Türkiye'te terörün bittiğini teknolojinin geliştiğini ve uzay aracımızı yapacağımız günleri görebilecek miyiz?

Sizce turkiyede terorun bittigini, ilk kendi yapimimiz insanli uzay aracimizin yapildigini gorebilecek, firlatilisini televizyondan izleyip gururlanabilecek miyiz?

Semih Bektemur
S
0 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
16
16 CEVAP

Gerçek bur vatan evladi öldürülmeden başa geçip 4 sene başta kalabilir ise gerisi gelir zaten

Hasan Caran
H

Hayır

Emre Akgenç
E

Neden?

Semih Bektemur 1 yıl

Zihniyet ve kültür

Emre Akgenç 1 yıl

zor

Faruk Kilo
F

olmasını dileğiniz şeyler birbirleriyle çok alakalı şeyler değil. Yani rusyada terör yok mu? Adamlar kendi uzay araçlarını yapıyor fırlatıyor vs vs. Rusya dediğimiz ülke hem gelişmişlik düzeyi itibariyle aman aman bir ülke değil. Hayalleriniz birbirinin sonucu sebebi ardılı olamaz. Ülkede terör bitmese de uydumuzu yapabiliriz. Umarım biter en kısa sürede. Bizde daha farklı hayaller kurabiliriz.

Muhammed Zar
M

Alakali oldugu icin degil benim icin teror sorunu oncul oldugu icin onu da yazmak istedim. Yoksa tabiki terorun uzay araciyla alakasi yok ama Soyle evde oturup artik kimsenin olmedigi ve turkiyenin uzaya iliskin konulardan bahsettigi gunleri gormek icin dedim. Rusyada teror oldugunu ilk defa duyuyorum. Nasil bir teror anlatir misiniz?

Semih Bektemur 1 yıl

mafyadan bahsediyorum orada ve ciddi devlet terörüde var.

Muhammed Zar 1 yıl

Terörü bitirmenin tek yolu teröristi bitirmektir, teröristi bitirmenin tek yoluda, insanların dünyaya evrene bakışını değiştirmektir, bunu yapmanın tek yoluda, astronomi ve genel olarak bilimdir.

Ilker Bir
I

Belki birazda felsefe.

Semih Bektemur 1 yıl

Uzay araştırması için harcanan paralar. Bakın bu zihniyet meselesidir. Devletin bu yönde kanalize olması için toplumda böyle bir algının oluşması lazım. Soğuk savaş dönemini hatırlarsanız demek istediğim daha net anlaşılır.
Bir nesil sonrası için ben umutluyum çünkü hakikaten güzel çocuklar görüyorum ve ümit ediyorum ki onlar bir şeyleri değiştirebilsinler.

com-3fj2hmw451z6zromv2yy.jpg

Uğur Oncel
U

Malesef hayir.

Cemil Aküren
C

Neden?

Semih Bektemur 1 yıl

Ülke'nin Ar-Ge ye yatırdığı paranın boyutunda mi bahsedeyim yoksa bakterilerin bölünmesinden daha hızlı bir sekilde açılan ve boş nesil yetiştiren imam hatiplerden mi? Diyanete yatırılan milyar dolarlari mi yazayım yoksa sözde bilim çalışmaları için ayrılan odenekciklerden mi? Dışarıdan 25 kuruşa alınabilecek bir sayı sayma makinesi ile sözde çığır açıcı bir proje yaptığını düşünen, bir adet karton, yapıştırıcı, makas ve renkli kalemle ülkeyi uzaya taşıyacak superotesi projelere destek beren TÜBITAK tan mi?

Cemil Aküren 1 yıl

Niemals..

Abidin Balcin
A

Neden?

Semih Bektemur 1 yıl

Türkiye manzarasina bak. Findik kabugunu doldurnayan islerle ugrasiliyor..

Abidin Balcin 1 yıl

Aslinda 6 Aydir baya onemli (malesef kotu) seyler oluyor. Neleri kastettiniz?

Semih Bektemur 1 yıl

Deve misali..

Abidin Balcin 1 yıl

Anlayamadim. Aciklar misiniz?

Semih Bektemur 1 yıl

İşin terör boyutu apayrı bir şey. Tam olarak nasıl çözülecek bilmiyorum. Ancak son pisa testi sonuçlarına bakarak söyleyebilirim ki, bilimsel anlamda atak yapmak için eğitim sistemini bugün düzeltmeye başlasak(ki öyle bir adım atacak bilinç henüz oluşmadı) 30 yılda meyvelerini ancak toplamaya başlarız. Güney Kore ve Finlandiya örneklerine baktığımızda, böyle bir eğitim devrimini yaptıktan onlarca yıl sonra sonuç aldıklarını görüyoruz.

Mustafa Ekizceli
M

Belki evet belki de hayır..

Osman Gel
O

Bu konuda çalışmalar var çalışan bilgili yetişmiş insanlar da var. Eninde sonunda roket yapılır uzaya da gönderilir. Tabi önce iyi eğitimli kesimi ülkeden kaçırmaz ya da öldürmezlerse. Terörün bitip ülkenin düzelmesi daha zor görünüyor. Uzaya gitmek ülkedeki zihniyeti değiştirmekten daha kolay.

Uğur Kıroğlu
U

Hayal... Cumhuriyetin ilk 15 yıl mentalitesi devam etseydi şu sıralar bıle uzaydaydık. Ne varki 70 yıl kadar önce bu şansı yitirdik. Üç beş orta Afrika minik devletinin seviyesine doğru hızla iniyoruz.

Mehmet Güç
M

Tarih boyunca savaşlar yıkımlar terörler hiç bitmemiştir

Yüksel Çelikklran
Y

Türkiye teknoloji olarak çok geride. Uzak gelecekte bile çok zayıf bir ihtimal.

Adar Sahaf
A

atom yeniden keşfedilmeyecek düzgün bir plan programla önümüzdeki 50 senede bunların hepsi yapılabilir.

Muhammed Zar
M

Keşke.. Ama insan pek de iyimser olamıyor şu aşamada

Hasan Ballıkcı
H