Kerimcan Durmaz kimdir? Sanatçı mıdır?

Keremcan Durmaz kimdir? Sanatçı mıdır? Bir sanat yaptığını sanmıyorum. Ülkemizde fenomen olmasına etki yaratacak ne yapmıştır? Hiçbir şey. Adam sadece gay ( ya da gay taklidi yapıyor ) ve bunun üzerinden prim yaparak, gerek televizyon programları, gerekse çeşitli etkinliklerde baş rol oynuyor. Sahi ne zaman kaliteli şeyler izlemeyi öğreneceksiniz?

Halk olarak bu aptalca maymun gösterilerine gösterdiğiniz ilgi ve alakayı, maalesef pek çok önemli konuya gösteremiyorsunuz.

Y
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
68
68 CEVAP

Totoş un tekidir

O

Benim bildiğim sanatçılar toplumu aydınlatır yandaş olmaz yanlış giden birşey varsa bunu halka yansıtır şimdi sanatçımı kaldı diyeceğimde bir elin parmağını gecmez

B

Onlar Aydın sanatçılar yani gerçek sanatçılar oluyor işte

Selahattin Kirec 2 yıl

Sanatçının toplumu aydınlatma gibi sorumluluģu yoktur

Emrullah Işler 2 yıl

Kötü giden birşeyler varsa vardır

Barış Kabacı 2 yıl

Mevzuya o kadar uzağım ki adını yanlış yazmışım, Kerimcan Durmaz'mış adı.

Y

Kim Kardashian'ın mesleği ney ?

S

Selahattin Kirec Örneği oldukça fazla var. Gündemden örnek verdim ki Kerimcan Durmaz gibi tipler sayesinde homofobi ortaya çıkıyor. Adam kendisini sadece seks olarak pazarlıyor resmen.

Y

Abi televizyonun adı boşuna mı aptal kutusu? Senelerdir maymunlar oynuyor zaten neden özellkle Kerimcan a yükleniliyor, ki o adam sosyal medyadan ünlenmiş biri

G

Gzde Süncak Gündemde bu gereksiz olduğu için buna yönelik eleştiri yaptım. Yoksa gereği olmayıp televizyonları işgal eden o kadar fazla tip var ki. Midem bulanıyor, televizyon izlemiyorum yıllardır.

Y

ama bu kadar hedef göstermek doğru değil zaten yeterince gereksiz nefret var

Gzde Süncak 2 yıl

Haklısın da hedef gösteren ben değilim adamın kendisi. ''vur bana'' diye bir şarkı yapmış galiba. Vururlar tabi.

Yusuf Böke 2 yıl

yusuf, " bu tipler yuzunden homofobi cikiyor" demek kadar abes bir cümle yok. Bu homofobiyi mesrulastirmaktir. Millet aptalsa, Kerimcan'ın ne suçu var? Adam yoluna bakiyor.

V

Make up artist. Sonradan dj olmuştur. Çektiği snaplerle videolarla ünlenmiştir. Sorun mu var?

B

Kerimcan dinleyip, 'neşet ertaş kim amk' diyen insanlar gördüm ben, kendi gözümle.

H

Vera Cegid Adam sadece cinsel kimliği ile öne çıkıyor ve bu durum maalesef homofobiyi kamçılıyor ve evet millet aptal. Aptal bir milletin karşısına böyle çıkarsan elbette sana saygı duymazlar ve öncelikle cinsel kimliğinle değerlendirirler.

Y

Neden bu kadar üzerinde duruluyor ki? İşini yapıyor? İzleyen millet.

B

Uğur Tekin Bir gayın kendisine bunu yakıştıracağına inanmak istemiyorum. Abesliğin alası adam.

Y

Kendini sadece cinsel yönelimi ile pazarlayan, '' Vur banaağ '' diyerek şarkı yapan bir şahsiyet hakkında bu kadar tartışmak gereksiz bence. Görünen köy kılavuz istemez.

F

Marx dayi diyosa daha lafa gerek yok

Kıvanç Kallaş 2 yıl

Dayıcım sovyetlerde escinsellik hayat kadinligi falan yasaktı degil mi

Kıvanç Kallaş 2 yıl

Bu tarz konuları ideolojiyi ortaya koymadan tartışmak en doğrusudur.

