İslamda kadınlar niçin eksiktir?

KADINLAR NİÇİN EKSİKTİR?

(SAHABE-İ KİRAMDAN EBU SAİD EL HUDRİ(r. A.) ANLATIYOR:
“RESÜLULLAH(s. A.v.) KURBAN VE RAMAZAN BAYRAMINDA NAMAZGÂHA ÇIKTI.

BU SIRADA KADINLARA DA UĞRADI: EY KADINLAR TOPLULUĞU SADAKA VERİNİZ, ZİRA SİZİN CEHENNEMLİKLERİN EN ÇOĞU OLDUĞUNUZ BANA GÖSTERİLDİ,” BUYURDU.

ONLAR DA: “EY ALLAH’IN RESULÜ, NİÇİN BÖYLEDİR?” DEDİLER.

“LÂNETİ ÇOK YAPAR, KOCAYA NANKÖRLÜK EDERSİNİZ. SİZDEN BİRİNİZ KADAR, SAĞLAM BİR ADAMIN AKLINI ÇELEBİLEN, DİNİ VE AKLI EKSİK GÖRMEDİM,” BUYURDU.

ONLAR: EY ALLAH’IN RESULÜ! DİNİMİZİN VE AKLIMIZIN EKSİKLİĞİ NEDİR?” DEDİLER.

“KADININ ŞAHİTLİĞİ, ERKEĞİN ŞAHİTLİĞİNİN YARISI DEĞİL Mİ?” DİYE BUYURDU.
KADINLAR “EVET!” DEDİLER.

“İŞTE KADININ EKSİK OLMASI BUDUR. KADIN ADET GÖRDÜĞÜNDE NAMAZ KILAMAZ, ORUÇ TUTAMAZ ÖYLE DEĞİL Mİ?” DİYE BUYURDU.

“EVET!” DEDİLER.
“İŞTE BU DA DİNİNİN EKSİK OLMASIDIR,” DİYE BUYURDU.

SAHİH-İ BUHARİ. HADİS NO: 211. YENİ ŞAFAK YAYINI)

M
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
17
17 CEVAP

Lanet olsun, Allaha ve peygamberine iftira atan, uydurma hadis uydurup insanları Allahın yolundan saptıran hadisçilere. Allah hadis göndermedi, Kur'an gönderdi

B

Allah razı olsun

Şecaaddin Cica 2 yıl

allah eksiktir

çünkü yeryuzunde eksik olan ne varsa o yaratmstr demekki becerkszdr

M

Böyle olmamış olman yaratıcının değil, başta ailenin ve sonra senin eksikliğin! Eksikliğine sebep olarak yaratıcıyı ortaya atacağına duygu, düşünce, karar ve eylemlerini gözden geçir. Yaratıcı senin yaşamınla ilgilenmez, senin her türlü şartlarda yaşayabilmen için her türlü şartı oluşturmuş olup gerisini de senin çabana bırakmıştır! Yani senin Kaderin senin çabana bağlıdır!!!

Cumhur Trn 2 yıl

Rabbin yarattigi hangi varlik eksiktir..? Yaratilandaki muazzamligi gormeyi neden reddediyoruz? Insanoglu ne gozun pikselindeki birseyi ne hareket kabiliyetindeki bir maddeyi yaratabilmismidir? Canlilardaki farkli ozellikteki ve cesitlilik yaratilsta ki eksiklikle celismez mi? Yarattigi varliklar mi bu eksiklige sebeptir yoksa!

Orçun Savsa 2 yıl

Ayet bitti hadiselere mi başladınız sayın şarlatan?

C

BEKLE! DAHA, HADİS-İ ŞERİFLERİN UCU BİLE GÖRÜNMEDİ.

M

Boşuna değil işte şarlatan demem... Bu söylemine şaşırmadığım gibi rahatsız da olmadım doğrusu.

