Otobüste, sokakta namaz kılan insanlar dine zarar veriyor

Türkiye dünden beri bu görüntüleri konuşuyor. Görüntülerden birisinde bir kadın bikinisiyle plajda diğerinde ise bir halk otobüsü şoförü, yolcuların gözü önünde namaz kılarmış gibi yapıyor. İşte sosyal medyada tepki çeken ve insana "kutsallarımızdan elinizi çekin" dedirten o görüntüler...
Biz, artık dini bile kendi çıkarlarımıza alet edip uyuşmuş ve yozlaşmış beyinlerimiz ile dindarcılık oyunu oynayan düşüncesiz ve aptal bir toplum olduk...

com-b11t1qxmui1950g2gley.jpg
com-2waryqt2y7ri7qxy5yc5.jpg
H
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
23
23 CEVAP

Gösteriş amaçlı, dalga geçer gibi Allah ıslah eylesin...

S

Ya bu nasıl bir zihniyettir şu sosyal medya için herşeyi yapıyorlar pes gerçekten özellikle şu bikinili kadın bu nasıl bir insanlık allah ıslah etsin elbet hakkettikleri cezayı ya bu dünyada ya da ahirette alacaklar

S

kesinlikle reklam için dini kullanıyorlar, sosyal medyada nasıl ön plana çıkarız diye her bbbb.. Yapıyorlar,,rezillik ve sow

Hakan Çiçen 3 yıl

Maun suresi 5.6.7.8 ayetler vay o namaz kılanların haline diye başlar bu. Tip şahısları işaret ediyor.

Muhtesim Cenesiz 3 yıl

Bence kadın yüzerken yorulmuş nefesini toparlamaya çalışıyor. Namaz kıldığını nerden çıkardınız?

Ayşegül Birimenler 3 yıl

Ayşegül Birimenler belkide hocam bilemiyoruz yafda biz bilmiyoıruz

Muhtesim Cenesiz 3 yıl

Hay hadi otobüstekini anlayalim ki anlaşilir gibi degil asla diğer şahıs için namazin şartları oluşmamış bile. Setr_ i avret olayi..

M

Üst resimdeki bayan Allah a değil şeytana secde ediyor orası kesin de alttaki resimdekinin kalbini Allah bilir. Ama namazım geçecek olsa ben de otobüste namazımı kılardım. Gösterişten Rabbime sığınırım

B

Hocam samimi olan ve her zaruri durumu anlamak lazim anlaşılır zaten. Uzun yolculuklarda otobuste yada diğer araçlarda zamin musait degilse koltukta kılınabiliniyor.

Muhtesim Cenesiz 3 yıl

Zaten ben de bu beyefendi gibi değil oturduğum yerde kılardım

Betül Dumlupınar 3 yıl

Çalışmak ibadettir is saatinden zaman çalmak hırsızlık namazin kazası var bir evinde kıl namazını bunlar gösteri sadece suanki durumdan faydalanmaktan başka bişey degil

A

Hocam bunlarin durumu ayri zaten. İşin ibadet olmasi olayı ise farklidir ibadetlerini yapmakla beraber çalışmak ibadettir. İbadetsiz çalışma ibadet olamaz. Birde şu var isyerinde namaza izin verilmeli ve bunu istismar etmemelidir abit olan zat. Tum namazlarin bu sebeple kazaya kalması anlamsizdir çünkü her vaktin kendine has sevap ve hususlari vardır.

Muhtesim Cenesiz 3 yıl

israiloğullarının dünyasal üst aklı.. Türkiyeyi.. Laikcisi ve dincisi olarak ayrıştırmak ve ikiye bölmek için.. Ürettiği bilinçli senaryolardır.. Mutlaka altında kullandığı bir tarikatın ve cemaatin eylemli kararı vardır.

K

Algı operasyonu yapıyorlar, provake amaçlı şovlar....

E

aynı.. İŞİD gibi önce Türkiyeyi.. Sen Allahın mücahidisin.. Cihatın hayırlı olsun.. Gibi dindarlara hoş gelen mesajlarla şeriatçılara teslim edecekler... Onlarda geçici zafer sarhoşluğuyla.. Laiklere saldıracaklar.. Kadınları kırbaçlayacak.. Alevi ve laik erkekleri katliam yaptıracaklar.. Bütün dünyaya seyrettirecekler.. İslamın nasıl vahşetsel boyutlarda olduğunu gösterecekler..

K

Kazım Kalu sloganik laflara karni doydu bu milletin soruna çözüm arayalım. Sen evvela cihad yazmayı öğren ve anlaminida tabiiki ve islamı vahşetin sembolu göstermekten vazgeç. Olayin laiklerle hele alevi kardeşlerimizlede uzaktan yakindan alakası yok.

Muhtesim Cenesiz 3 yıl

O zaman.. Laiklere saldırıların niye arttığını hele bir anlat..

Kazım Kalu 3 yıl

Öyle bir durum yok Kazım Kalu .bireysel olaylar yaşanıyor iki kesimde ara ara saldırıya uğruyor maalesef. Hiçbir şiddeti kimse maruz göremez.

