmayacak. Bu sapıklıktır.
Levililer 18

com-6r9tcgcsnvus3bn3rmpv.jpg
T
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
35
35 CEVAP

Dostum.. Humeyninin sapıklığından medet umma..... Yapma.. Sen madem Kitabımukaddese inanıyorsun, bu şekilde bizleri suçlamaya çalışma.. Ortak bir kelimede buluşalım... Yoksa ben sana tahrif edilmiş kitaptan, anlam kaymasına uğratılmış o kadar ayet bulurum ki, şaşırırsın... Ama bu barış dili olmaz........

Ş

Daha geçen gün dünyanın yaşının 6000 yıl olduğunu yazdın.. Üzerine gitmedim.. Yapma.......

Ş

Üzerinde durmak gerekiyor Şecaattin bey yoksa sürekli olarak din adına her verilen fetvaları sanki Allah teala emir buyurmuş gibi millete yutturmaya çalışacaklar.

S

Ben son bir defa daha ikaz edeyim de.. Sonra artık benden günah gider...
biz insanların inançlarına saygı duyuyoruz, yanlışlarını bile hürmeten görmezden geliyoruz... Onlar yalanlardan saldırıyorlar...

Ş

Halbuki Kuran sürekli olarak Allah ve peygamber adına hüküm vermeye çalışanları ve yalan söyleyenleri uyarıyor ve bu şekilde paylaşım yapanlar ne hikmet ki kuranı ezberlediklerini söylemelerine rağmen uyarı niteliğin de ki ayetleri ya görmemezlikten geliyorlar ya da gerçekten okuduklarını söyleyerek sırf kötülemek adına yalan söylüyorlar.

S

Olmadı sizi de ayet bükmekle suçlarlar.. Bir sürü taktik var..

Ş

Ayetleri bükmüyoruz onlar öyle olmasını temenni ettikleri için suçlamaya yönelik çaba içerisindeler.. Bizler sadece kurana uyuyoruz, onların ayeti bükme söylemleri hadislerle ayetleri karıştırmaları yada bilmedikleri için bu şekilde zannediyorlar.. Ah keşke hadislerin geçmişi ile alakalı bilgileri okusalar. Lakin yinede inanmamak istedikleri için yinede bahaneler üretecekler.

S

Bunu en iyi tamer beyin anlaması lazım. Ayet ve hadis ilişkisi onlardaki Kutsal kitap ve talmudlar veya mişnalar ilişkisine benzer.. O zaman biz de onlara talmudlardaki sapıklıklardan mı vuralım yani?..

Ş

Kendisi Yehova şahidi.. Belki bilmiyorsunuzdur diye yazdım..

Ş

öyle olması gerekiyor.. Yani saldıranın silahıyla karşılık vermek .

S

yok bilmiyorum.

S

İslam değil müşrik devrimi olduğunu anlatan güzel bi paylaşım

A

Şecaaddin Cica ilk basta anlasalim; Sahtekarlik yapmiyacak ve yalan söylemiyeceksin!
Ben hic bir yerde dünya'nin yasinin 6 bin yil oldugunu yazmadim!
Tam aksine dünyanin yasinin milyarlarca yil olabilecegini vurguladim,, dürüst oalim biraz!

T

Ben kimseye saldirmiyorum, bu adamin söyledigi bir cok seyin kurana aykiri oldugunu bende biliyorum, fakat sizden tek istedigim söylediklerini kuran ayetleri ile cürütmeniz ki herkes görsün!
Cok sey mi istiyorum?

T

Hem Şecaaddin Cica uyariyorum falan ne oluyor? Bni tehdit mi ediyorsun?

T

şecaaddin , "biz insanların inançlarına saygı duyuyoruz, yanlışlarını bile hürmeten görmezden geliyoruz." demişsin de "biz" derken kimleri kastediyorsun?

