Online oyunlarla alakalı bir yasa mevcut mudur?

Online oyunlarla alakalı bir yasa mevcut mudur ?
Mesela yüklü miktarda para yatırdığın bir oyundaki hesabının kalıcı olarak kapatılması mümkünmü? Bu arada oyunun kurallar bölümünde yönetim istediği zaman siler kapatır erişilmez kılar gibi bir madde var. Yani bir nevi yatırım yaptığım bir oyunu yönetici istediği zaman kapatabilir mi sebepsiz ve süresiz olarak ??

B
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
3
3 CEVAP

Para vererek aldığınız ürünler bir nevi tüketici ile satıcı arasında kurulan sözleşmeye benzer bu sebeple satıcı olarak muhattabı tespit edebiliyorsanız tüketici hakem heyetine veya yasal parasal sınırı aşıyorsa tüketici mahkemesine başvurabilirsiniz. Sözleşmede bahsettiğiniz şekilde aşırı kısıtlayıcı hüküm var ise o hüküm geçersiz sayılır.

D

11. Disiplin Tedbirleri/Hesabin Sonlandirilmasi STOH HERHANGI BIR HESABI, ISTEDIGI ZAMAN, SEBEPLI YA DA SEBEPSIZ OLARAK, ÖNCEDEN BILDIREREK YA DA BILDIRMEKSIZIN ASKIYA ALABILIR, SONLANDIRABILIR, DEGISTIREBILIR YA DA SILEBILIR. ( böyle bir madde var oyunu oynamaya basladıgında bunları kabul etmiş olursunuz ve hiç bir hak talep edemezsiniz deniyor. Varmıdır sizce böyle birşey.

B

Böyle bir hüküm geçersizdir. Arkasını arayınız.

Doğukan Vursun 5 yıl

teşekkür ederim.

Burhan Çelikli 5 yıl

böyle haklarınızın tamamen kısıtlandığı bir oyunu nasıl oynadınız anlayamadım Burhan Çelikli bey? Sözleşmeyi sanırım okumadan kabül etmişsiniz gibime geliyor.

Bayram Kavi 5 yıl

Online oYun sonucta diyerek başladık. Ama yasal degilmiş avukat beyde söyledi. Bakalım arkasına düşecegiz bu işin

Burhan Çelikli 5 yıl

Oyun derken kumar mı? Bu gibi sitelerin sörvırları Yurt dışında olduğu için zaten bir şey talep edemezsiniz.. Tahsil kabiliyeti mevcut değil..

site Türkçe olabilir, ama siteyi işleten kişi/şirket Karadağ veya Arjantin'dedir ekseri...

Türkiye'deki icra dairelerinden herhangi bir yaptırım gücü bulunmamaktadır. Ayrıca velev ki bu site yönetimi Türkiye'de bulunsun, kumar alacağınız yüzünden icra takibi başlattığınızda;

1-) bu alacak borçlar kanununa göre Eksik borçtur, yani borçlu ben vazgeçtim kardeşim ödemiyorum diyebilir... Kumar borcunu Kanuni yolla takip etme imkanınız yoktur

2-) bahis yoluyla para kazandığınızı iddia ederseniz size kabahatler kanununa göre ceza kesilebilir.

O