Cumhur Trn 2 yıl

seviye giderek düşüyor grupta, girmeli çıkmalı

Emrah Vrl 2 yıl

Ayıp ayıp. Bütün gün kopyala-yapıştır yapan orijinal fikirlerden uzak bir adam olduğunu anladık ta bari terbiyesizleşme

Mehmet Saltürk 2 yıl

Allaha iftira ediyorsunuz

T

Bir Resul Kitap (Haber) getirecek, getirdiğini Nebiye aktarıp O' beyan edecek ve Kitapta kullanılan Sıfat ve Tanımları Kitabın öğretisine göre ters orantıda kullanacak, Bu Kitaptan insanlığı sorumlu tutacak, yetmiyor Kadınların Şahidliğini eksik tutacak aynı zamanda Kadının (Cennet Annenin) Ayaklarının altında diyecek,

M Ali Çidem

Kadın Adetli iken NAMAZ Kılmaz İfadesinden Kasıtınız nedir.

Kitabın hangi bir Ayet veya bölümünde bilindik NAMAZ dan bahseder ?

Eğer Namaz varsa bu Namaz ne zaman emredilmiştir. ?

O

Kadının kadınlık özelliğiyle tastamam olduğunu anlayamamış. Kadın gözüyle kıyaslasaydı. Erkekler siz adet görmüyorsunuz, hamile kalmıyorsunuz siz yarımsınız derdi. Erkek egemen bir değerlendirme. Kadınların çoğunun günah işlediğine dair düşünce vahiy olduğuna inanılan bilgilerle bile zıt. Hadis, yani söz muhammed' e aitse. Anasını da öyle değerlendirmiş olur. Kendisine de buradan pay düşer.

A

"Kadın âdetli iken, namaz kılamaz ifadesinden kastınız nedir," diyorsunuz? Böyle bir soruyu nasıl, bana yöneltirsiniz. Hadisin ravisi Ebu Said el Hudri, güya Hz. Muhammet'in böyle söylediğini duymuş ve falancaya söylemişmiş; iki asır sonra yaşayan Buhari (MS. 810-870) de, bunu kayda geçmiş. Bunda benim ne kastım olabilir.................................................................................................................... Namaz Farsçadır. Peygamber döneminde namaz kelimesi bilinmiyordu. Kur'an'da ise, namaz, salat diye geçer. Kur'an, "Gündüzün başlangıcı ile sonunda ve gecenin ilk zamanlarında namaz kıl. Hud-114" der. Namaz önceleri 3 vakitti; Miraç olayında 5 vakide çıkarılmıştır. Onun da orijinal bir öyküsü vardır. Bu hadisten de bahsedeceğim.

M

Kendi aklının ve vicdanının razı gelmediği sözde bilgiyi( pisliği) yayma!

Cumhur Trn 2 yıl

O zaman şöyle soralım Kitapta NAMAZ Diye çevrilen Ayetlerde Kast NAMAZ mı Namaz ise bu durumda Namaz ne zaman Emderilmiştir ?

Olcay Kodaloğlu 2 yıl

Yani Müşriklerin kıldığı Namazın bir benzerini Oda yaptı diyorsunuz.! Doğru mu anladım ? Eğer Müşriklerle Savaşan bir Peygamber varsa bu durumda onların kıldığı Namaz ı niçin kılmıştır ? Bu anlatım Kitapla çeliştiğini görmüyormu bu alim 'Efendiler'

Olcay Kodaloğlu 2 yıl

Şunu belirtmekte fayda var Salat (Bağlamak) Salat-ı İkame Doğrultma / Ayağa kaldırmakdır) bu durumda yeryüzünde Salat-ı yapmayan Canlı olamaz

Olcay Kodaloğlu 2 yıl

Sn. Olcay! Ben alim falan değilim. Sana şunu hatırlatayım: Cahiliye dönemi denilen devirde, namaz ve gusul abdesti alan, namaz kılan, oruç tutan, ölülerini kefenleyen, sünnet olan, küçük gruplar vardı. Bunların hepsi biliniyordu. Hatta müşrik denilen kâfirler dahi, Allah'a inanıyorlardı. Hatta Kur'an'ın Zümer- 5. ayeti şöyle der: "(Müşrikler: Onlara"putlara", bizi Allah'a daha fazla yaklaştırsınlar diye tapıyoruz, derler.) Örneğin Atatürk'ün yaptığı devrimlerin hepsi, kendisinden önce biliniyordu; Atatürk otoritesini kullanarak, bu devrimleri teoriden pratiğe çevirdi. Bir daha, alim efendiler diye kimseyi küçümseme.