Fatih Nebiye 2 yıl

Yok yani benim bildigim öyleydi yanlis mi bi sorim dedim

Kıvanç Kallaş 2 yıl

Ayrıca sosyalizmin bir ütopya olduğunu, uygulanmasının modern dünyada küçük yerleşkeler dışında zor olduğunu biliyorum. Sosyalizmi hedefleyen biri değilim pek. Sadece düşünceleri hoşuma giden insanlar.

Fatih Nebiye 2 yıl

Tamam da sana ne? Bana ne? Size ne? Saygı duymazsın olur, biter. Ne bu nefret söylemleri? Ne bu homofobiyi mesrulastirma çabaları?

V

Ama Yusuf Böke izlemem adını bile bilmem diyorsun? Ama bu konuda fikrin var

B

Vera Cegid Ben düşüncemi söylüyorum, düşüncemi eyleme döken insanlar geçen gün bu adamı dövdü. Ne demek istediğimi anlayabiliyor musun? Bu tür insanlar sadece nefreti kamçılıyor. Yoksa bana ne, ne yaparsa yapsın. Bunu medya önünde, halk önünde yapıyor ve insanların önyargısı artıyor.

Y

Homofobi ile alakası yok bu durumun. İnsanlar onu homoseksüel olduğu için değil, gereksiz bir şahsiyet olduğu için sevmiyor.

F

Kerimcan hakkında düşünce sahibi olmak için, araştırma konusu haline getirmek gerekmez. Basit bir olay çünkü. Neyini araştırcam ?

H

Bu kadar fazla konuşulmazdı belkide.

B

Yok, Kerimcan'ı sevmemek için onun üzerine doktora yapman ve '' Homofobi nedir '' adı altında tez yazmak lazım. Aksi takdirde adi bir homofobik oluyorsun. Memleketin LGBTİ savunucuları bile kalitesiz ya, ben ona yanıyorum.

F

Ağzınıza sağlık.

Atakan Doruk 2 yıl

Kim olursa olsun, ne tür taklitler yaparsa yapsın, kimseye şiddet gösterilmemeli. Hiçbir davranış (şiddet ya da şiddet tehlikesi ortaya çıkarmasından başka) şiddete bahane olarak gösterilemez. Bunu en çok bizim gibilerin hatırlaması gerekli.

M

Dayak yemesine sevindiğim bir primci

G

Kerimcan yaptığı işle bugüne kadar kimseye zarar vermedi. Escinselleri değil, kendisini kötü gösterdi. Yorum yapmak icin yorum yapiyorsunuz.

V

Kesinlikle dövülmesini falan da haklı bulmuyorum. Nihayetinde o da bir insan, düşüncelerini söyleyebilme hakkı var. Döven çomarları da kınıyorum herkes gibi, sadece şahsiyetten haz etmiyorum. '' Olmasa da olurdu '' tadında yani.

F

Hilal, icinde ki eril zihniyet ortaya cıkıyor. Frida'ya saygisizlik ediyorsun, yapma. Kaldir fotografini bari

V

İzlemeyin. Okuyun.

A

Vera Cegid Gayette kötü gösteriyor efendim. Şimdiye kadar eşcinselliğin normal bir kimlik ile televizyon karşısına çıktığını gördünüz mü? Hepsi sadece medya maymunu! Ajdar, Kerimcan ya da adı aklıma gelmeyen bir çok şahsiyet gay kimliğini ön plana çıkararak televizyon ekranlarında boy gösteriyorlar. Bu insanlar homofobiyi kamçılamak haricinde hiçbir şey yapmıyorlar.

Y

ajdar gay miymiş ?

Bahadır Işıkkaya 2 yıl

AJDAR gay değil ki

Mert Zoghi 2 yıl

sadece aptal müzik yapıyor ve millet dinliyo

Mert Zoghi 2 yıl

Kerimcan Durmaz ülkenin rezil müzik zevkinden parayı kıran zeki birisi: D Ülkenin müzik zevki baştan sonra rezillik, vasat.

U

Barbaros Şansal a bak delikanlı adam böyle kaşarlanmis gereksiz insanlarda var

K

İzlemeyin onu, zehirleniyorsunuz.

U

akıllı ve mantıklı bi insan zaten bu oyuncagın hal ve hareketlerini görüp direk kapatır videosunu ve hakkında yorum yapmaz ama milletimiz seviyor böyle şeyleri..