Muhtesim Cenesiz 3 yıl

tamam abi.. Çok sağol..

Kazım Kalu 3 yıl

İslamiyet'i vahşet dini olarak göstermeniz çok üzücü...

Betül Dumlupınar 3 yıl

sonra.. TC yi.. Bu Uygarlık düşmanlarının elinden kurtarmak için BM den karar çıkartıp.. Almanya ve Fransa ile birlikte.. Saldıracaklar.. Kürtler.. Güya laikleri kurtarmak için ABD destekli silahlarla vura kıra.. Ankaraya kadar gelip.. Tarihinin en büyük devletini kuracaklar. Ve Anadolunun yarısına sahip olacaklar..

K

Kürt kökenli tarikatlar ve cemaatler vasıtasıyla.. Nurcusu yada aczimendisi, menzilcisi, nakşibendisi vasıtasıyla bu senaryo.. Uygulanıp.. Dindar kürtler ile savaşçı kürtler.. Aynı amaçta birleşmenin.. TC yi yıkmanın.. Onulmaz zaferini yaşayacaklar..,

K

yurt dışından yayılan TC yi bölme insanları birbirine kırdırma projelerinde.. Türkün laikininde.. Dindarınında hiç bir karı yoktur.. İkiside enkaz altında kalacaktır... Hepimiz perişan ve vatanımızdan olacağız.. Laik ve dindar kardeşliği bu zamanda lazımdır.. Birinin diğeri üstünlüğü yoktur.. Kardeşliğimizi hızla tesis edelim.. Bu Provakatörleride.. Gördüğümüz yerde polise teslim edelim..

K

Kazım hocam çok haklı ve güzel bir konuyu ayni güzellikte anlatmişsiniz. Ama şu varki o yazdiginiz cenaatler yada kürtler en az sizin kadar vatanseverdir. Bir kürt kökenli biri olarak cemaatlere ve tüm kürt halkına yaklaşıminizi ibretle okudum. Şunu biliniz ki vatanseverlik kimsenin tekelinde değil arkadaşım. Laik çağdaş biri olarak sizin daha evrensel değerler çerçevesinde olayı açıklamaniz ve öylede bakmaniz beklenirdi. Her olayda laikliği ortaya atmanin bence hiç bir lüzumu yok. Bizler tek beden ve aynı ruh olmadığımiz müddetçe birileri tarafindan kullanilacağız. Bunun adi abd olmuş iran olmuş israil olmuş fark etmez arkadşım.

M

Bize bir haller oluyor kimse kendi işiyle uğraşmıyor Allah hayır etsin

F

Kazım bey bir kürt olarak söylüyorum inanın vatanımı en az sizin kadar seviyorum. Kürdün Türkün kardeş olduğuna inanıyorum. Türkiye Cumhuriyeti nde de yaşamaktan gurur duyuyorum. Bu vatan uğruna kürdün de kanı aktı türkün, lazın, çerkezin de demek ki bu vatan hepimizin. Hem hangimizin kanı, ırkı, rengi vs... Ismarlama geliyor ki biz bu durumumuzdan dolayı böbürlenelim veya hor hakir görülelim. Lütfen bu oyunlara gelmeyelim karanlık güçlerin hedefi vatanımızı elimizden almak bu eylemleri yapanların çoğu kürt bile değiller gözümüzü açmazsak birbirimizi yemeğe devam edersek o zaman olan yine bizlere olacak

B

Ben denk gelmiş olsam, ikisinide döverdim. İkiside, gerçekten namaz kılmış bile olsa, ikisninde kabul değildir. Önünde insan var ve çıplak. Harbiden döverdim.

E

Sosyalistlerin cami basıp ibadete engel olmadığı gibi, İslamcı olup ibadetini yapması gereken yerleri ve şekli bilmesi gerekiyordu oysa. Bu durumdan kimse kendine malzeme çıkarıp ayristiriliyoruz demesin. Bu düpedüz şeriat geldiğine işarettir. Otobüste bulunan insanlarin hepsi mi ateist? Madem ibadet zamanı buyrun hep birlikte demeliydi. Erkekler önde kadınlar arkada.

B

şeriat nedir Cengiz biraz açıklarmsınız lütfen.

Muhtesim Cenesiz 3 yıl

Hz. Google 'a sor

Bici Özeken 3 yıl

ama yorumu sen yapıyorsun sen açıklarsan konuyu tartışma derinliği açısından nerde olduğumuzu daha iyi anlarız ordan devam edebiliriz. Zaten ben ne olduğunu biliyorum.

Muhtesim Cenesiz 3 yıl

Uyan bence! Bu uyku caniniza okuyacak. Kimse benim kapım önünde namaz kilamaz mesela. Yada biraz Arapça biliyorum diye şeyh ilan edemez. Bı kere inandiginiz kitabın anladiginiz dilde çevirisini okuyun. Ulu orta yerde ibadet yapan bı toplum yok. Buna Müslümanım diyen herkes tepki gösterir. Necasettten taharet diye bişey var. Namaz kildigin yer ne kadar temiz bilader derdim ben o şoföre.

