Kur'an'ı tek dini kaynak olarak görmek peygamberlere hakaret mi?

com-unjy2p2c3bsflf8z8eer.jpg
Kur'an'ı tek dini kaynak olarak görmek peygamberlere hakaret mi?
C
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
32
32 CEVAP

Biz sizin okumayi sevmediginizi biliyoruz özellikle verilenler kuran ise ondan tek kelimeyle kaciyorsunuz dosya bölümümüzdeki yazidan evvel hadis in kuranla çelişkili oldugu yeride konu üzerine verdim niyeyse sesin cikmiyor .
Alkah ayet yolluyor mescidlerde benim adimdan baska bir sey anmayin diyor, ibadet yalniz allaha yapilir diyor
Hadis peygamberi övmek ibadettir diyor
ibadet mescidde yapildigi icin alip peygamberi mescide sokup onu allah kadar cok aniyorsunuz bunlar bidattir şirk unsurudur dedigimiz zaman ama buhari söylemis sahihdir diyorsunuz Aklinizi bi kullanip yahu allahin lafinin yaninda ben neye inaniyorum böyle demiyorsunuz. HAdisin yalan olabilecegi akliniza gelmiyor .
Veridgim örnege göre ya kuran yalan söyluyor yada hadis sec begen al.
kuranin neresinde peygambere itaatin allaha itaat oldugu yaziyor ver ayetide bakalim bi öyle ayetletin önunu arkasını okumadan cimbizlamak ateistlerin isidir siz bunlari nereden ögrendiniz verdigim yaziyi sana cümle cümle ve cok daha fazladinida veririmde ne ise yariyacak ben yazicam sen gidicen bir sonrakin gelecek onada yazacam o gidecek bir sonraki gelecek. Önce niye red ettigimizi bi ögrenin bizim red unsurlarinizi öğrendikten sonra gelin itiraz edin benim icin zanan kaybi siniz bizim nedenlerimizi bilmediginiz sürece

C

Aklim almiyor ya hu bu ayetleri aliyorsunuz ama peygamberin verdigi seylerin sadece allahin ona vahyettigi seyler oldugunu yani kitap olarak kuranm oldugunu almiyorsunuz “Hüküm yalnız Allah’ındır.” (12:40) “O, hükmüne hiç kimseyi ortak etmez.” (18:26) kimse allahdan baska her hangi bir sey uzerine hukmunu veremez “Hiçbir insanın, Allah’ın kendisine Kitap, hikmet ve peygamberlik vermesinden sonra insanlara: ‘Allah’ı bırakıp bana kul olun!’ demesi mümkün değildir. Bilakis şöyle der: Okutmakta ve öğretmekte olduğunuz Kitap uyarınca Rabb’e hâlis kullar olunuz.” (3:79) bu ayetlere ragmen siz peygamberi hukumler veren haramlar helaller kilan bir insan konumuna getiriyorsunuz allaha ortak yapiyorsunuz Enam 57: De ki: Şüphesiz ben Rabbimden gelen apaçık bir delile dayanıyorum. Siz ise onu yalanladınız. Çabucak gelmesini istediğiniz (azap) benim yanımda değildir. Hüküm ancak Allah’ındır. O hakkı anlatır veO, doğru hüküm verenlerin en hayırlısıdır. oysa o bu yaptiginizi bilip Allahın gönderdiği delillere dayandığını, onun dışına çıkmadığını, hükmü yalnız Allah ın verdiğini, doğru hüküm veren yalnız Allah olduğunu, çok açık bir şekilde anlatıyor. ve yardan onu uyariyor Hakka 44; Eğer bazı lafları bizim sözlerimiz diye ortaya sürseydi, 45 Yemin olsun, ondan sağ elini koparırdık. 46 Sonra ondan can damarını mutlaka keserdik. bizim söyledigimizin disinda bir seyi biz söylemisiz gibi söylese onun canini alirdik diyor peygamber yinede bunlari dinlemiyeceginizi biliyor ve Araf 3: (Ey insanlar), Rabbinizden size indirilene uyun ve O’ndan başka velilere uymayın. Ne kadar da az öğüt alıyorsunuz! yine uyariyor allahdan baskasinin lafini dinlemeyin diye ama kurandan ögut alan yokki masal pesinde her kes peygamber sadece bir uyaricidir ve sadece kuranla uyarir 9: De ki: “Ben, resuller içinden bir türedi değilim! Bana ve size ne yapılacağını da bilmiyorum. Bana vahye dilenden başkasına da uymam! Ve ben, açıkça uyaran bir elçiden başkası da değilim. Enam 48: Biz peygamberleri ancak müjdeleyiciler ve uyarıcılar olarak göndeririz. Kim iman eder ve kendini düzeltirse onlara korku yoktur. Onlar mahzun da olacak değillerdir. Ankebut 18: “Eğer yalanlarsanız bilin ki, sizden önceki ümmetler de yalanlamıştı. Resule de düşen, açık bir tebliğden başka şey değildir. Ahzap 45-46: Ey Peygamber! Biz seni bir şahit, bir müjdeleyici, bir uyarıcı; Allah’ın izniyle kendi yoluna çağıran bir davetçi ve aydınlatıcı bir kandil olarak gönderdik. Ankebut 50: Dediler ki: “Ona Rabbinden mucizeler indirilseydi ya!” De ki: “Mucizeler ancak Allah katındadır ve ben ancak apaçık bir uyarıcıyım.”

Cem Turkarslan 2 yıl

İsra 36: Hakkında kesin bilgi sahibi olmadığın şeyin peşine düşme. Çünkü kulak, göz ve kalp, bunların hepsi ondan sorumludur. hakkinda kesin bilgi sahibi oldugumuz tek sey KURANDIR gerisi masaldir. aklinizi basiniza devsirin

Cem Turkarslan 2 yıl

Ankebut 51: Karşılarında okunup duran bir kitabı sana indirmiş olmamız onlara yetmiyor mu? Bunda, inanan bir toplum için elbette ki bir rahmet ve bir öğüt vardır.

Cem Turkarslan 2 yıl

Araf 185: Allah’ın göklerdeki ve yerdeki mülkiyet ve tasarrufuna, Allah’ın yaratmış olduğu herhangi bir şeye ve ecellerinin gerçekten yaklaşmış olması ihtimaline hiç bakmadılar mı? Artık bu Kur’ân’dan sonra başka hangi söze inanacaklar.

Cem Turkarslan 2 yıl

Doğrusu Kur’an, sana ve kavmine bir öğüttür. İleride ondan sorumlu tutulacaksınız.

Cem Turkarslan 2 yıl

Cem abi messengerda konusalım

Mesut Kutucu 2 yıl

Artik ahirette kuranin buyruklarindan sorumlu tutuldugunuzda hadislerden örnek verip yirtmaya claisirsiniz, insallah allah acir size

Cem Turkarslan 2 yıl

yapalim ama bu gece degil yarin sabah saat 5de kalkip ise gidecegim yarin aksama yapalim

Cem Turkarslan 2 yıl

Bende gidicem abi

Mesut Kutucu 2 yıl

Neyse tamam sana yazdım messenger dan. Bana dön yarın olur mu allahe emanet

Mesut Kutucu 2 yıl

Tamam yarin beni yazarken görünce bi slm ver gecelim messengera olmadi ararim ben seni telefonla

Cem Turkarslan 2 yıl

Eyw. Hayırlı geceler

Mesut Kutucu 2 yıl