O

Kerimcan durmaz hiçbir yeteneği olmayıp, fazlasıyla akıllı biri gibi geliyor bana bu ülkede ne şekilde nasıl para kazanabileceğini çok iyi biliyor ama homofobik biri olmasam bile bu tarz eşcinselliğiv. S ekran karşısında kötü gösteriyor, sonrao, bu, şu öfkeleniyor adam öldürüyor saatine 20 bin lira kazanan sadece "vur bana" gibi salak bir laf ile ortaya çıkan "Akıllı beyinsizler için"

T

Ateist bir aktivist, bir konferansta saldırıya uğrasa halkın geneli tarafından da aynı sizin burada kullandığınız söylemler kullanılacaktı. Arada bir fark yok. Aynı meşrulaştırmalar, aynı argümanlar kullanılacaktı.

M

Kimse olayı meşrulaştırmıyor, yusuf bey çok güzel ifade etmişti durumu, '' Salak bir insanın diğer salaklar tarafından saldırıya uğraması '' demişti.

F

Dövülmesini istemezdim. Özünde kötü bir insan değildir, eminim. Bu, yaptığı şarkıların aptalca olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Kerimcan üzerinden homoseksüellerin dövülmesi gerektiğini söyleyen bir şahıs yok bu postta.

F

Frida ve kerimcan'ı aynı kategoriye koyan insanlarda gördük. Duyar kasacağım diye saçmalıyorsunuz.

H

Şimdi herkez homofobik oluverdi. Diğer postta da anlatmak istediğim aynen buydu. Hiçbir yeteneği olmayan topluma gram faydası olmayan ülkedeki nihat doğan da sonra bana göre en gereksiz 2. Eleman.

A

Beyaz futbol ekibi var

Kıvanç Kallaş 2 yıl

Onların yeri ayrı

Ali Kanıtemiz 2 yıl

Ne yalan söyleyim adamın çoğu video izliyorum ve gülüyorum homofobik miyim hayır

G

Seni gidi adi homofobik(!)

Fatih Nebiye 2 yıl

Yoo değilim eşcinselleri daha çok severim kendime yakın hissediyorum nedenini bilmeden

Güldü Sari 2 yıl

Buradaki '' Yeeaa, homoseksüel olduğu için dövdüler, siz de onu sevmiyorsunuz zaten, harika adamdır '' diyen insanlara göre öylesin maalesef.

Fatih Nebiye 2 yıl

Çomarların her muhalef edene fetöcu pkk lı ilan etmesi gibi bişey oldu buda hemen homofobik özgürlük dusmani damgası vuruolar: D

K

Onu o duruma getiren bu halktır bir yandan sapık derler öte yandan görmek için can atarlar

O

Adam homoseksüel ya da heteroseksüel, kime ne ki bundan? Belki bu sayede prim yapıyordur, ki ben bunu kötü birşey olarak görmüyorum. Bildiğim kadarıyla DJ'lik yapıyor, dinlemeye gidenlerde müziğini sevdikleri için gidiyorlardır. Bu kadar saçma sapan program ve kişilik varken (evlilik programları, Nihat Doğan vb.), bu kişinin yaftalamasını mantıklı bulmuyorum. Ps. Ülkedeki homofobiye karşı da iyi olduğunu düşünüyorum doğrusu.

A

ve çok saygılı birisi. Bknz; "Çık önümdeeeğğğğğn Gerizekalınnğ, Öldür onnuuğğğ"

A

com-icjhd8c8r4ci2u416i23.jpg

görsel materyal
H

Dünyanın en salakça ajitasyonu olabilir. Bir kere ibne olunmaz, doğulur.Arkadaşın eşcinselliğin ne olduğunu bir öğrenmesi gerekiyor. Fikir yok, zikir çok. Ben de bir ibneyim. Lakin liseyi bitirmeye 15 gün kala yapılan zorbalıklara ve iğrençliklere dayanamayıp okuldan ayrılmak zorunda kalmış ve mezun olamamıştım. Hem de çok iyi ortalamama rağmen şimdi iş bulamıyorum ilkokul mezunu olduğum için açıktan bitiriyorum lisemi. Heteroseksüel olup bu şekilde kazananlar da mevcut ama bu arkadaş sırf eşcinsel olduğu için mi göze batıyor? Alan memnun satan memnun. Arz talep meselesi

Burak Ünyaylar 2 yıl

Adını gönderilerden öğrenip bir videosunu izleyeyim dedim. Düzeysi bağırış çağırışlar, sanki anfetamin, kokaini fala kaçırmış birileri gibi... Hiçbir yeteneği olmayan böyle insanlar nasıl meşhur oluyor anlayamıyorum. Bir tür yeni Ajdar olayı gibi..