Bici Özeken 3 yıl

uyanığım bu bir. Senın kapına gelıp namaz kılan yok bu iki. Bu uyku canımza okuyamaz buda üç. Burada biraz arapça bilen şeyhim diye idda eden yok bu dört. Biz inandığımız kitabı arapça ve kendiş dilimizde zaten okuyup anlıyoruz. Ulu orta ibadet eden toplum ve topluluklarda yeterince var .

Muhtesim Cenesiz 3 yıl

Yorum yapmayacağım......

A

Otobüste namaz kılan kıbleyi nasıl ayarlıyor? Seyir halinde ki otobüste? Bikinili namaz kılan bence turist olabilir, İslamiyetten etkilenmiş olabilir, tam müslüman olmadığı için bunu yoga gibi heryerde yapılabileceğini düşünmüştür

E

Binek üzerinde veya vasıtada olan kimse: Bir özründen dolayı binekten veya vasıtadan yere inip namaz kılamayan kimse, kıbleye yönelerek namaz kılması şart değildir. Mümkün olduğu şekilde hangi cihet olursa olsun niyet edip namaz kılar.

Muhtesim Cenesiz 3 yıl

Arabada namaz mi olur iyice sacmaladilar

Sevilay Yakın 3 yıl

Adamda özür yok ki? Gayet sağlıklı kaza etse olmuyor mu,? maun suresi geldi aklıma?

Emine Kovancı 3 yıl

Hocam maun suresi bu durumdakiler için değil. Çünku samiyetlerini test edemiyoruz maalesef.

Muhtesim Cenesiz 3 yıl

Sevilay Yakın siz müftümüsünüz efendim .

Muhtesim Cenesiz 3 yıl

Ne tür bi eylem bu ya. Acınası durumdalar farkında bile değiller...

G

Yorumları okudumda Muhtesim Cenesiz hocam ders verilmesi gerekenlere dersini vermiş almışlardır umarım şu fotoğrafların hayatınıza bir katkısı oldu işte..

Y

Arabada namaz 12 yildir var malum iktidardan sonra komik bence

S

Bu karelerin iktidarla ne alakasi var hocam. Konuyu okuyup cevap vermenizde yarar var yoksa olaya sloganik yaklaşmış gibi görünüyorsunuz.

Muhtesim Cenesiz 3 yıl

56 yasindayim ulkemde olanlarin farkindayim hayatimin hic bir doneminde dinin bu denli somuruldugune kullanildigina tanik olmadim hocam inanca saygim sonsuz ben de inancliyim ama boyle sokaklarda gosteris yapanlara sinir oluyorum

Sevilay Yakın 3 yıl

İlkokul hatta ana okul ogrencilerinin kadin gibi ferace carsaf giymekerine siddetle karsiyim saçlar hava almali dinimizi ogretelim ama abartmadan

Sevilay Yakın 3 yıl

Sevilay Yakın hocam her dönem memleketimizde din ve siyaset iç içe olmuştur ve bu devam da edecektir. Çünkü müslüman olan halkımız ve yöneticiler (her ne kadar laik olursakda oalalım) dini inançlarını kapı ardına bırakıp yokmuş gibi davranamıyorlar davranamazlarda. Riya ve gösterişe gelince ona akl-ı selim herkes karşıdır tabiiki en önce islam dini buna karşı ..

Muhtesim Cenesiz 3 yıl

Yorumları okudum da herkes bu insanların namaz kaldığından eminmiş gibi yorum yapmış. Her rüku ve secde pozisyonunda duran namaz mı kılmış sayılıyor? Yukarıdaki yorumum arada kaynadığı için tekrar yazıyorum o kadın yüzerken yorulmuş ve nefesini toparlamaya çalışıyor olabilir, arabadaki adam yoruldum ayaklarım ağrıdı mesajı vermek istemiş olabilir. Neden bu kadar peşin hükümlüsünüz?

A

hocam haklsınız aslına olayada tam olarak kesin bilgimiz yok ellerimizde. Sadece yayımlanan fotoğraflara göre yorum yapılmakta.

Muhtesim Cenesiz 3 yıl

Hiç bir sey gorundugu gibi olmayabilir inancli biri zaten ciplak namaz kilmaz

Sevilay Yakın 3 yıl

Belki de... Ancak uygunsuz bir msj olmus hocam

Hasan Yarıs 3 yıl

Ben öyle yorum yapmadım. Sadece ikisinide döverdim yazdım. Namaz kılanlar diye bi açıdan bakmadım. Ben hariç herkes olabilir belki ama ben yazmadım.

Emrah Genoğlu 3 yıl

Hangi gerekçeyle bu insanları dövme hakkını kendinizde buluyorsunuz? Emrah Genoğlu

Ayşegül Birimenler 3 yıl

Bu tür zırvalamalar, sırf toplumun içine nifak sokmak için yapılıyo. Bu piyonlar madem kendileri bi karar alıp, uyguluyolar;
Sıkıysa, yiyosa, gidip israil'in sokak ortasında namaz kılsalar ya!

E