Mekke diye bir şehir yoktur ve Muhammed diye biri hiç yaşamamıştır tezini destekleyen kaynak var mı?

Benzer konuda ateist tarihçilerin sundukları kaynakları mutlak doğru kabul edip aynı konudaki müslüman veya tarafsız tarihçilerin kaynaklarını safsata olarak kabul etmek ne ile izah edilebilir.?

Örnek; "Mekke diye bir şehir yoktur. Muhammed diye biri hiç yaşamamıştır. Kaynakları da şunlardır." Şeklindeki ateist kaynakları kayıtsız şartsız kabul edip aksini gösteren kaynakları aptalca bulmak nasıl bir psikolojinin ürünüdür?

Not: Son zamanların en popiler ateist itirazlarından biri bu. Kaynağı nedir bilmiyorum ama sıklıkla duymaya başladım. Mutlaka burada da vardır böyle düşünen.

F
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
10
10 CEVAP

Yaşayıp yaşamadığını bilmiyorum ama yaşadığına dair kanıt yok.

A

Görmek istemeyen birine herhangi bir şeyi gösterebilmenin yolu yoktur..

E

Tarih, arkeoloji vs gibi musbet şeylerden bahsediyoruz kanıt yok derken. Varsa gösterin söz inanacagim:)

A

Aysegul Algur Bence tutamayacağınız sözler vermeyin

Elif Eşli 2 yıl

Yaşadığının kanıtı peygamber olduğu anlamı taşımaz ki ben Muhammed'in aydınlanmış bir kişilik olduğuna ama öğretisinin değiştirilmiş olduğuna o yüzden de sistematik olarak gerçek bulguların yok edildiğine ihtimal veriyorum.

Aysegul Algur 2 yıl

aysegul zaten öyle. Ona ait olan tek şey kuran kalanı tahrif olmuş. Ama muhammed hiç yaşamadı demek ne ya:))

Fatih Özinan 2 yıl

Kuranin orjinali de yok. Muhammed hiç yasamadi değil de yaşadığına dair hiç kanıt yok. Mo bilmem kaç Lara kadar bulgular var ama Muhammed'in yaşadığına dair en ufak bir belge kanıt yok. İlginç değil mi?

Aysegul Algur 2 yıl

nasil kani yok aha hz. Muhammed (saw) hasretlerinin hirka-i serifi. dna testi yapildi peygambere ait oldugu kanitlandi. Karbon testini de yapacaklar da kgb izin vermiyor. Yoksa ortaya cikacak allahin gercekligi (!) subhanmuhammed amax

com-fafvh6trqe9lmye31ktv.jpg

Emrah Tekece 2 yıl

Soyut bir varlığın yokluğunu yada varlığını ispatlayamassin. Lakin Muhammed insan ve sadece İslam kültüründe geçiyor. Dolayisi ile yoktur diyebiliriz.

B

Tıpkı Musa nin denizi yarması sadece semevi kitaplarında geçtiği gibi. Oysa mısır kayıtlarında öylesi büyük olay yok

B

ateist kaynaklar tarafsizdir. Dini bir kaynak gercegi soylemek adina allahi bir kenara koyup düşünemez. Dine bagli yorumlar.
ateist kaynaklarda bagli olunacak birsey yok.

E

Emrah Tekece bence öyle değil, ateist olduğunu iddia eden çoğu kişi sadece ateist değildir, aynı zamanda Tanrı inancından ve dinlerden nefret ederler.. Dolayısıyla onlar da tarafsız falan değildir.

Elif Eşli 2 yıl

o zmn tarafsiz bilgi yoktur

Emrah Tekece 2 yıl

Ateist bilim insanları tanrının varlığı yokluguyla ilgilenmez. Musbet bilime delillere inandıkları için tanrinin varlığına bir kanıt yoktur derler. Tanrı inancından nefret ettiklerini düşünmüyorum.

Aysegul Algur 2 yıl

Alıntı dini kaynak harun yahya evrim teorisinin çöküşü: EVRİM teorisi, 150 yıldır gündemdedir ve insanların dünyaya bakış açılarını derinden etkilemektedir. Onlara, bu dünyaya tesadüfler sonucunda gelmiş bir "hayvan türü" oldukları yalanını telkin etmektedir. Alıntı ateist kaynak evrim agaci En kısa tanımıyla evrim, canlı türlerinin popülasyonlarının nesiller içerisindeki değişimi sürecidir. Evrim, genellikle kısa vadede genotipteki (genlerdeki), genellikle uzun vadede ise bu gen değişimlerine bağlı olarak fenotipteki (fiziksel özelliklerdeki) değişimdir.