U

Tamamen cinsel kimliğinden ötürü meşhur olmuş, popülerliğinin eninde sonunca söneceğini düşündüğüm bir figür. Bir de bu adamın eşcinsellerin savunucusu olduğunu düşünen insanlar var..

Fatih Nebiye 2 yıl

Yerinde duruyor Nigar Kaya

Y

Oyle deme "abggllannn staggrrr bebeeem" demesi sanatci oldugunun gostergesidir.

Yorum yapacak olursam, yeni jenerasyon kusura bakmayin ama gerizekali yetisiyor. Ellerde snapchat periscope butun gun bu beyinsizin videolarini izliyolar. Isin ilginc yani bundan keyif aliyolar. Bu kadar kalitesiz bir toplumun bu denli gerizekali bir bireyi yere goge sigdiramamasi gayet normal.

"Ama eglendirioo yeaaa" diyen tek hucrelilere de sunu diyorum. Yaninizda arabesk muzik dinleyip keyif alan kisilere "kro, okuz" yaftasi yapistirmayacaksiniz o zaman. Ya da size ters gelen bir konuda "ya ne kadar kalitesiz" demeyeceksiniz.Siz eger ki bu beyinsiz heriften keyif alabiliyosaniz o adam kendini jiletleyip keyif aldiginda da "cit" cikaramazsiniz.

Ajdar dinleyene bile laf edemezsiniz.

Adam gayligini on plana cikartip bunun uzerinden prim yapiyor. Hic biriniz de cikip "ya kardesim gay olsa ne sevinirdim" diyecek tipler degilsiniz. Hepiniz uzulursunuz. Gercekci olalim.

Babaniz gay olsa bunu soylemeye bile utanirsiniz. Ama lafa gelince "kerimcan durmaz olumsuzdur" diyecek kapasiteye dustunuz.

Eglence kulturumuz bile bu kadar vasat durumdayken ve bunu sozde "elitiz biz marjinaliz" diyen kitle diyorsa bu ulkeden umudu kesin. Ben artik isime gucume bakiyorum. Saatine 20.000 alan vasifsiz birine 200 tl verip en arkadan izlemeye devam edin.

Unutmadan: Su adam kadar lgbt ye zarar veren baska hic bir kisiyi tanimiyorum. Yani tayyip bile ciksa "gaylerle dostluk yapan sirk kosar" dese bu kadar zarar veremez.

Dip not: Ha bide agir abi takilip yaninda ki kiza artistlik yapmak isteyen tipler var. Gomlek gobege kadar acik, kardesi gay olsa oldurur, killi ve gururlu anadolu genci sirf yaninda ki 1 kilo makyajli kiza yazicak diye babasinin servetinden loca kiralayip bu herifin onunde raki iciyor. Super bir ulke serefsizim. Bazen diyorum ki "biz mi kurtaricaz avi ulkeyi, 7 den 70 e gerizekali kayniyor ulke".Saka yapmiyorum cok ciddiyim. Sisirdiniz herifi her kanalda her platformda karsimiza cikiyor. Neymisniste arkadasi hastaneden facetime yapmis. Boyle haber yapaninda yayinlayninda gelmisini gecmisini diyor yazimi noktaliyorum.

İ

İnsanların kafasında eşcinsel imajını zedelediği için eleştiriliyor burada. Bazı insanlar da bunu '' homofobi '' olarak algılıyor, üzücü bir durum açıkçası.

Fatih Nebiye 2 yıl

Eşcinsellik ülkemiz de pirim sebebi değil nefret sebebidir. Homofobik bir ülkeyiz. yukarıda da belirttim ; .Ben de bir ibneyim. Lakin liseyi bitirmeye 15 gün kala yapılan zorbalıklara ve iğrençliklere dayanamayıp okuldan ayrılmak zorunda kalmış ve mezun olamamıştım. Hem de çok iyi ortalamama rağmen şimdi hiçbir şekilde iş bulamıyorum ilkokul mezunu olduğum için açıktan bitiriyorum liseyi. Kerimcan'ı açık olmak gerekirse ben de sevmiyorum. Ama kazandığı paralar yüzünden değil başka sebepler var. Arz-talep meselesi alan memnun veren memnunsa ben birşey diyemem.. Ülkemiz de ne acı ki bu sektör böyle ilerliyor, yapacak birşey yok. Lakin yukarıda hüseyin bey'in yaptığı gibi şeyler yahut yok şunlar bunlar oluyorken neden günden Kerimcan vs bana cok komik geliyor açıkçası. Konu Kerimcan'ı sevip sevmemek de değil. Ötekileştirilen bir insan'a yapılan insanlık dışı saldırı. Bugün Kerimcana bunu yapanlar yarın ateist bir kıza saldırır diğer gün el ele tutuşan iki sevgiliye iğrenç şeyler yapar. Kısacası bu nefret çarkında sıra bizlere gelebilir..