S

Şecaaddin Cica, buyur seni bekliyoruz sana bir kac soru soruldu

T

tamer dost.. Ben yapım gereği kimseyi tehdit etmem.. Size söylediğim şuydu..
Yehova inanırı olarak, siz eğer müslümanlığa Humeyni sapıklığından saldırmaya çalışırsanız, bu sizin barış dilini kullanmadığınızı gösterir.
Seviyeyi buraya çekerseniz, hiç istemem...
Çünkü bu seviye size ve dininize yakışmaz.. Ama devam ederseniz hem bu sapıklıkların dinle alakası olmadığını tek tek açıklayarak bana vakit kaybettirirsiniz hem de benim de size bazı eleştirilerim olur.. Şimdiye kadar ben Kutsal kitap ve yahudilik/hristiyanlık/Yehova şahitliği hakkında pek konu açmadım ve yorım yapmadım. Hatta Yehova isminin baş harfini bile küçük yazmadım, hürmeten...
Ama siz size verilmiş hazır capsleri akıl ve vicdan süzgecinden geçirmeden, ergen heyacanıyla yayınlarsanız, bana da hak doğmuş olur....
Mesela bu yanlışları düzeltmeyi bir kenara bırakırsak, siz dünyanın değil ama İNSANIn yerküremizde ne kadar zamandır yaşadığına inanıyorsunuz, bir Yehova şahidi olarak.. Sizin tahrif edilmemiş kitabınızda verilen sayı nedir?

Ş

Sayin kardesim, bir cok müslüman arkadasin yaptigi hatayi sende yapiyorsun ve niyet okuyorsun!
Ben Humeyni üzerinden kimseye saldirmiyorum, bu adamin söylediklerinin kurana uygun olmadigini benimde bildigini yazdim zaten, fakat ben kuranda hayvanlarla cinsel ilskiyi yasaklayan bir ayet göremedim, sen gördüysenve biliyorsan rica ediyorum bu kadar polemige girmeye gerek yok, bir ayet verirsin ve konu kapanir!
Ben Kutsal kitaptan bir ayet verdim bu tür sapikliklari mahkum eden ve simdi senin yapacagin sey aynisi olmali. Ver bir ayet ki herkes görsün Humeyni yalan söylüyor!

T

Dostum.. İşte yapılan mantık hatası bu..
Sen bari bu seviyeden KİTAP eleştirisi yapma.....
Allah elçi ve kitap yollayarak insanlığın zaten vicdani olarak sahip olduğu AHLAKIN hakim olmasını ister. Hiçbir kitap asla tek başına bir bilim veya hukuk kitabı değildir.
Tüm kitapların vaz ettiği ahlak, zaten hem hayvan hemn doğa ve hem de insan sevgisiyle dolu olmalıdır. Eğer tahrif olunmamışlarsa..
Sen eğer Kuranda hayvanlarla ilişkiyi yasak eden bir ayet var mı diye sorarsan bu soru olmaz. Bu provokasyon olur ki, ben seni bu anlamda uyardım.. Tehdit de değildi, kardeşce uyarıydı...
Sen seviyeyi buraya çekersen, ergen ateistler ne yapmaz?..
Hayvanlarla ilişki ne demek?... Kuran herhangi bir kadınla bile Nikah bağı olmadan cinsel ilişkiyi yasaklamışken ve insan/insan ve insan/doğa ilişkilerini fıtrata uygun düzenlemişken, sen böyle bir soruyu sorarsan, buna cevap alamazsın. Çünkü verilen cevabın da belirili bir seviyeden sorulmuş soruya karşılık olamsı beklenmelidir. Her sapıkça soruya cevap vermemi bekleme lütfen..

Ş

Bu adamın söylediklerinin Kurana uygun olamdığını zaten kabul ediyorsun. Ama yine de soruna devam ediyorsan... Kusura bakma ama ben bunda samimiyet göremiyorum.. Sana uyarım buydu...

Ş

Şecaaddin Cica bence bu önemli bir konu, kuranda insan ilskilerini düzenleyen ayetler üzeinden cevap verilemiyecek kadar önmlidir!
Nedn bu tü konulara önemsiz yaftasi yapistirarak üzeini kaüatmaya calisiyorsunuz? Nihayetinde kuran size göre günlük hayatta bi rehber rolü oynmiyor mu? Muhammedin karilarini bile hangi siraya göre menun edecegini bi hükm baglayan kuran böyle bir konuya nedn deginmmez hic bi fikrin var mi?

