Abla abi kardeş ilişkisi nasıl olmalı?

Erkeklere soruyorum. Kız kardeşi olanlar için. Abi kardeş ilişkisini nasıl kuruyorsunuz, ne şekilde olmalı, samimiyet bağının bir sınırı var mı, olmalı mı? Bunu neye göre belirliyorsunuz? Aşktan daha güzel bir duygu olduğunu düşünüyorum, siz ne düşünüyorsunuz?

F
1 kişi takip ediyor.
Misafir olarak yayınla
34
34 CEVAP

Kardeşten ziyade arkadaş gibi davranıyorum şahsen

Y

Gerçek bir kardeşin arkadaştan ne gibi bir farkı var

Fatma Beyoglu 2 yıl

Genelde insanlar baskı kurmaya, tahakküm altına almaya kalkıyor. özellikle erkeklerde bu durum var. Halbuki öyle olmamalı, her şeyi dinlemeye ve tartışamya hazır olmalı bir insan.

Yusuf Böke 2 yıl

Kesinlikle. Fakat ütopik aşkın başka bir boyutu değil mi kardeş biraz da. Bir ben böyle düşünüyor olamam.

Fatma Beyoglu 2 yıl

Yani kardeşim beni daha çok baba yerine koymuş halde. Her şeyini anlatıyor dinliyorum yardım ediyorum falan ama bir babanın ciddiyeti yok. Ağlasa dalga geçip güldürüyorum. Güzel bir şey ya insanın kardeşi olması. Ayrıca kardeşim dediğime bakma ablam.

Yusuf Böke 2 yıl

Ben sevgili yerine abi isterdim. Sevgilide seks gibi bir nokta var o biraz midemi bulandırıyor. Aseksuellik var. O yüzden bu seks dışında bütün doyumlari yaşayabileceğin en uygun kişi kardeş oluyor bence. Benim bakışım bu. Biri abi gibi bir ilgi gösterince fena halde tutuluyorum ben. Şunu yazdın sana bile o gözle baktım şu an

Fatma Beyoglu 2 yıl

valla ben bildim bileli anlaşamayız
ama haliyle cok severiz bir birimizi

E

Aynen

Fırat Yora 2 yıl

Anlasamiyoruz diyenler çoğunlukta mi acep

F

Babam ve annem ayrılana kadar anlaşamazdım kardeşimle yani 18 yaşındayken kardeşim 3 yaş küçüğüm belkide annemle babamın ayrılığı bizi birbirimize bağladı şuan arkadaş gibiyiz herşeyini bana anlatır ona yol gösteririm filan hatta finallerin bitsin hataya gelince dövme yaptırcaz beraber diyo

Ilker Balyer 2 yıl

19 yaşında erkek kardeşim var kendi her tülü serseriliği yapar ben eve geç geldimmi siktir git evlen artık der nah güxel en güzeli tek çocuk olmak

N

Tek çocuk olarak büyüdüm. Tavsiye etmem, ileride çocuğun olunca mutlaka kardeşi olmalı bence.

Mehmet Muhsinoglu 2 yıl

Kardeş güzel şey be

Fatma Beyoglu 2 yıl

Davulun sesi uzaktan hoş gelir. Tek çocuk olanların büyük bir bölümü hallerinden memnun değildir. Bir tek çocuk olarak söylüyorum.

Bahadır Sütcü 2 yıl

Nilüfer Potter Bu daha çok bireyle alakalı bence. Dediğim gibi kimseyi tahakküm altına almaktan hoşlanmıyorum. Buna tabi aile bireylerim de dahil. Bu tür insanlar başkalarını tahakküm altına alarak egolarını bastırıyorlar.

