Muhammed'in efsane atı Pegasus mu?

Muhammed'in efsane atı Pegasus mu?
Yunan mitolojisinde kanatlı at tır. Zeus un oğlu ve Herkül ün kardesidir. Doğar doğmaz yeryüzünden ayrılmış ve
tanrıların diyarına uçmuştur. Rengi tamamen beyaz ve uçmasına olanak veren iki büyük kanadı vardır. Uçarken havada kuş
gibi görünür. Zeus ün yıldırımları getirme görevini üstlenmiştir.

Kanatlı at Pegasus'un Türk mitolojisindeki adı Tulpar'dır.
BURAK: Hz. Muhammed'in Miraç gecesi bindiği efsanevi at
(Tulpar, Türk mitolojisindeki (örneğin Tatar mitolojisi) kanatlı atın adıdır. Aynı yaratığın Yunan mitolojisindeki karşılığı Pegasus'tur.)

Tanrı, Muhammed'in Burak'ını,
İbrahim'e de vermişti. İbrahim, Burak'a biner ve bulunduğu yerden 35 günlük mesafedeki mekke'ye bir gecede giderdi.

Diyanet İşleri Başkanlığının web sitesinde aşağıdaki açıklama vardır.

"Peygamberimizin Mi'rac'tan önce göğsünün açılması, göreceği olaylar karşısında rahat olması ve kendini kaybetmemesi içindir.

Daha sonra Cebrâil Peygamberimizi "Burak"a bindirerek birlikte Kudüs'teki Mescid-i Aksa'ya geldiler. Manevî bir binit olan Burak'ı Peygamberimiz şöyle tarif ediyor: "Bu, merkepten büyük, katırdan küçük uzun ve beyaz bir hayvandı. Adımını gözünün görebildiği en son noktaya koyardı."

İsrâ sûresinde Mi'rac'ın bu bölümü ile ilgili şöyle buyurulmaktadır:

"Kulu Muhammed'i bir gece Mescid-i Haram'dan' kendisine bir kısım âyetlerimizi göstermek için çevresini mubarek kıldığımız Mescid-i Aksa'ya götüren Allah'ın şanı ne yücedir. ''DoğrusuO, işitir ve görür."

A
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
17
17 CEVAP

Muhammed yaşadığı sürece tek bir mucize yapmadı.. Gökte ne işi var anlamıyorum. Şu anda gökte Tanrı tarafından Kral olarak tayin edilmiş tek bir peygamber var: İsa Mesih. Kendisi yeryüzünde insan olarak doğmadan önce de Tanrı tarafından yaratılan ilk ruhi varlıktı.

A

O peygamber degil rabbin oglu rabbdi

Ibrahim Delikbaş 2 yıl

Ibrahim Delikbaş Tanrıtarafından ilk yaratılan ruhi varlık olduğu için bir anlamda Tanrı'nın Oğlu ünvanı doğrudur ama Hıristiyan Aleminin kiliselerinin iddia ettiği gibi asla Tanrı değildir. Zaten bunu kendisi de vurguladı. Tanrı'nın gökteki Krallığının Kralı olarak tayin edildi ve yakın zamanda melek ordularıyla harekete geçerek tüm kötüleri ortadan kaldıracak.

Ali Gözütok 2 yıl

Tanrinin oglu tanri olmayabilirmi. Buyuk tanri ve kucuk tanri. Baba ve ogul. Bunun disindakiler laf. İsaya insan demek mesaja ihanet olur.

Ibrahim Delikbaş 2 yıl

Ibrahim Delikbaş Sadece Tanrısal nitelikleri vardı. Kendisi "Ben kendiliğimden bir şey yapmıyorum. Babadan öğrendiklerimi sizinle paylaşıyorum" dedi. Ayrıca ölümünden kısa süre önce Getsemani Bahçesinde sabaha kadar stres içinde YehovaTanrı'ya dua etti.. Tanrı olsa başka birine yakarmasına gerek kalmazdı. İsa Mesih Tanrı'nın gökte kurulmuş olan Krallığının ebedi Kralıdır ve çok yakında melek ordularıyla harekete geçerek yeryüzündeki tüm siyasal sistemleri ve onların destekçilerini ortadan kaldıracak.

Ali Gözütok 2 yıl

Evladin babadan yardim dilemesi yalvarmasi hem taneilar hemde kullar icin normal ve dogaldir. Evlat tanrinin bAba tanriya yalvarmasi uardim dilemesi tanriligindan birsey kaybettirmez. Bunlar manti kurallari

Ibrahim Delikbaş 2 yıl