Emrah Tekece 2 yıl

Elif Eşli cok basit iki ornek verdim sence hangisi tarafsiz görünüyor. Lutfen imanini bir an icin kenara koyup ve objektif cevap verir misin

Emrah Tekece 2 yıl

Sayed Monem diye biri var. Muhammed peygamberin hiç yaşamadığını iddia ediyor. Ansiklopediler dolusu İslam tarihi bilgisi ve oluşan kültür varken buna inanmam zor. Ya da hiç yaşamadığına inanan ateist varsa peygamberin 9 yaşında çocukla evlenmesi ya da Beni Kurayza kuşatması gibi konular hakkında hiç yorum yapmamalı. Hepsi yalan oluyor çünkü.

F

"Muḥammad ibn 'Abd Allah ibn 'Abdul-Muttalib ibn Hashim ibn 'Abd Manaf ibn Qusai ibn Kilab"
Soy hattına sahip olduğumuz bir insanın yaşamamış olduğunu iddia etmek . "Mucize" diye tanımlanan şeylere olmamış ya da olmuş denebilir bunlar soyut şeyler sonuçta.

O

Genelde bu tarihi ve dini araştırmaları müslümanlar yapamaz bilimle uğraşan bilimi dininin önüne koymayan abiler yapmalı ki olması gereken budur yine adamlar kendi tarihlerini aynı şekilde incelemeleri gerekir bilimi dininin önüne koycan

O

yurdum islam düşmanları

Fatih Özinan 2 yıl

nerden kanıya vardın ateist olduğumu merak ettim şu an

Orhan Lalezar 2 yıl

sonra neden ciddiye almayıp trollüyorsunuz diyorsunuz öncelikle bir insanın bilimsel araştırmalarına okumadan bakarsın eğitimine saha tecrübesine bu zor bir şey değil ayrıca tarafsız mı zaten taraflıysa yaptığı çalışmanın zerre değeri yoktur

Orhan Lalezar 2 yıl

orhan değiştrdm

Fatih Özinan 2 yıl

yo islam düşmanı da değilim ailem sıkı müslümanlardır sizdeki kafa ama değişik bence

Orhan Lalezar 2 yıl

Elif Eşli, Atatürk'ün bir sözü yazıştığımız konulara çok güzel ışık tutuyor; ".Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet yönetimimizdeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler, yönetimde ve politikada bizi aydınlatıcı ana çizgilerdir. Fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz."

A

Ayhan Sarıkınacı maalesef dinsizler ve ateister Atatürk'ün deist olmasını çok arzu ediyorlar ancak kendisinin Müslüman olduğunu gösteren çok veri var elimizde.. Bana göre kendisi Müslüman'dı, Allah mekanını cennet etsin.. Sinan Meydan'ın açıklamasını dinleyin mutlaka...

Elif Eşli 2 yıl

Elif Eşli, Sinan Meydan'ın kıvırması maalesef acınası bir durum. Bu söz, Sinan Meydan'ın dediği gibi cımbızlanıp anlamı değiştirilmiş değildir. Tüm metni internetten kolayca bulabilirsiniz. Atatürk, ilkelerinin değişebilir olduğunu başka türlü ifade edemez miydi ki, "gökten indiği zannedilen" kitapları örnek versin? Atatürk, İslam'ın şartlarından hangilerini yerine getiriyordu da Müslüman olduğunu düşünebiliyorsunuz? Fransa'nın Turan Dursun'u tarafından yazılan "Aklı Selim" (bugünkü adıyla Tanrısızlığın İlmihali) kitabının yayımlanmasını emretmiştir Atatürk. Cebrail'in dediği gibi; okuyun lütfen. Ayrıca Cumhuriyet dönemindeki lise müfredatında yer alan Tarih kitabında Muhammed'den ve İslam'dan nasıl bahsedildiğini araştırın. Hala aklınızda en ufak bir soru işareti olursa, elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Ayhan Sarıkınacı 2 yıl

Ayhan Sarıkınacı keşke tek okuyan ve araştıran kişiyi kendiniz zannetmeseydiniz Benim fikrim araştırmalarım da ışığında Ata'mızın Müslüman olduğudur. Tabii ki en doğrusunu Allah bilir...

Elif Eşli 2 yıl

Okuyan ve araştıran, öne sürdüğü fikirlere kaynak verebilir. Siz de kaynak önerirseniz, yanlış bildiğim varsa doğrusunu öğrenmekten memnuniyet duyarım.

Ayhan Sarıkınacı 2 yıl

Ayhan Sarıkınacı öyle bir mecburiyetim yok.. Siz de kendi araştırmanızı yapmış bu sonuca varmışsınız mesela, ben diyorum ki benim araştırmalarım bana Müslüman olduğu konusunda yeteriince done veriyor, üstelik Sinan Meydan'ın yorumunu da attım size, ikna olma gibi bir niyetiniz zaten yok, benim de ikna etme gibi bir derdim yok....

Elif Eşli 2 yıl