Y

Ben bu canımlı cicimli konuşan, sırnaşık sırnaşık birbirleriyle sevgi pıtırcığı olan erkek-kız kardeşleri anlayamıyom. Erkek-kız kardeş dediğin kedi-köpek gibi olur sürekli didişirler kavga ederler ama birbirlerini sevdiğini de bilirler birbirleri için her şeyi yapabileceğini bilirler. Kavga ettikten sonra özür dilemeye gerek olmaz kendiliğinden gelişir her şey. Mesela ben ablamla kavga ettim 1 hafta konuşmadık hiç özür falan olmadı. Sonra hiç kavga etmemiş gibi konuşmaya devam ettik. Budur yani bence.

B

Bu işin en güzel yanı da bu değil mi. Sevgililikten pek bir farkı yok ama onun kadar uğraş gerektirmeyen bir sevgi türü.

Fatma Beyoglu 2 yıl

Alina Destina aynen öyle işte. Anlattığım tarzda kardeşleri görünce ulan diyom bunlar nasıl böyle anlaşıyolar. Öylelerine sorasım geliyo hiç mi kavga etmezsiniz diye hep mi böylesiniz diye.

Burak Biçen 2 yıl

Kardeş, özellikle abi bence yaşayabileceğimiz bütün sevgi türlerini dolduraniliyor. Babanin sevgilinin ve arkadaşın verdiği bütün duygulari verebiliyor. Seks hariç genelde ensest düşünmeyenler için. Seks apayrı bir konu zaten, bence kimle yaparsan yap itici ve sevginin bütün büyüsünü bozan bir olay.

Fatma Beyoglu 2 yıl

Ben aile içinde çok kapalıyımdır. Öyle babanın sevgilinin arkadaşın verdiği tüm duyguları veremesem de durumları anlarız tabi ki. Sekse bakmanla alakalıo. Sevdiğin karşı cinsle cinsel birliktelik iki taraf için de güzel bir şey olsa da bizim ülkemiz bu konuda sığ.

Burak Biçen 2 yıl

Aynen öyle burak tam anlattığın gibi bi kardeşliğimiz vardı ama şimdi üni girince araya bu kavgalar özleme dönüştü

Ilker Balyer 2 yıl

Yerine göre arkadas, yerine göre abi olmayi bilmeli insan. Cok sert olursan kacar senden cok yumusak olursanda abisi oldugunu unutur. Inan cok zor.

G

Yani abilik diye altını cizmemiz gereken bir kavram mi çıkıyor diyorsun ortaya. Neleri kapsamalı bu abilik? Gıcık olduğumuz şeyler de oluyor içinde ama duygusu müthiş

Fatma Beyoglu 2 yıl

özellikle bizim ülkemizde bu kavramin olmasi gerekli. Çünkü etrafta gercekten kötü niyetli insan sayisi oldukca fazla. Cehaletinden, iyi niyetinden faydalanilmasina önlem almak adina bazen abilik yapman gerekiyor.

Gökhan Küçüközer 2 yıl

Abilik ablalık gibi kavramları ortaya atınca cinsiyetci sorunlar ortaya cikmiyorsa sorun yok.

Fatma Beyoglu 2 yıl

Bu birazda yasadigin ortama bagli. Ülkemizde abi olmak zor.

Gökhan Küçüközer 2 yıl

Benim kız kardeşim var. Geçen sene evlendi. Ben şahsen o Evlenmeden önce hep bir koruma içgüdüsü ile davrandım. Hala da öyleyim.

H

Merak. Buradayım

B

Sen aşk'ı daha tanımamışsın o zaman

G

Yok, tanıdım. Aşk denilen şey evrimsel surecte üreme olarak ortaya çıkıp sekillenmis bir şey. Basit ve herkesin yaşadığı, temelinde cinselligin yattığı bir olay. Cinsellik olmazsa olmaz. Salgılanan hormonlar bunun üzerinedir. Bu öyle ulaşılmaz zor vs büyülü bir kavram değildir. Gerçek aşk o değil bu kadar basit değil vs diye bunu tanimlamayi bile zor bulanlar kafalarında utopik bir aşk dünyası yaratmışlardir ve bunu mükemmel ulasilmaz büyülü elde edilemeyen asla basit ve ayağa dusmeyecek kadar degerli bir şey haline getirmislerdir. Gerçek aşk demişlerdir buna da. Oysaki tam tersi. Bu gerçek aşk değil bu onların hayallerinde yarattığı aşk. Bu yaratılmış kurgulanmis bir aşk. Oysaki bunun gerçeği gayet basit olandir ama kimse bunu kabul etmek istemez. O yüzden edebiyat yapıp dururlar. Şairler gerçek aşktan hic anlamayan ama utopik asktan müthiş anlayan insanlardir.