M Ali Çidem 2 yıl

Kuran-ı Kerim den kanıt göster bu hadis Kur-an’da hangi ayetle örtüşüyor??

İ

Uydurup çarpıtıyorlar. Hadissiz din olmaz her hadisede inanmak olmaz. Mantıksız hadisleri kabul görmeyin

Muhammed Biz 2 yıl

muhammed ben de ispatını istedim zaten, her hadis doğru değil

İlker Aydgn 2 yıl

Arkadaşlar! Biraz kafanızı çalıştırın. Yeryüzündeki kütüphane ve arşivlerde bir ilâ bir buçuk milyon yazılı hadis bulunduğunu, kaynak göstererek belirttim. Bu bir-bir buçuk milyon hadis içerisinden, hangisi sahih, hangisi mevzu, nasıl ayırt edeceksiniz. Sahih dediğiniz belki mevzu: Mevzu dediğiniz belki sahihtir. Hem Hadis kitapları -Kütüb-ü sitte hadisçileri ki, en önemli bunların kitaplarıdır- Hz. Muhammet'in vefatından en az iki yüz yıl elli sonra, hiçbir yazılı belge olmaksızın yazılmıştır.

M Ali Çidem 2 yıl

M Kur’an okuyacaksın eğer söylediklerin kitapta ispatlıysa inanacaksın, senin uydurma hadislerin Kutsal kitaptan daha kıymetli değil

İlker Aydgn 2 yıl

Sabah akşam uydurun çarptrın dine inanmıyorsunuz eyvallahta milletinde imanına el atmayın. Hadi ben çıkıyorum kalanlara kısmet.

M

Neden bu paylaşımlardan etkileniyorsanız bu durumda Sorgulayıcı değilsiniz

Olcay Kodaloğlu 2 yıl

İman zayıf sanırım. Etkileniyorlar

Volkan Daldeniz 2 yıl

yok ya eksikmiş. Fazlalıkları var eksiklikleri yok!
Bakın bakim çevrenizde kadınlar mı uzun yaşıyor erkekler mi? Kim hastalıklara daha dayanıklı? Bugün kadının yapamayacağı, okuyamayacağı bilim dalı mı var, ya da çalışamayacağı alan mı var? Bir amelelik onuda zorda kalırsa yapar yok olmadı makinalar kullanır.

Y

Kuranı bırakıpta 3-5 zibidinin götünden uydurduğu hadislere inanan kişiler kendini müslüman zannetmesin

T

Şimdi bu hadislere bu kadar laf eden arkadaşlar. Namaz ve şekli kuranda geçmez ama sabah akşam peşinden gidersiniz.

V

Has..... Tir

Z

Din bu

F

Gazzali'ye göre kadınlar sadece eksik değildir aynı zamanda "aşşağılık yaratıklardır". Krallara tavsiyeler kitabında kadınların "aşşağılık yaratıklar" olduğunu 18 madde ile ispatlıyor Gazzali denilen insan müsveddesi.
İşin bir de sahtekarlık tarafı var!
Kitabın İngilizce çevirisinde bu 18 madde yer aldığı halde Türkçe çevirisinde bu maddeleri bulamıyoruz. Çeviriyi yapan tercüman sahtekarlık yaparak bu maddeleri ve bazı bölümleri Türkçeye tercüme etmemiş. Tercüme etmemesinin nedeni İslamın ve Gazzalinin çirkin yüzünü şirin göstermek olsa gerek..

A

Sn. ali ! Bana İmam Gazali'yi hatırlatmanız iyi oldu. Onun kitaplarından kısa bir alıntı yaptım. yukarıda görebilirsiniz.

M