T

Al işte yine aynı seviye... O zaman bunu yazsa demek ki tecavüze, trafik suçlarına, çek senet suçlarına neden ceza öngörmemiş diyeceksiniz herhalde...
Dostum, Kuran vaz ettiği suçlara bazı cezalar öngörür, kısas gibi.. Diğer tüm suçları örfi olarak devlet denetiminde topluma bırakır. Yazmadığı suçları mazur görüyor suçlaması ne kadar saçmaysa, bana bununla ilgili ceza ayetini göster demek de bu kadar saçmadır..
Bu durumu gerçekten anlamıyor musunuz?

Ş

Seviyeyi begnemiyor musun Şecaaddin Cica?
Ben sana kuranda bulunan ayetlerden bahsdiyorum ve sen seviyeyi begenmiyorsun, cok ilginc

T

Konu cok basit: Tahrif olduguna inanilan bir kitapta bile bu tü davranislari mahkum ediyorsa, Yaraticidan geldigine inanilan bir kitapta bu niye yapilmaz? Önemsiz bi konu mu bu?

T

tamer dost.. Sen gece uykunu alamadın sanırım. Mantık hataları yapıyorsun.. Ben sana senin paylaşımının seviyesinden bahsediyorum..
Bence artık devam ettirmeyelim ki, daha fazla yanlış yapma...

Ş

Şecaaddin Cica kuranda ahlâk kavramı yoktur... Kuranla gelen ahlâkı çok iyi net artık herkes görüyor... AHLAKSIZLIGI

H

hakan ..... Anlamadığın konularda gelip hemen slogan atma dostum.... Biz burada bu seviyeden konuşmayız......

Ş

secaaddin ver bir ayet konu kapansin devam ettirmeye merakli degilim

T

Laf salatasi yapmayi birakin artik nokta atisi yapin epi topu bir ayet, hadi bekliyorum

T

Şecaaddin Cica "tahrif olunmamislarsa" cümlesini araya sıkıştırma kardeşim seviyeden bahsederken dikkat et...

H

tamer..... Kuran tecavüze şu ceza uygulanacaktır diye bir emir içermez. Ama burda durup sormamız gereken soru şu…Kuran’da bu suça ceza olarak bir şey yazmıyor olması bu veya diğer Kuran’da yazmayan suçların cezasız bırakılacağı anlamına mı geliyor?…Cevap çok basitçe hayırdır…

Kuran’da cezası yazmayan binlerce suç vardır. Her durum ve suçun tarif edildiği ve cezalarının düzenlendiği bir yasa kitabı değildir Kuran…. Mesela tecavüzün dışında gaspın, yaralamanın, trafik suçlarının vs da cezası yazmaz. Zaten yazmasını beklemek akıl dışı bir beklenti olurdu. Öyle olsa Kuran neredeyse sonsuz sayfaya sahip bir hukuk kitabı olurdu. Oysa Kuran’da Yüce Yaratıcımız bazı suçların cezalarına hükmetmiştir. Mesela cinayetin cezası ölümdür veya zinanın cezası 100 celdedir … Diğer suçlara uygun cezaların düzenlenmesi ise insanların akıl ve birikimleriyle oluşturdukları hukukun konusudur.

Burada bir yanlış anlamayı da deşifre etmemiz gerekmektedir. Kuran’da anlatılan şekliyle şeriat, medeni hukuk dediğimiz ve insanlığın binlerce yıllık birikimiyle oluşmuş sistemle taban tabana zıt bir sistem değildir. Birkaç madde dışında Kuran şeriatı medeni hukuka yön gösteren ama birçok konuda da onunla tam uyumlu bir sistemdir. Bazı geri kalmış İslam ülkelerinde uygulandığı şekliyle Kuran dışı şeriata bakıp karar vermek Kuran’ın orijinal metninin bize emrettiği ahlaka ve şeriata yapılmış çok kötü bir eleştiriden öteye geçmeyecektir….

Sonuç olarak Kuran’da tecavüze herhangi ceza yazılmamış olması, haşa Allah’ın tecavüz gibi insanlık dışı bir suçu meşru gördüğünü göstermez. Bu durum Kuran’da cezası yazmayan diğer suçlar gibi hukukun konusudur….

Ş

Ben mesih inanlısıyım

H

Bu arada konuyu boldugum ıcın uzgunum

H

Tamam.. Teşekkürler dostum..

Ş