Fatma Beyoglu 2 yıl

Katılıyorum sana ama bunu temellendiremezsin. Yani kesin böyledir diyemezsin çünkü soyut bi kavram. Çok büyülü bi hal de alabiliyor. Benim anladığım da aynı, cinsellik üzerine şekillenen acayip duygular silsilesi işte

Teo Suzan 2 yıl

Bir de bi insan neden aseksüel olur? Çok garip

Teo Suzan 2 yıl

Fazla porno seyrediyorsunuz anlaşılan. Aşk bazen öyle bir hal alır ki, çükünüz kalkmaz. Salt cinsellik ve üreme üzerinedir diye kestirip atılacak bir kavram değil. Salt tutku da demek değil, saygı da değil, romantizm filan da.. Her şeyi yazar da insan kalemle, iş aşka geldiği zaman hiç bir şey söyleyemez. Anlaşılan daha sevgi ve tutku arasında gidip gelmişsiniz. Hakiki aşka denk geldiğiniz zaman anlarsınız.

Görkem Gönülay 2 yıl

Sen aşırı romantik olduğun için böyle düşünüyor olamaz mısın?

Teo Suzan 2 yıl

Ben babami kayip ettikten sonra, abim daha cok baba rolune gecti, daha cok sahiplendi beni.. Kimi zaman en iyi dostum, kimi zaman koruyucum, kimi zaman kiskancligiyla deli eden abim.

F

Dört tane abim var benim. Hepsiyle çok iyidir aram. Ses tonundan anlarlar nasıl olduğumu. Güzel bir duygu.
Çok isterdim kızlarımın da bir abisi olsun.

N

Bundan sonra 5 oldu: D

Kaan Ymn 2 yıl

İşten eve gittiğim zaman en az 2 saat gününün nasl geçtiğini anlatır bana özelikle okulunu sıkılsam da onu gözüm ü kırpmadan heyecanlı dinlerim bunun ona enerji katığı inancındayım.

F

Benim kız kardeşim canımın içidir kiyamam hiç prensesime

Y

Bu bende hep bi istek olarak kaldı. Başka insanlarla denedim ama olmadı. Kardeş güzeldir. Yani öyledir herhalde. Bence lüx ya kardeşin olması

T

Baba de yap bişiler:-)

Fuat Karaören 2 yıl

Nasıl

Teo Suzan 2 yıl

Ablam 8 yaş büyük ona rağmen utanıyorum yaz değilse üstüm açık bile dolaşmıyorum

D

Erkek kardeşim var aramızda 11 yaş var elimde büyüdü. Ben ne yapsam aynısını yapardı. Yanında yanlış bişey yapmaya korkardım. Sigara kullanıyorum herkes bilir ama o bilmiyor mesela. Hiç yanında içmedim. Çok farklı başlıkta denildiği gibi aşktan öte bi sevgi. Şuan 16 yaşında. Ben evlendim hala elim kolum üstünde. Ne yapsa bana anlatır. Annem hep söylüyor bu çocuk senin erkek versiyonun diye Abisini çok doğal şekilde dudağından öpenler var. Bizzat tanıdığım. Bana göre absürt

M

Öpücük her zaman cinsel bi çağrışım yaratmaz. Sevdiğinden de öpersin, şefkat duyduğunda da. Dudaktan opulmesinin yanlış anlaşılmasının sebebi; ağzın, cinsel çağrışım yapmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum

Teo Suzan 2 yıl

Bütün bu absürt denilen kuralları biz uydurduk. O kuralları biz yarattık zaten. Bunlarin kendi gercekligi vardi da biz kesfetmis olmadik.