B

Aldığınız tepkilerden dolayı üzgünüm. Bu ülkede yaşamayı hak etmiyorsunuz.

Fatih Nebiye 2 yıl

Hepimiz gibi.

Fatih Nebiye 2 yıl

Lgbti'ler, sorgulayan insanlar gerçekten bizler azınlığız ve çoğunluk bizi baskı altına almaya çalışıyor. Bence sevsek de sevmesek de şu an hepimizin Kerimcan'ın arkasında olmamız lazım fatih bey ki sıra bize gelmesin. Özgürce yaşadığımız günlere..

Burak Ünyaylar 2 yıl

Keşke şiddete uğramasaydı, bunu daha önce belirtmiştim. İyi dileklerim ile..

Fatih Nebiye 2 yıl

adam dj. Belki bir david gueatta değil, belki bir neşet ertaş gibi güzel sesi de yok, ama kerimcan da bir emek veriyor. İnsanları güldürmek, eğlendirme tüm emek verilen işler gibi zor ve saygıyı hakediyor. Bu arada adamın popülerlik için ciddi ciddi gay olmasını kullandığını mı söylüyorsun. Daha geçen gün 20 kişiden dayak yedi Bu ülkede gay olması pekte popülerliğini arttıracak bir durum değil diye düşünüyorum.

Y

Djlik egitimi yok. David guettanin sarkisinda ki sozlu kisimlari Kapali mikrofonla playback gibi soyleyen bir gerizekaliya dj demeyin. Bu ise senelerini vermis insanlar var. Hakaret etmis olursunuz.

İsmail Oturaklıoğlu 2 yıl

Ben emek diyorum, sen adama gerizekalı deyip hakaret ediyorsun. Ben adamın bu coğrafyada ötekileştirilmiş kimliğinden dolayı zorluklarından bahsediyorum, sen eğitimi yok, başkaları senelerini veriyor diyorsun. Djlik eğitimi almadan djlik yapamazsınız beyfendi. Programı bile açamazsınız. Cahil cahil yorum yapmayın.

Yusuf Elibüyük 2 yıl

Uretiyorum. Birseyler uretip istihdam sagliyorum. 36 kisiye Maas veriyorum. 12 saat isimi takip ediyorum. Peki ya sen? Kerimcani savunmak disinda ulkeye ve millete katkin nedir ? Bisi konusmadan once dusun biraz. Veya senin jargonunla "insaliga" katkin nedir ?

İsmail Oturaklıoğlu 2 yıl

Mukemmelim diye bir imaj cizmedim. Oncelikle okudugunu anlamaya calis sonra yorumlarsin. Bir katkim olmamis olsaydi eger su cumleleri kurmaz direk saldiriya gecerdin. Gel gelelim 1 saatine 20.000 alan bir insan gunluk 12 saat calisan biri olarak beni rahatsiz ediyor. Ve eglence kulturunun bu denli ayaklar altina alinmasindan rahatsizim. Evet kendisi gerizekalidir. Bunu bu populariteye tasiyan ve gozumuze sokan sosyal medya destekcileri+onedio gibi sayfalar da buna dahildir. Homofobiklikle alakas olmayan bir durumdan bahsediyoruz burada. Emek vs demesin kimse. Adam yozlasmi eglence kulturunun bir parcasidir ve savunulmasi yersizdir. Haber degeri bile tasimiyor bana gore. Bu ulkede dayak yiyen yuzlerce insan var. 10-15 kisi arasinda dayak yiyen bicaklananlar var. Bunlar gubdeme getirilmeyip haftalarca bu salak seyleri gundeme getirenler sucludur.