Fatma Beyoglu 2 yıl

Amerikalılar da abi abla sözleri olmadığı gibi bizde de yok bizden büyük kardeşlerimizide sadece ismiyle hitap ederiz yani biz Kürtlerde

Y

On numara hem samimi hem yalansız dolansız kimse kimseden korkmadan çekinmeden .

Ü

Biz toplamda ayrı anne ve babalardan 9 kardeşiz, 6 kızla büyüdüm ve tersi oldu, onlar beni sahiplendi, üstümdeki simarikligi atmam 35 senemi aldı, halen bu ortama girip azbisey seviliyim, simaririm

S

abimle bir ilişkim yok

G

Niye şaşırmadım acep

Teoman Mürteze 2 yıl

niye şaşırmadın anlamadım ki?

Gizem Yesilelma 2 yıl

Ben neyi doğru görüyorsam onu yapıyorum. İki kız kardeşim var. Ve onlar da neyi doğru görüyorsa onu yapmalılar.

N

Benden beş yaş küçük kız kardeşim var. Çoğu şeyi paylaşırız yerine göre abi yerine göre arkadaşı olurum. Babasız büyüdüğümüz için beni baba simgesi olarak gördü, o yüzden bana çok düşkündür. Aynı şekilde ben de ona çok düşkünüm. Dünya bir yana kardeşim bir yana. Aşk bok yemiş o sevginin yanında. Aşk biter gider ama kan bağı daimidir.

K

Abim var, hobbilerimz ayni falan takiliyoruz degisik yerleri geziyoruz o kadar ne olsun

H

Kız kardeşim var telefonunun duvar kağıtlarının hepsinde ben varım ve bunu çok sonra farkettim kardeşimin kız arkadaşları sürekli kardeşime beni sorarlar öyle severler beni. Saygı çerçevesinde geçer kardeşliğimiz 7 yaş var aramızda eve girerim sen bugün abinden dayak yemedin dimi gel iki şaplatıyım o yanaklara derim hemen yanağını uzatır keriz çok şakalaşırız ama saygıyı da koruruz

H

Bro-con sis-con gibi mi?

E

Ben 17 yaşımdayım, abim var 20 yaşında. Bana pek karışmaz çok konuşmayız bile. Sadece bişeye ihtiyacım okursa hemen gelir yapar. Yada alır. Ama kısıtlama falan YOk yapmaz. Zaten üniversiteye gidiyor. Artık eskisi kadar samimi değiliz

S

Tercüman oldun duygularına

B

Her kesin ne kadar güzel ilişkisi varmış.. Benim iki abim var. Gerçi biz de iyiydik. Ama inançlarımız yüzünden baya koptuk bir-birimizden. Çok üzülüyorum..

A

Ensestim demiyor da...

B

Yok daha neler

Gökhan Küçüközer 2 yıl

Sorunlu musunuz? Ensest olsam bundan hiç de çekinmem zaten. Kardeş ilişkisini aşktan daha değerli ve kutsal buluyorum araya sınırlar koymak tercihim değil. Ayrıca aseksuelim. Seksten midem bulanir. Ön yargılarınızı gidin başka postlara kusun!

Fatma Beyoglu 2 yıl

Önyargı? Samimiyet bağının sınırını sorup olmalı mı diye soruyorsun sonra da önyargıdan bahsediyorsun... yukarıdaki postlardan birinde annem ve abim ilişkiye girse onların tercihi diyebilen birisin sonra da aşktan öte diye saçmalamışsın ve biz önyargılı oluyoruz... İğrençlikte sınır tanıyın biraz

Burcu Küçükaslan 2 yıl

Ney ney ney ?

Gökhan Küçüközer 2 yıl

Kısaca ohha

Bedir Karteper 2 yıl

Butun abilerim ablalarim benden yasca cok buyuk oldugu icin, anne baba figuru gibi oldular hep, abi kardes abla kardes iliskisi disinda, bir evlat gibi koruyup kolladilar beni, saygilar

B

İnsani zayıflıklardan ibarettir, ihtiyaç halinde veya keyfe keder yapılabilir. Benim bakış açım ölüp çürüyecek bir et parçasından fazlası olmadığıdır. Bundan ötürü bir sınır olması aptal, gelenekçi bir tabu' dan ibarettir. Kimin çükünün kimin deliğine girdiği beni alakadar etmez.

C

Katılıyorum

Fatma Beyoglu 2 yıl

Ahaha bize körler sağırlar mı diyorsun? Aynaya bak derdim ...

Can Sekban 2 yıl

"Körler, sağırlar birbirlerini ağırlar." Kelimelerini özenle seçtiğini düşünüyorum fakat ... Belki tencere yuvarlanıp kapağınıda bulmuş olabilir.

Can Sekban 2 yıl

2 ablanız varken her şeyi abi ile paylaşmak, onunla dertleşmek; sevinince, üzülünce abi ne oldu biliyor musun diye yanına koşmak, bazen sevgiyi kafanıza vura vura gösterse de bi an bile tereddüt etmezsiniz ona koşarken. Her zaman yaslanacagınız sağlam bi kalp, sizin için dik duran güçlü biricik abi

G

Tam ağbiciğimle ponçik ilişkimizden bahsedecektim amma ve lakin yorumları okudum sabah sabah miğdem kalktı insanın kendi canından olan birine şehvet duymasını, sevişmesini nasıl mantıklı buluyorsunuz anlamıyorum

G

Yorumları okumadan yorum yaptım, yaptıktan sonra diğerlerini okudum sonra dedim ki abim iyi ki abim.

Gülay Kendir 2 yıl

Kız sanki başka adam Yok dünyada da gideyim ağbimle, babamla yada akrabamla sevişeyim. Erkeklerin köküne kibrit suyumu dökmüşler? Birde bu düşünceyi ateistlere nasıl bağladılar anlamadım

Gökçen Eksik 2 yıl

anlamak da istemiyorum boşver

Gülay Kendir 2 yıl

Samimiyet sınırını ensest olarak algilayan ben değilim. Algilayan kişiye de cevabımı verdim hepsi bu. Sizi neden başkasının tercihini bu kadar ilgilendiriyor. Sizi enseste zorlayan mi var.. Yobazligin lüzumu yok. Bunun dünyada erkek birey ya da disi birey kalmamasi ile ilgisi yok. Kişinin duygulari neyse onu yaşar. Sırf saçma sapan mantığı bile olmayan bir toplum tabusuna uymak zorunda değil kimse ve bu tabuya uyanlar bunun hicbir mantigi olmadigi halde doğruyu bulmuslar gibi yorum yapıyorlarsa sorun ensestte değil onlarda. Başkasının hayatından gerçekten size ne.. Ben de sizin herhangi biri ile sevismenizi ensest dışında sevismenizi çok ahlaksizca buluyorum o zaman annen baban mi kalmadı da tanımadığın birine aşık oluyorsun o zaman? Bu düşüncenizi mantıkli falan mi zannediyorsunuz. Evrim sürecinde doğal secilimin yolu ensestten geçse idi ve bu avantaj saglayan genlere sahip olsaydi bugün ensest dışı biriyle sevisleyeni topa bile tutarlardi. Bu sinir ve kurallari doğanin isleyisinden koparip tabu haline getiren sizsiniz.

Fatma Beyoglu 2 yıl

alina sacmaliyorsun..ahlak diye birsey var... Ensest cok normalmis gibi yaziyorsun... Böyle aklinda anneye, kardese, abiye veya babaya duygular besleyen insan olamaz zaten.

Funda Gulli 2 yıl