İsmail Oturaklıoğlu 2 yıl

Bir şeyler üretebilmeniz veya istihdam sağlıyor olduğunuzu düşünmeniz, size birilerinin emeğine saygısızlık yapma ve kişiliğine hakaret etme hakkını vermez. Böyle konuşarak o adamı sırf cinsel kimliği yüzünden döven yaratıklardan ne farkınız kalıyor? Yanlış anlamayın, ben kerimcanı hiç dinlemedim. Ben kerimcanı savunmuyorum. Ben sadece sizin zihniyetinizin yanlış olduğunu düşünüyorum. Çünkü bugün başkalarının emeğine hadsizlik yapanlar yarın megaloman olarak karşımıza çıkıyor. Sizin gibi.

Yusuf Elibüyük 2 yıl

Konu salak bir insanın başka salaklar tarafından saldırıya uğraması mıdır, tartışılır. Fakat o salak taraflardan biri kimseye zarar vermeyen, ne kadar anlamsız ve moronca da olsa kendi işini yapan ve bundan meşru yollarla para kazanan bir insan. Öbür salak taraf ise Madımakta aydınları katleden, her yıl Ramazan'da oruç tutmayanları darp etme şenlikleri düzenleyen ve biz sorgulayan insanları hayatın her yönünde baskı altına almaya çalışan insanlar. İkisi arasında devasa bir fark var. Bunu söylemek zorunda kalmak üzücü ama dürüstlük, Ramazan'da darp edilen bir inançsıza gösterilen tepkiyi bu şahsa da göstermeyi gerektirir. Zaten yeteri kadar ötekileştirme var ülkede. Konuştuklarımız sadece "söz" değil. Biz herkesten iyi biliyoruz ki bu "söz"ler ötekileştirmenin temelini oluşturur. Atılan yumrukların altını dolduran, onların meydana gelmesini sağlayan şeyler sözlerdir, ötekileştirmelerdir.

M

Yanlis yerde bir serzenis seziyorum ...

C

Yanlış yer derken

Yusuf Böke 2 yıl

Burda kimsenin o adami takip ettigini veya izledigini sanmiyorum

Ceren Çelikkaya 2 yıl

kerimcan, sezen aksu, ibrahim tatlıses, serdar ortaç, ebru gündeş vb. Bunların hepsini aynı kefeye koyduğum için bana kızabilir misiniz?

B

neşat ertaş'ı tanımam, dinlemedim hiç. Şarkı söyleyerek normal bir insanın kazanacağından çok para kazanan insanlar bu söylediklerim. Sağdan soldan parasını verip şarkı alıp ya da kendisi şarkı yapıp hitap ettikleri kitlelerden kat kat fazla kazanan insana sanatçı demeye dilim varmıyor..

Bahadır Işıkkaya 2 yıl

sektör öyle bir şey ki, bu insanlara bu paralar verilmese, bu paralar yapımcıya, organizatöre falan gidecek... O insanlar da eminim çok kazanıyorlar... işin içinden bir türlü çıkamıyorum..

Bahadır Işıkkaya 2 yıl

bu medya maymunlarının milyonlarla oynamaları... Onları dinlemeye gidenlerin yemeğinden artırıp gidip onlara para kazandırmaları... Sanatçının toplumun aynası olması gerekmiyor mu? Toplumun çok üstünde yaşaması onu sanatçı değil tüccar yapmıyor mu?

Bahadır Işıkkaya 2 yıl

hasta, ilaç parası bulamayan insanlara yardım için konser veren kaç tane şarkıcı tanıyorsunuz? Yapan var mı, bunu kaç kere yapmışlar?

Bahadır Işıkkaya 2 yıl

bu tıpkı şey gibi, ronaldo, messi, neymar, sabri, ibrahimoviç, iniesta vb. Hepsini aynı kefeye koymak gibi... Furbolla ilgilenmeyen bir insana bir topçunun ayda 1 milyon TL kazandığını söylersen ne olur? Hepsi aynı bunların, o kadar parayı nasıl veriyorlar derler... Aynı şey bu durum için de geçerli. Futbolun piyasası ayrı, müzik endüstrisinin piyasası ayrı...

B

Popüler kültürün sabun köpüğü

M

ben tanımıyorum kim olduğunu bilmiyorum merak da etmiyorum açıkçası neden bu kadar tartışıyorsunuz ?

O

Tmm sanat adına hiç bir getirisi olmayabilir ama bu insanların ona dayak atma hakkını vermez açıkcası çok üzüldüm sonuçta sanata gönül vermiş emek vermiş bir İbrshim Tatlıses'in de karısı ve sevgilisini vurdırttıgunu da göz ardı etmeyelim

A

Tamam taklidini yapsın saçma hareketleri olsun ama başkasına zarar vermiyor ve vurmuyor. O da bunu hak etmedi

H

Gay olması önemli değil. Her yaşamın hakkını savunan bir sosyalist bireyim. Eşcinsel yurttaşlarımız bazı kazanımları ciddi mücadelelerle aldılar ve biz de eşcinsel olmadığımız halde onların derdini dert bilip destek olduk. Benim anlamadığım konu bu elemanın bu kazanımları ayağa düşüren basitlikteki hareketlerine neden tepki vermedikleri...

E

dostum sen neden sürekli popilist sorgulamalar yapıyorsun

Y

Ööldür onuuğğğ

A

Ülke ınsanımızın cogunun yasam endeksı baskalarının ozel yaşamına merak uzerıne Kurulduğu ıcın bu tarz kısılerın fenomen olması normaldır

D

Müziği, sesi ve kendi tarzıyla kendini eğlence sektöründe istenen biri haline getirmeyi başarmış. Bir mekana gideceği zaman insanlar Kerimcan bey için adeta birbirini eziyor. Bu kadar talep edilen biri olması sektörü cezbediyor haliyle. Bu Kerimcan Durmaz niye bu kadar kiskaniliyor hiç anlamadım. Senin de bir yeteneğin, ilgi çekecek farklı bir yanın ya da insanları eğlendirecek bir özelliğin vardı da bunu sunmani Kerimcan Durmaz mi engelledi merak ediyorum.

H

Bu adam iki günde bir hep aynı saçma argümanlar üzerinden bu grupta amaçsızca itin götüne sokuluyor. Sonunda iki satır bir şey karaladık diye adamın delicesine savunan olmuşum. Siz adamı sırf eşcinsel diye delicesine itin götüne sokuyor olmayasınız. Pezevenklerin elinden kadın kurtardığı iddia edenlerin bir kere eleştirildiğini görmedim şu grupta. Ya da başka şekilde bir anda fenomen olup parlayan çok, onlar niye eleştirilmiyor. Çünkü, eşcinsel değiller Ha diyelim Kerimcan Durmaz bugün öldü gitti rahmetli oldu diyelim. Ülke düzlüğe mi çıkacak? Sizin gerçek sanatçı gördüğünüz kişilerin alnı göğe mi erecek? Şu adama durduk yere maymun demeniz kıskançlıktan başka bir şey değil. 10 kişi toplasak şuraya, kerimcan'la seni yanyana koysak; sorsak 10 kişiye kim maymun diye, sonuç ne belli

Hakan Balinski 2 yıl

Şu medya maymunu kelimesini tekrarlayım ben. Eğlenceli bulduğunuz yönlerini ise merak etmiyor değilim. '' vur bana vur bana ''

Y

ahahahah

Fatih Nebiye 2 yıl

Cem Özer bildiğin medya literatürüne yeni bir jargon kattı ya la ben hala orasındayım işin jhsjhsjhs

Anıl Kümeçal 2 yıl

Bütün kabahati Kerimcan Durmaz'a yüklememek lazım. Gay olmak bu ülkede çok zor. Gitmişler 20 kişi saldırmışlar çok ahlaklılar ya. Hiç tacize, tecavüze,yolsuzluğa ses çıkarmazlar.

E

Suç
Kerimcanın degil neşet baba borç içinde ölürken, bu işe yaramaz üretmez adamı yücelten halkın.

E

"Ben gençlerin cigara parasına göz dikmem" diyerek halk konserlerini ücretsiz yapan bir sanatçının borç içinde ölmesi bence beklenmedik bir durum değil ki zaten Demirel zamanında kendisine sunulan 'devlet sanatçılığı' unvanını; "O dönem Süleyman Demirel cumhurbaşkanıydı. Devlet sanatçılığı bana teklif edildi. Ben, 'hepimiz bu devletin sanatçısıyız, ayrıca bir devlet sanatçısı sıfatı bana ayrımcılık geliyor' diyerek teklifi kabul etmedim. Ben halkın sanatçısı olarak kalırsam benim için en büyük mutluluk bu. Şimdiye kadar devletten bir kuruş almadım, bir tek TBMM tarafından üstün hizmet ödülünü kabul ettim. Onu da bu kültüre hizmet eden ecdadımız adına aldım." diyerek geri çevirmiştir. Halk bu tavra destek vermiş ve Neşet Ertaş âdeta yaşayan bir efsane olmuştur. Unesco Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi kapsamında yapılan ulusal envanterlerden Yaşayan İnsan Hazineleri Türkiye Ulusal Envanterine alınarak yaşayan insan hazinesi kabul edilen Ertaş, 25 Nisan 2011 tarihinde İTÜ Devlet konservatuarı tarafından fahri doktora ödülüne layık görülmüş, bağlamadaki tavrı ve türküleri konservatuarlarda ders olarak okutulmuştur. Hayatı ve eserleri Doç. Dr. Erol Parlak tarafından iki ciltlik bir kitap hâlinde yayımlanmıştır. vs vs NEŞET ERTAŞ YETENEKLİ BİR SANATÇIDIR ANCAK KERİMCANLA KIYASLANMASI GEREKSİZDİR ÇÜNKÜ AYNI KULVARDA DEĞİLLER. BİRİ DJ (VEYA SOSYAL MEDYA FENOMENİ) DİĞERİ SES SANATÇISI. ARALARINDA KURULABİLECEK TEK İLİŞKİ BİRİNİN EĞLENCE SEKTÖRÜNDE OLDUĞUNDAN DAHA FAZLA PARA KAZANIYOR OLMASI OLABİLİR. BU KERİMCANIN YAPTIĞI İŞİN NEŞET ERTAŞLA KIYASLANABİLECEĞİ ANLAMINA GELMEZ. ÖDÜLDE VE PARADA GÖZÜ OLMAYAN RESSAMLA TEKEL BAYİİ SAHİBİNİ KIYASI KADAR GEREKSİZ BU YAPTIĞIN.

Merve Minezzilleh 2 yıl

Merve Minezzilleh ben bu adama para kazandıran cahil gençlerin o adamı dinleyenle dalga geçtiğini gördüğüm için tiksiniyorum yetişen nesilden. Kurtarabildiklerimi kurtarmaya çalışıyorum...

Evren Kutluad 2 yıl

Merve dedim ya ben sadece bir eğitimci olarak uyarırım. Anlatırım. Kavga edersek gençlerle ters teper

Evren Kutluad 2 yıl

Bir eğitimci olarak ödülün yasaktan daha caydırıcı olduğunu da bilmeniz gerekir o halde. Gençlerin elinden bir eğlencesini almaktansa onlara kitaplar önermek yahut dikkatlerini bilime, sanata çekmek daha doğru bir yöntemdir zira önemli meselelere gereğinden fazla kafa yoran bir beyin otomatik olarak eğlence sektöründen uzaklaşacaktır. Benim fikrimi soracak olursanız herkesin biraz eğlenmeye de bilime de sanata da ihtiyacı vardır. Herkes Neşet dinlemek zorunda da değil bırakalım insanlar kimlerle eğleniyorsa devam etsinler bari eğlence anlayışımızda bir tabumuz olmasın. Otomatik Portakallara hayır!

Merve Minezzilleh 2 yıl

merve eğlence o degil. Sosyal bilinç eksikken eğlenmeyi düşünmemeliler. Huzur evlerini gezdirdim. Yetimhaneleri gezdirdim. Çarşı grubunum organizasyonlarını anlattım. Onlar yine kerimcanın göt sallamasına baksın. Ama insani sorumluluklarının bilincinde olsunlar. Neşet ertaş'ın borclu öldüğünü ve bunu haketmediğini de bilsin.

Evren Kutluad 2 yıl

kerimcan durmaz eğer şu an izleniyor çıktığı klup ve programlarda binlerce dolar kazanıyor her hareketi olay oluyorsa bence başarılı ve amacına ulaşmış bir şovmendir ülke şartlarında gerekli şartları bularak bunu lehine çevirmeyi bilmek taktire şayan bir olaydır kanısındayım tarzım ve ilgi alanım olmamasına rağmen sosyal medyadan takip ettiğim kadarıyla her kesimden takipçisi de var

S

sanatcı 20 sene sonrada burda olur.. Seneye bu tipi kaç kişii hatırlıcak

E

Bizim eskiden HeMan larımız Sindirellalarımız vardı. İçinde ince mesajlar olsa bile çocuk aklımız anlamazdı. Şimdi bunun gibi TOP lar (yada sadece taklit) aleyna tilkilerimiz var bolca. Küçük o masum beyinlerin, ergen çocuklarımızın anlayıcağı dilde birşeyler yapıyorlar. Ve malesef bunlar örnek alınıyor. Bu tarz kişilerin adına da artık fenomen deniyor. Ve yine malesef Türkiye fenomenleşiyor.

M